Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha D'elight amatör inceleme

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar!

Bu gün yamahanın yeni model scooter modeli d'elight test ettim sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sabahleyin G.O.Paşa küçükköy bayiine gittim. güzel bir karşılama ve güler yüz.

Scooteri incelemek istediğimi söyleyince bir beyfendi bana test dahi edebiliceğimi söyledi tabi bu çok hoşuma gitti.

Bir tane genç bir arkadaşımız ile bindik ben 95 kg. artçım 60 kg.

Scooter'ın sele sertliği oldukça iyi düşünülmüş konfor odaklı

Bastık marşa çıktık yola, makina oldukça hafif 98 kg. çekişi 95+60=155kg mız ve scooter'ın 114 cc olduğu göz önünde tutulursa atik ve seri geldi

Ön frenlerin disk oluşu güven veriyor. arka freni sıktığımda ise beni tatmin etmiyor. ger., toplam ağırlığımız 155 kg motor ağırlığı 98 kg toplam

253 kg yapar. ama frenleri altın elbiseli adamın bir tabiri varya hani şu limon sıkma tabi işte o şeklide ön ve arka frenleri limon sıkar gibi

Sıkarsak her şey yerli yerinde olarak duruyor.kaliteli parçaların tittiz birleştirilmesiyle ( Aralarda boya damlası yok, çapak yok,asimetirk bir çıkıntı

İçeren bir parçası yok ) ben kaliteliyim diyor. tasarıma gelince çok şık ,tabi bu birazda klasik tip severlerin dikkatini çeker.

Bir şey daha belirtmek istiyorum bu scooter uzun boylularda sıkıntı yaratabilir ben 180 cm boyundayım. ama daha üstü arkadaşların

Dizleri gidona çarpabilir. buna dikkat!

Aksesuar konusuna gelince ön cam siperliği var. topcase ( Arka çanta ) ise orjinali henüz yok gelirmi o belli değilmiş

Fakat arkaya orjinal olmasada bir topcase ( Arka çanta )bağlanıp sıkıntı gidirebiliyormuş.

Fiyatına gelince makina 4590 tl.

Dip not: Paket motorları 4500 tl seviseyinde seyrederken bu makinaya 4590 tl verilmesi çok daha yerinde olur...

Fotoğraflarla desteklemek isterdim ama eklemeyi beceremedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250

mLh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Bu topic nasıl olur da böylesine sönük kalır anlam veremedim doğrusu

Vespa gibi retro tarz olmasa da, classic görünüş ile kendine has bir tarzı var gibi görünüyor.
    Hoş, yamaha'nın bu scooter'ı yabana atılacak bir araç değil.En yakın örnekleri, fizzy yakıt-fren ve fiyat olarak yanaşamasada, spacy, fiddle2, agility 125 gibi rakiplerine taş çıkaracak türe benziyor.
    Spacy ve fizzy ise alışagelmiş paket motorları tabiriyle elenmeside pek sorun olmaz gibi

Gözüm bu motorda Kullanıcıların artmasını ve yorumlarını gözlemliyorum

norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    Evet Delight takipçileri artıyor, yeni paylaşımları bekliyoruz.
    Deeplord, hocam biraz daha detay versen? Mesela benim aklıma gelen sorular:
    Titreşim ne durumda? (yavaşken nasıl hızlıyken nasıl)
    İki kişi ebat olarak rahat edebiliyor mu? (hem genişlik olarak hem uzunlamasına)
    Ne kadar yakıyormuş?
    180 cm biri için gayet rahar mı? Yoksa gidon biraz temas ediyor mu?
    Selesi ortopedik açıdan da rahat mı? Sırt veya bel ağrısı yapar mı?
    Sesi nasıl? Hangi hızlarda ne kadar ses çıkarıyor?
    Kullanması keyifli mi?

Alıntı norace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Delight takipçileri artıyor, yeni paylaşımları bekliyoruz.
    Deeplord, hocam biraz daha detay versen? Mesela benim aklıma gelen sorular:
    Titreşim ne durumda? (yavaşken nasıl hızlıyken nasıl)
    İki kişi ebat olarak rahat edebiliyor mu? (hem genişlik olarak hem uzunlamasına)
    Ne kadar yakıyormuş?
    180 cm biri için gayet rahar mı? Yoksa gidon biraz temas ediyor mu?
    Selesi ortopedik açıdan da rahat mı? Sırt veya bel ağrısı yapar mı?
    Sesi nasıl? Hangi hızlarda ne kadar ses çıkarıyor?
    Kullanması keyifli mi?
    Titreşim yok.
    Sessizliği zaten hiç yazmıyorum. ( Ses yok. çalışıyormu çalışmıyormu zor anlaşılıyor )
    Arka frenleri yeterli bulmadım. combine fren olsaymış süper olurmuş. muhtemelen fiyatı da artardı ;)
    Ben 180cm boyundayım, bir rahatsızlık hissetmedim ama daha uzun boylu arkadaşlar sıkıntı yaşar. dizlerin teması gibi.
    Seleyi enlemesine genişliği yeterli buldum. ama uzunlamasına pek sayılmaz, daha ziyade ya tek kişi rahat rahat gidilicek yahut da iki kişi kısıtlı konfor ile yolculuk yapıcak.
    Kullanması gerçekten harika, kaliteli, fakat keşke 125 lik olsaymış daha bir atak olurdu. zaman zaman buna ihtiyaç duyulabiliyor...
    Umarım hak ettiği değeri görür.
    norace bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Address
    Alıntı Deeplord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim yok.
    Sessizliği zaten hiç yazmıyorum. ( Ses yok. çalışıyormu çalışmıyormu zor anlaşılıyor )
    Arka frenleri yeterli bulmadım. combine fren olsaymış süper olurmuş. muhtemelen fiyatı da artardı ;)
    Ben 180cm boyundayım, bir rahatsızlık hissetmedim ama daha uzun boylu arkadaşlar sıkıntı yaşar. dizlerin teması gibi.
    Seleyi enlemesine genişliği yeterli buldum. ama uzunlamasına pek sayılmaz, daha ziyade ya tek kişi rahat rahat gidilicek yahut da iki kişi kısıtlı konfor ile yolculuk yapıcak.
    Kullanması gerçekten harika, kaliteli, fakat keşke 125 lik olsaymış daha bir atak olurdu. zaman zaman buna ihtiyaç duyulabiliyor...
    Umarım hak ettiği değeri görür.
    Yani yeni başlayana öneriyor musunuz?

Yani yeni başlayana öneriyor musunuz?
    Fiyatı gayet uygun, kaliteli ve retro tasarıma sahip hoş bir scooter, tavsiye ediyoruz...
    norace bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Address
    Delight'ın kaportası plastik mi sac mı?

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Delight'ın kaportası plastik mi sac mı?
    plastik hocam

Motosikleti
    Suzuki Address
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plastik hocam
    Hadi ya.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    G.O.P daki yamaha bayisi Kardeşler motorda Güler yüz çok ilginç...

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Motosikletin açık renkli olan modeli ve gösterge ışıkları benim çok hoşuma gitmişti.

Motosikleti
    Suzuki Address
    Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin açık renkli olan modeli ve gösterge ışıkları benim çok hoşuma gitmişti.

Bu mu?

holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı Deeplord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar!

Bu gün yamahanın yeni model scooter modeli d'elight test ettim sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sabahleyin G.O.Paşa küçükköy bayiine gittim. güzel bir karşılama ve güler yüz.

Scooteri incelemek istediğimi söyleyince bir beyfendi bana test dahi edebiliceğimi söyledi tabi bu çok hoşuma gitti.

Bir tane genç bir arkadaşımız ile bindik ben 95 kg. artçım 60 kg.

Scooter'ın sele sertliği oldukça iyi düşünülmüş konfor odaklı

Bastık marşa çıktık yola, makina oldukça hafif 98 kg. çekişi 95+60=155kg mız ve scooter'ın 114 cc olduğu göz önünde tutulursa atik ve seri geldi

Ön frenlerin disk oluşu güven veriyor. arka freni sıktığımda ise beni tatmin etmiyor. ger., toplam ağırlığımız 155 kg motor ağırlığı 98 kg toplam

253 kg yapar. ama frenleri altın elbiseli adamın bir tabiri varya hani şu limon sıkma tabi işte o şeklide ön ve arka frenleri limon sıkar gibi

Sıkarsak her şey yerli yerinde olarak duruyor.kaliteli parçaların tittiz birleştirilmesiyle ( Aralarda boya damlası yok, çapak yok,asimetirk bir çıkıntı

İçeren bir parçası yok ) ben kaliteliyim diyor. tasarıma gelince çok şık ,tabi bu birazda klasik tip severlerin dikkatini çeker.

Bir şey daha belirtmek istiyorum bu scooter uzun boylularda sıkıntı yaratabilir ben 180 cm boyundayım. ama daha üstü arkadaşların

Dizleri gidona çarpabilir. buna dikkat!

Aksesuar konusuna gelince ön cam siperliği var. topcase ( Arka çanta ) ise orjinali henüz yok gelirmi o belli değilmiş

Fakat arkaya orjinal olmasada bir topcase ( Arka çanta )bağlanıp sıkıntı gidirebiliyormuş.

Fiyatına gelince makina 4590 tl.

Dip not: Paket motorları 4500 tl seviseyinde seyrederken bu makinaya 4590 tl verilmesi çok daha yerinde olur...

Fotoğraflarla desteklemek isterdim ama eklemeyi beceremedim

Büyüklük olarak nasıl acaba,bazı kişiler çok hafif diyor vs ,yani şehir içi zayıf kalır mı ?,başlangıç modeli olarak nasıldır ve fotoğraflarla desteklerseniz süper olur Fotoğraf yüklemek için ise ;

http://www.hizliresim.com/

photobucket gibi sitelerden yükleyebilirsiniz

Teşekkürler...

Motosikleti
    Yamaha Delight
    2 haftalık kahverengi Delight sahibiyim. Ben daha çok yeni, yani acemi bir kullanıcıyım. Çok rahat, şehiriçinde sıkışık trafikte bile boyut ve hareket kabiliyetinden dolayı çok esnek, kısaca almadan önce kymco agility 125 üzerinde düşünürken birden karşıma çıkan bu motora vuruldum adeta. Daha yeni rodaj aşamasında olan bir motor ve ilk 101 km 3,34lt benzin ile katedildi. Trafikte yanımda duran motor sahipleri çok beğendiklerini ifade ediyorlar. Hakikaten de albenisi çok yüksek. Bu ayki motoron dergisinde detaylı bir incelemesi de mevcut, ilgilenenlere duyurulur.(http://www.motoron.com.tr/HaberDetay.aspx?ID=645)

Motosikleti
    Yamaha Delight
    Merhaba arkadaslar,
    Yamaha D'elight yedek parca ve aksesuarlari ariyorum. Orijinal topcase kahverengi varmidir acaba? Arastirdigimda sitesinde bulamadim. Yardimci olursaniz sevinirim.

holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Böyle bir konu çok altlarda kalmış başka kullanan yok mu acaba ?

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Harika bir scooter, binmeye doyamıyorum sürekli kendime bahane yaratıyorum ama yakıt tüketimi öyle dendiği gibi değil gibi geldi bana fakat genelde dipgaz kullandıımdan 2. depo de bitti 130 km'yi geçemedim biraz agresif kullanıyorum sanırım, tercih edilme sebebi ise titreşimsiz oluşu, gayet dengeli oluşu, temde bile yanımdan tırlar geçerken gık demedi, köprüyü geçmedim henüz onunda testini yapıcam, son hız olarak 2 kişi 100'ü tek kişi 105'i geçemedim ama 60km'ye kadar hızlanışı gayet iyi

eksileri lastikleri küçük olduğundan çukura girmemeye dikkat edin epey adrenelin salgılatıyor,
    bagajı maalesef kapalı kask almıyor,
    biraz daha güçlü olsaymış daha iyi olurmuş ama özellikle bayan kullanıcılar için ve onların öğrenmesi için çok ideal bir scooter
    bayıla bayıla biniyorum

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gorefest arkadaş insanları yanlış bilgilendirmeyin bu motor hayatta o dediğiniz hızları yapamaz sizde biliyorsunuz 7.6 Nm tork 7.2 Hp gücünde 114 cc bir motosiklet 2 kişi 100 tek kişi 105 km hız yapması imkansız uydurmayalım lütfen

Merhaba,

Henüz yeni üye oldum zira bu konu hakkında fikir sahibi olduğum için bari ben yazayım dedim.

Öncelikle 15 dk lık test sürüşüyle bir motor hakkında fikir yürütmenin pek sağlıklı olmadığını düşünsemde gördüğüm o ki genelde kullanıcılar motorlar hakkında yorum yapmıyorlar.

Bir süredir Yamaha D'elight kullanıcısıyım. Motorum yaklaşık 2500 km oldu ve herüg yaklaşık 35-40 km yol yapıyorum. Yaptığım yolun yaklaşık yarısı sıkışık şehir trafiğinde kalan yarısı ise çevre yolunda trafiğin hızlı ilerlediği kısımlarda oluyor.

178 cm boyundayım ve 105 kg'yim. Boyounuz 185 cm üzerindeyse gidonun dizinize değmesi olası öncelikle bunu göz önüne alın. Motor 114 cc ve oldukça hafif. 4,4 lt olan deposuyla 200 km civarında yol yapabiliyorsunuz. Benim ağırlığımla maximum 95 km hızı gördüm o da düzlükteydi. Yoksa 90 km nin üzeri zor. Ancak 90 km ye de soluksuz çıkabiliyor bunuda bence not edin. Şehir içinde en büyük artısı kıvarklığı. Motor adeta bisiklet gibi. bakıyorum ışıklarda 300-400 metre kuyruk var bir anda en öne geçebiliyorum. Arabalar ne kadar yakın yanaşırsa yanaşsın rahatça aradan geçebiliyorsunuz. Şehir dışında ise hafif olması dezavantaj. zira rüzgar ve geçen araçların türbülansı sizi oldukça sarsıyor.

Artçı ile kullanmadım. Eşim motorlardan hoşlanmıyor ve çevremdeki arkadaşlar genelde 90 kg civarında olduklarından motora eziyet etmemek adına hiçbirini bindirmedim.

Sele altı bagaı oldukça geniş. yarım kask sığıyor. Ancak ben onun yerine kaskımı elimde taşımaya ve sele altı bagajına zincir kilit, refletörlü yeleğmi, motorun brandasını, bel desteğimi, bafımı falan koyuyorum. Top case'im de var ancak rizgar direnci nedeniyle hıza etkisi olduğunu düşünüyorum o nedenle pek kullanmıyorum. Ancak top case'i de takarsam o zaman yarısı boş kalıyor zaten.

Birde burdaki en önemli hususlardan biri bu motorun enjeksiyonlu olması. Bu tarzküçük scooterlarda genelde karbüratör kullanıldığından dolayı güç ve verimlilik kaybı çok yaşanıyor. O nedenle delight'ta 114 cc olmasına rağömen 125 lik bir motor performansı bulabiliyorsunuz. Ortalama 2,2 litre yakıt yakması da gerçekten küçük deposuna rağmen çok etkileyici. Ne kadar agresif kullanırsam kullanayım hep 2,2 litre civarında yakıt harcıyor. 3 ler,i falan hiç görmedim açıkçası (rodaj devresi sonrasında)

Bu motoru alırken çok araştırdım çok testler ettim. Bende yola SYM Fiddle 2 ile çıktımi sonra vespa'ya döndüm ve delight'ta kaldım. Zaten sizde bu karşılaştırılan motorları yanyana koyacak olursanız malzeme kalitesi ve işçiliklerini görünce söylediklerime hak vereceksiniz.

Kısacası retro tarzından hoşlanıyor ve şehir içi içinde rahat ve atak bir motor arıyorsanız delight'ı öneririm. Ancak tekrar üstüne basıyorum şehir içi. Şehir dışına da çıkmayı düşünenlere en az 250 lik bir makineden aşağısına bakmamalarını öneririm

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)