Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda 125cc PCX - SYM Joyride200i (171cc) karşılaştırma ve tavsiyeleriniz.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 Xmax Ironmax
    Arkadaşlar merhaba,

Şehir içi kullanım için 0 km.bir scooter bakıyorum. İlk motorum olacak fakat Honda güvenli sürüş eğitimi 1 ve 2 yi tamamladım geçen sene.
    Kullanırken sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.
    Eşim ile birlikte kullanacağım, yani çoğunlukla 2 kişi binilecek. Dağ bayır, uzun yolda değil, tamamen şehir içi, sahile,cafeye giderken kullanılacak.
    PCX ile joyride200i arasında kaldım.

Joyride hem 200cc (teknik detaylarda 171cc yazıyor), hem kasa olarak daha büyük, fiyat olarakta 1000TL pahalı.
    Kalite olarak Joyride ile PCX arasında ciddi fark var mıdır? PCX'e henüz oturamadım, Joyride boyutları fena değildi.
    Küçük durmadı oturunca, fakat sanki plastik kalitesi biraz zayıf gibi geldi.
    Aralarında 45cc ve 3.6bg lik bir fark var. Bu çok bir şey ifade edermi bu hacimdeki scooterlar için? Toplam yük 140kg gibi düşününce.
    Bir de Joyride arka sırtlıka sahip, PCX'te yok. Artçı rahatlığı için çok önemli midir sırt dayaması? Tüm Scooter kullanıcılarından yorum bekliyorum bu konuda.

Benim boyum 1.90cm, eşim 1.75cm, yani uzun insanlarız, PCX altımda küçük mü kalır diye düşünmeden edemiyorum?
    Teknik detaylarda 11cm kısa görünüyor Joyride'tan.
    Fakat PCX daha yeni bir motor sanırım, teknolojisi daha güncel. Start stop vb. güzel özellikleri var.
    Honda olması, satarken vb. avataj olarak görüyorum.

Sele rahatlıkları, oturma pozisyonları vb. kıyaslaması yapabilecek bir arkadaş varsa çok sevinirim.

Sonuçta 1 sezonluk veya geçiş maksatlı almıyorum motoru. Boyutları küçük kalmadıkça cc yükseltmeye ihtiyacım olacağını da düşünmüyorum.
    Güzel havalarda gezme aracı olarak uzun yıllar kullanabilirim.

Teşekkürler
    Engin

Edit:İmla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

pcx'i geçenlerde artçım ile beraber toplam 170 kg ağırlıkla, istanbul içinde 200-250 km kadar sürdüm, sorun yaşamadım.

pcx'i başka motorlarla karşılaştırmak zor oluyor, bu parayı verdikten sonra alternatifiniz çok çünkü. ancak kalitesi teknolojisi nedeniyle pcx'i tercih ettim. fazla bir beklentim yoktu ama aldıktan sonra gözüm açıldı, şu anda her yere gidiyorum, uzun yol için çantaları falan hazırladık.

boyum 1,92 bu arada, en önemlisi dizlerimin değmemesiydi, değmiyor. onun dışında zaten dik oturmanız gerekiyor. küçük motor hacimli vitesli motosikletlerde de dik oturuluyor, çirkin bir görüntü oluşabiliyor ama pcx'e çanta-cam falan takıldığında pek sırıtmıyor insan.

Motosikleti
    Honda PCX
    Ben olsam şehir içi gezicek olsam da uzun yol ihtimalinden ötürü Joyride alırdım. Sırtlık arkadaki kişi çok önemli , eşim arkasına yaslanıp rahatca seyahat ettiğini söylüyor daima.. PCX çok hoş bi scooter, bende fiddle var ona geçmek isterdim ama maddi olarak zorluyor. Eger maddi imkan varsa ve ilk olarak 0 km bakıyorsanız bence Joyride tercih edilmeli diyorum.. Ben ilk fiddle ı almadan önce kısa yol giderim işimi görür diyordum. Şimdilik görüyor da sorun yok. Ama 100-150 km ve üstü yola çıkmaya cesaret edemem zaten benzin deposu yetmez :D o nedenle küçük düşünmeyin, motoru alınca daha da çok yol daha uzakta güzel yerlere gitmek isteyeceksiniz.

Bu arada ilk motorunuz ve 0 alıcam demişsiniz.. Benden size bir tavsiye daha; (şimdi baktım joyride 7600TL sanırm) 7600 TL verip üstüne plaka ve aksesuar masrafı nerden baksanız sırf motorun masrafı 8500 TL olacaktır. Sıfır almayın.. Sahibinden 2010-2011 model maksimum 10bin km lerde 6000 TL civarı joyride bulabilirsiniz. Çantası olan temiz 2011 model 8bin km de 6500 e buldum mesela. Takip ederseniz daha iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    benim görüşüm 2sinide almam çünkü fiyatları baya var malum.o fiyata 2007 falan 250lik kymco 250 xting alırım.hem maxi scooter hem 250lik hemde bagajına 2 kask bile sığar hemde sağlam makine.bide beyaz ise tadından binilmez
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boyun 1.90 ise PCX altında küçük kalır. O kadar heybetli bir motor değil. Gel gelelim PCX deki albeni başka bi scooterda yok bence. Para sorunum olmasa kesin bitane PCX edinirdim. Çok şık bir motor ve diğer scooterlardan çok farklı duruyor. Bu ikisi arasında sen SYMyi seçmelisin. ama almadan önce her ikisine de en azından bi otur kendin anlarsın zaten.

wers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    joyride 200i
    bende ilk önce pcx almaya yönelmiştim fakat türkiyede stokların tükenmesi nedeniyle çıtayı yükseltip joyride almıştım. yaklaşık 6 aydır şehir içi ve şehirler arası olarak kullanıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım.. Yolda pcx gördüğümde hiç keşke onu alsaydım demedim..
    Üzerine benzin dökerek intihar etmeye kalkışan genci uzun süre ikna etmeye çalışan polis, sonunda bir bidon benzini kurtarmayı başardı...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    pcx125 deki teknoloji ve kalite joyride da yok lakin
    motorun gidişide pcx125 te yok

artçı varsa kesinlikle joyride 200 evo diyorum
    bu motorların hepsini sürdüm joyride adı gibi rahat
    Mustafa Kemal Atatürk

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    PCX'i kendi kategorisinde çok başarılı bumama ragmen boyutları ve sele yapısı sisy barı itibariyle artçılı durumda bu iş için joyride200i çok daha doğru bir seçim

dESERter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Joyride 200i evo
    çok yorum yazan biri değilimdir ama yazını okuyunca zamanında benim düşündüğüm şeyleri yazdığın için paylaşmak istedim...
    Pcx ilk çıktığı andan itibaren dış görünüşüyle beni hayran bırakmıştı ama üstüne bindiğimde tam anlamıyla hayal kırıklığı diyebilirim.biraz üzerine koyup joyride aldım çok memnunum
    yolda pcxle yanyana geldiğimde iyiki joyride almışım diyorum hatta pcx kullanan sürücünün yanına yaklaşıp keşke joyride alsaydın demek geliyo içimden..
    Eşin ile kullanacağını söylemişsin bizde kız arkadaşımla beraber biniyoruz ve çok rahat oldugunu hiç rahatsız olmadıgını söylüyor
    bana sorarsan pcx'i hiç düşünme joyride al sonra bana dua edersin ;)
    I Trusted The Singer Not The Song

islam0326 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xenter
    yamaha xenter tavsıye ederim

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Konu eski ama tam benlik sorular sormuş kullanıcı arkadaş bende asya ile eşimle binince sıkıntı yaşıyorum özellikle uzun mesafelerde aklımda ki motorlar aynı biri Honda pcx diğeri Sym 200i sıfır almak zor tabi sizce hangisi daha rahat ve sağlam olur.
    İkisinden birini almış olduğumda uzun yıllar kullanmak üzere almış olacağım yaza kadar para biriktirip almayı düşünüyorum Allah nasip ederse .

Motosikleti
    xmax250
    joyride 200 ilk motorumdu ve cok memnundum performansından.. pcx in boyutu daha ufak oldugu icin hep bir soru isareti... ayrıca oturusu ve rahatlıgı bence joyride in daha iyi..

Motosikleti
    Yedek parça ve servis nasıl peki.Honda sağlamlığı açısından gerçekten nam yapmış bir marka Sym yı alıp sorunsuzca kullanabilir miyim uzun yıllar onu düşünüyorum açıkçası.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu eski ama tam benlik sorular sormuş kullanıcı arkadaş bende asya ile eşimle binince sıkıntı yaşıyorum özellikle uzun mesafelerde aklımda ki motorlar aynı biri Honda pcx diğeri Sym 200i sıfır almak zor tabi sizce hangisi daha rahat ve sağlam olur.
    İkisinden birini almış olduğumda uzun yıllar kullanmak üzere almış olacağım yaza kadar para biriktirip almayı düşünüyorum Allah nasip ederse .
    madem merak ediyorsun yardımcı olayım kardeşim.sym joyride özellikle arka koltuğu çok rahat orda insan seyahat etmek ister durmadan ve bagajı çok geniş ,tipi filanda memnun edici ancak sym nın kalitesi belli özellikle son yıllarda tayvanlılar gerileme devrine geçti.symnın ön sperliği bile seneye sap sarı oluyor kalitesi belli
    honda ise anlatmaya gerek yok uzun yıllar binicem diyorsan al ama sym joyride ın rahatlığını bulamazsın diyeyim .
    sen olsa ne yaparsın dersen ikisinide kullanmış biri olarak markanın guvencesini yabana atmam der ve honda derim .yamaha xenter 150 alsan daha iyi aslında tek sıkıntı bagajı
    hsk bunu beğendi.

Motosikleti
    Pcx in benim açımdan tek eksi yani Artçı konforu pek iyi olmaması Sym yı de düşünmem deki amaç görünüşü İstanbul da yolculuk için görüntü şart cüsseli kalıplı motor kendini gösteriyor bazen ani gaz açıp uzaklaşmak için yerinde bi motor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)