Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ABS li scooter

Motovento
    REKLAM ALANI

abs li scooter kullanan arkadaşlar varsa sürüş tecrübelerini yazarlar mı...yani abs otomobildeki gibi yararlı mı motorsiklette de

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.e.t.i.n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL Varadero 1000
    Kesinlikle çok çok faydalı...
    Motosiklet efendi işidir

aslinda sadece scooter değil tüm motorlarda işe yarayıp yaramadığını sormak daha doğru olurdu..

mertaydogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Integra NC700D
    ABS motorda arabadan daha gerekli bir şey...
    Pisman bunu beğendi.
    Kombine ABS ve Dual Clutch Otomatik Vites olmazsa, olmaz!

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    izler kararını ona göre verirsin
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Video bana biraz abartı geldi. ABS yok diye olan kaza sayısı nedir ki acaba? Videoya göre her frene dokunan yaralanıyor yada ölüyor olması lazım

Sanki abimiz burda bilinçli yanlıyor, gidona sert müdahale ediyor ve frenleri kilitlemek için elinden geleni yapıyor gibi poposuyla ağırlık merkezini değiştirmeye falan çalışıyor gibi.

He fark mutlaka vardır tabi, aynı modeli abs ve abs siz aynı fiyata satsalar herkes abs tercih eder o ayrı konu. Ama iki damla yağmur düştü asfalta, bukadar kişi abs siz diye ölüp yaralansaydı,

euro emisyon, yok çevreydi... gibi standartlardan önce insan hayatı gelirdi ABS siz motosiklet üretilmezdi bence. Sonra hayatta kalan insan için çevre düşünülürdü. Şahsi fikrimdir.

Teknoloji iyidir dolayısıile ABS de iyidir Saygılar.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kazaların birçoğu panik fren anında ön tekeri kilitleyerek motoru yatırmaktan kaynaklandığı için abs çok etkili bir sistem.
    Fakat böyle uyanıkların ABS(!)'si ile karıştırmamak lazım.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    otomobilde hala abs nin gereksiz olduğunu düşünen ahmaklarla ara sıra da olsa karşılaşıyorum.adamlar tutturmuşlar fren mesafesi açısından fark etmiyo.varsayalım farketmiyo bu süper zekilerin bilmediği veya anlamak istemediği bişey abs nin fren sırasında direksiyona dolayısıyla araca hala hükmediyo olduğunuz ve o fren mesafesi içerisinde olası tehlikeleri manevra yaparak minimuma indirmenizdir.mesela bi yaya görüp fren yaptığınızda ve direksiyonu yolun boş kısmına kırdığınızda arabanın da size cevap vererek yayaya vurmadan kurtulmanız gibi.kaldı ki diyelim abs nin mesafe olarak getirisi 1-2 metre diyelim.düşünsenize o 1-2 metrede neler olur kaç can hayatta kalır...videoda da gördüğümüz gibi motosiklette de abs can alıcı bi görevi yerine getiriyo.kim demiş gereksiz diye...

abs nin yararlarıda var zararlarıda evet böyle kaygan ve mıcırlı zeminlerde yararlı , fakat normal bir şekilde düz giderken zaten iyi bir şöfer kıtlemeye en yakın şekilde frene basar bu basmalarda hafif ara ara lastik kayar döner kayar döner ve etkili bir şekilde durulur , fakat abs de o kıtleme noktasına kadar getirmediği için fren mesafesi uzuyor ,arabalarda bir sıkıntısının olduğunu görmedim gerçekten çok etkili fakat motor için aynı şeyi söyliyemiyicem lakin cbf 600 abs ile rahat duralabilicek yerde abs yüzünden duramıyıp onundekine patlatan gördüm ,zaten mantıkende abs sürekli balatayı sıkıp bırakıyor bu süreçte özellikle ön teker esneme yaparak üzerindeki ağarlığı kaybediyor ve ağarlık olmıyıncada lastik kitleniyor tekrar abs balatayı bırakıyor vs vs fren mesafesini uzatıyor , ama bmw gibi motorlarda ne durumdadır işe yarıyormu yaramıyormu kullanmadım bılmıyorum fakat bu kadar iyi birşey olsa butun supersport makinelerde olurdu neden yok çünkü abs asfaltta motosiklete uygun değil bence...

faydali görünüyor..250 cc de peugeot ya da xmax var

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izler kararını ona göre verirsin
    iyide kkardeşim adam direksiyonu bilerek kırıyor zaten okadar belliki.... tamam abs gerek ama burda çok abartmışlar.

skrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Merlin S 150
    Hala ABS gerekli mi diye tartışanlar mı var???
    "Adım, Admin..."

Motosikleti
    2012 Aprilia Scarabeo 200
    Selamlar. Size gelecekten yazıyorum. Abs motorsikletlerde güvenliği ortalama %80-90 arttırıyor.

Geçen ay scarabeo ile kuru hava ve yerde 30km ile orantısız ön frenle yere yapıştım. Sonrasında absli motosiklet araştırmaya başladım. Geçen hafta bir yamaha Nmax deneme fırsatım oldu. 90km ile seyrederken ön arka iki frenide kıracak kadar sıktım ve dümdüz gayet güvenli şekilde durdum. Sadece elim acıdı bir dakika kadar. Ama scarabeo ile ön freni orantısız sıkıp lastiğim kilitlenmesine sebep verdiğimde hem ayağım hem dirseğim hem dizim hemde cebim acımıştı .)

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    peki bir soruda ben sorayım , Abs li motosikletlerde, abs devreye girdiğinde lastikleri kilitlemediğinden, hala araca hükmedebilip manevra yapabiliyoruz, buraya kadar tamam,peki bununla birlikte öndeki araç ile olan takip mesafemizi olması gerekenden bir miktar daha fazla bırakmamız gerekir mi ?

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    takip mesafesi öndeki aracın hızının toplamının yarısı metredir buna dikkat et arkadan koymazsın kolay kolay
    agalar bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport

Motosikleti
    dominar
    abs'li motor abs'size göre %81,32 daha güvenli.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı drakyuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs li scooter kullanan arkadaşlar varsa sürüş tecrübelerini yazarlar mı...yani abs otomobildeki gibi yararlı mı motorsiklette de
    scooter e farklı yaklaşımının nedenini anlamadım..

hani çok güvenli aletler abs ye gerek yok veya zaten berbatlar abs de bir işe yaramaz diye mi düşünüyorsun

adamlar nerdeyse bisiklete bile abs takacaklar,sukuterin en az gideni 120 km hız yapıyor neden yararlı olmasın?

Motosikleti
    ybr 125
    yeni kullanmaya başlıyorum henüz eğitim aşamasındayım, motor için 6 bin civarı bütçem var bu paraya 125 lik abs li önerebileceğiniz hangi modeller vardır?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)