Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HERKESE MERHABA ARKADAŞLAR

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle ben yunus yaş 24 umarım doğru yere konu açmışımdır uzatmadan konuya geçeyim arkadaşlar hiç tecrübem yok ehliyet kursu ve sınav haricinde kendi iş yerim var ev ile iş arasında kullanmak için küçük cc scooter almak niyetindeyim tabi ilk etapta koruyucu ekipmanımı tamamladııktan sonra ilk etapta nmax 125 ve pcx arasında kaldım 0 tecrubem oldugu için korkmuyo değilim acaba benim gibi biri için çok agresif gelirmi bu araçlar öğrenmek istediğim buydu şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Şöyle söyliyim ben ikisinide denedim nmax gerçekten hoşuma gitti ancak fiyat kısmı var biraz tuzluydu en son baktığımda honda spacyleri öneririm sana çok sevdiğim bi abimin kafesinde siparişe çıkıyorum bazen spacy var onda çok hoşuma gdiyo atik küçük aradan dereden güzel geçiyo fiyatta uygun bi düşün derim
    ynsylmz bunu beğendi.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen fiyat konusunda sorun yasamiyosan,bu iki makinada senin icin bicilmis kaftan. Ozellikle nmax piyasada cok olan makinada degil daha ozel olur. Koruyucu ekipmani zaten yazmissiniz,bunun bilincinde olduktan sonra ve scooterla baslamayi istedikten sonra sizin icin sorun teskil etmeyecektir. Zaten 1 haftaya kalmaz bisiklet gibi olur altinizda,rahat rahat keyifle surersiniz. Simdiden hayirli olsun,sorunuz olursa elimden geldigince yardimci olmaya calismak isterim bu arada hosgeldiniz.
    ynsylmz bunu beğendi.

Motosikleti
    gt250r
    Bunlarda agresif gelecekse hiç bir motosiklete binmeden bisiklette motosiklet eğitimi almanız lazım ki oda nasıl olacak?korkmayın bence alın bi pcx 6ay sonra zaten yetmemeye başlar size..Hem yaş 24 hem ekipmanida ihmal etmeyen birisi olarak gram tereddüt etmeniz bile yanlış.Valla dalga gectiginizi düşündüm o kadar saçma bi soru olmuş.Bu kadar tedirginlikle yolda bile yürünmezz orasi ayrı :D

Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen fiyat konusunda sorun yasamiyosan,bu iki makinada senin icin bicilmis kaftan. Ozellikle nmax piyasada cok olan makinada degil daha ozel olur. Koruyucu ekipmani zaten yazmissiniz,bunun bilincinde olduktan sonra ve scooterla baslamayi istedikten sonra sizin icin sorun teskil etmeyecektir. Zaten 1 haftaya kalmaz bisiklet gibi olur altinizda,rahat rahat keyifle surersiniz. Simdiden hayirli olsun,sorunuz olursa elimden geldigince yardimci olmaya calismak isterim bu arada hosgeldiniz.
    Çok teşekkür ederim hoşbuldum nmax gerçekten hoşuma gitti araştırdığım kadar fren konusunda pcx'den bir adım ilerde performans okadar önemli değil takside bile yasal sınırı asla geçmedim 2 tekerin riskini bildiğim için daha dikkatli olurum fazla gitmesin ama dursun alır almaz gazlıyıp trafiğe akmam çünkü motosikletin trafikte olduğu konumu bilmiyorum en azından aletin huyunu suyunu öğrenmeliyim diye düşünüyorum belki korkak diyen olacaktır bilinçsizce trafiğe çıkıp hem kendimi hemde diğer sürücüleri riske atmamam gerektiğini düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlarda agresif gelecekse hiç bir motosiklete binmeden bisiklette motosiklet eğitimi almanız lazım ki oda nasıl olacak?korkmayın bence alın bi pcx 6ay sonra zaten yetmemeye başlar size..Hem yaş 24 hem ekipmanida ihmal etmeyen birisi olarak gram tereddüt etmeniz bile yanlış.Valla dalga gectiginizi düşündüm o kadar saçma bi soru olmuş.Bu kadar tedirginlikle yolda bile yürünmezz orasi ayrı :D
    Teşekkürleer yorum için ama trafik tecrübem 0 hocam trafik 'te biliyorsunuz dengesiz cok en ufak sıkıntı oldugunda yere yapışmamak ve minareyi kaybetmemek gerekir korktugum kullanmak degil trafikteki dengesizler.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dusunceleriniz cok dogru,nmax te abs vardi sanirim. Isinizi oldukca kolaylastiracaktir,bu bilincle devam etmenizi oneririm,ileride uzun yillar motosiklet hayati sizi bekliyo emin olun. Yeterki suanki dusuncelerinizi kafanizdan cikarmayin.

Motosikleti
    Tracer 900
    Scooter da bence direk 250 cc ile bile başlayabilirsin,125 yada 150 cc kısa süre sonra yetersiz gelir,0 tecrübe ve 250 cc ile başladım ben,hiç bıkmadım..şehir içi ve arada otoban vs. için her daim yeterli..

Motosikleti
    -
    nmax daha ustundur hele acemı ıcın daha bıcılmıs kaftandır neden.. daha hafıfı ve beygır gucu daha yuksetır dandık lastıkle gelmez bırde lastık parasın vermezsın degıımsım ıcın,abs var kı onemlı,frenler on arka dısk ve kombınedır ıkısıde otomatık ıdeal oranda devreye gırer,kesınlıkle n mqx dusun butcen elverıyorsa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)