Merhabalar;

FOTOĞRAFLAR GÜNCELDİR

Faturası 31.03.2018 Tarihlidir. Fatura tarihinden itibaren 2 yıl garantilidir.

Alınan Firma : Balcı Motor Zeytinburnu

Muayene Geçerlilik Tarihi : 22-03-2021

Artıları :

1600 km

Fabrika çıkışı nylon lastikleri değiştirdim - Sıfır Anlas Tournee lastik taktım. Lastikler henüz 100km'de ve üzerindeki koruyucu mum bile duruyor.

Aynaların görüş açısı dar olduğundan değiştirdim (orjinal aynaları duruyor)

Aldığım gibi yağını Motul'da değiştirdim.

Aynı model 2.motorum diğerini 38.000 km kullandığım için her parçasını ezbere biliyorum. Tüm vidalarını sıktım ve sıkıntı çıkarabilecek kullanım şekillerinden itina ile kaçındım.

Şehir içinde günde maksimum 10-15km kullanılmakta olup maksimum hızım 60km'dir. Sakin ve güvenli bir sürüş izlemekteyim.

Kullanımdan kaynaklanan Eksileri :
Kozmetik Kusurlar:

Kusur 1 : Sürtünme Kaynaklı Çizikler

Yokuş aşağı park etmek istenirken orta ayağa alınamamış ve motor olduğu yerde sağ tarafa düşüp yaklaşık 1m sürüklenmiş
buna bağlı olarak karenajda ve egzos üstü kapakta kozmetik derin olmayan çizikler mevcut.

Kusur 2 : Park Halinde Düşme Kaynaklı Çizik ve Kırık

Yan ayağa alıp bıraktığımda üzerine binmek isteyen bir çocuk motoru sol tarafa devirdi. Minimal ölçüde çizikler ve iç karenajda 2cm kırık mevcut.

Lütfen Fotoğraflar ve video'ya bakınız.

Motorun hoşuma gitmeyen yanları.
2 kişi binildiğinde tümseklerde orta sehpa yere vuruyor, herhangi bir zararı yok ama rahatsız edici.

Gidonu diğer scooterların aksine retro görünümlü olduğu için araçların arasından geçmekte sıkıntı yaşanabilir. (Ben aralardan geçmediğim için bilemiyorum.)

Elma şekeri

rengi ve tasarımından ötürü durduğunuzda insanlar, sürekli marka soruyor ve ne kadar tatlı olduğunu söylüyor. 5-6 kez yaşayınca hoş ama her gün yaşandığında can sıkıyor. Evet tatlı ama yeter be kardeşim.​

Özetle günlük kullanım için ideal bir motor. Haftasonları şehrin bir ucundan diğerine gidebilirsiniz, yağını zamanında değiştirip lastik basınçlarını belli periyodlarla kontrol ettiğiniz takdirde size sorun çıkarmayacaktır. Daha önce dediğim gibi aynısının 38.000 km kullanmış biri olarak ÇİN SCOOTER'I alınmaz mantığının ne kadar da havada bir şey olduğunu kanıtlamış oldum.

Maxi scooter almak ve uzun yola çıkmak istiyorum, satma nedenim tamamen budur ve kesinlikle acelem yok.

Lütfen absürd tekliflerle gelmeyiniz. Pazarlık Vardır.

Dilediğiniz ustaya veya ekspertize götürebiliriz.

Hafta içi 11:00 - 22:00 saatleri arasında Kadıköy mevkiinde bulunmaktadır.

Ciddi alıcılar ile buluşma ayarlayabiliriz.

Fotoğraflar için ;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-2018-model-garantili-elma-sekeri-kuba-nirvana-150cc-1600-km-743474231/detay/