Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni scooter 'ım için bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Merhaba arkadaşlar.

İsmim Oğuzhan. 32 yaşında bir reklam ajansı sahibiyim. İlk defa bir motorsiklet sahibi olmanın verdiği heyecan ve tutku ile satırlarıma başmak istiyorum :)

Internet üzerinde çok araştırma yaptım. Sizin yorumlarınızı okudum ve bugün gidip kendime 2. el Yamaha D'elight scooter aldım. Motor 8000KM 'd bütün bakımları yapılmış, kazası belası olmayan, 2017 ye kadar muayene yapılmış beyaz renk tatlımı tatlı küçük bir motor.

İlk motorum olduğu için bir çok arkadaş çin motor almam konusunda beni yönlendirdi fakat sonuçta amatör bir kullanıcıyım. Parçalardan çok anlamam. Kalite ve güven verdiği için Yamaha 'yi tercih ettim.

Asıl sorum D'elight kullanıcılarına. 8000KM 'de bu araç önümüzdeki günler bana bir sorun çıkartır mı?. Yaptığım tercih doğru bir tercih mi. Bu konuda kullanıcılardan biraz bilgi istiyorum.

Sevgilerimle,
    Mitoqondri ve Miy bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda pcx
    Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kazasız belesız binin. Ekipmanlarınızı kullanmayı sakın ihmal etmeyin. Bakımlarını düzenli yaptırdığınız zaman 80.000 km de olsa bile sorun çıkarmaz.

Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Şuan ekipman siparişi veriyordum. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    tekerin düz bassın hayırlı olsun.
    bir kaç tavsiyem olucak acemi olduğunu varsayarak.
    trafik bilgin vardır diye düşünüyorum oraya girmeyeceğim.
    yalnız makinanın lastikleri bayağı küçük bu yüzden mümkün mertebe ıslak ve yağışlı günlerde kullanmamanızı öneririm.
    diğer bir önerim ise gazlamadan çok fren yapma üzerinde biraz pratik ve varsa eğitim almanızı tavsiye ederim.
    küçük cc diye düşünen bir çok arkadaşımız malesef büyük kazalar atlattı.
    görüntü olarak ve güç olarak gayet makul fiyata girmiyeceğim.
    güzel günlerde kullanmanız dileğiyle....

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Motosiklet konusunda ülkemizdeki genel algıdan kaynaklanıyor sanıyorum bu soru, 7000 km'deki Delight'ınıza merak etmeyin hiç bir şey olmaz. 10-20-30.000 km daha rahat rahat kullanırsınız. Kronik bir problemi de yok diye biliyorum. Bizde maalesef 15-20 bin km'yi geçen motorlar çöp oluyor gibi bir algı var. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    weirdo1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet konusunda ülkemizdeki genel algıdan kaynaklanıyor sanıyorum bu soru, 7000 km'deki Delight'ınıza merak etmeyin hiç bir şey olmaz. 10-20-30.000 km daha rahat rahat kullanırsınız. Kronik bir problemi de yok diye biliyorum. Bizde maalesef 15-20 bin km'yi geçen motorlar çöp oluyor gibi bir algı var. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    Çok haklısın lakin bu algıyı malesef mondial, asya gibi çin malı diye tabir edilen, motor kullanmayı sadece motor kullanmak için benimseyen arkadaşlar yüzünden benimsedik. Evet çin malı ucuz, bir honda yada yamaha kadar parça kalitesi yok ama sen motoruna iyi bakarsan çin bile olsa 100.000km götürürsün o motoru. Benim tek endişem 2. El almak. Sonjçta 8.000 km ye gelene kadar başına neler geldi bilinmez. Rodaj dönemi nasıl geçti, yağ değişimi ne oldu tabi bunlar hep akla gelen sorular. Neyse yarın satış olucak. Kısmetse ilk fotoğraflarımı paylaşıcam. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    hayirli ugurlu olsun.bende de ayni renk ayni model var.sıkıntısız ve şık bir motor endiseniz olmasin

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Scooter kadar rahatını zor bulursun , hayırlı olsun tekerin düz bassın , üzerinde ne lastik var kış sezonundayız değiştirmen gerekebilir

Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter kadar rahatını zor bulursun , hayırlı olsun tekerin düz bassın , üzerinde ne lastik var kış sezonundayız değiştirmen gerekebilir
    Satan kişi 10 gün önce anlas kışlık takmış. Seyir güzel. Fren de güzel alıyor. Tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)