Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

7500 tl bütçe ile hangi scooter ?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar merhaba
    7500 tl (max 8000)bütçem var ve scooter motor almak istiyorum.Genelde artçılı yolculuk yapacağız ve 250-300 km çapında gezilerde bizi üzmeyecek bir motor istiyorum. birçok seçenek var ancak tecrübe sahibi olmadığımız için kafamız karıştı. yardımcı olmanızı rica ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    0 istersen PCX 125. Artçımın dediğine göre çok konforlu. Az yakar, 2 kişi çeker, topcase takılır, tur camı takılır, su soğutmalı uzun yola gelir.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

2.el motorları da düşünüyorum. açıkçası PCX grenajı kalite olarak güven vermiyor. az yakıyor tamam,parça ucuz o da tamam.ama beni ikna etmiyor PCX .bu nedenle bu bütçede ÇİN olmayan bir scooter düşünüyorum. yazı değerlendirmek düşüncesi olduğu için de kısa sürede karar vermem lazım :(

Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Katılıyorum, 0 km istersen Honda PCX 125 fakat biraz daha performans isterim dersen ve artçılı kullanacağını düşünürsek yokuşlarda, uzun yolda avantaj sağlıyacağı için PCX 150 almanı tavsiye ederim. Fark olarak maximum 1000 TL gibi bir fark ödersin. Vergiler aynı, her ikiside 56x2 taksit, senelik 112 TL. Su soğutmalı, konfor o biçim ve asla üzmez arkadaşım, gözün kapalı al derim

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı Halit_79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum, 0 km istersen Honda PCX 125 fakat biraz daha performans isterim dersen ve artçılı kullanacağını düşünürsek yokuşlarda, uzun yolda avantaj sağlıyacağı için PCX 150 almanı tavsiye ederim. Fark olarak maximum 1000 TL gibi bir fark ödersin. Vergiler aynı, her ikiside 56x2 taksit, senelik 112 TL. Su soğutmalı, konfor o biçim ve asla üzmez arkadaşım, gözün kapalı al derim
    hocam bu taksit olayını açar mısınız biraz ? nasıl bir ödeme planı var

Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Arkadaşım belirtmek istediğim 101-250 cc motosikletlerin 2015 yılı senelik vergisidir. Belirtilen cc aralığındaki motosikletlerde 2015 yılı için 112 TL vergi ödenmektedir. Devlet bu vergiyi 6 aylık ara ile iki taksitte ödeme imkanı sunmaktadır. Alacağınız motosiklet 0-100 cc aralığında güce sahipse vergiden muafsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:18 ----------

Eğer 2.el düşünüyorsanız bütçenize eşdeğer 3 ile 5 yaş aralığında temiz bir SYM 250 Evo bulabilirsiniz. Honda, SYM ye göre daha narindir fakat abartılacak büyük farklar yok arada.

Motosikleti
    honda pcx
    Biraz daha bütçe ayırabilirsen 0 yamaha nmax abs yada ikinci el x-max 250 derim.

Alıntı ksk-vokri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el motorları da düşünüyorum. açıkçası PCX grenajı kalite olarak güven vermiyor. az yakıyor tamam,parça ucuz o da tamam.ama beni ikna etmiyor PCX .bu nedenle bu bütçede ÇİN olmayan bir scooter düşünüyorum. yazı değerlendirmek düşüncesi olduğu için de kısa sürede karar vermem lazım :(
    Hakikaten merak ettim grenajin neresini kalitesiz buldunuz PCX de? Ayrica çin malini pcx'e mi dediniz bilmiyorum ama PCX Japon malıdır,üretimide tayland'dır.
    sorunuza gelecek olursak 7-8 bin tl civarina daha kaliteli scooter olarak ancak xmax var ama onunda kac model kac km olacagini varin siz dusunun.
    Not:
    Pcx parcalarina kalitesiz deyip sym,kymco gibi markalara bakmayacaginizi dusunup xmax dedim.

PCX grenaj malzemesini Xmax ile karşılaştırmıştım. arada kalite farkı çok. ayrıca çin derken PCX kastetmedim tabii ki.
    örneğin aşağıdaki motorlar bana PCX den daha kaliteli geldi , 2.el temiz bulunursa olabilir mi ?
    - SYM GTS EVO 250i
    - KYMCO Xciting 250i
    - Yamaha Xenter 150
    - Yamaha Xcity 250
    - Piaggio X9 250

Xmax ister gönül ancak bendeki paraya ancak 2007 modeli falan alınabiliyor, o nedenle başka bahara artık
    hasanrs bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Öncelikle uzu yol kullanımı için PCX'i şahsen tavsiye etmem. 150 cc üzerindeki scooter'lara yönelmeniz lazım. Bütçeniz dahilinde fikir olması açısından Çin malı olmayan şu modelleri inceleyebilirsiniz:

1.Gilera Nexus 250***
    2.Piaggio X8 250
    3.SYM GTS 250i Evo
    4.Yamaha X-Max 250**
    5.Kymco Xciting 250i*
    6.Yamaha X-City 250
    7.Piaggio X9 250
    8.Daelim S3 Advance 250
    9.SYM Joyride Evo 200i
    10.Aprilia Scarabeo 200

Yıldızlı olanlar amacına en uygun olarak önerdiklerimdir. Şimdiden hayırlı olsun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle uzu yol kullanımı için PCX'i şahsen tavsiye etmem. 150 cc üzerindeki scooter'lara yönelmeniz lazım. Bütçeniz dahilinde fikir olması açısından Çin malı olmayan şu modelleri inceleyebilirsiniz:

1.Gilera Nexus 250***
    2.Piaggio X8 250
    3.SYM GTS 250i Evo
    4.Yamaha X-Max 250**
    5.Kymco Xciting 250i*
    6.Yamaha X-City 250
    7.Piaggio X9 250
    8.Daelim S3 Advance 250
    9.SYM Joyride Evo 200i
    10.Aprilia Scarabeo 200

Yıldızlı olanlar amacına en uygun olarak önerdiklerimdir. Şimdiden hayırlı olsun.
    gilera ve X8 model olarak eski kalıyor
    xmax 250 aynen
    bütçeme göre kafamda en çok SYM ve Kymco var.bir de xenter/xcity
    bunlardan kullanan varsa fiyat / performans ve teknik servis kalitesi konusunda yardım lütfen

Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    2014 yazında Bursa-Edremit arası 250 km SYM GTS 250i Evo ile seyahat ettim. Gidiş dönüş 500 km yol yaptım, beni hiç şaşırtmadı. performans (hiç düşmedi) ve konfor, yakıt tüketimi 100 km de 2,8 litre (aralıklarla 130-140 km hızlara çıktım, genelde 90-100 km hız ile devam ettim) şeklindeydi ve beni scooter modeline aşık eden motosikletti. Kesinlikle tavsiye ederim.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    İkinci el x city 250
    sereye bunu beğendi.

şüphesiz pcx derim ben çok şahane bir motor , o paraya alabileceği en iyi motordur pcx

PCX ince ve küçük teker.. artçı ile kullanacağım için rampalarda ve virajlarda sıkıntı olacak, teşekkürler

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    3. scooterım dink 200i yi dün sattım 8 civarında 2. el grand dink 250i almayı düşünüyorum, benim için artıları
    250cc ama 166 kg (bi çok rakibinden hafif)
    nispeten ebatlarının daha küçük olması
    ayaklarımızı koyduğumuz boşluğun düz olması, eşya taşırken çok farkediyor

Bugun pcx125 i yakından inceleme fırsatı buldum kullanmadım fakat şoyle bi oturdum sağını solunu kurcaladım 😃 scooter duşunmeyen ben bile motora hayran kaldım harika rahat bi selesi var ayrıca iki yarım kaskı alır diye duşunduğum bir bagajı var sele altında ayakların konumu aşırı rahat gidon konumu harika 1.76 boyunda 72 kilo birine yani bana gore çok rahat oturuşu olan bir scooter.dediğiniz gibi lastikleri biraz ince ve jant çapı kuçuk 14inç galiba fakat bu nmax ı da bu aralar yakından takip etmekteyim fiyatı çok değil gibi abs olmasına bağlıyorum tipi pcx den guzel geldi bana ama selesi pcx in yanına varamayacak gibi cidden 2015 bir pcx bulun ve deneyin boyle rahat sele gormedim ben nmax ile arasında kalıpnda karar vermek zor bu arada lastik ebadları pcx in 90-100 \ nmax ın ise 110-130 ciddi bir ebat farkı olmakla birlikte nmax 13inç jant sunuyor bende artçılı kullanacağım için bunların arasında artıları ve eksilerini tecrubeli scooter kullanıcılarına sormak istedim.

Gamelot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Nmax'ı görmeden karar verme.... Pcx alırsanda 125 değil 150 liğini al...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Temiz 2.el yamaha xcity 250 bulursanda kaçırma ikisindende iyidir istediğin yere rahat rahat gidersin...

Eşimle seyahat ediyorum başta commuter diye çıktık yola cbf ybr var aklımda fakat bugun arkadaşımın pcx i gorunce hiç aklımda olmamasına rağmen aklım kaydı nmax ı da takip ediyordum tasarımı çok çarpıcı xmax aşığı biri olarak nmax ı fiyatı uygun cep xmax ı olarak gordum ama pcx in dillere destan bir selesi var bel destekli ve artçı için de çok geniş ve yeterli yakında suruşunu de deneyeceğim xcity alamam gibi geliyor pahalı gelecek nmax bile butçemi bin lira kadar aşıyor ikisinin arasında bir tercih yapmam yada commuter a geri donmem gerekebilir.

arkadaşlar tşkler mesajlarınız için
    dün itibari ile 2013 model xmax 250 almış bulunmaktayım (6500 km de)
    biraz kredi ile bütçemi arttırdım . çok tavsiye aldım sizlerden ancak aklın yolu bir dedim ve Japondan şaşmadım
    kazasız belasız günler dilerim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)