Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

istanbulda maxi scooter önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı aydın demir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün yamaha anadolu da yeni çıkan xmax 250 iron max e baktım. tasarımı tek kelime ile harika olmuş. rüzgar nerdeyse almayacak şekilde tasarlamışlar. selesi diğer xmaxlerden çok farklı dizayn edilmiş. oturduğunuzda anlyorsunuz. diğer 250 lerden biraz daha pahalı. ama değer gibi geliyor bana. tabi bulana aşk olsun. baktığım motor satılmıştı. kafamda 2-3 tane daha motor var. onlarla karşılaştırıcam. ondan sonra kararımı veririm artık
    O güzelim sele ve ön deri kaplamalara işeyen tırnak geçiren bir kedi diyorum o lala :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sym nin maxiscooterlarını cok beğeniyorum bence sym joymax
    ben de sym gts 250 var karburatorlu.6 yıldır bınıyorum ve cok memnunum.rutın bakımlarının dısında kurus masrafım olmadı.cok saglam alet bu symler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-garajdaki-motorumu-satiyorum-236471449/detay/

nıyetım bu ara 400 yada 600cc bır alet almaktı
    ancak sehır ıcı ve dısı yakıt tuketımlerını gorunce ve buna bır de lastık ebatlarının buyuklugu eklenınce (boyum 1,69)aklım karıstı ve joymax 250i dusunmeye basladım
    kasa motor benım kullandıgım 250gts ıle pek de bır fark yok ,tıp degısık on farlar ve arka artcı dayanma yerı farklı
    ınjektorlu karburatorlu buna gırmıyorum hıc
    sız degerlı sym kullanıcalarından ve forum uyelerınden de gorus almak ıstedım
    sym gts 250 ı satıp sym joymax alınır mı?
    xmaxı de denedım aletın kalıtesı ortada ama yerden cok yuksek bana gore degıl
    tesekkurler
    Thermosifon bunu beğendi.

Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de sym gts 250 var karburatorlu.6 yıldır bınıyorum ve cok memnunum.rutın bakımlarının dısında kurus masrafım olmadı.cok saglam alet bu symler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-garajdaki-motorumu-satiyorum-236471449/detay/

nıyetım bu ara 400 yada 600cc bır alet almaktı
    ancak sehır ıcı ve dısı yakıt tuketımlerını gorunce ve buna bır de lastık ebatlarının buyuklugu eklenınce (boyum 1,69)aklım karıstı ve joymax 250i dusunmeye basladım
    kasa motor benım kullandıgım 250gts ıle pek de bır fark yok ,tıp degısık on farlar ve arka artcı dayanma yerı farklı
    ınjektorlu karburatorlu buna gırmıyorum hıc
    sız degerlı sym kullanıcalarından ve forum uyelerınden de gorus almak ıstedım
    sym gts 250 ı satıp sym joymax alınır mı?
    xmaxı de denedım aletın kalıtesı ortada ama yerden cok yuksek bana gore degıl
    tesekkurler
    Dostum özelden mesaj attım bakabilirsin

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı Thermosifon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum özelden mesaj attım bakabilirsin
    baktım ve cevapladım

Arkadaşlar antalyadan motoru alabilirim derseniz benim elimdede kozmetik ve mekanik olarak hata bulamayacağınız Piaggio 2003 model X9 180 Amalfi var.Sahibindene koymadım o yuzden link veremicem.

Motorcu adam motorcuya yalan söylememeli. Motor harika çok az yakıyor takribi 160 kg banamısın demeden dag bayır (asfalt yolda) iyi performans veriyor.AMA ben scootera alışamadım. benden önceki sahibi motora çok ama çok itina gösterdi . Motorun fiyatı ve saire söyle dursun alıcak olan arkadaş mutlaka daha önce maxi scooter sahibi bir arkadaş olması tercihim olacaktır. isteyene resimlerini de gönderebilirim motor sadece yaz aylarında hafta sonları çok güzel kullanılmıştır.Motorun benden önceki sahibi vefatından sonra motoru ben aldım ama tamamen maneviyatından dolayı bu motora iyi baka bilecek bir arakadaş arıyoruz. Tabiki fiyat konusunu konuşuruz ama ilk önce Antalyadan motoru alabilecek ve bgenim tercihim 20 Yaş üzerinde A2 si olan arkadaşlar olacaktır.saygılar

ousi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700X
    Xmax trafikte rakiplerinden üstün

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Daelim S3 bu kuponun süpriz atıdır.
    muvodo bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco People S 200 - Honda NSS 300 Forza
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daelim S3 bu kuponun süpriz atıdır.
    Bu cümleden çıkardığım sonuç (neden bunu düşündüm hiçbir fikrim yok )yakın zamanda İstanbul trafiği araçları değil insanları bile kaldıramayacak olduğudur. Her ne kadar İstanbul da yaşamıyor olsam da her gittiğimde kendimi trafikte (araç değil insan trafiği birbiri ile yarışan insanlar noktasında buluyorum. Ama iyiyimdir yani, ilk ayağa yazarsanız kazandırırım :=))

konudan çok ayrı bir yazı biliyorum ama yazmassam gece uyuyamazdım. Kusura bakmayın. Tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    daelim s3 250 al keyfini sür

ugurgts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym GTS 250 EVOİ
    Valla benim ilk motorum Mondial 150 Zat'tı.Onu sattım bayağı bir scooter araştırması yaptım. Daelim s3,Sym GtsEvo 250,Kymco Xciting arasında gittim geldim.En son Sym GTSEVO250 i aldım ve şuan çok memnunum KM 0.16 kuruş yakıyor.Bence istanbul içinde normal.Konfor olarak çok iyi 1.86 boyum var gayet rahatım.Artçımda gayet rahat.En güzelide bence Tipi çok hoşuma gidiyor şahsen . Soru sormak istersen seve seve cevaplarım.İnşallah istediğini bulursun.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Motosikleti siz taşımaya kalkarsanız 2 metrede olsanız 180 kilo aleti taşıyamazsınız. Bu durumda boyunuzun çok da bir önemi kalmıyor. Bunu öğrenmek daha doğru olacaktır.

Motosikleti
    14' Yamaha Xcity 250
    Xcity öneririm, ataklar çok güzel yere değer ve çok dengeli bir motor.

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burgman 400 boy sıkıntısı için birebir. ayrıca bundan daha konforlu bir scooter bulamazsın. yalnız temizini bulmak artık zor ya da 23-24bin verip yeni modelleri alınabilir.
    geçen ay bende maxi scooter arayışındaydım ve sym maxsym 400 alarak meseleyi noktaladım. gayet memnunum.
    Usta sym 400 yakıt nasil iyimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Başkan yararli bi mesaj ise banada atarmisin bende ayni dertteyim ya

Motosikleti
    Bajaj pulsar 150 NS
    Aea nin maxi scooter karsilastirmasi isine yarayabilir.

Motosikleti
    Forza 250
    Sele yüksekiği sizi üzmeyecek sym modellerine bakabilirsiniz, gts evo da olabilir joymax da olabilir. Çok hafif değildirler 180 kg civarı ama sele 75 cm civarı olduğu için ayaklarınız yere tam basar ve tedirgin olmazsınız. 400cc ye hiç bakmayın onlar biraz ağır olur. Sym Maxsym 400 vardı bende yaklaşık 240 kg. Sürekli şehiriçinde sıkışık trafikte yoruyor. Bu arada bir arkadaş sormuş . İstanbul şehiriçinde 4,5-5 lt civarı yakar.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı aydın demir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün yamaha anadolu da yeni çıkan xmax 250 iron max e baktım. tasarımı tek kelime ile harika olmuş. rüzgar nerdeyse almayacak şekilde tasarlamışlar. selesi diğer xmaxlerden çok farklı dizayn edilmiş. oturduğunuzda anlyorsunuz. diğer 250 lerden biraz daha pahalı. ama değer gibi geliyor bana. tabi bulana aşk olsun. baktığım motor satılmıştı. kafamda 2-3 tane daha motor var. onlarla karşılaştırıcam. ondan sonra kararımı veririm artık

Hocam ironmaxi bugün teslim aldım ve 10km kadar kullandık. Görünüş dışında, klasik sert sele ve süspansiyon sorununu da gidermişler.

NOT: Şu an alırsanız 15.900 TL 2015 fiyatı. Fuarı bekleyip, ruhsata 2016 işletecem derseniz 16.900 TL.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ironmaxi bugün teslim aldım ve 10km kadar kullandık. Görünüş dışında, klasik sert sele ve süspansiyon sorununu da gidermişler.

NOT: Şu an alırsanız 15.900 TL 2015 fiyatı. Fuarı bekleyip, ruhsata 2016 işletecem derseniz 16.900 TL.
    Kardeşler motoru aradım. Ironmax te süspansiyonla ilgili bir değişikliğin olmadığını söylediler. Eminmisin süspansiyon konusunda...?

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı BesimAga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşler motoru aradım. Ironmax te süspansiyonla ilgili bir değişikliğin olmadığını söylediler. Eminmisin süspansiyon konusunda...?
    Sele konusunda eminim ama süspansiyon göreceli olabilir. Ben özellikle 1. kademeye ayarlatmıştım. Ve dediğim gibi sert poyraz ve hava yüzünden sadece 10 km sürebildim. Yine de arkadaşımın 2015 Xmaxine göre daha iyi gelmişti.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sele konusunda eminim ama süspansiyon göreceli olabilir. Ben özellikle 1. kademeye ayarlatmıştım. Ve dediğim gibi sert poyraz ve hava yüzünden sadece 10 km sürebildim. Yine de arkadaşımın 2015 Xmaxine göre daha iyi gelmişti.
    Peki sele konusunda normal xmax le kıyasladığınızda bir tık daha mı iyi yoksa arada çok mu fark var sizce...

Motosikleti
    Tracer 900
    Bu başlıkta bir yorumum olsun istedim,ayağım yere bassın ağırlık merkezim aşağıda olsun ve böylelikle daha dengeli sürüşüm olsun isteyenler için yamaha xmax 250 yi denemeden almamalarını tavsiye ederim,bir arkadaşınızın motorunun ya da alacağınız motoru denemeden kullanmadan almayın,xmax250 sert süspansiyon,yüksek oturuş pozisyonu ayağın yere parmak ucu ile basılabilmesi (1.78 boy) ile bana çekici gelmedi 4 yıl sym 250i evo kullandım ona kıyasla yakıt,bagaj hacmi,hızlanması vs.muadil yani hemen hemen aynı,yakışıklılıkta bence xmax önde ama aradığınız konfor,denge vs.ise bence Yamaha xmax de aramayın..daha konforlu ve dengeli olduğu motorlar olabilir ama mesela sym gts 250i evo ya göre değil..Ben artık 40 yaşında geldim ve 95 kiloyum konfor olmazsa olmazım..Herkesin önceliği konfor olmaya bilir..

Ben geçen sezon gts 250i evo mu sattım ve honda integra 750d aldım,onun selesini özel yaptırdım 1-2 cm alçattım ve yumuşattım ama rahat edemedim,sırt ağrısı ve ayağımın yere tam basmaması nedeniyle sattım (alan arkadaş 1.90 boyundaydı ona çok rahat geldi)Honda integra daha ağır motor 220 yada 230 kiloydu yalan olmasın,ayağın yere sağlam basması daha da önemli özellikle şehiriçinde,şimdi motorsuzum ve x10 350 yi araştırıyorum..Almayı düşünüyorum..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)