Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

SYM JOYMAX 250 ALACAKKEN AKLIMI KARIŞTIRAN PİAGGİO XEVO 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    madem öyle ben de joymax in artılarını ve eksilerini söyleyeyim;

+ ları
    1. bagaj genişliği, bagaja 2 kapalı kask alıyo daha da bolca yer kalıyo, konforlu motor, benim oğlan 2 yaşında 14 kg. içine yatınca sığıyor
    2. arka sırt dayama fiyata dahil, bu sırt dayama xmax da +750 tl
    3. ön gözde çakmaklık ve usb girişi var 2013 modellerde, 2014 lerde yokmuş bendeki 2013
    4. yakışıklı, bene xmax ve evo dan daha yakışıklı göreceli tabi
    5. bagajda gizli motor anahtarı kapama, sis farı, ledler ön arka ledler, toşak ısıtıcı
    6. artçı ile bile iyi çekiyor (artçı 110 kg. ben 90 kg.)

- leri
    1. parça pahalı aga, özellikle aynalar, günlük değişiyor fiyatı bir ayna 500-600 tl olmamalı (dikkat ederseniz bütün joymaxlar aynaları kırık geziyorlar bu yüzden)
    2. fiyatı uygun durduğuna bakma, yedek parçadan geçiriyolar
    3. ledlerin süper olduğuna bakmayın, ön ledler tek tek patlıyor benim motor 15 binden sonra patlatmaya başladı şu anda 24 binde ön ledlerin yarısı patlak. ledlerin arkalarda sıkıntı olmadı.
    4. ben 2.el aldım city grip vardı ben aldığımda, sıfır alacaksan lastik fiyatını bütçeye ekle +400 tl.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı coogle adlı üyeden alıntı Mesajı göster

+ ları
    1. bagaj genişliği, bagaja 2 kapalı kask alıyo daha da bolca yer kalıyo, konforlu motor, benim oğlan 2 yaşında 14 kg. içine yatınca sığıyor
    3. ön gözde çakmaklık ve usb girişi var 2013 modellerde, 2014 lerde yokmuş bendeki 2013
    5. bagajda gizli motor anahtarı kapama, sis farı, ledler ön arka ledler, toşak ısıtıcı

- leri
    1. parça pahalı aga, özellikle aynalar, günlük değişiyor fiyatı bir ayna 500-600 tl olmamalı (dikkat ederseniz bütün joymaxlar aynaları kırık geziyorlar bu yüzden)
    3. ledlerin süper olduğuna bakmayın, ön ledler tek tek patlıyor benim motor 15 binden sonra patlatmaya başladı şu anda 24 binde ön ledlerin yarısı patlak. ledlerin arkalarda sıkıntı olmadı.
    4. ben 2.el aldım city grip vardı ben aldığımda, sıfır alacaksan lastik fiyatını bütçeye ekle +400 tl.
    -lere ek olarak sıfır alış fiyatı da uygun değil maalesef. Kendi pahalı, yedek parçası pahalı. Tercih edecek neyi kaldı ki?

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Birader konfor senin hayatından önemli değil ne alırsan al ama abs mutlaka olsun scooter dedinmi ağır, tekerleri küçük, viraj kabiliyeti diğer türlere göre çok daha az, dengesi, fren kabiliyeti diğer türlere daha az makineler geliyor, ben senin yerinde olsam hemen xmax ABS alırdım, kışın süreceğim diyorsun bence abs li bir model alman şart, xmax sertse sana yoldaki en ufak bir taşı bile hissettircek kadar değildir, kaliteli bir çift lastik taktınmı konforu artacaktır, eğer illa sym mi piaggio mu dersen ben piaggioyu tercih ederdim, sym lerde çevremde gözlediğim kadarıyla kendini biraz salma sıkıntısı var ve plastik kalitesi iç açıcı değil zira grenajların birleşim şeklide hoş değil honda pcx de öyle sökmesi zor, kırması kolay tabi bunlar benim fikrim katılan olur katılmayan olur

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Alıntı coogle adlı üyeden alıntı Mesajı göster

+ ları

- leri

Zaten en başta gelen kronik sorunları aynalar ve ön ledler. Tabiki yedek parça pahalılığının japonları aratmaması da cabası. Birkaç gün önce Bajaj marka motosikletlere satış yerinden geçerken baktım yedek parça fiyatları çok uygun. Adamlar Hindistan'dan gönderdikleri halde bu kadar ucuza verebiliyorlarsa yanıbaşındaki Taiwan markaları neden bu kadar pahalı gönderirler anlamış değilim.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu işin sonu Xmax 250 ABS ile biter aga

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    abs önemli ama ben de xevo'yu tercih etmeden önce forumları okudum, nerde hatırlamıyorum ama beni en çok etkileyen şu olmuştu:
    "ben motorsiklet tamircisiyim o yüzden hepsine bindim piaggio'Nun 250'si hepsinden çok farklı keyifli bir sürüşü var" ben ve artçımın koltuk rahatlığı, çabuk hızlanması ve çukurlu tali yollarda beni hiç sıkıntıya sokmaması mutlu etti. kış uykusu bitsin michelin grip takıp baya uzun yollara çıkacağım.

Motosikleti
    Honda Forza ABS
    Alıntı tifosipod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar;
    Konuyu takipteyim gönlüm joymaxtan yana. Son yayınında altın elbiseli adamda bahsedildi 250cc scooterları karşılaştırma vidyosu cekmişler, yayınlayacaklarmış yakında o da bir fikir verecektir.
    https://www.youtube.com/watch?v=fVTRpJb9eBU

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Alıntı Hasan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader konfor senin hayatından önemli değil ne alırsan al ama abs mutlaka olsun scooter dedinmi ağır, tekerleri küçük, viraj kabiliyeti diğer türlere göre çok daha az, dengesi, fren kabiliyeti diğer türlere daha az makineler geliyor, ben senin yerinde olsam hemen xmax ABS alırdım, kışın süreceğim diyorsun bence abs li bir model alman şart, xmax sertse sana yoldaki en ufak bir taşı bile hissettircek kadar değildir, kaliteli bir çift lastik taktınmı konforu artacaktır, eğer illa sym mi piaggio mu dersen ben piaggioyu tercih ederdim, sym lerde çevremde gözlediğim kadarıyla kendini biraz salma sıkıntısı var ve plastik kalitesi iç açıcı değil zira grenajların birleşim şeklide hoş değil honda pcx de öyle sökmesi zor, kırması kolay tabi bunlar benim fikrim katılan olur katılmayan olur
    Daha öncede dediğim gibi xmax'i artçımla kullanacağımdan sele ve amortisör sertliğinin beğenmediği için elemiştik. Joymax'e çok yakınım ancak birkaç gündür maxi400'e bakmaya başladım......

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:04 ----------

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işin sonu Xmax 250 ABS ile biter aga
    Diye diye aldıracaksın Levent Gocmen..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:06 ----------

Alıntı tifosipod adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkürler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı ömerson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha öncede dediğim gibi xmax'i artçımla kullanacağımdan sele ve amortisör sertliğinin beğenmediği için elemiştik. Joymax'e çok yakınım ancak birkaç gündür maxi400'e bakmaya başladım......

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:04 ----------

Diye diye aldıracaksın Levent Gocmen..
    Dogrusu bu

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Hasan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl ya? gts evo ile 10 metre belki fazlası var ön tekeri kitledim düşmedim yere ayrıca marşpiyere kadar viraj da yapıyorum. frenaj olarak da sym 250 sınıfında kombine fren var lastiklerin yola uygun ise eğer olduğu gibi çakılıyor kalıyorsun asfalta. yani fren mesafesi o kadar iyi ki arkandaki araç yeterli takip mesafesi bırakmazsa o patlatır sana. yani neye göre bunları yazdınız bilmiyorum.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Maxsym 400i
    https://www.youtube.com/watch?v=fVTRpJb9eBU

Evvet arkadaşlar 250cc scooter karşılaştırması YAMAHA XMAX, DAELİM S3 ve SYM JOYMAX arasında altın elbiseli adam Barkın abi tarafından yapılmakla videosu paylaşılmıştır.

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Başlığı hangi niyetle açtık, gelgelelim gittik maxsym 400 aldık iyimi?

Bakalım hakkımızda hayırlısı. Çok beğenerek aldım inşallah memnun kalırız.

Zaman ayırarak yorumları ile bana destek veren tüm arkadaşlara canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

H.olsun kardesim bende motosiklet alacaktim bana da guzel ders oldu bakalim biz bakcaz artik )

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Maddiyat problem değilse Forza 300..

Son nokta..

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Alıntı gorkem0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    H.olsun kardesim bende motosiklet alacaktim bana da guzel ders oldu bakalim biz bakcaz artik )
    Çok teşekkür ederim. Faydası olduysa ne mutlu bize. Hakkında hayırlısı

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Alıntı MavimantalitE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maddiyat problem değilse Forza 300..

Son nokta..

2013'de Forza için Honda'ya mail attım bir hafta içinde bana dönüş yaptılar, forza istiyoruz dedim, 2014 expo fuarında getiricez tepkiler olumlu olursa piyasaya süreriz dediler, gerçektende dediklerini yaptılar ve tabiki fiyat çok yüksek birde burdaki servise forza dediğimde adamın pc den bakıp makineyi ilk gördüğündeki tepkiden sonra şimdilik uzak kalalım dedik arkadaşla. Hızlanması gerçekten çok iyi. Serisinde alınabilecek bir makine...

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Hortlatacağım. Bu kadar yazılmış, kimse Kymco'dan bahsetmemiş. Mesela DT300i için Kymco forumlarında, ABD de falan çok beğeniliyor, sorunsuz deniyor.
    Son konularından birisinde DT300i'de 75 binde debriyaj balatası değiştireyim mi diye soruyor eleman.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Merhaba bir x evo kullanıcısı olarak tabi ki piaggio diyorum, italyan ile uzak doğu motorlarını(scooter) bir tutmamak lazım. Hatta benim piaggio 2. motorum sadece işe git-gel de kullanıyorum, satasım yok ama istiyorsanız satabilirim.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    2016 da yazmış, 400 almış. Geç kaldın.

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bir x evo kullanıcısı olarak tabi ki piaggio diyorum, italyan ile uzak doğu motorlarını(scooter) bir tutmamak lazım. Hatta benim piaggio 2. motorum sadece işe git-gel de kullanıyorum, satasım yok ama istiyorsanız satabilirim.
    Evet biraz geç kalmışsın

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)