Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha Cygnus L mi Yoksa Honda Spacy mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 4000 TL bütçe ile kaliteli beni uzun süre taşıyabilecek bir scooter arıyorum.İlk defa motor alacağım yani motor konusunda pek bir bilgim yok.Günlük şehir içi 30 km kadar yol yapıyorum internetten araştırırken iki model dikkaetimi çekti ama karar veremedim yamaha karbüratörlü honda enjeksiyonlu en büyük fark bu yamaha 3870 TL honda 4130 TL hangisini tavsiye edersiniz.

Honda Spacy
    Motor Kuvvetlendirilmiş hava soğutmalı 4 Zamanlı SOHC tek silindirli
    Motor hacmi (cc) 108cm3
    Silindir çapı x strok (mm) 50 X 55mm
    Sıkıştırma oranı 9:1
    Yakıt sistemi PGM-FI Elektronik Yakıt Enjeksiyon Sistemi
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 5.6/7,000(7.6 PS)
    Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 8.4/5.750
    Ateşleme Tam Transistörlü Ateşleme
    Çalıştırma Elektrik
    Şanzıman V-matik
    Güç aktarımı V-Kayışı
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 1815 x 685 x 1090mm
    Tekerlekler arası mesafe (mm) 1,240mm
    Sele yüksekliği (mm) 735mm
    Yerden açıklık (mm) 110mm
    Yakıt kapasitesi (litre) 6.5 lt.

Cygnus L
    Motor tipi hava soğutmalı, 4-zamanlı, SOHC, 2-subap
    Motor hacmi 102,0cc
    Çap x Strok 49,0 mm x 54,0 mm
    Sıkıştırma oranı 9,6 : 1
    Maksimum güç 5,0 kW @ 8.000 dev./dk.
    Maksimum tork 6,6 Nm 0,7kgf+m) @ 5.500 dev/dk.
    Yağlama Islak karter
    Ateşleme sistemi CDI
    Çalıştırma Elektrik ve Ayak marşlı
    Şanzıman V-Kayışı Otomatik
    Ön süspansiyon Teleskopik çatal
    Ön teker hareketi 80 mm
    Arka süspansiyon Tek kol
    Arka teker hareketi 62 mm
    Ön fren Hidrolik tek disk, Ø 180 mm
    Arka fren Kampana mm
    Ön lastik 100/90-10 56J (Tubeless)
    Arka lastik 100/90-10 56J (Tubeless)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

öncelikle hosgeldin diyelim bir spacy kullanicisi olarak ve 126 km surdugum yamaha cygngus l kullanicisi olarak sana yardimci oluyorum.simdi tipler bildigimiz skuter tipi tekerler kucuk ama spacynin tekeri azcik daha buyuk bu sana kücuk bir arti gibi gelmesin KOCAMAN bIR bu cunku skuterlerle girdin mi bozuk yola yersin ayvayı.suspansiyonlar iki motorunda ön suspansiyonlar harika diyebiliriz skutere göre ama gel gelelim arkaya bir kere fistik kabugundan geciyorsan spacy ve cygnusta hissedeceksin bu bir gercek.ama spacyde biraz daha yumusak sanki.arkalar kampana zaten pek fark goremedim.artci yoktu arkamda ama agir bir zat oturursa arkaya arka freni unut sen ön fren performansi spacy de mükemmel ama cygnusta geride degil hani yakitlara gelirsek spacy ile 252 km yol yaptim hatta az daha gidebilirdi belki bu yakit bir depo benzindir fakat cygnusu tam depoyu bitiremedim uzgunum yakit konusuda tamamsa ne kaldi geriye hiz demi spacy kalkislarda coook ama cok seri diger skuterlere gore tabi bu kullanimada baglidir ama cygnusla giderken yanda spacy ve bws vardi spacy bws yardirirken ben arkadan 510 metre mesafeyle takip ediyordum.daha baska sorun olursa yazarsin

Spacy bir adım önde diyebilirmiyiz o zaman

bana göre tabi yamahası olan bir arkadaş çıkıp yamaha diyebilir ama objektif olursak spacy

peki spacyin enjeksiyonlu olması artı sağlamış görünüyor, tamir ve bakımları karbüratörlü cygngus l ile arasında fark oluştururmu sence

bakımları yetkili servisler yapacaksa bir şey değiştirmez ama enjeksiyon az yakmasını sağlar ama sistem yeni sistem her adam içini açıp bakamaz ama cygnus biraz daha eski bir sistem bakın sistem eski motora bir şey demedim muhalif olmayınız.102 cc cygnus.Spacy 108 her ikiside vergiye tabi yani illa fiyat farkı zor geliyorsa ikinci el spacylere bak derim benimki gibi temiz zorlanmamış bulursan al.Ben satıyorum ama satış nedenim cbr125'e geçme isteğim

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    ben spacy almanı tavsiye ederim hem model olarak ülkemizde geçerli bir model hemde enjeksiyonlu olması itibariyle de yakıtta oldukca cimri...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu ikisi arasında kesinlikle spacy derim, yamaha resmen eski Cygnus X'i getirmiş tekrar. Spacy'nin enjeksiyonlu olması büyük avantaj, her zaman üzerine atla çalıştır bas git bir motorunuz olacak, karbüratörlüler hava durumuna göre naz yapar zor çalışır, ısıtmak ister. Her ne kadar tipsiz deseler de Honda Spacy 110 çok kaliteli bir motor.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Spacy çok güzel motor ama kuyruk grenajını iyi yapamışlar, motor değilde uzay mekiği görüntüsünde.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

ömürlük motordur

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence o paraya kymco agility 125, super8 yada agility city 125 almak varken gidipde spacy almak biraz fuzuli olur.

Zaten 8cc farkla vergiye dahil olmuş yani yıllık vergi ödemeyi baştan kabul etmişsem bahsettiğin 2 motora göre daha performanslı daha geniş rahat ve aynı kalitede bir motor almayı tercih ederim. Hele ki agility 125 için konuşacak olursak fiyatı 3500 civarında ki bu da bahsettiğiniz rakamların çook altında. Ayrıca kymco yedek parça fiyatları olarak yamahadan da honda dan da daha ucuzdur.

Scooter alıcaksan kymco ya bakmadan alma derim

kymcoda ki berbat suspansiyonlari ve spacyden daha cok yakmasina göz yumacaksan devam derim sorun yok dersen.ama agility 125 modelinin skuterde en buyuk tekere sahip sadece bu bur artı

Peki 100 cc altında tavsiye edecileceğiniz scooter varmı? Yukarıdakilerin nede olsa vergisi var tvs scoty pep 90 cc ama satışı durmuş

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    100cc de cub u tek geçerim o kadar dengeli ve rahat ki şehiriçinde ondan iyisi yok

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymcoda ki berbat suspansiyonlari ve spacyden daha cok yakmasina göz yumacaksan devam derim sorun yok dersen.ama agility 125 modelinin skuterde en buyuk tekere sahip sadece bu bur artı
    Açıkçası süspansiyon konusuna katıldığımı söyleyemem

Yakıt olarak da 100km de 3lt ila 3,5lt arası yakıyor. Honda sapcy 2litre yakıyorda ben mi bilmiyorum acep? .s yoksa siz agility city ile mi karşılaktırdınız?

Motosikleti
    Honda-Spacy 110-2011
    bencede Honda spacy çünki hem az yakıyor hemde servisi çok.

Yamaha cygnusL facebook sayfasıdır,daha detaylı bilgi facebook'tan için bizimle iletişime geçin ;)

https://www.facebook.com/CygnusL

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı matci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki 100 cc altında tavsiye edecileceğiniz scooter varmı? Yukarıdakilerin nede olsa vergisi var tvs scoty pep 90 cc ama satışı durmuş
    Şu konuyu incelemeni öneririm 100 cc altı yani vergisiz scooter için ama hepsi çinli maalesef http://www.motosiklet.net/forum/scoo...istiyorum.html
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Alıntı CygnusL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha cygnusL facebook sayfasıdır,daha detaylı bilgi facebook'tan için bizimle iletişime geçin ;)

https://www.facebook.com/CygnusL
    Sayfa isminde bi değişiklik oldu

https://www.facebook.com/YamahaCygnusL

alpibox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER
    Merhabalar.3aylık bir cygnus l sahibiyim.almadan önce honda ve yamaha markaları arasında kalıp fizy, spacy ve cygnus arasında kaldım.yorumları okudum ve bi yamaha kullanıcısı olarak honda ile arasındaki tek fark enjeksiyon ve lastik ebatı.ama kalkısta veya hızdan bahsediyorsanız bı motor 100cc ve yapabılecegı max arkcı ile 100km hızdır.motorla adapazarına durmadan gidip gelebiliyorum ve motor yakmıyor.eger scooter düşünüyorsan bu motorlarDan fazla bi beklentin olmasın fiyat acısından yamaha daha ucuz farkları ortada yıllık 2taksit toplam 100tl vergisi var.honda almayı dusunen arkadaslara tek tavsiyem bende honda alacaktım ama heryerde paket servisde kullanıldıgı için yamaha satın aldım.yamaha paket serviste cok nadir.baskada bir sebebi yok.4500km su anda.bu zamana kadar 2.kez marşa bile basmadım.uzmanlar kötü şartlarda 10yıl ömür biçiyor.2kişi totelde 120kg camlıca yokusunu 50km hızla cıkıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)