Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kararsızın birine yardım edin lütfen !!!Scooter Tavsiye!

Motovento
    REKLAM ALANI
    fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizlerin engin tecrübelerine ve yardımına ihtiyacım var. Yeni iş yerim ve evim arası 10KM ve ben bu mesafeyi otobüs,minibüs veya otomobil yerine daha ekonomik ve konforlu bir şekilde katedmek istiyorum. Amacım ufak bir scooter veya elektrikli bisiklet gibi bir araç edinmek. 10+10 toplam günde 20 KM yol yapacağım bu araçla, ve yolun yarısı giderken yokuş aşağı gelirken rampa yukarı olacak. yani yolda kalmak da istemiyorum. bütçe olarak şimdilik fazla birşey ayıramıyorum ama 2000 lira diyelim. İkinci el de olabilir illa sıfır olması şart değil maksat iş görülsün, ayrıca daha önce motor tecrübem ve a2 ehliyetim de yok. belirtmek istedim.
    Elektrikli bisiklet yarı yolda bırakır, masrafı fazla olur,bataryası ölünce bulmak zor olur ,yavaştır,rahatsızdır gibi şikayetler duydum. kararsız kaldım. Scooter ise sonuçta motorlu taşıt kategorisinde, vergisiydi,benziniydi,ehliyetiydi tuzlu olur gibime geliyor. birde size danışayım dedim. Fikir ve önerisi olan?

Bugün Asya Motor, Arora, Yuki Mondial tarzı motorlar satan bayiye gittim motorları inceledim biraz, bahsettiğim modeller gerçekten kalitesiz ve insanın elinde kalacakmış hissi veriyor, oyuncak gibi bir plastik elbiseleri var ve hiç güven vermiyor.Zaten satıcının kendisi de "bu model motorların ister 125 ister 250lilik olsun farketmez otoyola çıkarsan elinde kalır servisten kurtaramazsın dedi" ki adam parça ve servis bayisi aynı zamanda. Arora ve Asya motorun yerli üretim olduğunu söyledi. Sonra dükkandaki Kymco super 8 modelini, gösterdi ki en pahalı model oydu 4100 lira gibi bir rakam ama 100bin km garantili ve 125 cc 13 beygirlik motorounu çok övdü. Bu motora kefilim elinde kalmaz dedi, bende kalitesini gördüm cidden farklı duruyor lakin önceki motorların hemen hemen 2 misli fiyatı var.

Bikaç araştırmadan sonra Aprilia scarabeo 200 , Kymco super 8 ve Honda PCX modelleri hoşuma gitti ama tabi çeşitlenebilir bunlar fiyat performansa göre.
    Tekeri fazla ufak olmasın diyorum güvenlik açısından
    125 az gelirse 200 cc ye kadar olabilir fazlası gerekmez diyorum otoyola çıkarsam tıkanmasın
    Konforlu olsun az yaksın sağlam olsun yolda bırakmasın parçası bol bulunsun.
    gibi düşünceler belirdi tabi ayrıca bazı sorular da oluştu
    En iyi motor markası hangisidir ?
    Japon mu İtalyan mı?
    Vespa neden pahalı?
    Fiyat / performans olarak en iyi scooter hangisi falan filan uzar gider,
    Bu başlık altında bu bilgileri toparlayabilirsek yeni alacak arkadaşlara da güzel kaynak olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    CUB tam senlik, her markaninki de sorunsuz,ekonomik, elektrikli bisiklet yokusta zorlar seni, scooter daha fazla yakar, CUB al, mutlu mesut ol

Cahilliğimi bağışlayın CUB nedir?

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    city urban bike. yarı otomatik de denir. debriyaj olmadan debriyajlılar gibi vites değiştirirsin. sadece pedala basarsın vites atmak için.

yamaha crypton ve ya honda innova en güzel 2 modeldir. cok az yakarlar. masrafları da azdır.

ezme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 900
    Hocam önce A2 yi bir al. Başına bir is gelir, sıkıntı yasarsın. Motor konusunda kendin anlamissindir zaten hangileri iyi!
    07 EEE 31

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    a2 siz motosiklet, scooter, cub, atv öneremeyiz..

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    A2 almadan motosiklet bakma

A2 ehliyete yazılacağım zaten ilk fırsatta. bu arada sizde bana yardımcı olursanız ehliyeti alınca motoru da almış olurum

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam sizin ilacınız bende kymco agility 50 yokuşa rampayada gelir yakıtı da koklar selesi de geniş bagajı da çook memnun olur çok dua edersiniz aldıkdan sonra

ama tabi ben istanbuldayım otobana da çıkarım derseniz önermem otoyol haricindeki yollarda rahat kullanılır ancak istanbulun her yanı otoban olunca
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    çin malı alma da ne alırsan al eğer imkanın varsa gilera runner 180 al otobanda düz yolda nerde istersen kullanırsın 140 km hız yapabilir çok seri bi makine

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görsellik katalım.

Honda Innova 125:

microchip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sizin ilacınız bende kymco agility 50 yokuşa rampayada gelir yakıtı da koklar selesi de geniş bagajı da çook memnun olur çok dua edersiniz aldıkdan sonra

ama tabi ben istanbuldayım otobana da çıkarım derseniz önermem otoyol haricindeki yollarda rahat kullanılır ancak istanbulun her yanı otoban olunca
    kymco agility 50 tek kişi kullanım için iyidir sanırım. ama arkaya arada arkadaşım otur diye düşünüyosan sakın bulaşma. 1hafta kiralık kullandım bu motoru. yokuşlarda 2kişi olunca baya yavaşlıyo yetmiyo motoru. 5.gün yokuşlu yollarda toplasan 100km yol anca yaptıktan sonra motor elimizde kaldı.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Allah askina nasil runner onerdin arkadas. Adamin kafasini karistirmaktan baska birsey degil. Hemde 180 .

Sevgili arkadasim elektrikli alma.
    cub olabilir ulasimin en ekonomik yoludur.
    Yada Kymco agility 50 yada -125 olabilir.
    Kymco people s 200 olabilir.
    Sym mio 100 de boyuna gore en iyilerinden.

Bu ve buna benzer modellere bakarak hosuna giden ve kesene uyani alabilirsin.

Mumkun olan en temiz ve saglam motoru alirsaniz eglenceli bir baslangic olur. Yanlis motor sizi bu isten illallah ettirebilir. Baslamadan bitmesin sonra.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı alma da ne alırsan al eğer imkanın varsa gilera runner 180 al otobanda düz yolda nerde istersen kullanırsın 140 km hız yapabilir çok seri bi makine

runner 180 2 zamanlı bir makina. ve ulaşım aracından ziyade zevk için alınan bir model. yakıt tüketimi 1600 cc bir araç kadar. tavsiye verirken biraz mantık çerçevesinde ve açılan konunun içerigini bilerek verelim.

gelelim konu sahibi arkadaşın istegine.

arkadaşlarında belirttigi gibi sizi memnun edecek model cub tarzı motosikletlerdir. tekerlekleri büyüktür bu nedenle yolda karşılaşacagınız çokur tümsek gibi olumsuzlukları tolere eder.

yakıt tüketimi scooterlere göre daha azdır. gerek iki kişi gerekse uzun yolda rahatlıkla gidebilir.

bütçenize göre ikinci el bir bilindik markaların cub modellerini alabilirsiniz. sıfır sevdasına kapılırsanız kaliteli cublar 3500-4000 civarındadır. çinli hemcinsleri 2000 lira civarındadır ama tavsiye etmem.

öncelikle ehliyetiniz sonra koruma ekipmanları en son motosiklet alın.

ehliyet ve koruma ekipmanları için 1000 liralık bir bütçe yetelidir.

motosiklet seçimi ise yukarda belirttigim gibi ikinci el honda innova- yamaha cripton-honda wave gibi düşünebilirsiniz.

ayrıca o begendiginiz kymco süper8 modeli satıcının belittigi gibi 13 degil 8-9 hp lik bir model. yakıt tüketimide bir cub a göre iki kat. yani görsellik var ama benzinin 5 tl oldugu bir ülkede 100 km de 3-3,5 lt yakan bir model almak mantıklı olmaz. en azından sizin için.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    2.000 tl bütçeniz varsa, scarabeo,pcx,dylan,psi tarzı motorlar hayal olur , size önerebileceğim model honda beat.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı microchip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymco agility 50 tek kişi kullanım için iyidir sanırım. ama arkaya arada arkadaşım otur diye düşünüyosan sakın bulaşma. 1hafta kiralık kullandım bu motoru. yokuşlarda 2kişi olunca baya yavaşlıyo yetmiyo motoru. 5.gün yokuşlu yollarda toplasan 100km yol anca yaptıktan sonra motor elimizde kaldı.
    yani yokuşlarda okadarda kötü değil ben 2 kişi dik rampaları çıktığımda oldu ama tabii sonuçta 2 kişilik kullanım için 125lik modelide daha rahat olur
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

Isler ciddilesti butceyi artirabilirim 5000e kadar cikabilir..cub hosuma gitmiyor. Tercihler arasinda en one cikan honda pcx oldu.sonrasinda aprilia scarabeo,gilera x8 e kadar ciktim hosuma giden motorlarbunlar oldu.arada runner ve dahi gp1 250 inceledim herbirininkendine has tercih sebepleri oldugunu farkettim. Benim dusunceme gore yakittasarrufu acisindan enjeksiyonlu ve su sogutmali modeller ,guvenlik acisindan disk frenli ve min 14 inc modeller,performans acisindan ise min 180_250cc modeller ter ih sebebi oluyor.bunlarin icinde bu ozellikleri en fazla ve bir arada bulunduran modeli bulmaya calisiyorum. Birsorum var malum her modelin bi hiz limitivar ve biz limitlerde kullaninca cok yakiyor.peki ben hacimli motoru basmadan kullansam yakit tasarrufu beni tatmin eder mi?yani misal runner alip 70 80 le kullansam yine de benziniicer mi yoksa tasarruf yapabilir miyim? Bu arada siz bahsettigim motorlardan hangisini neden secerdiniz.hangisini neden secmezdiniz?

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    fastturksh, yaklaşık 1 senedir scarabeo kullanıyorum.daha önce 125 ve 150 cc scooter kullandım.performans ve güç bakımından karşılaştırılamazlar bile.scarabeo şehiriçinde kullanışlı, kısa ve orta mesafelerde sıkıntısızdır.16' jantları fark yaratır.italyan tasarımından dolayı diğerlerinden farklı bi görüntüye sahiptir.kimisi beğenir kimisi çirkin der.ilk zamanlar banada biraz garip gelmişti görüntüsü zamanla bende sevmeye başladım.tek eksi tarafı parça fiyatlarının pahalılığı.şu ana kadar parça ihtiyacım olmadı inşallahta olmaz.honda pcx ide değerlendir git bi bak üzerine otur.scarabeoyuda es geçme.imkanın varsa test sürüşüde yap.ne alırsan al ama illaki jant çapı büyük olsun.12' jantta bi iki kez yeri öpmüşlüğüm vardır.ki çok sakin kullanıcı olmama rağmen.Allah kesene ve gönlüne göre versin.

sevmiyorum demişsiniz ama cub tam sizlik duruyor...büyük konuşmayıp bir test sürüşü ayarlamanızı tavsiye ederim...en azından içinizde kalmaz...
    şimdiden hayırlı olsun...

Arkadaslar ehliyete yazıldım 30 haziranda sınav var inşallah temmuz gibi alıyorum ehliyeti. bana maliyeti 500 lira olacak. bu arada motor konusunda da 4-5 bin liralık motorlardan ziyade önce 1500-2000 liralık modellerle tecrübe edinmeye karar verdim. sonrasında CC büyütme sırası gelir inşallah.
    Şuanda SYM Fiddle 2 125 ve suzuki AN 125HK modellerini gözüme kestirdim. Bu ikisinin arasında kaldım. Acaba kullananlar bana fikir verebilir mi hangisini neden seçmeliyim?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)