Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Cygnus L Hakkında Bilgi Sahibi Olanlar Ve Teknik Destek...

Motovento
    REKLAM ALANI

MErhaba arkadaşlar.
    Haziran ayında 2012 model 2013 trafiğe çıkışlı 4800 kmde aldım motorumu. Şuan 8400kmde. Şehir dışından aldığım için ve satıcının verdiği güvenle hiç bir kontrol yapmadan 200km yolu kontak kapatmadan geldim.
    Aklıma takılan konular şu:
    *Bazen km saati ilk kalkışta çalışmıyor 40a gelince bi anda çalışıyor. Ondan sonra sorun çıkarmıyor.Bu normalmi?
    *İlk aldığımda 85Km/h geçmeyen motor şuanda 110km/h ulaşıyor.Bu hız daha da yükselirmi?
    *Yolda giderken özellikle zorlandığında alttan çıtır çıtır sesler geliyor. Bikaç tamirciye gittim normal bir durum dediler ama benim hoşuma gitmeyen bir ses. Sizce sorun varmı?
    *Arka teker ile motorun sıcaklığı nerdeyse aynı. Arka teker çok fazla ısınıyor. Neden? Problem olurmu?
    *Tamircilerde dikkat ettim açık yağ kullanıyorlar. Bidonda dizel motor yağı yazıyordu. Bende aşağıdaki üründen almayı düşünüyorum
    http://www.hepsiburada.com/castrol-p...-p-OTYAGCST058
    Sizce almalımıyım ve fiyat uygunmu? Yada sizin tavsiyeniz neler?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Konu hakkında bilgisi olan yokmu?

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Hiçbiri normal değil.. Öncelikle tamircini değiştirmeni şiddetle öneririm..
    O motorla 80 - 90 zaten max. çıkman gereken hız onun üzerini zorlamaya çalışma bence..
    Bahsettiğin sesler acaba motoru sıkıştırdığın zaman titreşim kaynaklı sesler olabilir mi ?
    Doğru düzgün bi tamirciye göstermekte fayda var..
    Seçtiğin yağ uygundur ama 4 litre umarım semboliktir =)) 1 litrelik alman yeterli..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Yakınımda servisi yok en yakını 130 km uzakta. Tamircilerde süper ötesi. Daha önce 4 tane motorum vardı mazileri anlatsam 3 gün süürer :D düşün ki yolda giderken motorun altından bir metal fırlıyor tamirciye gidiyorum anlatıyorum ve motor traktör gibi titriyor. Adam sadece zincir gevşemiş diyerek zinciri sıkıp beni gönderdi. 3 kere gittim her seferinde aynı şeyi söyledi. Dayanamadım 50 km ötede şehir dışında bi tamirciye gittim ve arızanın nedeni motorun bağlantı vidası kopmuş titreşim ses ve gevşeme o yüzdenmiş. Bu sadece bi tanesi. daha neler var neler.
    Her neyse yağ 4 lt evet çünkü ilerleyen zamanlarda da kullanırım. Ayda 1000 km civarı yol yapıyorum 2 ayda bir yağ değiştiriyorum. Hız konusunda ciddiyim ilk aldığımda 85i zor gören motor şuan 110la gidiyor. Ayrıca o çıtır çıtır ses her zaman geliyor. Gaza yüklendiğim anda geliyor. Az az bastığımda sorun yok ama gaza yüklenince ses geliyor. Yakında kafam atarsa mecburen servise gidecem. ama arızanın nerde olduğunu bilsem burda da yaptırabilirim

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Km saati activadada oluyordu uzun süre 0 da kalınca.
    Arka teker ısınır çünkü
    Ağırlık arka kısımda ve aktarma arkadan olduğu için ön tekerden daha çok ısınıyor

Arka tekerin havasini bi kontrol edin derim

Motosikleti
    LandCruiser
    Geçmiş olsun o zaman, tamircilerden çok çekmişsin sen de =))
    Düzgün bi ustaya göster sen yine de bir sefer için rahat olsun..
    Arka teker öne göre daha fazla ısınır bu normaldir ama motor kadar da ısınmaz, arkadaşımızın söylediği gibi basıncını kontrol edebilirsiniz..
    Diğer şikayetlerinde bakmadan görmeden pek söylenebilecek şeyler değil..
    Yağ konusunda ısrarcıyım, yağ bi sefer hava alsın bozulma süreci başlar.. 6 aydan fazla bekletmek sağlıklı değil ki ne kadar bekletirsen o kadar özelliklerini yitirir.. O yüzden sen de sağlamcıysan yani kendi evine yağ vs.. stok yapıyosan 1lt olarak 2-3 tane alıp koy, bu şekilde çok daha sağlıklı olur.. Arada az bi fiyat farkı olacaktır ama buna değer..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Yağ konusunu anladım ;)
    Düzgün usta bulsam zaten hiç beklemicem de :D Arka teker basıncı kaç olmalı bilmiyorum ama 30da. Ve normal ısınma değil bildiğiniz motor sıcaklığıyla aynı dereceye geliyor nerdeyse. birinde 20 km yol gittim ve lastiğin havasına bakmak için elim janta dokundu ve elim yandı.
    Peki yağ konusunda ne önerirsiniz. Burada aşırı derece soğuk olmuyor kar falan yağmıyor. Hepsiburadadan alışveriş yapacam mümkünse ordan uygun olan bir yağ seçermisiniz benim için

Motosikleti
    LandCruiser
    Lastik basıncın iyi.. İstisnalar dışında ön 28 arka 30 olmalı.. Isınma olayını çözemedim bir ustanın görmesinde fayda var..
    Yağ konusuna da gelirsek, senin seçtiğin yağ uygundur..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Hepsiburada.com da litrelik yok nedense.. Sahibinden.com dan şöyle bi üstünkörü baktım..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...49642087/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...45684802/detay

yardımlarınız için teşekkür ederim.
    Isınma çok büyük problem. Yakın zamanda tekrar bir deneme yapayım eğer yine gereğinden fazla ısınırsa hiç beklemeden marşa basıp 130 km uzaktaki servis yolu göründü bana.
    Cavalry bunu beğendi.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Hocam km saati hatalı gösteriyor sanırım. Bws125 kullanıyorum, o bile zar zor yapıyor 110km/h. Hatta her zaman göremiyorum o hızları.

km saatinde bir problem olduğunu sanmıyorum ama doğruluğunu denerim. düz yolda hemen 90ı buluyor sonra 110a kadar çıkıyor.

Motosikleti
    Sizin motorunuzun km saatinde bir sorun yoksa bile genel olarak cygnusl lerin km saatleri biraz fazla gösteriyor olabilir belki. Zaten gps gibi doğru gösteren km saati neredeyse yok.
    Bws125 ler 9 beygir olmasına rağmen zar zor, bazen yapabiliyor 110 km/h.
    Isınma konusu ise ilginç hakikaten bende merak ettim şimdi ?

Peki telefonun gpsi ile ölçsem doğruyu gösterirmi?
    ısınma konusunda deneme yapıp tekrar yazarım buraya

Motosikleti
    O şekilde bende ölçüyordum. Motorun km saatinin normalden 7-8 km/h fazla gösterdiğini tespit ettim. Fakat telefonunda tam anlamıyla doğru ölçüp ölçmediğini bilmiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler