Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ücreti Mukabilinde Scooter Öğretecek - Ankara

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selamlar, motor konusunda hiç bir beceri ve bilgiye sahip değilim. Motorsiklet ya da scooter tecrübem yok. Yakın zamanda güney asya gezim var ve orada scooter kiralamak istiyorum, en makul ve özgür ulaşım olduğu için. Bana Ankara'da bu işi ücreti dahilinde öğretecek birisini arıyorum.

16 yıllık aktif bisiklet kullanıcısıyım, dağ ve downhill bisiklet kullanımı konusunda yeteri kadar bilgi sahibiyim. Denge, fren kullanımı, dönüş ve etrafı kontrol açısından yeterli bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum. Yine de bu işi bilen birisinden işin teferruatını öğrenmek istiyorum.

Konu ile ilgilenen arkadaşların bana ahmeterencihan[at]gmail[.]com adresinden ulaşmalarını rica ediyorum. e-mail ile telefonunuzu ve konuyu belirten mesaj atarsanız size ulaşırım.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    kırıkkale de olsa idin ücrete gerek olmadan sana öğretirdim.

emreyild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500
    Ankarada bir kurumsal firma var hakkıyla öğretirler. Ücreti de 560lira sanıyorum Hemde öyle scooter falan değil her motoru sürecek hale getirirler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Scooter kullanmakta ne var 16 yaşımda Antalya'da Yamaha BWS100 kiralamıştım. Kiralamacı motoru nasıl çalıştırıcağımı gösterdi sonra 1-2 denemede gaz kolunun tepkisine alıştım. Aşırı derecede seri bir motor olmasına rağmen hiç sorun yaşamadım kullanırken. Bisiklet dengen iyi ise scooter kullanmaya alışmak 5 dakikanı bile almaz.

@astorojna
    Hocam teşekkür ederim ilginize.

@astorojna
    Hocam 560 lira çok gelir, her türlü motoru kullanmak pek işime de yaramaz. Ben de iki teker tutkunuyum ama bu işi bisikletle yapmayı tercih ediyorum. Amacım o bölgelerde scooterla kendimce gezebilmek. Bisikletle yormak istemiyorum kendimi.

@Mengu16
    Hocam doğru diyorsun ama yine de bi gösteren olmalı, sonuçta ehliyetsiz şekilde başka bir ülkede bineceğim o araca, en ufağından dahi olsa sorun yaşamak istemiyorum.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı infazure adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Mengu16
    Hocam doğru diyorsun ama yine de bi gösteren olmalı, sonuçta ehliyetsiz şekilde başka bir ülkede bineceğim o araca, en ufağından dahi olsa sorun yaşamak istemiyorum.
    Ehliyetsiz binmek başlı başına bir sorun değil mi ? Ehliyetinin olmaması sorun olmayacaksa scooter kullanmak için alacağın 1-2 saat eğitim çok bişey fark ettirmez. Çünkü gittiğin yerde de 1-2 saat yavaşca turlayarak aynı şeyi yapabilirsin.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsiz binmek başlı başına bir sorun değil mi ? Ehliyetinin olmaması sorun olmayacaksa scooter kullanmak için alacağın 1-2 saat eğitim çok bişey fark ettirmez. Çünkü gittiğin yerde de 1-2 saat yavaşca turlayarak aynı şeyi yapabilirsin.
    Hocam sanırım mesaja dikkat etmediniz. Bizim ehliyetimiz zaten Hindistanda, Tayland'da geçmiyor, ehliyetimin olması bişey ifade etmez. İsterse alfabetik sıradan ehliyet sahibi olayım :D

Benim amacım biraz işin ince noktaları ve varsa detaylarını öğrenmek, orada kaza yapmak istemiyorum çünkü.

Motosikleti
    Mondial Drift
    560 tl verdikten sonra honda güvenli sürüş almak daha mantıklı bu işi uygun ücrete öğreten hakkıyla tek biyer gördüm 60 tl gibi bir ücreti vardı sanırsam kaan tuna olması lazım

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Kaan hocayla konusabilirsiniz bence de, arkadaslarin dedigi ulusan kesinlikle indirim vs. Gitmez ama egitim icerigi cok doludur, ozellikle verdikleri teorik egitim cok guzel pratikten daha faydali buldum... Ama dedigim gibi sadece bi alismak icinse kaan hocayla irtibata gecmeniz daha mantikli olur gibi.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Peki yurt disinda kiraladiginiz motosiklet icin ehliyet sigorta vs bunlar ne olacak.

Evet bizim ehliyetler o ulkede gecerli degil ( veya vizesiz vs her neyse artik) ayrica Allah gostermesin kaza yasadin bir seyler oldu ee o zaman ne olacak sigorta ve ehliyet sorulacak vs.

Daha detayli bilen arkadaslar varsa onlarda goruslerini aktarmasi iyi olacaktir.

Tekeriniz dus bassin. Saglicakla kalin.

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Kaan Hoca kimdir açıkçası bir bilgim yok ama eğer Ankara'da yaşıyor ve bire bir şekilde eğitim verebilecekse rakamın pek sorunu yok. Yeter ki bana ulaşabileceğim bir numara versin birileri

@dadaş-bb
    Hocam sigorta vs. gibi şeyler yok, saldım çayıra Mevlam kayıra şeklinde ilerliyor o bölgelerde bu işler. Bana orda ehliyet soran olmayacak, tek problem polis çevirmesi olur, genel itibari ile de bakıldığında kask takıldığı müddetçe çok çok ekstrem durumlar olmaz ise polis çevirmesi olmuyor. Hadi oldu diyelim, öyle bir durumda da 80-100 TL arasında bu iş çözülüyor. Eğer ki maddi bir hasardan bahsediyorsanız uygun meblağlar karşılığında o işler çözülebiliyor. Ki zaten ciddi bir kaza yapmışsam scooterın o noktadan sonra zaten pek bir önemi kalmaz. Fiziksel olarak benlik bir problemden bahsediyorsanız eğer 30 bin € sağlık sigortası 20 lira civarında.

Sonuç olarak, trafik bilgisi olan birisiyim, maximum kalabalık yollarda iki teker tecrübem yeteri kadar ve hatta fazlası ile var. Benim kontrolüm dışında gelişecek durumlarda ise yapacak elbet bir şey yok. Benim isteğim, scooterın kullanıma biraz alışmak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)