Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

SYM JOYMAX 250 ALACAKKEN AKLIMI KARIŞTIRAN PİAGGİO XEVO 250

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Merhaba arkadaşlar. Yıl sonu uygun fiyatlara gerileyen motosiklet sektöründen faydalanmak amacıyla almaya karar verdiğim SYM Joymax 250'yi araştırırken karşılaştığım PİAGGİO XEVO 250 aklımı karıştırdı.

Bakıldığında joymax'ın geniş bagajı, sis ve led farları, kalorifer bölümü, az yakması, sele konforu, ön gösterge kadranının gerçekten mükemmel oluşu, sele içinde çalınmalara karşı kontağı devre dışı bırakan düğmesinin olması, anahtarı çıkarmadan sele açma özelliğinin olması en başta gelen özelliklerinden..

Piaggio xevo 250'nin yerden yüksekliği, çok beğenmesemde arka bagajının halihazırda araçla bütün oluşu, sele konforu, yaz kış kullanacağım için ön bölümünün ve rüzgarlığının geniş olması nedeniyle daha az rüzgara maruz kalınılması, süratlenmesinin yotube'de izlediğim kadarıyla gerçekten akla zarar olması (özellikle 0-80km hızlanması mükemmel), aynı motor ve debriaj bloğunun farklı 9 marka ve model scooterde hala kullanılıyor olmasından dolayı parça tedariğinde sıkıntı yaratmayacak olmasıda bu modelin özellikleri..

Joymax'ın eksileri: alçak olmasından dolayı yere sürtünme riskinin özellikle artçı ile çok fazla olması, aynaların arkayı göstermemesi ve çabuk kırılması, led lambaların garanti süresinde bile birden fazla arıza çıkarması, ön frenlerinin ses yapması, yedek parça sıkıntısının (bayiden bayiye değişmekle birlikte) halen devam ettiği yönünde bolca şikayet bulunması, hızlanmasının daha ağır olması, ayak uzatma yerinin xevo'ya göre daha dar olması..

Xevo nun eksileri: Yakıt tüketiminin joymax'a göre daha fazla oluşu, yedek parça fiyatlarının yüksekliği, sele bölümünün joymax'a göre daha dar olması, servisinin bulunduğum İl'e daha uzak olması,

Arkadaşlar kafam çok karışık, malum sene sonuna zaman az kaldı. Fiyatlar güncellenmeden yeni bir scooter almak istiyorum. Başka marka veya model scooterlerle ilgilenmiyorum. Çok araştırdam bu iki marka ve model araçta karar kıldım. Başka araçlara dadanmadan sadece bilgisi olan arkadaşların burada paylaşımda bulunmalarını rica ediyorum.

Şimdiden çok teşekkürler emeğiniz ve yorumlarınız için....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    dealim daystar 250
    benim tercihim x evo olurdu

Konuyu okumadim. Ama m. Scooter alirken joymax son tercihim olur. 1 ayna 750 tl olur mu yahu?

Motosikleti
    Nc 750s dct
    ben sym joyride evo 200 kullanıyorum 40000 deyim hiç başımı ağrıtmadı. 140 son sürati görebiliyor. Sadece debriyajı 4000 de bir temizlemek zorundayım.. Sym parasının hakkını veriyor bence.

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Ayna fiyatları dediğiniz gibi çok yüksek. Yeni bir durum değil bu. Satıştan değilde servisten para kazanmak..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tercihim x evo olurdu
    xevo hakkında bilginiz varmı??

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Alıntı pertry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sym joyride evo 200 kullanıyorum 40000 deyim hiç başımı ağrıtmadı. 140 son sürati görebiliyor. Sadece debriyajı 4000 de bir temizlemek zorundayım.. Sym parasının hakkını veriyor bence.
    İlk sahibi misiniz? Joymax'ta kronik sorun sadece ön frenden gelen ses olduğunu biliyorum. Tek tereddütüm artçılı kullanacağımdan dolayı altının sürtebilme ihtimali. Malum yollarımız belli.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    x evoyu tamamen görsel olarak seviyorum, kullanan kişiler ile konuşmamda uzunyol konforunu çok methettiler evet parçaları pahalı ama italyan be abi

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    Joymax kullaniyorum. 1.77 boy 82 kg. Artci ile biniyorum bazi zamanlar ve tumseklerden de geciyorum hic surtme olmadi. Suan 5000 km de ve on disk freninden ses gelmiyor. Evet aynalar gorus acisindan bazi zamanlar sikintili ancak seramik silindir olmasi az yakit yakmasi kullanan kisi ve artci icin oldukca konforlu oldugunu soyleyebilirim. On lambalar gece gorusu icin basarili. Bahsettiginiz xevo 250 icin birsey soylemem. Ancak gorunus az yakit konfor ve saglamlik icin joymax basarili...

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    x evoyu tamamen görsel olarak seviyorum, kullanan kişiler ile konuşmamda uzunyol konforunu çok methettiler evet parçaları pahalı ama italyan be abi
    Haklısın

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Sym uygun fiyatlara satılsa yedek parçadan kazanma amaçlarını anlarım. Ama arkadaş ilk alım fiyatı da japonlarla yarışıyor, anlamadım ben bu işi.

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Alıntı demirkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Joymax kullaniyorum. 1.77 boy 82 kg. Artci ile biniyorum bazi zamanlar ve tumseklerden de geciyorum hic surtme olmadi. Suan 5000 km de ve on disk freninden ses gelmiyor. Evet aynalar gorus acisindan bazi zamanlar sikintili ancak seramik silindir olmasi az yakit yakmasi kullanan kisi ve artci icin oldukca konforlu oldugunu soyleyebilirim. On lambalar gece gorusu icin basarili. Bahsettiginiz xevo 250 icin birsey soylemem. Ancak gorunus az yakit konfor ve saglamlik icin joymax basarili...
    Benim boy 1,82 95 kiloyum, artçım 1,75 80 kilo. ikimiz motosikletten fazla ağırlığa sahibiz. Dediğiniz gibi gece aydınlatmasına gerçekten hayran olmamak elde değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Xevo kullanıyorum genelde tespitler doğru ama yakıt tüketimi yüksek değil. Şehiriçi 3.4-3.9lt /100km.
    Konforundan çok memnunum. Yedek Parça ihtiyacım olmadı ama sym de ucuz değil, sinyal lambasını aynaya koyarlarsa tabi fiyatı yüksek olur.
    Sorularınız varsa yanıtlayabilirim önceki motorum sym symphony idi.

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xevo kullanıyorum genelde tespitler doğru ama yakıt tüketimi yüksek değil. Şehiriçi 3.4-3.9lt /100km.
    Konforundan çok memnunum. Yedek Parça ihtiyacım olmadı ama sym de ucuz değil, sinyal lambasını aynaya koyarlarsa tabi fiyatı yüksek olur.
    Sorularınız varsa yanıtlayabilirim önceki motorum sym symphony idi.
    Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Xevo ile kaç km. yaptınız?
    Farlar aydınlatmada yeterli oluyor mu?
    Kış şartlarında da kullanacağım için önden rüzgar alması nasıl, ön cam yeterli oluyormu?

Şimdilik sorularım bunlar.

Ayrıca xevo hakkında forumlarda fazla bilgi olmadığını gördüm. Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Xevo 250 tavisye olunur

Biz bi tanesini bu yaz pert ettik, ama güzel motor hakkını vermek lazim!

+'larını söyleyelim :

1- Cam harika
    2- Bagaj, korkunç iyi.
    3- Çekiş fevkalade..
    4- Aydınlatma (4/5)
    5- Aynaları fevkaladenin fevkinde, ama katlanmaz, cabuk kırarsın..

-'leri söyleyelim.

1- Dört Litre yakar aga
    2- ABS Yok ...
    3- Yol bilgisayarı yok.
    4- Pahalı aga..
    5- Parçası da pahalı..
    6- Yüksektir (Boy sorunu olanlara)

Tercihen ne sym , ne piaggio... Gidip Xmax 250 ABS al.. Hayata bir tekme de sen at..
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xevo 250 tavisye olunur

http://i.hizliresim.com/zlqMo4.png

Biz bi tanesini bu yaz pert ettik, ama güzel motor hakkını vermek lazim!

+'larını söyleyelim :

1- Cam harika
    2- Bagaj, korkunç iyi.
    3- Çekiş fevkalade..
    4- Aydınlatma (4/5)
    5- Aynaları fevkaladenin fevkinde, ama katlanmaz, cabuk kırarsın..

-'leri söyleyelim.

1- Dört Litre yakar aga
    2- ABS Yok ...
    3- Yol bilgisayarı yok.
    4- Pahalı aga..
    5- Parçası da pahalı..
    6- Yüksektir (Boy sorunu olanlara)

Tercihen ne sym , ne piaggio... Gidip Xmax 250 ABS al.. Hayata bir tekme de sen at..

Çok eğlenceli bi yorum olmuş.

Belki bu başlıkta Xmax ile ilgili bişey söylenmez sanmıştım ancak en fazla bir kaç saat dayanabildik

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı ömerson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok eğlenceli bi yorum olmuş.

Belki bu başlıkta Xmax ile ilgili bişey söylenmez sanmıştım ancak en fazla bir kaç saat dayanabildik
    Dostum , 1 tane motosiklet alıp, hayatını onun üzerinde geçireceğinden söz ediyorsun, şimdi belli ki 2-3 tane motosiklet alıp kenara koyacak bir bütçe yok, durum böyle olunca, bu yazmış olduğun motosikletleri kullanıp tecrübe etmiş birisi olarak senin için aynı bütçelerde daha faydalı olacak bir modeli önermek senin faydana..

Şimdi ABS diye bir şey var, bilmiyorum daha önce tecrübe ettin mi ama, yaz kış binilecek bir skuter için motor bloğu kadar önemli bir şey.. Şimdi sym de ve xevo'da bu yok..

Diğer taraftan Xmax şuanda hali hazırda kullandığım bir alet.. Performans, bagaj, yakıt, fren, lastik tarif edilemeyecek derecede stabil.. Şimdi daha iyisi varken neden daha kötüsünü alasın ki ? Forumun amacı da bu değil mi? Kullanıcı tecrübelerini aktarmanın ileriye taşımanın bir yolu ?

Ne çok Şimdi demişim..

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Dostum , 1 tane motosiklet alıp, hayatını onun üzerinde geçireceğinden söz ediyorsun, şimdi belli ki 2-3 tane motosiklet alıp kenara koyacak bir bütçe yok, durum böyle olunca, bu yazmış olduğun motosikletleri kullanıp tecrübe etmiş birisi olarak senin için aynı bütçelerde daha faydalı olacak bir modeli önermek senin faydana..

Şimdi ABS diye bir şey var, bilmiyorum daha önce tecrübe ettin mi ama, yaz kış binilecek bir skuter için motor bloğu kadar önemli bir şey.. Şimdi sym de ve xevo'da bu yok..

Diğer taraftan Xmax şuanda hali hazırda kullandığım bir alet.. Performans, bagaj, yakıt, fren, lastik tarif edilemeyecek derecede stabil.. Şimdi daha iyisi varken neden daha kötüsünü alasın ki ? Forumun amacı da bu değil mi? Kullanıcı tecrübelerini aktarmanın ileriye taşımanın bir yolu ?

Ne çok Şimdi demişim..
    Buradaki bayide gördüğümde Xmax400 sandım. Cüssesine hayran kaldım Xmax250abs'nin. Tamam arada pek bir fiyat farkı yok ama beni şaşırtan yamaha bayisindeki elemanın joymax ve xevo'nun Xmax'tan daha kral makima olduğunu söylemesi beni bitirdi. Bunu söyleyen 20 yıllık usta. Bu kafa karışıklığı ile suzuki servisine sordum, piaggio-sym-yamaha sıralamasını yapınca kafa gitti

Gelde karar verrrr....

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı ömerson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradaki bayide gördüğümde Xmax400 sandım. Cüssesine hayran kaldım Xmax250abs'nin. Tamam arada pek bir fiyat farkı yok ama beni şaşırtan yamaha bayisindeki elemanın joymax ve xevo'nun Xmax'tan daha kral makima olduğunu söylemesi beni bitirdi. Bunu söyleyen 20 yıllık usta. Bu kafa karışıklığı ile suzuki servisine sordum, piaggio-sym-yamaha sıralamasını yapınca kafa gitti

Gelde karar verrrr....

Sağa sola dikkat edin,

Kaç tane Xmax
    Kaç tane Xevo
    Kaç tane Joymax göreceksiniz. Tercih sizin... Xmax bu bütçede devrim gibi makinadır.

O kadar da zor değil..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc içine konulan kasayı çeker ancak maxi istiyosan en az 400 olsun. hepsini geç paranda cebinde kalsın git nmax falan al
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Sağa sola dikkat edin,

Kaç tane Xmax
    Kaç tane Xevo
    Kaç tane Joymax göreceksiniz. Tercih sizin... Xmax bu bütçede devrim gibi makinadır.

O kadar da zor değil..
    Yamaha sonuçta, en hırçın kasa onda

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc içine konulan kasayı çeker ancak maxi istiyosan en az 400 olsun. hepsini geç paranda cebinde kalsın git nmax falan al
    1,82 boy, 95 kiloyla nmax'a mı bineyim. Valla arkadaşlar gördükleri yerde motorla beraber beni çöpe atarlar.

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    Levent arkadasimiza katiliyorum ABS onemli. Maddi anlamda imkanin varsa xmax al derim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)