bu konuda çok sayfa açıldı biliyorum ama çoğu kişi kendi standartlarına göre aradığı için ben de buraya kendi seçim şartlarımı yazmak istiyorum umarım yardımcı olursunuz.. Alanya da yaşıyorum ve işe, dersaneye gitmek için gün de ortalama 15-20 km yapacağım.. alacağım motoruma gözüm gibi bakacağımı düşündüğüm için çin modellerinden de tercih edebilirim maliyet sebebiyle çünkü çoğu forum da iyi kullanılıp bakımları zamanında yapıldığında çin işi motorların da uzun dayandığını okudum.. ki zaten ben alacağım motoru maksimum bir buçuk sene falan kullanacağım.. hız düşkünü değilim sadece günlük ulaşımımı sağlasın ve bazen ortalama 50-60 km yol gidebileyim yeter.. maksimum bütçem 2500-3000 arasıdır, şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

bi de kafam da şu an ilk sıra da mondial 125 zn var.. ya da asya 125 t klasik.. zaten aynı görünüm de motor ikisi de.. sizce işimi görür mü veya ne önerirsiniz yaramaz bunlar derseniz?