Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Dylan 150 Modifiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ben Antalyadan Ahmet Dylan 150 ve Yamaha yzf125 arasında gidip geldim Dylan almaya karar verdim.
    Bu ağustosta sınava girecem ehliyeti alıcam allahın izniyle şimdi motoru alır almaz güzel bir görüntüsü olsun istiyorum ve güzel performans.Boyum 1.75 kilom 76-78 motora nasıl davranmam gerek nasıl viraj almalıyım vs. Ve modifiye istiyorum çünki motorun her zemine ayak uydurması yoldan geçerken ben burdayım demesini istiyorum motorun nelerini değiştirmeliyim yardımcı olun.Hangi teker hangi eksoz vs. neleri değiştiriyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Kardeşim,

Bende de Dylan_150 var.Güzel motor gideri var iyi kaçıyo ama,Antalya'da Dylan'lar mimlendi diyebilirm.Hem kımsede temiz Dylan kalmadı.Olanlar da 5,500-6000 den aşağı ıstemıyorlar.Sana Tavsiyem Gilera vxr 200 veya st200 bakabilirsin.Modifiye kısmına gelince leo eksoz malossi,polini debriyaj,varyatör,kayış vs...Uzayıp gider bu işin sonu yok sana tavsiyem diğer scooterlere bakabilirsin ama İlla alacağım diyorsan al.ama masraflı motor bilgine.Lastik olarak scooterler için söylüyorum Mıchelın pılot sport en iyisi ama biraz tuzlu çifti 350 tl,Mıchelın cıty grıp da iyi dıyolar.Ben pılot kullanıyorum.Ama kararım kesin diyosan yardımcı olurum.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

Çok teşekkür ederim kardeşim ama bu runnerler çok benzin yiyor ben benzine para yetiştiremem ayrıca bu debriyaj varyatör kayış vs ne işe yarıyor detaylı bir bilgi verirsen çoook memnun kalırım kardeşim.

Motosikleti
    Honda DYLAN 150
    bende ehliyetimi alalı 4 5 ay oldu benimde dylanım var gri renk 2 senedir bende aldığımda 3 bin küsür kmdeydi şuanda 17 binde modifiye olarak fazla bişey yapamıyosun ama motoruyla oynuyosun ben oynadım performans kitler koymadan 110 rampa aşşağı 120 yi geçmezdi şimdi böyle bi dylanı yapmadan önce satıp daha büyük bişey almayı düşündüm çok araştırdım ama piyasada motor yoktu bende bu makinayı yapmaya karar verdim ve akrapoviç tüp aldım sonra varyatör kit kn hava filtresi gibi şeyler aldım ve şuanda motorun yaklaşık hızı 160 165 çünkü 140 gösterge var uzun lambasının başına kadar geliyo ibre tavsiye ederim lastiğe gelince pilot lastiğin üretimi durmuş satmıyolar artık city grip aldım çok memnunum en son lastiği aldım çünkü hava atmayı bu motorla sevmeye başladım ufak bş gazlamayla rampada normal yolda düz gidemiyodum ve ufak bi kaza atlattıkdan sonra lastiği taktım aman diyim italyana girmeyin arkadaşlarım da var ve en ufak bişey olursa gerçekten parçaları çok pahalı 4 japondan şaşma iyi günler )

160 165 dylan için baya fazla artık runnerlarıda geçiyorsundur bilgi için teşşekkürler :D
    Tolme bunu beğendi.

Dylan güzel motor benim param yetmedi çinli aldım

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı ardaaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ehliyetimi alalı 4 5 ay oldu benimde dylanım var gri renk 2 senedir bende aldığımda 3 bin küsür kmdeydi şuanda 17 binde modifiye olarak fazla bişey yapamıyosun ama motoruyla oynuyosun ben oynadım performans kitler koymadan 110 rampa aşşağı 120 yi geçmezdi şimdi böyle bi dylanı yapmadan önce satıp daha büyük bişey almayı düşündüm çok araştırdım ama piyasada motor yoktu bende bu makinayı yapmaya karar verdim ve akrapoviç tüp aldım sonra varyatör kit kn hava filtresi gibi şeyler aldım ve şuanda motorun yaklaşık hızı 160 165 çünkü 140 gösterge var uzun lambasının başına kadar geliyo ibre tavsiye ederim lastiğe gelince pilot lastiğin üretimi durmuş satmıyolar artık city grip aldım çok memnunum en son lastiği aldım çünkü hava atmayı bu motorla sevmeye başladım ufak bş gazlamayla rampada normal yolda düz gidemiyodum ve ufak bi kaza atlattıkdan sonra lastiği taktım aman diyim italyana girmeyin arkadaşlarım da var ve en ufak bişey olursa gerçekten parçaları çok pahalı 4 japondan şaşma iyi günler )
    vay beeeeee

bi video çek gardaş millet 250cc scooterinde utansın.

demek bende bi egzost bi hava filtresi yapsam 250km/h yapıcam

ayrıca honda dylan parçarının da italyanlardan kalır yanı yok inşallah parçaya ihtiyacın olmaz.. (30binden sonra yağ yakmaya başlayınca anlarsın)
    Tolme ve ferad bunu beğendiler.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

arkadaşlar benim kafama sürekli takılan bi konu var benim honda dylan 150 2008 model motorum var motorum krank yedi bende servise götürüp 1.190 liraya orjinal krank taktım ayrıca piston contada 300 tlye geldi motorum önceden yağ yakıyordu şimdi gene yağ yakıyor 800 km rodaj dönemi geçirdim baktım yağ azalmış götürdüm yağını değiştirmeye motorcuya gittim dedi ki motorunu yeni taktıysan yağ yakmaması lazım dedi gitbi sor dedi servise benimde hiç vaktim olmuyor gidemiyorum yardım edebilirseniz çok mutlu oluum şimdiden teşekkürler herkeze

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

ayrıca serviste bana 1000 km bakımından sonra 4000 de bir gelirsin demişlerdi ama benim motorum 800 kmde 300 ml eksiltti 4000de bida yer krank ne yapabilirm

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    yanlış anlamayın ama dylan la 160-170 yaptım falan diyenler bana pek inandırıcı gelmiyor. bi video falan ceksenizde inansak. 160 süratle kaç sn gidebilirsin o motorla o da ayrı bi konu. bi ezgoz hava filteri o kadar oynuyorsa. benim 250cc scootera taksam demekki ninja 300r larla falan kapışır R6 yı biraz zorlarım demekki

sessiz_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps150
    slm arkadaşlar bende antalyadan ps150 kullanıcısıyım sizce ne gibi bir modife uygulanabilir motoruma saygılar.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    yuh be kardeşim millet boşuna kawa 250 hyo 250 fln alıyo al bi 150 dylan yap 160 o motor 160 yapsa ne sen üstünde duursun ne o motor yolda durur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler