Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kötünün iyisi çin işi

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar scooter alacağımı biliyosunuz, geçen gün fizy almaya gideceğim gün bazı aksilikler oldu ve bütçem bi nebze düştü maalesef.. ama motor alma isteğimden vazgeçemiyorum ve bi sene dahi olsa kullanabileceğim çin malı sıfır bi motor almaya karar verdim mecburiyetten.. kanuni, mondial, asya motor düşündüğüm markalar.. acaba bunlar arasından kötünün iyisi diyip hangisine yönelsem başım bi nebze olsun az ağrır? ayrıca farklı bi model varsa bunlardan iyi olabilecek söyleyebilirsiniz.. ve model önerilerinize de açığım

NOT: Eğer çin işi motor kıyaslamalarının yapıldığı konu vardıysa bulamadım ben eğer vardıysa tepki göstermeden link verirseniz oraya bakabilirim de..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    2.motor olarak kullandığım kanuni ronny s 150 modelini tavsiye ederim. Japon demek yanlış olur, ama çin demekte saçma olur kanaatindeyim.
    6 litre yakıt ile 250 km şehir içi gidersiniz. 100 km sürate ulaşabilirsiniz ve bu süratte sağlıklı sürüş yapabilirsiniz. Üstü tehlikeli
    Gacırt gucurt sesler gelmez grenaj aksağımından veya sola yatırdığınızda kırılıp etmez.
    Frenleme çok iyi değil, çokta kötü değil. ortanın iyisi diyelim...
    Aydınlatma güzel, serilik güzel, yol tutuşu (Lastikleri değiştirince) güzel. vs vs vs Kısacası tavsiye edilir.
    6.000 km yol yaptım, uzun yola çıkmışlığımda oldu. Hiç üzmezi desem yeridir.

arkadaşım baktım söylediğin modele ama şunu anlamadım.. ronny s ile ronny arasında ne fark var?? kanuninin sitesinde karşılaştırdım iki modeli, fiyattan başka hiçbir farkı yok.. ve yorumun için de teşekkür ederim yeni bi fikir vermiş oldun bana

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Arka amortisörler değişti deniliyor ama ben onlardada bir fark göremedim. Kanuninin saçmalığı. Birisinde s yazıyor diğerinde ronny. İlk gelen seride egzoz sıkıntısı vardı. Her çin gibi egzoz zamanla dağılıyordu. Sonra s modeli ile tekrar giriş yaptılar... Fakat ondada egzoz sıkıntısı vardı

100TL civarlarına satılan krom egzoz taktığınızda hem daha çok randıman alırsınız hem de ne zaman dağılır diye düşünmenize gerek kalmaz... Orjinal kullanıcağım dersenizde farketmez, garanti değiştiriyor zaten. Abi egzoz dediğinizde alıştıkları için hiç bir zorluk çıkartmıyorlar.

ya çin işi olunca o tarz arızaları göze alarak satın almak lazım zaten ben sadece model sıkıntısı çekiyorum, tam honda fizy e karar vermişken çin işine düşmek hayal kırıklığına uğrattı beni, hiç araştırmamıştım daha önce o yüzden de bilgisizim anlayacağın

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Sıfır alıcaksanız gönül rahatlığıyla önerebilirim. Forumda 15.000 km kullanan arkadaşlar var sorunsuz, sıkıntısız...
    İkinci el alıcaksanızda ellenmemiş, sağı solu kurcalanmamış motor almaya çalışın. Max 1.500TL verip.
    600RR-1000RR ve uzun yol motoru derken beni sarmamaya başladı. Bu yüzden sattım, hatta satışını bugün veriyorum...
    Ekonomik bir scooter alıcak olursam, yine aynı modeli alırım sanırım.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Arkadaşım Çin işi scooterden uzak dur derim. Kaç tane gördüysem hepsi 1-2 senede hurda oldu. Fizy kullanıcısıyım inan taş gibi motor. 6350 km oldu bir kez olsun sıkıntı yaratmadı zehir gibi de kaçıyor. Bence bütçenin artmasını bekle sonradan pişman olma.

sıfır alcam alırsam yaa.. albaywolf kardeş ben de biliyom çin işinden uzak durulması gerektiğini.. sadece motor tutkumu ertelemek istemediğim için hiç değilse 8-10 ay kullanacağım bişey alcam zaten.. kanuni motor alıp 5 sene kullanayım demiyorum zaten bende

Dambıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MR VULTURE
    bende motorsuz kalmamak için çine yöneldim fakat şimdi söylüyorum asla ama asla çin alma.Sıkıntı çıkarır yolda bırakır masrafı çok olur gibi şeyler hikaye..Yolda şasi ikiye bölünür can bu çok kıymetli ben daha çarşıda pazarda satanı görmedim.

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Verdiğin paraya yazık olur. Motor tutkunu ertelemeni tavsiye ederim yine. Vitesli olsa neyse sağlam motorlar var ama scooterler gerçekten berbat oluyor çinlisi. Yine de sen bilirsin.

Dambıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MR VULTURE
    vitesli sağlam çinli var derken hangi modeller bunlar ?

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Drift, Wolf vs. bunları herkes tavsiye ediyor.

arkadaşlar öyle diyorsunuz da çevremde de 20binlerde 30binlerde hala sıkıntısız kanuni,mondial motorlar var.. mesela çalıştığım otelin müdürünün bi mondiali var, 2006 model.. 22bin km de göstergeler bozulmuş, yaptırmamış falan onun üstüne 35binden fazla daha yol yaptım diyo ki motor nerdeyse ölmek üzere ama hala götürüyo.. ben çin işi motor da olsa temiz kullanılıp sağlam bakıldığında iyi kötü bi 30bini görebileceğine inanıyorum.. o yüzden başlıkta da belirttiğim gibi alma etme demek yerine, hepsi kötü ama şu biraz daha az kötü gibisinden yorumlar yaparsanız yardımcı olursunuz bana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    forumlarda çinli tavsiye edeni ben de görmedim. Aslı var illa ki, bence de uzak dur. 2. el kymco veya sym alabilirsin.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Mondial 150 znx . Duzgun kullanirsan 5 sene tasir seni. Ve en yakisikli cin isidir .

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    Alıntı nonamenes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar scooter alacağımı biliyosunuz, geçen gün fizy almaya gideceğim gün bazı aksilikler oldu ve bütçem bi nebze düştü maalesef.. ama motor alma isteğimden vazgeçemiyorum ve bi sene dahi olsa kullanabileceğim çin malı sıfır bi motor almaya karar verdim mecburiyetten.. kanuni, mondial, asya motor düşündüğüm markalar.. acaba bunlar arasından kötünün iyisi diyip hangisine yönelsem başım bi nebze olsun az ağrır? ayrıca farklı bi model varsa bunlardan iyi olabilecek söyleyebilirsiniz.. ve model önerilerinize de açığım

NOT: Eğer çin işi motor kıyaslamalarının yapıldığı konu vardıysa bulamadım ben eğer vardıysa tepki göstermeden link verirseniz oraya bakabilirim de..
    bütçe nedir peki ona göre bi formül bakalım pisi pisinede uyduruk bişey alma derim kanuninin parça fiyatları fahiş diger çinlilere nazaran

ronny 150 Arka Süspansiyon: Hidrolik çift
    ronny s 150 Arka Süspansiyon: Helezonik yaylı

aradaki benim gördügüm fark amartisör farkı sadece
    tr_select bunu beğendi.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial 150 znx . Duzgun kullanirsan 5 sene tasir seni. Ve en yakisikli cin isidir .

Hayır en yakışıklı çin işi benimki

Eğer illa çin olucaksa bende mondial öneririm. Asyada parçalar birazda olsa pahalı. İnternetten parça bulamıyorum ( İhtiyacım yok sadece lazım olsa nolur diye bakındım ama satan yok neredeyse ) Ufak tefek sıkıntılar oluyor tabi ama öyle yolda bırakıcak seni motordan soğutacak cinsten değil. Sıfır aldığını varsayarak soyluyorum. motoru alıp 5-10 bin km boyunca yağ değişimi yapmayıp servise götürmezsen , bakımlarını yaptırmazsan. İşte forumlarda söyledikleri olaylar gerçekleşiyo yok şasi yolda ikiye bölünmüş yok 1 senede hurdaya dönmüş.

Motosikleti
    Bisan Teos 125
    Bisan teos kullaniyorum.İyi motor bence.Bi bakmanı öneririm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)