Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kilolu Adam için scooter tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Fiyatta daha makul olan ve X-MAX'ten daha iri olan SUZUKI BURGMAN 200 ABS tavsiye ederim. Sürüş konforu ile X-MAX'ten daha makuldür. 2015 sıfır fiyatı 15.750 TL güncel haliyle.

Seçenekler içerisinden ise X-MAX herkes tarafından kabul görmüş düzgün ve çok sorun çıkarmayan bir scooter olduğu için onu tercih etmek daha mantıklı.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    vespayı unut. fi tarihinin tasarımını israrla sürdürme nedeni belli çevrelerin (zenginlerin) zengin olduklarını çevrelerine anlatma yolundan başka bir şey değil. kullanımı oturuş pozisyonu vs. çok kötü. x max 250 güzel seçim.köprü trafiği ve köprü üstü rüzgarı da düşünürsek iyi bir seçim diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    140+ kiloyum, yaklaşık 6 aydır X-City 250 kullanıyorum, çok memnunum. X-Max e göre biraz daha büyük olan lastikleri sayesinde acemilik zamanlarında avantajlı olabilir gibi bence.

BatuhanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000CC Elektrikli Bisiklet. :)
    Celik tiger 150 var bende ben 90 kiloyum kiz arkadssim 80 kilo her hafta Akhisardan izmire gidip geliyoruz hic bir sorun yasamadi motor kalip olarak buyuk ben 1.95 boyundayim beni bile normal gosteriyor. Bende motoru saticam Vitesliye gecicem isterden mesaj at konusalim motoru 0 taktirdim faturalar duruyor.

Motosikleti
    Honda cg125 titan- Ktm 390 Duke
    İlk motorunuz 250 cc olucaksa önce eğitim alın (maddi durumunuz el veriyorsa)250cc scooter için yamaha x-city 250 çok daha iyi olur geniş çaplı lastik daha rahat kabiliyet daha fazla konfor sağlayacaktır. Ama bi gün yamahaya gidip nmaxi de deneyin ara hızlanmaları xmax ten daha iyi olduğunu söylüyorlar. Bide jcosta takarsanız çok daha seri olur. Sıralamanız şöyle olsun (Şahsi görüşüm) ilk bir nmaxle 10 bin devirin zaten 2. eli hızlanınca satarsınız sonra da x city250)

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı mamutsmoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    140+ kiloyum, yaklaşık 6 aydır X-City 250 kullanıyorum, çok memnunum. X-Max e göre biraz daha büyük olan lastikleri sayesinde acemilik zamanlarında avantajlı olabilir gibi bence.
    Ben de x-city diyorum. Daha rahat.

Motosikleti
    Artık Yok...
    scooter istiyorsan ki şehir içinde anlattığın güzergahki aşırı trafiğin olduğu bir güzergah heleki 4 den sonra 9 a kadar orası felçdir.. scooter alman en mantıklısı..

iş scooter ise olay para çokomel ilişkisine bakar.. vespa bende önermem. vespa güzel motor ama bana göre yazlık yer motoru..

tasarımıda zengine falan zengin olduğu için hitap eden bir olay değil.. bu bir kültür.. aynısını porsche 911 kasayada yapıyor mercedes g kasayada yapıyor vw bettle kasayada yapıyor. bazı insanlar nostaljiyi klasik hatları özüne bağlı kalmayı sever tam aksine modern hatları sevmez firmalarda hem özüne bağlı kaldığını göstermek nerden geldiğini unutmadığını anlatmak için hemde bu dediğim kesme saygıdan tasarımda ciddi bir değişim yapmadan makineyi modernize ederler bunun adıda retro dur.. kaldıki vespada ikinci elde çok pahalı bir motor değil.

hadi vespa pahalı olsa çinlisi de dahil bir ton markalar vespa tasarımında aynı benzer kopya scooterlar üretiyorlar çok ucuz fiyatlara ve yok satıyor..

Neyse benim arkadaşım 120 kilo ve ilk motoru x9 500 aldı.. kilodan ötürü o motor ona 125cc lik motor gibi geliyor çok rahat motora hükmede biliyor.. cüssenden ötürü 250 ve 500 cc arası bence düşünebilirsin. rodaj falan demişsin scooterda rodaj düz vites gibi değildir sadece yuklenme motora 2 kısı binme ilk başlarda.. 60-70 geçme yeterli olur..

arkadaşlar demiş zaten xmas,xcity bunlar güzel motorlar piaggio zaten bu işin son noktası mercedesi.. gönül isterki imkanın olsa bir X10 alsan.

Motosikleti
    4. motor Honda
    hem kilo var hem de artçıyla binicekmişsiniz, o yüzden şiddetle 400 almanızı tavsiye ederim.
    düşük kilometreli xmax 400 abs derim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bütçeyi bilmiyorum ama bende burgman 400 öneririm o olmuyorsa xmas400 bunlar zaten abs li.. para imkan varsa hiç düşünülmeden X10 derim.. X10 350cc dir ama piaggonunda açıklaması var 400cc gücü var..

Bunlara para yetmiyorsa X9 500 yada Bevirly 500 öneririm..

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Yamaha x max candır

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Xmax 400 diyorum bende. 250 artçı ile ara hızlanmalarda yavaş kalacaktır bir süre sonra.

Motosikleti
    Forza 250
    xmax süspansiyon ve koltuktan dolayı betonarmedir biraz, sym gts evo çok rahattır gerçekten, maxsym400 tadından yenmez ama yeni başlayan için ağırdır yaklaşık 230 boş 250 ye yakın dolu ağırlığı vardır. Sym yi yabana atmamanızı tavsiye ederim.

Motosikleti
    pulsar ns200
    250cc size az gelir alsanızda değiştirir siniz ben x max 400 derim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...82981143/detay
    bu ilanı örnek olarak gösterdim .

kmursaloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Integra 750 & Yamaha r25
    xmax ya da forza abs.
    scooter'da mutlaka abs'li modellere bakın.
    ama motordan önce düşünmeniz gereken şey koruma ekipmanlarınız olmalı bence.
    motorun fiyatının üzerine an az kişi başı 3-4 bin tl'lik ekipman da ekleyin.
    çünkü insanlar tüm maddiyatını motora yatırıp kafasına yoğurt kabından hallice bir ls2 takıp yollara çıkabiliyor...

1- kask, (bunu yazmak bile komik aslında)
    2- ce koruma onaylı mümünse gore-tex ya da d-dry bir mont, ;
    3- aynı mont tekstil şartlarında bir pantolon,
    4- bilek ve kaval korumalı bot,
    5- bilek korumalı eldiven,
    6- sertifikalı bir bellik,
    7- boyun koruma(kaskın boynu kırma olasılığı vardır)

kask, mont ve pantolon dışındaki korumaları ebay ya da aliexpress'ten türkiye fiyatının en az 2.5 katı azına alabilirsiniz.
    çünkü türkiye dünyanın en zengin ülkesidir
    kask, mont ve pantolonların bedenleri her ürüne göre farklılık gösterdiği için sıkıntı çıkabiliyor.
    ya da türkiye'den bir model beğenip aynı ürünü sipariş edebilirsiniz.

Motosikleti
    Vespa GTS 250
    Hocam selamlar,

1.83 boyundayım, Ocak ayında 102 kiloyu gördüm şimdi 90'larda geziniyorum.
    Eşim de 52 kilo.
    Eylül 2014'te Vespa LX 150 3V i.e aldım, geçen hafta satana kadar 17.000 km yaptım, yaz kış bindim, hepsi şehir içinde.
    Evim Kadıköye'de iş yerim Kavacık'taydı (şu an Ümraniye'de), haftada 3-4 gün bahsettiğin güzergaha gidiyordum hatta Maslak - Hasanpaşa yapıyordum. Çok samimi söylüyorum hiç bir sorun yaşamadım 150 cc'lik motorla bile.

Geçen hafta ise GTS 250 i.e aldım, gerçekten çok büyük farkı var ve çift olarak aşağı yukarı neredeyse aynı kiloda olduğumuzu varsayarsak ben kesinlikle tavsiye ederim. Çok konforlu, seri ve yere daha sağlam bastığını hissettiriyor.
    XMax çok yazılmış, Vespa yerin dibine sokulmuş ama ben Vespa'yı ve temsil ettiği karakteri, geçmişe dönük tasarımını çok seviyorum, böyle şeylerin ikamesi olduğunu düşünmüyorum. Yukarıda yazılmış, tıpkı Fiat 500, Mini Cooper, 911 gibi. Yoksa XMax'de çok çok iyi bir motor ve çok konforlu, onu alırsan "Aman kardeşim ne yaptın sen?" diyemez kimse.
    O yüzden senin bütçen ve zevkin hangisine uygunsa onu seçmelisin bence. Boyutlarla ilgili bir sıkıntı yaşamayacağının canlı örneğiyim.

Saygılar

Kardeşim dert değil o, bak şimdi şu aşağıdaki özelliklere göz atmanı tavsiye ederim.

Canavar gibi scooter. Üsküdar-Levent arası değil, tuzla-beylikdüzü arası gider gelirsin.

https://honda.com.tr/motosiklet/scoo...a-2015/tasarim

Motor Sıvı soğutmalı 4 zamanlı 8 supaplı SOHC paralel 2 silindirli
    Motor hacmi (cc) 745
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 40.3 kW/6250 dev/dak
    Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 68 Nm/4750 dev/dak
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 2215 x 810 X 1440 mm
    Sele yüksekliği (mm) 790 mm
    Yerden açıklık (mm) 135 mm
    Yakıt kapasitesi 14,1 lt.
    Ağırlık 238 kg
    Tekerlek (Ön) 120/70ZR17M/C (58W)
    Tekerlek (Arka) 160/60ZR17M/C (69W)
    LED Ön Far Var
    LED Stop Lambası Var

Slowfood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 150, Yamaha X City
    Alıntı kmursaloglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax ya da forza abs.
    scooter'da mutlaka abs'li modellere bakın.
    ama motordan önce düşünmeniz gereken şey koruma ekipmanlarınız olmalı bence.
    motorun fiyatının üzerine an az kişi başı 3-4 bin tl'lik ekipman da ekleyin.
    çünkü insanlar tüm maddiyatını motora yatırıp kafasına yoğurt kabından hallice bir ls2 takıp yollara çıkabiliyor...

1- kask, (bunu yazmak bile komik aslında)
    2- ce koruma onaylı mümünse gore-tex ya da d-dry bir mont, ;
    3- aynı mont tekstil şartlarında bir pantolon,
    4- bilek ve kaval korumalı bot,
    5- bilek korumalı eldiven,
    6- sertifikalı bir bellik,
    7- boyun koruma(kaskın boynu kırma olasılığı vardır)

kask, mont ve pantolon dışındaki korumaları ebay ya da aliexpress'ten türkiye fiyatının en az 2.5 katı azına alabilirsiniz.
    çünkü türkiye dünyanın en zengin ülkesidir
    kask, mont ve pantolonların bedenleri her ürüne göre farklılık gösterdiği için sıkıntı çıkabiliyor.
    ya da türkiye'den bir model beğenip aynı ürünü sipariş edebilirsiniz.
    Öncelikle selamsız girmemek için merhaba. Ekipman yönlendirmeniz çok güzel. Alım noktası da hoş. Ancak hala rsi (ls2 çakması) kasklara dünya para veren ülkemizde asıl yoğurt kapları onlarken en azından ls2 gerçekten dot sertifikasına sahipken böyle kötülemeniz dikkatimi çekti. Evet imkan varsa tabii ki agv shoei alınsın ama ya zorluyorsa. Bu arada X city sahibiyim ve alır almaz lastiklerini michelin city grip yapmak şartıyla tavsiye ederim.
    Herkes araba al dedi. Ben hala Birlikte gezebileceğim ağır abiyi arıyorum. (Buldum. O artık benimle...)

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Arkadaşların çoğu xmax yazmış ama şunu unutmuşlar kilolu ve kısa boylusunuz, bu da demek oluyor ki x maxta o bacaklar yere değerken zorlanacak. x max hoştur ama sana gideceğini sanmam açıkçası sana uygun olan yere daha yakın bir motor olmalı, bacaklar kalındır muhtemelen sele geniş olduğundan maxilerde sıkıntı olur. Demem o ki sana şu modelleri öneriyorum.

Nss forza 300 (şimdiki motorum yere gayet yakın, ağırlık merkezi de yere yakın olduğundan ağırlığı çok dert etmene gerek yok, yüksek torku var)
    Burgman 200 ( Düşük sele, konforlu gidiş, 18 beygir ama çok performanslı değil ama iyidir fazla beklentin olmasın)
    Vespanın lx ve et serisi hariç modelleri (250 cc olursa iyi olur daha aşağısında o yükle debriyajı bitirirsin)

Dipnot: bu modeller vücut ölçülerin için söylediğim motorlardır, yoksa bunların fanatiği değilim, kullanıp denersen ne demek istediğimi anlayıp hak vereceğine eminim.

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Hoca scooterı alınca sonradan bir de "Kilolu Adam" diye vlog açarsın...Mis!

Şaka maka XMax250 süspansiyonu sert olduğu için bence tercih sebebi ama o yoksa ikinci el Burgman 400'de güzel olur.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    kilonuz söz konusu olduğundan dolayı 250 cc lerdeki en büyük boy maxi scooterı tercih etmeniz gerekiyor. her ne kadar tipi hoşunuza gitmese de sanırım kymco xciting den başka seçeneğiniz yok. bildiğim kadarıyla en geniş sele de kymco da.
    2 sene kadar kullandım, artcı + topcase ağırlığı ile uzun yol olarak ege ve akdeniz de binlerce km yaptım, tavsiye ederim.

- boyut ve ağırlığı yüzünden şehir içinde rakipleri kadar pratik değil
    + güçlü ve uzun yolda gayet konforlu

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)