Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Büyük bagajlı, düşük yakıt tüketimli scooter

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese Merhaba,

Çok kısa -1000 km- bir scooter tecrübem olmuştu. Ancak şimdi istediklerimi karşılayan bir tane almak istiyorum.

Scooter motordan beklentilerim:
    1. Yakıtı az yakmalı (Klasik zaten) (100 km de kaç litre yaktığını kullanan arkadaşlardan rica ediyorum)

2. Konfor: Artçılı bineceğimden onunda konforunu düşünmek istiyorum. 2 kişi bineceğimiz zaman yokuşta bırakmasın, durdurmasın.

3. Aracı hem İstanbul trafiğinde, hem köy yollarında süreceğim. Köy yollarında altı sürtmesin, şehiriçi için de geniş olmasın.

4. Yedek Parça: Arıza yapmasın, yaparsa da yedek parçasını bulmak ve almak sorun olmasın.

5. Bagaj: Ben haftanın en az 4 günü spor yaparım/yapmaya çalışırım. Motorda spor çantamı (min. okul çantası büyüklüğünde), 2 kapalı kaskı ve 2 montu taşıyabilecek kapasitede (sele altı ve topcase dahil) bagajı olsun.

6. Bu motora olabildiğince yaz-kış binebilmekte istiyorum. (Tabiki de kar da değilse de.)

Sıfır motor mu, yoksa ikinci el mi tavsiye edersiniz ? Sıfır olursa bütçeyi zorlayıp kredi düşünebilirim.

Kısaca sürmekten keyif aldığım, güvenli, konforlu, yüksek bagaj kapasiteli, düşük yakıt tüketimli, sorun çıkarmayacan motorlu ve ucuz yedek parçalı şehiriçi kullanım amaçlı bir motosiklet arıyorum. Bütçemi hala kestiremesem de sanırım max. 5000 TL civarı olabilir.

Değerli bilgilerinizi paylaştığınız için içtenlikle teşekkürü bir borç bilirim.

Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bende konuyu takip edeceğim. Eğer varsa böyle bir scooter bende almayı düşünürüm

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Hondanın pcx125 ve ps150 i modelleri beliriverdi aklımda bi anda

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    öyle bir motor varsa onu alırım

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Sym Joyride 200 den bahsediyorsun. 3.5 lt ortalama yakıt tüketimi. Koltuğun altında 1 tam bir yarım kask alabilen. Bacaklarını koyduğun yere hatrı sayılır büyüklükte eşya koyabileceğin, artçı için müthiş zevkli ve rahat bir makina. 95 kg + 110 kg ardçı ile rampaları 110 km son hız ile çıkabilen. Köy yolları konusunda bir keresinde İnönü yaylasına gitmiştim, çok sıkıntı olmamıştı.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    o şartlara anca honda activa gider

arka topcas +stepneside var metal kaportalı altı yüksek yumuşak süspansiyon taş gibi..

Bilgilerini esirgemeyenlere teşekkür ediyorum.

Son araştırmalarıma göre PS150i bagaj kapasitesi anlamında yetersiz kalıyor istediklerim için. Değerli bir çalışma yapılmış onunla ilgili: http://teknikmoto.com/index.php?topic=63.0

Seçeneklerim dediklerinizle beraber:
    SYM Joyride Evo 200/ 200i
    Honda PCX
    Suzuki Burgman 200

şeklinde oluyor. Ancak 3ü arasında en az yakanın kesinlikle PCX olduğu ile ilgili birçok bilgi buldum. Ancak bagaj kapasiteleri bakımından Joyride için bana bilgi verebilecek olan var mı? Örneğin sele altına 2 kapalı kask sığar mı?

Bi de birazcık konu dışı ama sele altına 2 kapalı kask alabilen, en az yakan motor hangisidir?

Teşekkürler

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Yamaha xmax var. 2 kapalı kask alabilen , ya da 1 kask bir mont alabilen bagaja sahip...Yalnız 5000 tl bütçeye sahipmişsin. O bütçeye ancak 2006 model karbüratörlüsünü alabilirsin onunda yakıt tüketimi 100 km de 4 lt civarındadır... Enjeksiyonlular da 3,5 lt civarı olması lazım... Alabilirsen enjeksiyonlu xmax al işini görür ön jant 15 arka jant 14 inch dir...

aquarist4 bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    joyride 200 , burgman 200 , x9 180 / 250 , olabilir.

İçlerinde en mantıklısı joyride.

Tam olarak senin ihtiyacını bire bir karşılayacak bir model ben görmedim .
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Kışın sürüşlerde PCX'in ve diğerlerinin sürüşü ve konforu nasıl?

Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı efemeric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışın sürüşlerde PCX'in ve diğerlerinin sürüşü ve konforu nasıl?
    Eğer PCX alıp, lastikleri değiştirmez ve sürüş sırasında dikkatli olmazsa yağmurlu havalar, ıslak zeminlerde kayak moduna geçebilirsin. Onun dışında gayet rahat bir kullanım sunacaktır. Kask konusunda ise 1 full face kask ve bir ceket sığabilecek kapasitede bagaja sahipsin. Yeterli bir miktar aslında ancak iki kask almaz.

PCX ile köprüden yaz-kış geçmek güvenli/sağlıklı olur mu?

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09

500cc, 40hp
    Piyasa 5.000Tl ye bile bulmak mümkün, Yakıtı 4.2lt / 100 km
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    2011 model yamaha cynusx sanırım senin işini görür. orta kısmı tamamen boş bagajı geniş arkayada bir topcase attınmı işlem tamamdır.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Cevaplar için gerçekten çok teşekkür ediyorum. Deryali fotoğraf paylaştığın için ayrıca çok çok çok teşekkür ediyorum.

Özellikle Piaggio Beverly 500 ve Yamaha Cygnus X'den haberim yoktu.

Yakıt ile ilgili şöyle bir site buldum. Acaba değerler sizce de doğru mu? Örneğin Beverly 500'e hesaplayınca 4,76 lt/100km lik bir değerden bahsediyor?

Peki özellikle yakıt, yağmur-kış performansı ve "2 kapalı kask, 2 mont ve bir çanta" alabilecek selealtı + topcase ile birlikte toplam bagaj kapasitesi kriterleri daha ön planda tutulursa aşağıdaki scooterlardan hangisi tavsiye edilecek olunurdu? (Biliyorum çok uzun bi liste)

SYM - Joyride Evo 200i, Joyride Evo 200, GTS 250i EVO, GTS 250

Yamaha - X-max 250

Suzuki - Burgman UH 150, Burgman UH 200

Piaggio - X7 250, X8 200, X8 250 Premium, X9 180, X9 200, X9 250, X Evo 250

Honda - FES 250 Foresight

Aprilla - Atlantic 200, Atlantic 250, Scarabeo 200, Sporcity 250

Daelim - S2 250

Unuttuğum/gözden kaçırdığım seçenekler varsa onları da duymak isterim.

Şimdiden bilgisi paylaşan herkese teşekkür ederim.

Saygılar

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    2 mont ve 2 kaskı ve çantayı eğer topcase de alırsan birtek yamaha xmax a sığdırırsın,bu işi yaptırabileceğin en ufak cc li motor bu,burgman veya majesty olayına cc den dolayı girmiyorum
    tamyak bunu beğendi.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    benim bundan sonra zaten anca beverly500 keser zaten (hastasıyım)

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    5,000 tl ye pek secenek kalmıyor.ıkıncı el sym joyride harıcı secenek yok malesef. italyana girersen yüksek yedek parça fiatlarınıda unutma. basit bir eksoz contası bile 85 tl.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beklentin çok yüksek hem gidecek hem yakmayacak sıkıştırmassan yakmaz tamamda rüzgarlı havalarda savrulmaman için ağır olmalı bunu yabana atma hafif motor rüzgardan çok etkileniyor küçük hacimli motorla sürat yaptınmı yakar 90-110 km süratlerde fazla yakmaması için tabi birde ağır olması için en az 200 cc olmalı bence
    bütçeni biraz zorla xmax 250 iyi gibi ben 100cc cub kullandım rüzgarların etkisinden bıktım xciting 500 scooter aldım

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    beverly 500ün bakım masraflarını araştır bence. daha doğrusu italyanların. satanların çoğu bakım masrafları yüzünden satıyor. yoksa motor on numara.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler