Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

STmax Viva 80 (İlk İzlenim,Sorunlar,Çözümler)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    hayırlı olsunda o resimleri nasıl yüklemeyi becerdin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    stmax viva80
    bende doğan motordan aldım motorlar 2013 çıkışlı olduğu için akü başları pas tutuyor orta metali söküp nemli bir bez ile pası silip kurulayın tek marş da çalısacak artık motorum 1800 de suanda sadece yag değişimi yaptım ne zaman bakıma gitsem maşallahı var diyorlar ve tornavida bile vumuyorlar günde 60 km yol yapıyorum bugün fatihden silivriye gittim motorla tık demedi şişme bile yapmadı hava filtreli olmasına ragmen ama facebook da bi grup kurarsak birbirimize yardımlarımız daha çok dokuna bilir. en önemli konu orta sehpa ayaklıgına dikkat edin kasislerden geçerken ilk sürtmede kırıldı suanda yan ayak var sadece ve piyasada da bulamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

internetden form resim yükleme dedim o şekilde oldu

yükleyemezsen b.serhat.aran@hotmail.com mail gönder yükleyeyim sana da

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

bende doğan motordan aldım motorlar 2013 çıkışlı olduğu için akü başları pas tutuyor orta metali söküp nemli bir bez ile pası silip kurulayın tek marş da çalısacak artık motorum 1800 de suanda sadece yag değişimi yaptım ne zaman bakıma gitsem maşallahı var diyorlar ve tornavida bile vumuyorlar günde 60 km yol yapıyorum bugün fatihden silivriye gittim motorla tık demedi şişme bile yapmadı hava filtreli olmasına ragmen ama facebook da bi grup kurarsak birbirimize yardımlarımız daha çok dokuna bilir. en önemli konu orta sehpa ayaklıgına dikkat edin kasislerden geçerken ilk sürtmede kırıldı suanda yan ayak var sadece ve piyasada da bulamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

http://hizliresim.com/upload.php resim yükleme linki banada plaka konusunda bilgi verirmisiniz 3 aydır plakasız geziyorum

Motosikleti
    stmax viva80

bunlarda gece görüntüsü

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Resimde dikkat ettim. Sağ sol sinyal aynı anda yanıyor. Bunu nasıl yaptın?

Arkadaşlar iyi günler.

Benimde viva 80 scooterım var ben motorumdan çok ama çok memnunum ilgilenen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim ben günde ortalama 60 km yol yapıyorum şuana kadar tık demedi.Tek sıkıntısı aydınlatma ekipmanı çok zayıf bende bunun için ekstra donanım ve tesisat yenilemesi yaptım.onun dışında yağını bujisini düzenli değiştirirseniz hiç sorun yaşamazsınız.

Motosikleti
    stmax viva80
    elektiriği içerisinde döndüren bir aparat aldım 10 tl oto aksesuarcıdan bir ucu sinyal bir ucu park lambasına bağlıyınca sürekli yanıyor yardımcı olurum elektrik aksamları için dediğim gibi bir gurup kursak cok daha etkili olacağız 0537 827 61 34 numaram fatihde oturuyorum aksesuar parça isteyen olursa nerelerden temin edeceğini söyleye bilirim aydınlatma için bende bir uğraş içerisindeyim gidon demirine küçük sis farkarı takmayı düşünüyorum bir arkadaşta gördüm cokda başarılı olmustu size tavsiyem dün bir kaza geçirdim ısıklarda otobüs cü abi kucaklayarak altına aldı motoru iç gidon grenajı ve lastiklerin anasını ağlattı plaka da olmadığı için hak idda edemedik bir sigara yakıp elde motor tamirciye geldim usta önce bi su ikram etti sonra baktı bu kadar saglam bilmezdim bunu dedi lastikleri değiştirdi 2 adet michlen yüksek ve kalın lastik taktı yere iyi bassın dedi jantları düzetti birde yağ koydu 200 tl ye iç grenajıda internetden sipariş verdim 100 tl lastikleri takınca birazdaha yüksek oldu motor altı hiç sürtmüyor yol tutusu cok iyi firenlerde bir hatsa o şekilde tek sorun lastik kalın motor virajlarda 80 km hız ile dönmüyor eski lastiklerim le rahattım bunda bi 50 km düşmemiz gerekiyor biriside bana nasıl plaka cıkartacağım hakkında yardımcı olabilirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

kırılan parçalar tutkal ve sprey boya ile boyadım ve lastiklerim

geçmiş olsun ucuz atlatmışsın elinde motora ait fatura varsa o faturayla beraber motoruna önce trafik sigortası yaptırcaksın ve tüm belgeler ile emniyette ruhsat işlemlerini yaptıracaksın aslında çok basit bir işlem zaten emniyette seni yönlendirecekler.Ben motorumu büyütmek amacıyla mecbur satıyorum internette ilanım var orada yapılan aydınlatma işlemleri görünüyor kontrol et istersen fikir konusunda sanada yardımcı olur.

Motosikleti
    stmax viva80
    beyaz motor değilmi abi cok hosuma gitti motorun peki kaca maal oluyor plaka işlemleri abi yaş 23

evet beyaz motor benim ki üzülerek satmak zorundayım hergün akıcı yolda kullandığım için biraz daha büyük motor almam gerekiyor.Trafik poliçesi yaşın itibari ile yüksek çıkabilir onun haricinde emniyette dosya ücreti plakalar felan 150 civarı ancak tutar ama trafik poliçesi için 200tl civarı çıkacaktır.nereden biliyorsan dersen ben sigortacıyım geçen gün senin yaşlarda müşterime 245,00tl ye poliçe kestim.

Motosikleti
    stmax viva80
    babam emekli onun üzerine yapabilirmiyim abi motorun faturası benim üzerime abi eğer bunu almasaydım senin motoru alırdım cidden cok güzel yapmıssın

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı sener1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi günler.

Benimde viva 80 scooterım var ben motorumdan çok ama çok memnunum ilgilenen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim ben günde ortalama 60 km yol yapıyorum şuana kadar tık demedi.Tek sıkıntısı aydınlatma ekipmanı çok zayıf bende bunun için ekstra donanım ve tesisat yenilemesi yaptım.onun dışında yağını bujisini düzenli değiştirirseniz hiç sorun yaşamazsınız.
    Hoşgeldiniz,

Yaptığınız tesisatın resimlerini paylaşabilir misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

Alıntı burakserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektiriği içerisinde döndüren bir aparat aldım 10 tl oto aksesuarcıdan bir ucu sinyal bir ucu park lambasına bağlıyınca sürekli yanıyor yardımcı olurum elektrik aksamları için dediğim gibi bir gurup kursak cok daha etkili olacağız 0537 827 61 34 numaram fatihde oturuyorum aksesuar parça isteyen olursa nerelerden temin edeceğini söyleye bilirim aydınlatma için bende bir uğraş içerisindeyim gidon demirine küçük sis farkarı takmayı düşünüyorum bir arkadaşta gördüm cokda başarılı olmustu size tavsiyem dün bir kaza geçirdim ısıklarda otobüs cü abi kucaklayarak altına aldı motoru iç gidon grenajı ve lastiklerin anasını ağlattı plaka da olmadığı için hak idda edemedik bir sigara yakıp elde motor tamirciye geldim usta önce bi su ikram etti sonra baktı bu kadar saglam bilmezdim bunu dedi lastikleri değiştirdi 2 adet michlen yüksek ve kalın lastik taktı yere iyi bassın dedi jantları düzetti birde yağ koydu 200 tl ye iç grenajıda internetden sipariş verdim 100 tl lastikleri takınca birazdaha yüksek oldu motor altı hiç sürtmüyor yol tutusu cok iyi firenlerde bir hatsa o şekilde tek sorun lastik kalın motor virajlarda 80 km hız ile dönmüyor eski lastiklerim le rahattım bunda bi 50 km düşmemiz gerekiyor biriside bana nasıl plaka cıkartacağım hakkında yardımcı olabilirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

http://i.hizliresim.com/XvNEj3.jpg
    http://i.hizliresim.com/b5pLaZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/5dXG3z.jpg
    http://i.hizliresim.com/4gQG3A.jpg
    kırılan parçalar tutkal ve sprey boya ile boyadım ve lastiklerim
    Kardeşim geçmiş olsun. Bende ilk aldığım zaman acemilikten ufak bir kaza atlatmıştım. Farın karenajları ve seninkindede olduğu gibi iç konsolda kırık ve çatlaklar olmuştu. İç konsolu sıcak silikonla tutturdum. Japonlada destekleyerk yapıştırdım. Sonra Bauhouse'dan siyah kapatma kalemi aldım ve kırık kısımların üstünden geçtim. Neredeyse belli olmuyor şuan. Far içinde servisten sipariş verdim 3 parça değişecek kargo dahil 76 lira alacak servis. İç konsolda dediğin gibi 100 tl ama şuan değiştirmek istemiyorum. Biraz km yapalım sonra değiştiririz

Grup iyi fikir. Konuyu ben başlattım grubuda ben kurayım o halde )

Yaptığın elektriksel işlerin fotolarını vs koyabilir misin merak ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Alıntı sener1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet beyaz motor benim ki üzülerek satmak zorundayım hergün akıcı yolda kullandığım için biraz daha büyük motor almam gerekiyor.Trafik poliçesi yaşın itibari ile yüksek çıkabilir onun haricinde emniyette dosya ücreti plakalar felan 150 civarı ancak tutar ama trafik poliçesi için 200tl civarı çıkacaktır.nereden biliyorsan dersen ben sigortacıyım geçen gün senin yaşlarda müşterime 245,00tl ye poliçe kestim.
    Evet motorun küçük hacimli olması kullanım ömrünü kısaltıyor. Ben bile büyütsemmi diye düşünmeye başladım

Ruhsat için 176TL verdim Plaka 15TL olması lazım. Sigorta fiyatları değişir. Daha önce motor kullanmış ve a2 ehliyeti olan birinin üzerine çıkarırsan daha uyguna gelir. O kişinin kaza puanı vs de önemli tabi. Ben çıkardığım zaman a2 yoktu. Daha önce herhangi bir aracımda olmamıştı. Bu nedenle araştırmalarım sonucu 300-1200 lira arası ücretler çıkardılar )

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:44 ----------

Facebook Grubumuz: https://www.facebook.com/groups/STMaxViva80/
    Herkesi bekliyorum

Motosikleti
    stmax viva80
    birol kardeşim çok iyi düşündün teşekkürler

işlerin yoğunluğundan mesajlarınıza cevap veremedim kusurabakmayın babanın üzerinde alırsan daha uygun çıkacaktır benim motorumda babamın üzerine ve sigorta ücreti 80tl tutmuştu.kaskosunuda çok komik bir rakama kestim.sigortalarda malesef yaş farklı fiyatta çok farkediyor.Ancak fatura babanın adınaysa babanın adına işlem yapabilirsin.

motoruma yaptığım işlemlerin fotoğraflarını malesef çekmedim hepsi ön grenajın altında toplandı eğer bir gün ön grenajı sökme durumum olursa hepsini çeker sizlerle paylaşırım.onun dışında bagaj içine ışık ve 12v çakmak soketi takıldı onları müsait olduğumda fotoğraflayacağım bunun dışında ayak altında olan sigorta tesisatını bagaj içine alarak olası bir sigorta atmasında kolay müdahale edilmesini sağlamış oldum.kullananlar bilirler ışıklandırma yönünden oldukça zayıf bir motor bu yüzden tüm tesisat kablolarını güçlendirip aralara roleler koydum bununla beraber zayıf olan korna butonu ve sinyal düğmesini değiştirdim.Arka sinyalleri çamurluğa alıp mevcut sinyallerini arka stoplara bağlayıp kırmızı led ile destekledim buda gece sürüşlerde görünebilirliği çok arttırdı.Sinyallerim ilk halinden daha parlak hale getirildi buda sinyal verirken avantaj sağlıyor en azından arkadan ve karşıdan gelenler nereye döneceğimi görebiliyorlar.plakanın altında bulunan kedi gözü diye tabir edilen kırmızı reflektörüde led ile aktif hale getirip fren aydınlatmasına bağladım böylece hem reflektör vazifesi görüp aynı zamanda da frenleme aşamasında arkamdan gelen dikkatsiz sürücüleri uyarmış oluyorum.motorun diğer tüm aydınlatmalarıda led olarak değiştirildi hepsi beyaz ışık oldu buda gece cevre aydınlatmasına büyük katkı sağlıyor.

biraz uzun oldu yazdıklarım ama sizlere yardımcı olması açısından belirttim hepsini, bukadar emek verdim ama malesef çok sevdiğim motorumla yolları ayırmak zorunda kalacağız.

Motosikleti
    stmax viva80
    abi fatura benim üzerime ama noterde babama vekalet veremezmiyim ona satıyor gibi

faturalı işlem olduğu için malesef yapamıyorsun yeni fatura olması lazım babanın adına

Motosikleti
    stmax viva 80
    motora hangi yağı koyuyosunuz 10/40 mi koymaliyim yazin

Motosikleti
    stmax viva80
    castrol kullanıyorum ben şener abi senin motoru gördüm bugün işden gelirken allah allah dedim yavaşladım dayı arkadan geliyor tin tin durdum dayı geçti plaka 06 gittim yanına korna caldım abi bunu sener beyden mi aldınız dedim evet dedi oda fatih de oturuyormus motora hasta oldum beyaza boyamayı dusunuyorum artık senin düldül de fatihli rumuz:motor sigortası 850 milyar milyon cıkan çocuk :D

gurcan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yokmu stmaxviva 80 kullanicilari? boy 178 kilo 66 sikinti yasarmiyin siritirmiyim motorda arkadaslar sizce?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)