Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motordan ne zaman düşülür

Motovento
    REKLAM ALANI
    obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    ya dostlar bizim oralarda bi ata sösü vardır "DÜŞMEZ KALKMAZ BİR ALLAH"
    durmazzz bunu beğendi.
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    axix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 r
    eger yolda düşen bi motosikletli gördügünüzde ona bakıp kaza yapabilir düşersiniz

mimarsuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 250 c
    Tecrübemle sabit düşmeler:
    Kaygan ve dik bir yokuşta U çekmeye kalkarsanız düşersiniz.
    Sinyalsiz traktörü korna çalmadan sollarsanız, traktörün arka tekerini öpebilirsiniz.
    Sıkışmış bir kavşakta trafiğin boşluklarını kullanarak sola dönmek için karşı şeridi bile kullanacak kadar uyanık olursanız, asfalta büyüteç mesafesinden bakabilirsiniz.
    iki teker, çok gider...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yerlere çiğ yağdığında dikkatli olmazsanız düşersiniz...

ben ilk ve son düşüşümü motoru ilk aldığımda yokuş çıkarken motorun stop etmesi sonucu yaşamıştım , birdaha da düşmedim...

Ama en korktuğum olay yere yağ veya mazot dökülmesi... Bir keresinde inönü stad'ının yanından inerken yağışlı yere bir de yokuş boyunca 1 şerit halinde mazot dökülmüştü. Geç farkettim , fren yapmaya çalıştım ama en ufak frende motor kayıyordu. Buz pateni yapan ayı'ya döndüm valla. Kendimi sadece düşmemeye odakladım , tabi bir yandan da bir fren yapıp bir brakıyordum. Allahtan kesik kesik fren yapmam sayesinde yokuşun sonunda durabildim. Neyse ki yol da boştu...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

kırmızı ışıkta durdum ve yere yan yattım. ayağımı yere koymayı ayağım unutmuş

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yerlere çiğ yağdığında dikkatli olmazsanız düşersiniz...

ben ilk ve son düşüşümü motoru ilk aldığımda yokuş çıkarken motorun stop etmesi sonucu yaşamıştım , birdaha da düşmedim...

Ama en korktuğum olay yere yağ veya mazot dökülmesi... Bir keresinde inönü stad'ının yanından inerken yağışlı yere bir de yokuş boyunca 1 şerit halinde mazot dökülmüştü. Geç farkettim , fren yapmaya çalıştım ama en ufak frende motor kayıyordu. Buz pateni yapan ayı'ya döndüm valla. Kendimi sadece düşmemeye odakladım , tabi bir yandan da bir fren yapıp bir brakıyordum. Allahtan kesik kesik fren yapmam sayesinde yokuşun sonunda durabildim. Neyse ki yol da boştu...
    İyi şansına yol boşmuş, Benim başıma daha 20 gün önce eve giderken yağmur hafiften çiselemeye başladı bende yavaşladım ama önümdeki arabayla mesafe açılmamıştı araba küt diye durdu bende arka frene asıldım arka kilit gezmeye başladı, Ön frenle destek veriyim derken motor 90 derece döndü motor la 5 metre kadar yan yan arabanın üstüne gittim ( dedik allah hem düşüp hem arabaya giricez ) derken motor durdu bende ayağımı yere koydum düşmedim yanee ama ben bile şaşırmıştım nasıl olduda düşmedim diye.
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

maksimumhiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot 103
    Alıntı obkavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya dostlar bizim oralarda bi ata sösü vardır "DÜŞMEZ KALKMAZ BİR ALLAH"
    dostum o bizim oralarda da var yaw Allah Allah sen sizin oraların neresindensin?

sakın sizin oralar bizim buralar olmasın

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son düşüşüm demiştim ya , bugün de düştüm Daha doğrusu motoru düşürdüm , cbr'la enduro yaparken (!) ıslak ve uzun çimli kaygan bir bayırdan aşağı iniyordum (tekrar !) ki arka lastik çok kaydı , sonra takıldı , motoru pofff diye çimlere braktım. Motor durdu. Çizik dahi olmadı. Ama ben kendimi attım , bayır aşağı yuvarlandım çok komikti :D , bende de birşey yok , demekki neymiş...

Supersport ile enduro yaparsan düşersin.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son düşüşüm demiştim ya , bugün de düştüm Daha doğrusu motoru düşürdüm , cbr'la enduro yaparken (!) ıslak ve uzun çimli kaygan bir bayırdan aşağı iniyordum (tekrar !) ki arka lastik çok kaydı , sonra takıldı , motoru pofff diye çimlere braktım. Motor durdu. Çizik dahi olmadı. Ama ben kendimi attım , bayır aşağı yuvarlandım çok komikti :D , bende de birşey yok , demekki neymiş...

Supersport ile enduro yaparsan düşersin.
    Görkem ben senin gezilerini falanda gördümde emokçularlada geziyorsun, Hakkatten race ile endroo işleri yapıyorsun aslında senin bi endro alman lazım bence.
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

aynı olayı ben geçen yıl yaşamıştım sanada geçmiş olsun

arkadaşlar benbir 200llük kros zealsun kullanıyorum fakat lastikleri hoş değil çok dişli ve sert motor 2500kmde nasıl lastik takmalıyım arazide çok iyi ama asfaltta sıfır ne yapmalıyım

Motosikleti
    kanuni tiger
    Abi her zaman dikkat etmek lazım burda bu çıkıyor.bende büyük bi kaza geçirdim hala izlerini taşımaktayım sol kolum bazen çok sızlıyor.eğer motora binerken aklınız başka yerde kalırsa kesin düşersiniz ben bi motorcu arkadaşımın yaptığı kazaya çok üzülmüştüm her halde bunun esiri olmuşum ertesi gün ben kaza yaptım 2 hafta yatakta kaldım
    yani diyeceğim lütfen dikkatinizi toparlayarak binin dikkat yoksa yer ne kadar güvenli motor ne kadar iyi hava şartları ne adar uygun olursa olsun kaza yaparsınız..
    Bu gün Dünden daha iyi olucak....

stok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 repsol
    bende disk kilidini ilk taktığım akşamın sabahında yeri öptüm allak bullak oldum bu neydi şimdi dedim kendime ? disk kilidini çıkartmadan hareket etmiştim gerçekten çok utanç verici bi olay allahtan sabah vaktiydi kimsecikler yoktu ortalıkta. şimdi disk kilidini takarken gideceğim yöne göre çatala sıfır takıyorumki bi daha hızını alıpta beni motordan fırlatmasın herkese kazasız belasız sürüşler
    " there is nothing left to lose "

Motosikleti
    Regal Raptor DADYW 250E-9 B
    hocam biz ne zaman düşmicez bu motordan yaa

speedygonzales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :-(
    demekki düşmemek büyük bi olaymış :=)

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    bilgi için teşekkürler özellikle benim gibi her acemi okumalı
    [I]MERCURY 175[/I] ( Tuzlu su Canavarı )

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    paylaşımın için saol
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı speedygonzales adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demekki düşmemek büyük bi olaymış :=)
    Asıl düşmek büyük bir olay....Hele ki hesaplayarak....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    superlight 150
    elinize sağlık çok faydalı bilgiler.

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    yani kısacası motosiklete binerseniz düşersiniz desen tam olucak hani
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

harika bilgiler bana faydası olacağı kesin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler