Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

istanbulda maxi scooter önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    merhaba arkadaşlar. ilk motorumu kullanıyorum. başlangıç motoru olarak nmax aldım fakat tem ve e-5 de yetersiz kalmaya başladı. Ayrıca sele altı ve bagajı küçük. Frenler ve teker hariç artık yeterli gelmiyor bana. Maxi scooter almak istiyorum. Xmax250 e baktım ama oturduğum anda moralim bozuldu. Boyum 172 cm ve parmak uçlarımla yere basabiliyorum. Ayrıca 182 kg bir motor. Sizce bu motor İstanbuldaki trafik koşullarında beni zorlar mı. hergün köprüden karşıya geçiyorum. aynı yolu senelerce arabayla gidip geldim ve motoru aldığım gün arabadan soğudum. sizce boyum ve motorun ağır olması İstanbul şartlarında beni zorlar mı. sizlerin önerebileceği 250 cc maxi scooter varmı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Bende 1.74 boyundayim xmax 250 kullaniyorum parmak uclariyla yere basiyorum bu kadar sorun edilcek bisey degil..yinede sen bilirsin sym 250 modellerine bak istersen yada honda forza 300

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    boy sıkıntı oluyorsa suzuki burgman tavsiye edeceğim. hem alçak hem de konforu iyi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    burgman 400 boy sıkıntısı için birebir. ayrıca bundan daha konforlu bir scooter bulamazsın. yalnız temizini bulmak artık zor ya da 23-24bin verip yeni modelleri alınabilir.
    geçen ay bende maxi scooter arayışındaydım ve sym maxsym 400 alarak meseleyi noktaladım. gayet memnunum.

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    bende x max ile burgman arasında kalmıştım. ikisinde de abs var. şu ana kadar hiç lazım olmadı ama trafiğin zor olduğu ve kış mevsiminde yağmurun eksilmediği istanbulda abs nin şart olduğunu düşünüyorum. 174 boyla sıkıntı olmazsa 172 ile de olmaz heralde. önceliğim xmax ama burgman da aklımı çalıyor. birer sürüş yapma fırsatı bulabilirsem hangisini almam gerektiğini anlarım heralde. heralde nmax te gidonun hafifliğini özlerim

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Benim motosiklet 155kilo benim boyda 1.72 ayaklarım rahat yere deyiyor.Beylikdüzü - Tuzla gittiğim oluyor gayet rahat oluyor hem akan trafik hemde duran trafik sorun teşkil etmiyor.Sym'nin joyride modeli olabilir.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Sym nin maxiscooterlarını cok beğeniyorum bence sym joymax

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    forza 300 yada kawa j300
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    forza 300 bakılabilir , bagajı büyük diye hatırlıyorum..
    Bütçe problem değil, çevik, hızlı ve derli toplu, abs ve esp li bir scooter isterseniz kullandığım Piaggio Beverly 350 yi de tavsiye ederim.. Sele altı çok büyük değil ama 1 tam boy kask ve ıvır zıvır alıyor.. Arkaya orjinal çanta takıncada hem şık oluyor hemde bagaj problemini olmuyor...ama dediğim gibi pahallı bir scooter... Yanlız selesi ksek kalanbilir denemek lazım

Bunlar dışında Kymco downtown 300 veya Kawasaki j300 de tavsiye edilir, güçlüler, abs standart, boy problemide y yaşamazsınız.

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    bugün yamaha anadolu da yeni çıkan xmax 250 iron max e baktım. tasarımı tek kelime ile harika olmuş. rüzgar nerdeyse almayacak şekilde tasarlamışlar. selesi diğer xmaxlerden çok farklı dizayn edilmiş. oturduğunuzda anlyorsunuz. diğer 250 lerden biraz daha pahalı. ama değer gibi geliyor bana. tabi bulana aşk olsun. baktığım motor satılmıştı. kafamda 2-3 tane daha motor var. onlarla karşılaştırıcam. ondan sonra kararımı veririm artık

Motosikleti
    Kymco People S 200 - Honda NSS 300 Forza
    Kullanımı az olan birkaç model var. Bunlar kymco nun downtown ile kawasakinin j300 modeli. Honda forza kullanıcı sayısı oldukça fazla ki face de bile grupları var. Bilgi almak isteyen oraya bakabilir. Ama bu diğer 2 model için bilgi / birikim bulmak güç oluyor. Keşke kullanıcı sayısı ve fiyatları arasında ters orantı olsa

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Burgman 200 abs. Tam boyunuza göre.

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Kendi motorum diye demiyorum, Daelim S3 Advance'e de bir göz atın. Bence tek eksisiği ABS; konfor ve performansı fazlasıyla tatmin edici.

Tertemiz bir 2015 Kymco X-Citing 250 scooterımız var.
    İlginizi çekerse : http://www.motosiklet.net/forum/sati...0-6100-km.html

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    boyum 1,82 ani manevralarda xmax ile ben de güvensiz hissediyordum. Grand dink 250 de bu sorun büyük ölçüde çözüldü ve 166 kg. sıfırı şu anda yok ama tavsiye ederim yalnız sele altı bagaj bi hayli küçük. kymco downtown 300 hem 160 küsür kg hem çok daha güçlü hemde bagaj sorunu yok seçenekler arasına alın bence. bu arada her iki model için de altın elbiseli adam test videosu var.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    XMaX 250 ABS, iyidir, Michelin lastikler ile korkusuz viraja yatar, benim ayaklıklar traslanmıs vaziyette... o derece iyidir. Boy olayını bilemiyorum ama tecrübeli insanın boy ile bir problemi olmaz diye düşünüyorum.. Tabi sadece düşünüyorum Bir ayak tam bassa yeter.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Boy 1.82 kilo 90
    Xmax 2 ay kullandım ve sattım. N max aldım. Gerçekten nmax çok pratik, pire gibi, atak, dengeli ve en önemlisi ekonomik.

Şehir içi sokaklarda adeta yılan gibi kıvrıla kıvrıla geziyorum. Ayaklarım yere tam basıyor.

Ben 2 ay boyunca hamallık yapmışım. xj6 nın bile selesine oturunca xmax tan daha alçak ve motora daha hakim hissetmiştim kendimi.

Motosikleti
    Honda CRF 1000 L
    X-MAX 250 dengesini ölü hızlarda bile koruyan deneyimli kullanıcısını pek yormayan bir motorsiklet. Ama sordugun sorudan güven sıkıntısını sadece okuyarak değil deneyerek görmelisin. Benim boyum 1,78 ama bacak boyum kısa, X-MAX'i alırken kafamda sadece acaba yükselikten ötürü zorluk çekermiyim sorusu vardı ama kilomdan ötürü hakim olabileceğimi düşünüyordum (83kg). Bayii'de orta sehpa açıkken sele üzerine oturduğumda parmak uçlarım yere değiyordu ama yine de kullanırım dedim aldım. Bence alışınca diğer yorumlarda da söylendiği gibi tek ayak yere tam basıyorsa yeterlidir.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    1.71 cm boyundayım. x city kullanıyorum ve sele xmax den daha yüksek. 90kg lik artçıyla bile hiç problem yaşamıyorum. motoru siz taşımayın motor kendini taşıyor zaten. bence bir günde alışırsınız.

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    cuma günü aldığım piaggio xevo 250'yu 3 günde otoyol, 60 arabanın dizildiği sıkışık trafik, kuzeydeki çamurlu yolar, ıslak zeminde test atme şansı buldum ve hepsinde alnının akıyla çıktı. sürüş de çok keyifli. bu aralar 0 km fiyatları 13.250'ye düştü. illa uzakdoğu diye ısrar etmiyorsan yüzünü bi italya'ya çevir derim ben.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)