Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PCX vs Yamaha BWs125

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selam, şehiriçinde işimi görmek için ufak scooter arayışındayım. Arada artçılı yolculuk yapma durumum var ancak genelde tek olacağım. İlk düşüncem Honda idi daha önceden de Honda kullanıcısı olduğumdan ancak BWs yi görünce de kaykay gibi motor dedim. Çok pratik tek kişi aşırı sıkışık trafikte manevra açısından olumlu olur diye düşündüm ancak ikisinin de "0" fiyatları aynı. Şehirdışına pek çıkacağımı zannetmiyorum ki muhtemelen bu ikincil motor olacak. Çok değerli yorumlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Gezi yani Dağ yolları ve inişli çıkışlı yerler için BWs125 her türlü derim. ama şehir içi kullanıcam diyorsan bence Honda PCX çok rahat bence şehir içinde uzun yoldada Honda PCX derim.

Bence HONDA PCX

fiyatına göre araştırma yapınca böyle oluyor işte. ben de üniversite puanım geldiğinde aynı hatayı yapmıştım.

her iki motoru da kullandım, birisi efsane, diğeri de olma yolunda. fakat karşılaştırılacak motorlar olduklarını düşünmüyorum.

ikisi de scooter diye geçiyor ama teknolojileri, fonksiyonları çok farklı. kullanım amacınıza göre, benim tavsiyem de pcx yönünde.
    Ra_Messu bunu beğendi.

oralet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikiside scooter, şehir içi pratik ulaşım aracı olarak kullanılır zaten. içine hangisi siniyorsa onu al. tavsiyem büyük tekerlekli scooterlar daha dengeli olur şahsen pcx tercih ederdim.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    tercihim, pcx ten yana olurdu...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    hocam pcx'in motor teknolojisi çok çok iyi. az yakıyor. torkunun çok iyi olduğu söyleniyor.
    +su soğutmalı...
    ++combine fren var.
    ++++kaster açısı standart scooterlardan daha fazla dengeli bir şasisi var...

ancak kullanan hemen hemen herkesin bir şikayeti var: SELE. bir de amortisörleri biraz tırt diyorlar ama tek kişide amortisörün sıkıntı yapacağını sanmam. Asıl sıkıntı seleymiş. boyun ve kilon uygunsa, mümkünse test sürüşü yaparak al. hatta mümkünse test sürüş süresini sonuna kadar kullan, çünkü selenin konforu ve direksiyonun pozisyonu (gerçi aparatla yükseltilir) hakkında 10 dakikada fikir edinemezsin. Bence PCX.
    eğer modifiye merakın varsa ya da bi alırım bi daha 10 sene binerim diyorsan BWs diyorum...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bws her deliğe girer trafikdeki her boşluğu kullanırsın düzgün park edemedin mi tek başına kaldır kenara koy o derece ama çok ufak 2 kişi rahat olmaz pcx kadar teknolojik değil

Pcx de dana kadar ordan geçer mi geçemez mi sorusu yine park ederken dötü başı başka yöne gider vs vs... Ha ama rahattır ayaklarını uzata uzata gerine gerine motor kullanır artçını mutlu edersin arkaya çanta taktığında pideci motoru gibi durmaz vs vs...

Kısaca şehirde tek kişi kullanım ve bazen hafif arazi yokuş rampa şartlarında gitme planın varsa bws

Yok ben ful şehir içinde kullanıcam yaşadığım yer zaten düzlük araziye çıkıp kurda kuşa yem olmayada niyetim yok diyorsan ve 2 kişi de kullanacaksan pcx

Motosikleti
    bws 125
    BWS kulanıcısı olarak söylüyorum pcx de beğeniyorum Bws mı 2010 aldım görür görmez ve 2 sene olmuş neredeyse bakımları dışında servise gitmedim..
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, Yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.
    Bob marley

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Çoğunluğun fikri PCX yönünde, boyut olayına metrik açıdan bakmamıştım. İki aracın teknik özelliklerine bakınca kağıt üzerinde en, boy, ağırlıklarının aynı olduğunu gördüm. Honda'nın sitesinde PCX'in renklerinde kırmızı rengi de gördükten sonra kararım PCX oldu. Eüer kırmızı rengi var ise sanırım sıfır kırmızı bir PCX'im olacak=) Renk yok yahut genel olarak hiç araç yok derlerse (bir ay evvel PCX'in ellerinde olmadığını söylemişlerdi) ikinci el araçlara bakacağım.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    iki motorda çok kaliteli minik farkları var sadece ama trafikte ikiside her yere girer çıkar
    +bws kırsal kesim yokuş bayır toz toprak için ve daha seri daha güçlü- lastikleri çok dayanıklı
    +bws önfar tasarımı çok hoş ve iyi aydınlatıyor
    +bws ayak koyma yerinde bi çok şey taşıyabilirsin+koltuk altı +arka çanta
    --bws gösterge paneli ön sinyaler çok basit kalmış ve rüzgara çok açık sele çok küçük fakat stop lambası güzel
    +pcx daha konforlu gösterge paneli daha şık ve ekonomik düz yolda daha kullanışlı ve az vibrasyon iki kişiyle günü birlik turlara daha yatkın . ayak marşı olmaması eksi yönü iki modelinde 125 cc olmalıydı

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    bildiğim kadarı ile pcx'te start stop özelliği var. Rölanti beklemelerinde işe yarar az yakar kanaatindeyim.

Motosikleti
    Honda PCX
    pcx in kırmızı modeli Türkiye ye gelmiş bulunmakta..ben gözümle görmediğim için kırmızı almadım (ton farkından dolayı)..yine de karar senin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler