Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kilolu Adam için scooter tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,
    Öncelikle şimdiden tavsiye, yorum ve önerileriniz için çok teşekkürler.
    Başlıkta da görüleceği gibi maalesef kilolu birisiyim. (Kilo:100-105 Boy:173-175)
    Istanbul Üsküdar - Levent arası işe gelip giderken kullanacağım bir motosiklet alıp aranıza karışma hayalim var. İşe gelip giderken her daim arkamda artçımda olacak ve köprüyü geçmek zorundayım. O da 48-51 kilo civarında. Toplam olarak yaklaşık 150 - 160 kilo ediyoruz. İş dışında da İstanbul'da haftasonu dolaşmak için de kullanacağız tabiki. Belki çok nadir olsa da maks Bursa'ya gitme durumumuz olabilir. O durumda da topçular-Eskihisar arabalı feribotunu kullanıyor oluruz.
    İlk motor deneyimimi üniversite döneminde bir arkadasimin vitesli keeway 150lik chooper tarzı motorunda öğrendim fakat bu öğrenme kısa süreli bir aktivite oldu. Üzerinden de 4 sene falan geçmiştir. Eğitim alacağım fakat öncesinde motorumu da secmek istiyorum.
    Yeni başlayacağım için öneri olarak 125cc motor söyleyeceksiniz, haklısınızda fakat kilolu ve artçı ile dolaşacağımdan 250cc motor almayı amaçlıyorum.
    Araştırmalarım ve beğenilerim sonucu 2 motosiklet arasında kaldım açıkcası. Tarzları farklı fakat beğeni meselesi. Bunlardan bir tanesi Xmax 250cc ıronmax diğeri de vespa gts 250.
    Köprü, ağırlık, İstanbul trafiği ve artçıyı da düşünecek olursak öneriniz ne olur du?
    Sym, kymco gibi Japon dışı makinalarına da baktım fakat tip olarak hoşuma gitmedi. Daha çok agresif görünümlü motorsikletlerden hoşlanıyorum. Vespa nasıl hoşuna gitti bu durumda diyeceksiniz. Sacmalık ama bende bilmiyorum
    Önerileriniz için çok teşekkürler.
    Tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Xmax250. Başka şeylere bakarak zaman kaybetmeye gerek yok.
    Performans
    Agresif görünüm
    Kolay al sat
    Her istediğiniz var.

Teşekkürler. Vespa kullandınız mı? Isteklerimi karşılamaz mı acaba?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sym 400i
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Teşekkürler. Sym'e bir ısınamadım ben. Hem yeni başlayacağım için 400cc büyük olmaz mı bana? Artçıda olacak ama motorunda yatırmak istemem açıkcası

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kilolu adama manda kasa scooter yakışır xmax küçük gelir. diğer bir seçenekte burgman 400 ve 650 olabilir
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Manda kasa mersedes alıp göbeğimle sürme hayalim var ama bunu motosiklette pek yapabileceğimi sanmıyorum.
    Aslında motorun üzerine hiç binip bakmadım bile. Çok mu kötü durur. Ben maxiscooter ile başlamayı üzerindeyken kötü durmasın diye de istiyordum çünkü.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Acemkaryagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Vespa kullandınız mı? Isteklerimi karşılamaz mı acaba?
    Vespa mi lx 150 altinda kaybolur bu adam neyin ustunde gidiyo derler..

Saka bi yana sakin vespa almayin

Vespa gts 250 düşünmüştüm ama o da pek farklı değil. O nedenle olmaz. Siz de Yamaha Xmax kullanıcısınız. 250 cc Nasıl durur sizce?
    Iyi forumlar

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Xmax250 abs yada sym joymax
    Sym ninde scooteri gayet güzel bende sym ye bakmıyordum fakat bindim sürdüm sym yapmış yani

Motosikleti
    Xmax
    Vespa gts 250 düşünmüştüm ama o da pek farklı değil. O nedenle olmaz. Siz de Yamaha Xmax kullanıcısınız. 250 cc Nasıl durur sizce?
    Babam 110,kg o benim motorumu kullaniyor cok guzel duruyo mercedes gibi motor bide onune bacak koruma takarsiniz harika gozukur

Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax250 abs yada sym joymax
    Sym ninde scooteri gayet güzel bende sym ye bakmıyordum fakat bindim sürdüm sym yapmış yani
    Xmax 250 abs çok güzel. Ben de Xmax 250 ironmax istiyorum. O daha da güzel olmuş, renkler falan. Ekstradan ABS de standart donanım olarak mevcut.
    Peki merak ettiğim birşey su anda ehliyetim yok motor için, araba ehliyetim var sadece. Forumdan okuduğum kadarıyla da bu stajyer ehliyet konusu beni etkilemiyor. Eğer etkilemiş olsaydı maalesef 125cc'lik bir makina almak zorunda kalacaktım. Bu ağırlıklar için önerebileceğiniz 125 cc birşey olur muydu?
    2. Sorum ise test ile alakalı. Dediğim gibi ehliyetim yok. Herhangi bir cihazı test etmek istesem bana verirler mi?
    3. Soru da eğitim icin illa ehliyet gerekli mi?
    TEsekkurler,
    Iyi forumlar

Motosikleti
    Xmax
    Xmax 250 abs çok güzel. Ben de Xmax 250 ironmax istiyorum. O daha da güzel olmuş, renkler falan. Ekstradan ABS de standart donanım olarak mevcut.
    Peki merak ettiğim birşey su anda ehliyetim yok motor için, araba ehliyetim var sadece. Forumdan okuduğum kadarıyla da bu stajyer ehliyet konusu beni etkilemiyor. Eğer etkilemiş olsaydı maalesef 125cc'lik bir makina almak zorunda kalacaktım. Bu ağırlıklar için önerebileceğiniz 125 cc birşey olur muydu?
    2. Sorum ise test ile alakalı. Dediğim gibi ehliyetim yok. Herhangi bir cihazı test etmek istesem bana verirler mi?
    3. Soru da eğitim icin illa ehliyet gerekli mi?
    TEsekkurler,
    Ktm nin etkinligi vardi motor kullandiriyorlardi ve ehliyet gerekli test icin bile olsa istiyolar..para sorununuz sanirim yok o yuzden xmax iyi bi secim olucak aslinda ilk motor bence 2. El alinmali.

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm nin etkinligi vardi motor kullandiriyorlardi ve ehliyet gerekli test icin bile olsa istiyolar..para sorununuz sanirim yok o yuzden xmax iyi bi secim olucak aslinda ilk motor bence 2. El alinmali.
    Para herkes için sorun ama 0 birşey almak istiyorum, nedeni de motorsiklet gerçekten bilmediğim bir dünya ve okuduğum kadarıyla rodaj, bakım vs gibi konular çok önemli. Konu bir de 2 teker olunca daha da önemli hale geliyor ve hata kaldırmıyor. Ben her daim artçı ile kullanacağımdan benim için daha da önemli hale geliyor. 2. El de bakımlarının rodajının Nasıl yapıldığını bilmediğimden bir güvensizlik oluyor, O yüzden 0 almak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babam 110,kg o benim motorumu kullaniyor cok guzel duruyo mercedes gibi motor bide onune bacak koruma takarsiniz harika gozukur
    Ben 100-105 kgyim ama baktığında 90-95 kg dersin. Allaahtan önceden spor yapmışız da fazla göstermiyor keretalar
    Gidip bir üzerine oturup bakmak gerek tabiki.
    Iyi forumlar

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Benim boyutlarimdasiniz. Viteslilere neden bakmiyorsunuz? Scooterdan daha keyifli olduğunu düşünüyorum.

Bu dakka aya biz kilolumuyuz şimdi? 😆

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Başlığı okuyup xmax diyicektim ki sen demişsin zaten. O trafikte fitesli kullanmaya gerek yok zaten.
    something123 bunu beğendi.

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı okuyup xmax diyicektim ki sen demişsin zaten. O trafikte fitesli kullanmaya gerek yok zaten.
    Kesinlikle İstanbul için gereksiz. Hem yeni öğreneceğim, o yüzden scooter ile başlayıp hem hakimiyeti hem de trafiği öğrenmek daha doğru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim boyutlarimdasiniz. Viteslilere neden bakmiyorsunuz? Scooterdan daha keyifli olduğunu düşünüyorum.

Bu dakka aya biz kilolumuyuz şimdi? 😆
    Kesinlikle kiloluyuz biz
    Vitesli şu aşamada istemiyorum. Ilerleyen dönemlerde belki. Kaldı ki o Zaman bile aklımda olan motor Honda integra. Hem yüksek cc hem de otomatik vites.

integra vergisi falan yakacağı benzin fazla gelir durumun iyi değilse 250 cc anlattığınıza göre sizi kurtarmaz bence ne marka alacaksanız 400 cc olsun hani 250 cc kurtarır ama anladığım kadarıyla yolları tırmalasın istiyorsunuz
    Motorcular ikiye ayrılır 1 motoru sevdirenler 2 motordan soğutan troller

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    gts evo sym taş gibidir 3. sym benim

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Hiç düşünme arkadaşım kimseye bakma X Max doğru karar, hem 105-110 kilo öyla abartılı bir kilo değil 400 ü olsa dahada iyi olur, fakat 250 cc den fazla olduğu için ötv si % 37 olduğundan dolayı satış fiyatıda fazla.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)