Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şu acemiye bi el atın

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar.

3 gündür scooter a merak saldığım ve A2 ehliyete yazılmak için kurs aradığım şu günlerde yardımınızı rica ediyorum. Birkaç sorum olacak.

-Daha önce hiç motor kullanmadım. Uzun yıllardır bisiklet kullanıyorum. Kolay kullanabilirim sanırım ?

-B ehliyetim var. A2 için sadece direksiyon sınavına giricekmişim.

-A1 ve A2 arasındaki farkı allah rızası için bilen biri çıksın. A1 ile ne kullanabiliyoruz?

-Ben scooterdan başka modele geçmeyi düşünmüyorum şimdilik. baktığım ve beğendiğim motorda Honda PCX. rahat kullanırmıyım?

-Kask için güvenli bir marka öneriniz nedir?

-Bu kaskların içinde ESP yada EPP var mı?

Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Bisiklet dengene yararlıdır üstüne üstelik scooter istiyorsan el kol koordinasyonunda deneyimli olacak çünkü kollar aynı yerde, a1-2 yeni sistem herhalde bilgim yok ama sen yinede a2 al bütün motorları sür ^^ , sadece scooter istiyorsun ama inan bana motosiklet tutkusu sarınca viteslininse tadına bakmak istersin o yüzden kendini kısıtlama, kask markaları arai, shoei gibi markalar güvenlidir ama fiyatları cep yakar, ls2 ler revaçta şuan bende onlardan kullanıyorum ama ne kadar korurlar bilmem (ekipman olarak sadece kask kullanmak ölmeyeyim sakat kalsamda olur demekten farksızdır!!!)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    motosiklet bisiklete benzemez ama hayatında ilk defa motosiklet süreceksen scooter al sonra benim gibi viteslerle uğraşmak zorunda kalıp rezil olma

her hangi bir ehliyetin varsa sadece direksiyon sınavına girmen lazım

pcx güzel motordur ama her zaman dediğim gibi honda amcayı pek sevmem bence yamaha xenter al hem 155 cc falan.

kask alıcaksan arai bell icon bunlar gerçekten pahalı ve en sağlam kasktır bunlardan daha sağlamı yok bence.

eyvallah üstat. PCX açısından fikir?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013

xenter in önü falan çok açık değilmi ya? hondadan sıkıntın ne bileyim ki ona göre davranayım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    honda yı pek sevmem sadece xenter daha güçlü ondan söyledim benimde ilk motorum cbf 150 idi hiç sıkıntı çıkarmadı sağlamdı 2 side çok güzel motor hangisi hoşuna gidiyorsa

bu ehliyeti kolay alabiliyomuyuz ya bu arada ? vites geçişlerine falan alışırmıyım manuellerin

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Çevrende vitesli 125lik motoru olan bi arkadaşın varsa rica et öğretsin, yoksa vidyo falan izle youtube de bolca var :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    video izleyerek öğrenemessin ya birisi öğretecek yada vitesli motor bulamassan kirala bulabilirsen boş bir yerde çalışacaksın

sürücü kursunda öğrenir miyim ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    ehliyet sınavı yapmadan önce biraz eğitim verirler ama hiç bir işe yaramaz boş işler

git eğitim al ehliyeti almadan önce ama güzel kuruluşlardan al eğitimciyim diye geçinenlerden değil yamaha'dan honda'dan gis akademiden falan zaten eğitimi aldıktan sonra motor sürüşün değişicek emin ol

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Scoter değil, normal vitesli motosiklet al. Sınav için vitesli gerekecek sanıyorum.

Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bugün yazılı sınava girdim, motosiklet tecrübem yok ama o kadar fazla video izledim ki yani sadece motora binmek kaldı yaparım diye düşünüyorum.

Ehliyetsiz motor kiralanabiliyor mu , çevremde motoru olan yok 1 tane var oda cub olduğu için debriyaj yok.

ortalama 125 lik bi motosiklette kaç vites oluyo?

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    A1 motorlubisiklet moped kullanmak içindir yani mobilet falan. a2 Alayına biner. İlk motor olarak scooter tabi daha kolaydır ama viteslide olabilir. Kask olayı kafa şekline göre marka ve numarası değişir. Arai mt revenge olabilir ha ucuzundan iyisi dersen LS2 'de olabilir. Sınavda verecekleri motor tahminimce Mondial 100 hyena bu motoru kullanmak basittir hafiftir debriyaji yumusaktır. Vitesli öğrenmek için eğitime gidebilirsin 300-400 lira civarı ilk eğitimle sınavdan geçersin. O da olmadı kurstan motoru iste bilen biri çalıştırsın. Yada kursun hocası öğretsin bi sürü veriyorsun sonuçta. Kolay gelsin.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Daha önce benimde hiç bir motosiklet tecrübem yoktu ... ilk kez gittiğim kursta Cumartesi sabahı bindim... bütün gün Hoca eşliginde temel prensipleri öğrendim.. Pazar günü sınavına girdim ve geçtim... iyi bir kursa gidin... ben reklam olmasın diye yazmıyorum ..

Benzer sorulara bende cevap arıyorum .. scooter olarak bence 2nci el bir Xcity güzel seçim olur ... PCX de güzel, ancak 150cc otobanda zorlar biraz.. 250 olması daha uygun olur .. Kask olarakta gidip kafanıza bir takın değişik markaların, modellerini, kafanıza iyi olan ve sizi en az rahatsız eden kapalı kaskı bulmaya çalışın ... bu işin iyi markaları Arai, Shoei, Schuberth, Bell, AGV, Shark, X-Lite ve sanırım Nolan ın bazı modelleri diye kendimce özümsedim... Kask konusu baya bir göreceli.. bende bol bol okuma ve deneme aşamasındayım...

Bu arada olay sadece kaskla bitmiyor... Bot, pantalon ve cekette çok çok önemli..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)