Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 Mash hakkındaki düşünceleriniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Arkadaşlar merhaba, öncelikle 150cc üzerinde motosiklet düşünmüyorum. Uygun fiyatlı (3000TL-4000 TL) 0 km tercih edeceğim. Mondial 150 Mash modelini çok beğeniyorum, kullanan ve kullanmayan arkadaşlardan görüş ve önerilere açığım. Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Mondial'in en çabuk dökülen ve adını kötüye çıkaran motoru. Kesinlikle uzak durun. Diğer modellere bakın mümkünse Cub veya vitesli modellere. Scooter almam şart derseniz 150 argent daha sağlam gibi duruyo, BWS125 kopyası.

Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Motosiklet tecrübem çok fazla değil ve rahatlık açısından Scooter tercih etmek istiyorum. Belki ileriki dönemlerde vitesli tercih edebilirim büyük konuşmayayım. Argentte olabilir ama şekil olarak Mash daha güzel sanki

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Mondial 150 Mash=Çöp
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Honda, SYM, Yamaha vs. gibi markalarla kıyaslandığında çöp diyebilirsiniz ama maalesef ihtiyaçlar bütçe ile doğru orantılı karşılanabiliyor.

Motosikleti
    arayışta
    Arkadaşım hayırlısı olsun öncelikle, birazdan muhtemelen 10000 ver japon al diyen arkadaşlar geleceklerdir, 350000 km olsun 25 yaşında olsun japon olsun diyenlerde onları takip edecektir, 30 yıl daha para biriktir japon al diyenlerde eksik olmayacaktır. Benim bu formdan anladığım bu tip sorulara genelde bu cevaplar veriliyor, birde bu gürüh da ezilip sesi çıkmaz hale getirilen, abi motora bakarsan seni üzmez, biraz nazlıdır ama imkanlar buna el veriyor ise bakımını eksik etme, bir elin sürekli motosiklet üzerinde olsun diyenlerde çıkabilir ne denir ki Allah yardımcın olsun.
    Not: ben mi ne diyorum, bende cub veya scooter bakıyorum ama az daha koyup ybr bile alabilirim.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Seri motor hızlı motor. Diğer çinlilerden yakışıklı. El bebek gül bebek bakarsan ibr süre seni taşır. İleride ne olacağı zaten belli. Ha birde deli gibi yakıyor unutma.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Halit_79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda, SYM, Yamaha vs. gibi markalarla kıyaslandığında çöp diyebilirsiniz ama maalesef ihtiyaçlar bütçe ile doğru orantılı karşılanabiliyor.
    Japon al demiyorum ama 150 Mash Mondial'in alınabilecek en kötü motoru. Her yeri dökülüyor Mondial'in adını kötüye çıkaran bir modeldir.
    http://forum.donanimhaber.com/m_80628468/tm.htm
    150 Mash şikayetleri için bir örnek.

Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Öncelikle aydınlatıcı bilgiler için hepinize teşekkür ederim. Otomobilim var fakat 4 kişilik aile olduğumuz için extra düşünüyorum. 100 km de 3,5 litre bile yakıt harcasa beni üzmez sanırım, ailece zaten kullanamayacağız. Otomobile göre senenin 8 ayında büyük tasarruf sağlatır kanaatindeyim. Arada hobi olarakta tek başına bi yerlere gitme isteğim yok değil tabi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Çinli scooterlardan uzak durmakta fayda var.
    Neden;
    • Malzeme kalitesi çok vasat. Saçma sapan arızalar başınızı ağrıtır.
    • Yakıt olarak cc'ye oranla fazla yakar. 100 km'de 3-4 litre. Ben zamanında 5'i bile görmüştüm
    • Kesinlikle hor kullanmaya,bozuk zeminde kullanmaya gelmez.

Örnek; Bi aksam arka tekerin yolda zorla döndüğünü farkettim. Meğer çamurluk kırılmış,tekeri kitlemiş. Buna benzer mantıksız,saçma sapan arızalar...

• İkinci elde müthiş değer kaybeder. Misal 3500 liralık bir çinli scooterı satmaya kalksanız zararınız fazla olur.
    • Uzun yolda gelmez. Şöyle 90'a sabitleyip gideyim dersiniz,çok yakar,bazen şişer,km arttıkça yağ eksiltir...

Artıları yok mu peki ?

• Elbette var. Üzerindeki motorlar gy6 tipi motordur. Parçası ucuz ve boldur (Grenaj hariç).
    • Şehir içi fıtı fıtı gezerim,asla zorlamam dede modunda kullanırım derseniz iş görür.
    • Yağmurda çamurda vitesli kadar eziyet vermez.
    • Velhasıl ben bu kriterler neticesinde karar verin derim.

Yaklaşık olarak 25.000 km bizzat çinli scooter kullandım.

Eşin dostun çinli scooterlarını da kullandım,inceledim. Ara ara hala kullanırım.

Gönül ister ki sağlam ve ucuz bir çinli scootera binsin insanlar ama malesef yok.

*http://znen.com/ sitesini incelerseniz az çok bu motorlar hakkında fikriniz olur. Motor blokları genelde aynı sadece görüntü farklı

O kadar bıdı bıdı yaptın çözümün ne derseniz ya vitesli tutulan bir çinli ya da scooter istiyor ve ödemenizi nakit yapacak durumunuz varsa kymco,sym vb markalara yönelin der,hakkınızda hayırlı olmasını dilerim

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sakın bulaşma o motora 1 yıla çöp olur o motor.
    4000 TL'yi çöpe atma.O paraya commuter'lere yönelin bence.

Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Arkadaşlar tavsiyelerinizden sonra forum sitelerinde Scooterlar için daha geniş çaplı bir araştırma yapmam gerektiğini farkettim.Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı Halit_79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tavsiyelerinizden sonra forum sitelerinde Scooterlar için daha geniş çaplı bir araştırma yapmam gerektiğini farkettim.Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

bayağı olumsuz yorum almışsın fakat yinede motoru almışsın sanırım

Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Aynen arkadaşım motoru aldım ve çok memnunum. Olumsuz hiç bir şeye rastlamadım, kesinlikle tavsiye ederim

Motosikleti
    Xmax 400
    nazar değmesin

bende aldım. yağını suyunu tuzunu koyup zorlamadan kullanıyorum bakalım iş açacak mı ilk 1000 km de sorun çıkartmadı

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar insan mesaj yazmış bi bildikleri var o motor hakikaten çöpten başka birşey değil.Ben bu kadr çabuk dağılan bi motor daha görmedim.İlk 2 ay iyi sonra heryerinden ayrı sorun vermeye başlıyor.Mondialin bütün scooterları aynı.Kullanıcı sayfalarında çıkarmadıkları sorun kalmamış.Keşke almasaydınız.Yine de hayırlı olsun.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Geçmiş olsun, hayırlı olsun.ilerde belli olur artik inşallah sorun yasamazsiniz herkes bir tarafada mengu16 bir çinliye alma diyorsa almam arkadaş bunu dikkate alın derim.

Motosikleti
    Xmax 400
    ben 2011 model aldım. açıkçası benden önceki sahibi hava filtresini bile değişmemiş. 4 senede ulan 10 liralık şey değişmez mi

sonra çin malı kötü :D 1000 km oldu 2 defa yağ değiştirdim. tamam cidden kaliteli bir ürün değil ama dikkatli kullanmak lazım.

sonuçta cep telefonunda bile bu böyle. mal ortada ona göre biraz nazik kullanmak gerekiyor diye düşünüyorum
    Halit_79 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)