Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acemıye yardımınız

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -
    Merhaba,15 yıllık otomobıl mazısınden sonra kısmetse a2 yı alıp motor dunyasına gececegım,yıllar once 3-5 kez motor surdum o kadar.Hala hafta en az 2 saat bısıklet suruyorum sadece faydası olursa.

cok yazı,makale,vıdeo okudum ızledım hergunde devam edıyorum,buyuk tekerın avantajı,suspansıyon,2.el,servıs yaygınlıgı,bagaj kapasıtesı derken kafam allak bullak oldu.

favorım nmax,abs,cıft dısk kombıne fren guzel lastık..tam acemı dostu gıbı ama butceyı asıyor.
    bende sym sypmhony 125,suzukı adreess,yamaha delıgt ve sym fıddle 3 u gozume kestırdım,kuck tekerlıler cok revacta fıyat ıyı 2.el ıyı

buyukler ıse suzukı ıle bılgı bıle bulmak zor,sypmhonyde ha keza oyle.

ne onerırsınız? neden onerırsınız? neden onermezsınız?

cevaplayıp fıkır veren yardımcı olan arkadaslara sımdıden cok tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizin butce 5000 gibi bi rakam sanirim. Bu rakamlara size onerecegim motor kesinlikle ikinci el pcx tir,omurluk makina,yagini suyunu aksatma gerisini bosver. Bide yakiti guncel fiyatlarla 12,13 kurus gibi bi rakam sanirim. Kullanim rahatligida ayri bi olay zaten. Eger ki pcx alamazsaniz suzukiyi oneririm tekerlerinin buyuk olmasi ve markasi insani pek dusundurtmuyo. Sym markasida scooter da yabana atilacak marka degil,cok ciddi isleri var ama karburatorlu sanirim onu tam bilmiyorum bi duzeltebilirse bilen guzel olur. Dedigim gibi pcx oncelikli onerim eger olmaz ise suzukide guzel olacaktir. Yanliz bunlar benim sahsi fikrimdir detayli bi arastirmak lazim. Hayirli olsun simdiden.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Uygun kaliteli birşey istiyorsan Sym, Kymco, Daelimin ürünlerine bak.İkinci el alacaksan anlamıyorsan yüksek model düşük km bulmaya bak.Bütçen yetmiyorsa yukarıda arkadaşın dediği gibi Pcx işini görür.Mutlaka yetkili servisine göster.Servisin çıkaracağı sorunları anlaştığın fiyatdan düşür...

Motosikleti
    -
    oncelıkle tesekkurler kymco aklıma yatmıstı cok fazla konforsuz yorumu okudum,fakat sypmhony125 yada 200lugu olabılır,hıc anlamadıgım ıcın 2.elde kazıklanmam cok kolay olur,sıfır almak kredı kartı ıle boldurmekten dolayı benım ıcın cazıp,anlamadıgımdan kazık yeme ıhtımalımde kalmıyor.

fakat 0 alımdada hep plaka ve dandık lastık degısımı gıbı masraflar,hem acemıyız dusururuz yatırırız yazık olur dıye cekınıorum.

sızce buyuk lastık ıstanbul yolları ve acemı surucu ıcın vazgecılmezmı? yanı gerrekırse 1 yıl eskı model al ama buyuk lastık al cok faydasını gorurmu dogru olur,acemılıgı attıktan sonra buyuk tekerın cok faydasını gormezsın bosver gıt kucuk lastıklı al mı gorusu daha dogrudur..

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Bütçeniz nedir, ona göre önerelim.Beklentileriniz, istekleriniz, kriterlerinizi tam açıklarsanız daha düzgün yardım alırsınız.

Motosikleti
    -
    Merhaba butcem sadece motor ıcın 6000-7000 cıvarı,bu parayı taksıtle odeme ıcın kullanabılırım,nakıtde 5000.
    ısve ev arası gıdıs donus 18 km cıvarı ıstanbulda kullancagım,tecrubesızım.
    Artcı olmaz pek bınde 1,ıyıce ogrendıkten sonra.
    botyum 1.80 82 kg yum,beklentım konforla guvenı bır arada sunan,benı pısman etmeyecek bır motor.Ve burda tecrubelı arkadaslarında benı olumlu yada olumsuz yonlendıren lastık ebadı onemı gıbı krıterıde bılmıyorum.Benım ıcın ne kadar belırleyıcı olması gerekır gıbı.Sanırım bu sefer daha net ıfade edebılmısımdır,tesekkurler tekrardan ılgınız ıcın.

erhanaltay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Merhaba önce nasıl bir motor istediğinize karar veriniz scootermi yoksa vitesli bir motormu 1 adet cb 125e 22 bin km bir adet cbf 500 15 bin km ve en son yine cb 125e ye dönüş yaparak bundada 7 bin km yi aştım. Bana motorun dizlerimin arasında oluşu daha güven veriyor, bu durum sizde değişebilir

ugurgts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym GTS 250 EVOİ
    Ben SYM GTS250i evo sahibiniyim.2. motorum. Acemiliğimi atmak için mondial 150 ZAT'la başladım sonra onu sattım bunu aldım.Ama ben tabi Scootercıyım yani vitesli motorla işim olmaz sizi bilmem.İlk etapta mondialle acemliğimi atmak iyi oldu çünkü sonrada SYM gibi kaliteli bir motora binince ne olduğumu şaşırdım İlk başta SYM alınmaz mı alınır tabiki kendinize güveniyorsanız bence alın,ama biraz yatırabilrim falan diyorsanız benim gibi çin motoruyla başlayın hiç dilse ucuz parçaları cebinizi üzmez

Motosikleti
    -
    Kararim kesin tarz olarak kesin yani,o yuzden basliga gore konu actim.Scooter istiyorum.

erhanaltay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    o zaman honda pcx size en ideal motor olacaktır cebinizi üzmez kolay kolayda masraf çıkarmayan bir motordur.

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Pcx bütçeyi aşıyor.Ben size Hero dash öneririm.Sıfır fiyatı sanırım 4300 gibi.5 yıl garantili.Sağlam parçası ucuz.Forumda detaylı incelemesi de vardı aratırsaniz.Arkaya güzel bir çanta öne tür camı.Yedek parçası ucuz yakıta gerek de yok.Hem acemiliğinizi atarsınız, hem de 10bin yaptıktan sonra bütçe de el verirse xmaxa geçersiniz.

Yanliz istanbul trafiginde hero beygir ve cc den dolayi sorun cikartmasin? 6000-7000 arasi butce varsa siz zaten nmax alabiliyosunuz,suanda ilanda 7300 liraya bi ilan var 2500 km de galiba ilanla alakam yok ama o motoru 6500e bile alabilirsiniz,ki pcx te 5000 nakite cok cok rahat 5-6bin km arasi bulabilirsin. Ikinci eldede kolay kolay kazik yemezsiniz merak etmeyin,en kotu markanin servisine goturur inceletirsiniz,a dan z ye herseyini soylerler. Istanbul trafigi sakaya gelmez butcenizin alabilecegi cc ve beygir olarak en yuksek motoru almaya bakin,aksi takdirde oldukca fazla sıkıştırmaya maruz kalabilirsiniz.

Motosikleti
    -
    suzuki address için neler söylersiniz peki..?

Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suzuki address için neler söylersiniz peki..?
    Suzuki address benimde dusundugum bi scooter,on frenlerin disk ve markasinin suzuki yapmasi dikkat cekici. Fiyatida ayni zamanda oldukca uygun 110cc 9hp motora sahip lastikler buyuk ve cok kalipli motor degil yani pire gibi bi motorsiklet tabiri caiz ise. Bence dusunulebilir tabiki kullanan varsa cok daha net,cok daha duzgun yorumlar yapacaktir. Bence alinir cokta guzel binilir,tercih sizin tabiki.

Motosikleti
    -
    tesekkurler,artık 2.el delıgth yada 0 fıddle 3 vede suzukı adress arasında bır tercıh yapacagım gıbı duruyor.Fuarda ustlerıne oturup bakmak yakından ıncelemekte bır nebze olsun fıkır olusturmamda yardımcı olacaktır,yada hepten kararsızlıgada ıtebılır bılemıyorum.

Motosikleti
    -
    gunceldır arkadaslar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)