Herkese merhaba. Piyasadaki SJ 4000 aksiyon kameralarını ve alibaba dan satılan aksiyon kameraları inceleyip araştırma yaptım ayrıca Çin-Türkiye arası kanalımın sağlam olması ( legal gibi ama değil xD ) ile birlikte bu işe girmeye karar verdim. Üretimin çoğu Çin'in Guangzhou şehrinde yapılıyormuş. Ama alibaba üzerinden fabrikalar ile mailleştikten sonra, Shenzhen şehrinin elektronik alanında gelişmiş olmasıyla birlikte daha kaliteli kameraların Shenzen de üretildiğini gördüm. Bunun üzerine Hong Kong a uçak biletimi aldım. ( Abim sağolsun HK-İstanbul gidiş dönüş 530 tl THY ile xD ). Elektronik centerlarda 4 gün araştırma yaptım ve yaklaşık 200 üreticiden fiyat aldım. Kalitesine göre 23$ - 130$ arası değişen fiyatları gördüm. Fiyatı 115$ lık kamerayı beğendikten sonra sıkı bi pazarlıkla birlikte 100 adet kamerayı tanesi 105$ da aldım. Ekstra bataryanın tanesini 6.5$ dan 16gb sd kartı 8.5$ dan aldım. Kamera başına 10$ kargo parası ile birlikte 1 takım kamera 130$ a mal oldu. Elektronik dükkanlara 350 tl den satıyorum. Dükkanlarında 425-450 tl arasında sattığını görüdüm. Forumda kamera ile ilgilenen arkadaş olursa elimden geldiği kadar fiyatta esneme yaparım.