Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Maxi Scooter Önerisi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Arkadaslar
    125 cc den 250 ye gecmek istiyorum ve bu saaten sonra artik konfora ve bagaj hacmine bakacagim için scooter dışında bir seçenek kalmadı.

Aklımda 2 model var:

1.Yamaha Xmax 250 Abs (2014 kasa)
    2.Suzuki Burgman 200 Abs (2014 kasa)

istediklerim :
    1.Konforlu olsun
    2.Bagaj büyük olsun
    3.Zorlanmadan 130-140 kmh yapsın.

Tabikide dış görünüş önemli ama ikiside hoşuma gitti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    2.eli daha rahat olduğundan xmax250 derim
    sürüşü daha rahat olduğundan ise burgman 200 derim

yada burgman 400 satıyorum, onu verelim

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.eli daha rahat olduğundan xmax250
    derim
    sürüşü daha rahat olduğundan ise burgman 200 derim

yada burgman 400 satıyorum, onu verelim
    Fazla gelir 400lugu:D

Hocam birde bu iki modelde zorlanmadan kac kmh yapar.?

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Konfor olarak burgman 200 de 400 cc liğinin konforu yok. Burgman 200 en az xman 250 kadar sert bir motor. Fakat bagaj hacmi ve kullanışlılığı x max den daha iyi.
    İkisi arasında kalıcak olsaydım xmax tercih ederdim sanırım. ( iyice kafan karışsın : )

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konfor olarak burgman 200 de 400 cc liğinin konforu yok. Burgman 200 en az
    xman 250 kadar sert bir motor. Fakat bagaj hacmi ve kullanışlılığı x max den daha iyi.
    İkisi arasında kalıcak olsaydım xmax tercih ederdim sanırım. ( iyice kafan karışsın : )
    Hocam xmax 850 TL lik farka değer mi?
    Bana rüzgar koruması Hayvan gibi sele kocaman bagaj(1 kask defter mefterburgman 2 full face kask alyo)lazım

Motosikleti
    Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla gelir 400lugu:D

Hocam birde bu iki modelde zorlanmadan kac kmh yapar.?
    250cc bir scooterın zorlanmadan 130-140 yapması pek mümkün değil. zaten ite kaka son hızları bu. 100le gidicem rahat rahat, zorliyim biraz 120 ile gitsin diyosan mantıklı.
    Bende iki sene önce 150likten sonra xmax 250, gts250 ve xciting 250 arasında kalmıştım sıfır olarak. Sonra tesadüf burgman 400ünü satan birine denk geldim, motoru inceledim ve seleye oturunca diğerlerinin hikaye olduğunu anladım, bey gibi paşa gibisin motorda yahu. Rüzgar yok, bagaj kocaman (62lt), zorlanmadan 150-160km hıza geliyor (sonra kesiciye giriyor), hatta malossi kayış taktığımda 170km hıza çıkmıştım daha kesiciye girmeden.
    Benim motorum için söylemiyorum ama senin ihtiyacın 400lük bir motor Yanlış yere bakıyorsun
    bazen25 bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc bir scooterın zorlanmadan 130-140 yapması pek mümkün değil. zaten ite
    kaka son hızları bu. 100le gidicem rahat rahat, zorliyim biraz 120 ile gitsin diyosan mantıklı.
    Bende iki sene önce 150likten sonra xmax 250, gts250 ve xciting 250 arasında kalmıştım sıfır olarak. Sonra tesadüf burgman 400ünü satan birine denk geldim, motoru inceledim ve seleye oturunca diğerlerinin hikaye olduğunu anladım, bey gibi paşa gibisin motorda yahu. Rüzgar yok, bagaj kocaman (62lt), zorlanmadan 150-160km hıza geliyor (sonra kesiciye giriyor), hatta malossi kayış taktığımda 170km hıza çıkmıştım daha kesiciye girmeden.
    Benim motorum için söylemiyorum ama senin ihtiyacın 400lük bir motor Yanlış yere bakıyorsun
    Hocam 2007 Model Burgman 400 buldum 27.500km de ve takaslı.
    Fiyat 10.750 ne dersiniz iyi mi?
    Kronik sorunlari varmı bu motorun?
    Yani alırken neye dikkat etmeliyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Mobil den link veremiyorum

sahibindende arama yerine :
    k7 burgman 2007

yazin tek motor çıkıyor zaten bir inceler misiniz?

Ayrica sizin motor kac tl antalya ici olmadığınız icin zaten olmaz ve mutlaka takas olmali:D

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    xmax-konfor? pek olmaz ama...
    xmax-bagaj? eline kimse su dökemez...
    burgman-konfor? iyidir...
    performans? xmax biraz daha iyidir... ama biraz.
    burgman-xmax? sizin tercihinize ve beklentilerinize kalmış...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    400Cc ler şehiriçi fazla yakmıyor mu? Çoğunlukla şhiriçi kullanılavaksa 250cc ideal. Şehirlerarası 100 pek geç geçilmiyor heryerde radar var.
    sdirer bunu beğendi.

Motosikleti
    Hocam 2007 Model Burgman 400 buldum 27.500km de ve takaslı.
    Fiyat 10.750 ne dersiniz iyi mi?
    Kronik sorunlari varmı bu motorun?
    Yani alırken neye dikkat etmeliyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Mobil den link veremiyorum

sahibindende arama yerine :
    k7 burgman 2007

yazin tek motor çıkıyor zaten bir inceler misiniz?

ben 30bin kmdir kullanıyorum kronik bir sorunu yok. bir tek şöyle birşey duyabilirsin. bu yeni kasa ilk çıktığında ilk gelen motorlarda varyatör sorunu varmış arka tas ve 3 tırnaklı balatadan dolayı, ötme filan yapıyormuş kalkışta, suzuki tüm motorları çağırıp arka tası ve balatayı garantiden değiştirmiş 5 tırnaklı ile. şu an böyle bir sorunu olan motor duymadım. ha motoru ilk alan kişi üşenipte garantiden değiştirmediyse o da onun kazmalığıdır
    başka da nazar değmesin ama hiçbir sorunu yok, ne ben ciddi bir sorun yaşadım ne de duydum (tekrardan nazar değmesin)
    ha 2.el bakarken önemli şeyler var tabi.misal;
    kayış 24bin kmde bir değişir (40bin kmye yakın gidiyormuş gerçi), değişmişmi, sıfırı 400tl
    arka balata kullanıma bağlı olarak 20bin-40bin km arasında değişir (500tl)
    balatalar, lastikler ne durumda gibi

bahsettiğin ilana da baktım. direk şu şu var diyemem ama kendim bir mal alırken önce ilanın tipine bakarım düzgünmü diye. karman çorman yazmış vatandaş, özenip yazmamış pek.

poyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F800ST ve Sym joymax
    Sym joymax kullanıyorum.tavsiye ederim.kalite motor

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    burgman 200 bilmiyorum ama X-Max zorlanmadan 130-140 km/s ile gidemiyor. Ağırlık ve güç verilerine bakılırsa Burgman için de zor gibi.

Bence X-Max'ın ideal sürekli gidilebilecek son süratı 120 km/s'te bitiyor, hatta 90-100 km/s epey rahat oluyor dilediğinde görece kolay bi şekilde 120-130km/s'e çıkma imkanı da oluyor çünkü. Benim tecrübem 120 km/s'e kadar motor da zorlanmıyor, rüzgar da çok yorucu olmuyor (2014'ü bilmiyorum gerçi kafaya rüzgar alma problemini çözdüler mi camın konumu veya boyutunu değiştirip) ama 120 yi geçmeye başlayınca hem hızlanma çok yavaşlıyor hem de devir yüksek kalıyor. İki kişi olunca iyice hayal oluyor.

Kısaca, özellikle 2 kişi sürüşlerde X-Max 130-140 km/s beklentisini pek karşılayamayabilir. Tek kişide de rahat son hızı 120 km/s'ten fazla değil, fazlası için sanırım 400'lüklere bakmak lazım. (aslen kawasaki j300 ve kymco downtown 300i -bunlar aynı motorlar bu arada kymco kawa'ya da üretiyor az farklısını- çok güzel alternatifler ama vergi nedeniyle sanırım kawa'nın fiyatı çok uçuk kymco da sanırım getirmiyor)

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    300 i ye de bakayım.
    kawasaki j300 e kymco uretyo motoru bunu bende bugun gördüm bi incelemede bahsettilr.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Kymco downtown 300i 150 160 kmh yapyo muş ne kdar doğru bilemem siz ne dersiniz?
    Ayrica Kymco güvenilir bir marka mı(valla scooter aleminde bi brugman bilirm )

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Valla Kymco downtown300i yi araştırdım
    acayip hoşuma gitti.
    yaklasik 30 beygir güç benim işimi görür.
    Bagaj ne durumda o önemli.
    Ayrıca 0km kaç tl?

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Daelim S3 Advance 250 ile 2 hafta önce Didim'e gittim. Zorlanmadan 140'a çıkıyor. 25.5BG ile şu anda en güçlü 250'lik diye biliyorum. İzmir otobanının neredeyse tamamını 140-150 civarında gittim. Gayet konforlu bir yolculuktu.
    Ama tabii düz yoldan bahsediyorum. Yokuş vs olduğu zaman 120'ye kadar düşüyor. Tabii bunlar GPS verisi değil, motorun kadranında görünen rakamlar. Ben ölçmedim ama Daelim'in sapmasının normalden çok az daha fazla olduğu söylenir.
    Ama bagaj yüksek ihtimalle ufak gelecektir. Benim Nolan N44 XL kaskımı almıyor. Yarım kask+mont alıyor.

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Kymco downtown 300i ye odaklanmış durumdayım.
    300cc 30 beygir.
    Kocaman bagaj.

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Kymco downtown 300i ye odaklanmış durumdayım.
    300cc 30 beygir.
    Kocaman bagaj.
    Çok güzel seçim. Yalnız öncesine servis konusunu araştırmanızı öneririm. Kymco'nun distribütörü yeni değişti.
    Servis konusu ne durumda emin değilim.
    Eğer 2.el, garantisiz alacaksınız sorun değil, sadece yetkili servislere mahkum kalmazsınız.
    drtayfun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    kymco'da sadece servis değil satış da sorun. disti değiştiyse hiç bulaşmamak lazım. geçen sene like sormuştum; yok gelmez dediler. web sitesinde sanki her modelden varmış gibi fiyat koymuşlar almak istediğinizde olmaz süre veriyorlar. Gidin bence sym alın hem bayi ağı daha geniş izmirde fabrikası var servis ve parça sorunu da yok. fiyatları da uygun üstelik.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bagaj konusunda şu an kullandığım Piaggio X Evo'da oldukça iyidir.

Arka bagaja kaskımı koyuyorum. Oldukça geniş olan sele altı bagajı dolduramıyorum bile. Günlük sırt çantası kullandığım için ıvır zıvırı çantamda tutuyorum zaten.

8,9 yıldır scooter kullandığım için tarz değiştirip, Yamaha MT-07'yi denemeyi düşünüyorum. O yüzden satışa çıkardım ama scooter'ların bagaj hacimlerini arayacağım muhtemelen.

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Ya downtown 300i çok hoşuma gitti
    ama 2.el 2010 model 25.000km de 11.250TL istiyorlar cok değil mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Ya downtown 300i çok hoşuma gitti
    ama 2.el 2010 model 25.000km de 11.250TL istiyorlar cok değil mi?
    downtown 300 4 yıldır üretilmiyor nitekim yenisi de fiyat listesinde yok. bulduğunuz 2.eller de çok pahalı gerçekten. Bunları satmak da zor, son sahibi olursunuz, servis konusunu iyi düşünün, bir yedek parça için 3 ay bekleyen var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)