Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hiç motor kullanmadım vespa almayı düşünüyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar
    ben daha önce hiç motor kullanmamış -hatta henüz ehliyeti bile olmayan- ve pek de anlamayan biriyim. açıkçası biraz da korkuyorum sonuçta risk var. bunun için de çok hız yapmayan ayağımı yerden kesse yetecek bir araç arıyorum. scooter alacağım fakat tercihim vespa ve bu ayarda olan motorlar. muhtemelen 2. el alacağım. nelere dikkat etmeliyim?
    vespaların tekerlekleri küçük olduğundan yağmurlu havalarda kayma gibi durumlar oluyormuş doğru mudur? ve tabi kafamı kurcalayan bir başka soru da park. küçük bir araç sonuçta taşınarak çalınma durumu yaşanabilir mi?
    kısacası hiç bilmeyen biri olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var, esirgemezseniz sevinirim .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

100 den fazla kişi okumuş yardımcı olacak kimse yok mu

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Öncelikle ehliyetine başvur. Sanırım şimdi başvurunca en erken Temmuzda alabiliyorsun.
    Sonrasında koruma malzemeleri geliyor. Asla açık kask alma. Yok ben Vespaya biniyorum falan hikaye. O açık kask düştüğünde suratını korumayacak. Kapalı kask al. Korumalı eldiven, korumalı mont, eldiven vs. canını ne kadar çok seviyorsan kullandığın malzemeler o oranda olur zaten.
    Sonrasında mümkünse eğitim merkezine başvurup eğitim al. Gis akademi Honda güvenli sürüş veya diğer eğitim kurumları olabilir tercih senin.
    Motosiklet seçimi konusunda kayan motosiklet değil lastiklerdir. 20 bin liralık vespaya kötü lastik takarsan kayar. 2 bin liralık mondiale iyi lastik koy kaymaz.
    2. el düşünüyorsan Vespa görünümlü ve uygun fiyat kaliteli olarak Kymco Like 125 veya 200 öneririm. Alırken servise gösterek al veya bir ustaya baktır muhakkak.
    Çin malı motosiklete bulaşmanı önermiyorum.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Vespa istiyorsan vespa al, başka motor alırsan sırf ucuz diye, tekrar vespa almak için çabalıycaksın. ( Arkadaşın yorumuna taze olarak eklemek istedim )

Konuya gelelim ; Eğitim, ehliyet ve koruma ekipmanları temin etmelisin. 2.el alacaksan, bilen motordan anlayan biriyle gitmen kafi,yoksa yetkili servisine gösterebilirsin. Vespa'lar sağlam motorlar ve kullanıcılarıda nispeten daha iyi kullanıcılar.
    Tekerlekleri küçük ama bu yağmurda kayar anlamına gelmez, kaliteli lastik tutunur. Michelin gibi.
    Çalınması kaderinde varsa önüne geçemezsin, 250-300 kiloluk motorların bile güle oynaya kaçırldığı bir ülkedeyiz.

tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. sınav en erken 29 haziranda var sanırım en geç ne kadar zaman önce başvurmak gerekiyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

ek olarak 2. el alacağım

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Butce nedir

rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    bence vespa mukemmel bir motor. tam bir sanat eseri. evimde ducati olsa bile bi tane vespa alip bi kenara koyardim
    sunlara bak seker gibi motorlar

aynen oyle =) butcem ehliyeti aldiktan sonraki durumuma gore degisebilir ama sanirim 7 ye kadar cikabilirim

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Vespa'da karar kılmış gibisin ama bence ikinci el Vespa yerine Honda PCX çok daha işlevsel olur. Vespa güzel, hoş motor da fiyatını bence haketmiyor, zevk keyif işi bir motor (bi gün kapalı garajlı evim olursa kesin alıp koyarım biblo niyetine o ayrı).

Küçük tekerin iki eksisi var, virajlarda motoru yatırdığında kayması daha kolay ve çukurlara/kasislere girdiğinde bunların motora ve sürücüye yansıması çok olur.

Benim scooter 200 kg, ben bile endişeliyim dışarıya bırakırken. Sanırım çalınma riski her motosiklette var ancak motosiklet hafifledikçe ve güzelleştikçe hırsızların daha fazla hedefi olacaktır.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Once ekipman., 7000 liralik motora dusuk maliyetli koruma ile binmektense 5000 liralik motora iyi korumayla bin.. Is o noktaya gelmeden gis akedemide yada honda da surus egitimi al, belkide motor kullanmayi sevmeyeceksin? Bunu bilemezsin.. Nacizane tavsiyemdir..
    poweranimal bunu beğendi.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Vespaya sadece satin alirken para odersin daha sonra bakimlarini aksatmadigin surece sana sikinti cikaracak bir motor kesinlikle degildir. Piyasada da bircok yedek parcasini bulabilecegin yer ve vespayi gozu kapali sokup takabilecek usta var. Maliyetler de hic oyle dusundugun gibi yuksek degil. Sadece dogru yeri bulman gerekiyor. İkinci el alirken de bir ustaya gostermekte fayda var. Ustan inceleyip onay veriyorsa, alacagin vespaya torununun bile binmesi ihtimaller kapsaminda. Ben de bir vespa kullanicisi olarak rahatlikla dogru karar verdigini soyleyebilirim. Vespa kullanmak cok farkli bir sey. 800luk naked motorumu aldigimda onceleri herhalde artik vespayi kullanam demistim, yanilmisim.

çok teşekkürler arkadaşlar.
    dreamkiller: aynen dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum. olur da yapamayacağımı anlarsam veya sevmezsem motorun elimde kalması kötü bir durum olur. teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler