Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motora Yeni Başlıyorum Nasıl Bir Motor Almalıyım ? Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Yeni çıkacak kanunla ocak ayında ehliyet almayı planlıyorum.1-2 ay sonrada motor alıcam.Scooterlarda karar kıldım .Dış görünüş bakımından Mondial Ardour125 hoşuma gitti.Ardour125 spor duruyor arka stop lam. olsun ön farlar 2. yolcu için basma yerleri .Ledli filan yapmışlar farları.Kafama yattı motor fakat daha sonra internette okuyunca mondial kötü falan diye bi kuşkuya düştüm.Fakat Ardour125 hakkında net bir bilgi veren görmedim. Sizce nasıldır kullanan varsa ? Yada başka model önerirseniz hangi marka önerirsiniz ? (Spor bir model istiyorum )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Butceni soylersen daha rahat fikir beyan edilir. Ben ybr 125 ile basladim motosiklete

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    Alıntı Enisin705591 adlı üyeden alıntı
    Yeni çıkacak kanunla ocak ayında ehliyet almayı planlıyorum.1-2 ay sonrada motor alıcam.Scooterlarda karar kıldım .Dış görünüş bakımından Mondial Ardour125 hoşuma gitti.Ardour125 spor duruyor arka stop lam. olsun ön farlar 2. yolcu için basma yerleri .Ledli filan yapmışlar farları.Kafama yattı motor fakat daha sonra internette okuyunca mondial kötü falan diye bi kuşkuya düştüm.Fakat Ardour125 hakkında net bir bilgi veren görmedim. Sizce nasıldır kullanan varsa ? Yada başka model önerirseniz hangi marka önerirsiniz ? (Spor bir model istiyorum )
    Bende yeni ehliyet alacağım senin yaşın kaçtı dostum

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Sygnbzkrt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yeni ehliyet alacağım senin yaşın kaçtı dostum
    sygn nedir bu yaş takıntın bütün gençleri toplayıp çete mi kuracaksın :D

Sabaha doğru arkadaşlar gelir yeni başlık açmadan arasaydınız diye. Neyle başlamalıyım çok ama çok geniş konu. Bulduğun motor başlangıç için uygun gayet. Mondialın yeni bütün motorları aşağı yukarı aynı kalitede. Düzgün kullanıp bakımını yaptıkça ufak tefek sorunlar haricinde götürür alınıp binilebilecek bir motor ama çok da kalite bekleme. Bi yeri kırılırsa dökülürse sürpriz olmaz.

10 gün sonra 16 ya gircem

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Alıntı toyoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Butceni soylersen daha rahat fikir beyan edilir. Ben ybr 125 ile basladim motosiklete
    Bütçe olarak çok yüksek tutamam çünkü ehliyet kask ekipman falan alırsam onlarada baya para gitçek gibi duruyo .Bende ilk olarak ybr yi beğendim fakat daha sonra vitesli yapamam diye scooterlara döndüm .Scooter için 3500tl bütçe commuter için 6000tl

Alıntı Enisin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 gün sonra 16 ya gircem

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Bütçe olarak çok yüksek tutamam çünkü ehliyet kask ekipman falan alırsam onlarada baya para gitçek gibi duruyo .Bende ilk olarak ybr yi beğendim fakat daha sonra vitesli yapamam diye scooterlara döndüm .Scooter için 3500tl bütçe commuter için 6000tl
    Bence kendine güven.Bana kalırsa alacağın ybr 3500 e alabileceğin scootere göre hem sağlam hemde satmak istediğinde avantajlı olacaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Enisin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk olarak ehliyet 16'ya girince değil 16 bitince alınıyor

Ikinci olarak ardour alma motorun çekişi çok güçsüzdür ve parçaları kalitesizdir

Hem cinli hem spor istiyorsun ilacın drift zira cinliler içinde rüştünü ispat etmiştir

istersen Commuter icin ayırdığın bütçenin tamamını scootera ver sym sympony pcx veya spacy al

Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ikinci olarak ardour alma motorun çekişi çok güçsüzdür ve parçaları kalitesizdir

Hem cinli hem spor istiyorsun ilacın drift zira cinliler içinde rüştünü ispat etmiştir

istersen Commuter icin ayırdığın bütçenin tamamını scootera ver sym sympony pcx veya spacy al
    99 luyum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Alıntı ELque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kendine güven.Bana kalırsa alacağın ybr 3500 e alabileceğin scootere göre hem sağlam hemde satmak istediğinde avantajlı olacaktır.
    babamda öyle diyo ybrden başka honda cb125 e var peki o nasıl onun fiyatı bin lira daha uygun

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster

pcx125 ile yamaha nmax125 ikiside benziyo bunlar hakkında ne söyleyebilirsiniz

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sygn nedir bu yaş takıntın bütün gençleri toplayıp çete mi kuracaksın :D

Sabaha doğru arkadaşlar gelir yeni başlık açmadan arasaydınız diye. Neyle başlamalıyım çok ama çok geniş konu. Bulduğun motor başlangıç için uygun gayet. Mondialın yeni bütün motorları aşağı yukarı aynı kalitede. Düzgün kullanıp bakımını yaptıkça ufak tefek sorunlar haricinde götürür alınıp binilebilecek bir motor ama çok da kalite bekleme. Bi yeri kırılırsa dökülürse sürpriz olmaz.
    Evet bu gidişle sonu oraya varacak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)