Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Barkın Bayoğlu [Altın Elbiseli Adam]

Motovento
    REKLAM ALANI
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Ey güzel insan abim ölmüş kadar üzüldüm.
    Yazacak bişey bulamıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dorebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spacy Alpha, CBF 150, R25
    Motosiklete olan merakım başladığında foruma kayıt olmuştum ve arayış içerisinde olduğum anlarda hep karşıma Barkın abimin videoları denk gelirdi. Henüz bir motosiklet almadan teorik bilgilerimi ne zaman geliştirmeye başlasam Barkın abimin bir videosuna rastlardım. Sabırsız davranmadım, sözünü dinledim ve Scooter ile başladım. Bir yandan teorimi geliştirirken diğer yandan pratikte de gelişiyordum. Yine Barkın abimin sözünü dinledim, 150cc bir CBF aldım. Yaklaşık 7-8 aydır bununla devam ederken, bu aralar kademeli olarak CC yükseltme hazzı yaşıyor iken, yine Barkın abimin videolarına denk geldim. O anlattı, ben dinledim. O söyledi, ben not aldım. Babuş tam da MT25 alacaktım senin sözünü dinlemek için ama olmadı. Bir röportajında da söylediğin gibi veda ettin bana ve tüm camiaya.

Ama sana bir şey söyleyeyim mi Barkın abi. Senin sözünden çıkmayacağıma söz veriyorum. Kendimi daha da geliştireceğim, tecrübe sahibi olacağım, trafiği ve yolları senin gibi okuyup öngörümü geliştireceğim. Seni yakından tanımıyorum ama hep yanımda bana onları anlatıyormuşsun gibi hissederdim. Videolarını izlerken bile sesli düşünerek, yine senin mizacınla, "Adam haklı lan." deyip dururdum. Cenazene gelemedim ama CBF'ime o gün taktığım siyah kurdela halen duruyor ve her sabah işe gitmek için motosikletimin yanına geldiğimde yine hüzünleniyorum.

Çok sağol bana kask taktıran adam.
    Çok sağol bana motoru sevdiren adam.

Emin ol ki üzerimde çok fazla emeğin var, benim sana hakkım helaldir. Seni mahcup etmeyeceğim. İyi bir motosiklet sürücüsü olacağım. Foruma kayıt olduğum zaman zarfından bu yana ilk attığım mesajın bu olması çok garip. Vefatından sonra bir kaç gün ağladım ve hüznüm dinmemişti ama, bu satırları yazarken ağlamak ayrı bir koydu...
    tommygun, valeros46 ve cezerye bunu beğendiler.

AfilliEgzoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns160
    Yaklaşık bir sene önce motosiklete merakım başladı.Acaba fiyatları ne kadar hangi modeli alsam diye araştırmalara başladığımda ister istemez altın elbiseli adam ile youtube aleminde yollarımız kesişmişti.Başlarda yalnızca motosiklet tanıtım videolarını izlerken zamanla eğitim videolarını izleyerek henüz motosikletimi almadan çoğu teorik bilgiyi öğrenmiş oldum.2 Ağustos tarihinde ilk motosikletimi almıştım ki ne yazık ki sayesinde birçok şey öğrendiğim insan motosikletmi almadan günler önce vefat etmişti..

Allah rahmet eylesin..
    valeros46 bunu beğendi.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim hikayem de şöyle: Kırsal bir ilde iş için monoton düzende günlerim geçiyorken hiç ilgim olmadığı halde bi tane 1000rr repsol motosiklet gördüm. Can sıkıntısından teknik özelliklerine bakayım dedim. Barkın Abinin efsane 1000rr videosu karşıma çıktı ve motordan çok Barkın Abiye odaklı bir şekilde videoyu izledim. Derken bir sonraki video, bir sonraki, bir sonraki... İş çıkışından sonra oda arkadaşım rahatsız olmasın diye kulağıma taktığım kulaklıklarla çoğu zaman uykuya dalana kadar günümün 4-5 saatini onun videolarını izleyerek geçirmeye başladım. Barkın Abi' nin yayınları; Monoton ve kısıtlı sosyal hayatımın akışında beni uykudan uyandırıp hayatımın geri kalanıyla ilgili ne yapmak istediğim konusunda beni düşünmeye itti. İlk videosunu izledikten 3 ay sonra tüm videolarını izlemiş, Honda Motosiklet eğitimini tamamlamış, ehliyetini almış, ekipman için gerekli parayı biriktirmiş ve kısıtlı sayıda gelen yamaha R25 satın alabilmek için Türkiye' nin 7 motosiklet bayisine adımı sıraya yazdırmış olarak buldum. Sonrası mı? Her haftasonu 300 km yi 5 saatte giden uyuşuk ve bunaltıcı otobüs yolculuklarım 3,5 saatlik tadına doyamadığım eğlencelere dönüştü. Bu sadece motosiklet üzerinde bıraktığı etkiydi. Sevmediğim işimi bıraktım, görüşmek istemediğim insanları sildim, sırtımdaki yük azalınca karşılaştığım sorunları üzerine giderek birer birer devirdim. Olaylara daha sabırlı bakarak, daha yapıcı sonuçlara odaklanmaya başladım. Sadece sevdiğim işi yapmaya başladım, sadece sevdiğim insanlarla ilişkilerimi sürdürdüm. 3 yıl öncesine kadar eline tornavida almamış iken bugün motosikletimin bakımınlarını yapabiliyorum. Sevdiğim işte sevdiğim arkadaşlarımla harika bir çalışma ortamında çalışıyorum. Bunların hepsinin fitilini sen ateşledin, en zor anlarımda senin videolarını defalarca izleyip ilerleyebildim ben abi... o günlerden beri aşamadığım tek bişey var: son 3 haftadır gözümde yaş eksik olmuyor. gittiğine inanamıyorum be abi ...
    polo34, Kargaburun, RoofRoof ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Carsamba gunlerinin anlami kalmadi
    YsNLzTrK ve mgokhan57 bunu beğendiler.

Ben hala inanamıyorum ya onu kaybettiğimize...

singlegunman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Toprağı bol olsun koca yürekli bir adamdı

Motosikleti
    1998 electra glide
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başına büyük harflerle "ŞEHİT" yazmanız gerekiyor
    O kadarda değil abartm. Tamam seviyoruz abimiz ama fazla abartmışsın kardeş

muratsafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim de motorla tanışmamı sağlayan yüce insandı kendisi. Napsam hakkını ödeyemem. Motoru sevmemi öğrenmemi ona borçluyum.

Motora bindiğimde her sefereinde aklımdasın motoru sevdiren insan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Ben dün mezarına gittim halası FUnda hanım ordaydı hala evde anıları ile yaşadığını anlattı mezarının yanında olmamıza rağmen hala inanamadığını anlattı, oğlum şu anda nerde ne yapıyor çok merak ediyorum dedi:(

Panigale sini çok seviyormuş hayat kısmet ne diyebilirizki , önemli olanbarkın abinin ruhunu yaşatmak evinde bir odasını anı müze tarzı bir yer planlıyorlarmış bence cenaze konvoyu bunu hak ettiğini kanıtlat nitelikte
    killingroad ve valeros46 bunu beğendiler.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Ara ara aklima geliyorsun babuş. İçim acıyor..

muratsafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konu mümkünse hep açık güncel kalsın ya. Unutursak kalbimiz kurusun.
    fenerbahceli bunu beğendi.

Unutursak kalbimiz kurusun.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar kaza ile ilgili gelişme var mı? Barkın geçen sene fuat ile çok daha ciddi bir kaza geçirdi ve sağ kaldı, o yüzden bu kazanın detaylarını merak ediyorum.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    MT25
    her seyde olduğu gibi fazla bağlanıyoruz
    barkın bayoğlu çok kıymetlı bır adamdı
    çok keyıfle ardı ardına ızledığımız
    makıneyı anlayacagımız dıle cevıren gundelık hayattan
    örenkelrı vardı
    keyıflı bır ınsandı
    ama motosıklet resmen hırcın bır canavar gıbı
    anlayamayan surucusu sebebıyle yıtıp gıdıyor cıvanlar
    babuş unvefatı
    ropörtajını verdiği gibi işi başında olmek
    baskası onu kahrederdı
    BİZİM ALACAĞIMIZ ALMAMIZ GEREKEN DERSE GELİRSEK
    HEPİMİZ BİRER MOTOSIKLET DEHASI KESILECEK KADAR BU HOBİYE EĞİTİMİNE
    AĞIRLIK VERMELI
    VE BILEĞİMİZE HAKIM OLMALI
    HERŞEYI YERLI YERINDE
    GAZLAMAYI PİSTE
    TRAFIKTE ISE IHTIYAC KADAR ISIN ÇÖZMELIYIZ
    MOTOSIKLET BENCE HYAT ALMAZ HAYAT KURTARIR PRATIKLIGI ILE
    UZERIMIZE DUSEN SEY SORUMLU DAVRANMAK
    VE
    BOL SADAKA VERMEK
    ENGEL OLMAK ICIN KAZAYA

OLUME BU KADAR YAKIN SEYREDEN ADAMLAR ÖLÜME HAZIR OLMALI
    HAZIRLIKSIZ YAKALANMAMALI

TEKERINIZ DÜZ BASSIN DOSTLAR

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben küçüktüm 2002-3 belki daha yeni net hatırlayamıyorum ilkokul veya ortaokul sıralarındaydım. O zamanlar çevremden birisi model uçaklara heveslendirdi beni. 6 sıfırlı o paralar ile yanlış hatırlamıyorsam 4 milyon lira biriktirdim. Ankara'da hava durağında model uçak mağazası vardı. Askeriyenin içinde Türk kuşu diye geçerdi. Oraya gidip Pilot diye bir model almıştım lastik motorlu. Kendimce yaptım bir şeyler ancak internete koymam lazım tabi, evde dijital kamera yok tabi. Kıytırık bir webcam ile pixellerin sayıldığı bir fotoğraf attım. Tabi dingo çok eleştirenler vs gırla. Rahmetli gelip "yazanlar senin yaşında misket ve top oynamak dışında bir halt yemedikleri için dil uzatıyorlar çalışmaya devam" demişti. Verdiği bir kaç gaz ve özel mesaj ile ben devam ettim hep.
    Hatta yıllar sonra bir iki ergenliğin verdiği gaz ile destursuz mesajım oldu. Pipin mi büyüdü lan ! dediği oldu.

Eski seagete 20gb ide hdd'yi çalıştırınca gördüm resimleri.

Neredeen nereye..

Eski forum komple kapandı. Sonraları burada paylaşım yaptı bir süre.
    http://www.modelsitesi.com/forum2/fo...ts.asp?TID=104 sonra oradan da ayrılmıştı. http://www.modelsitesi.com/forum2/fo...ID=18626#18626

Dediğin gibi her ölüm trajedidir ama senin ki bir ayrı koydu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Pek bilindiğini düşünmediğim fotoğrafları
    Modelcilikte de saygın bir yeri vardı dinlenirdi hep.

http://i1220.photobucket.com/albums/...z/DSCF0166.jpg
    valeros46, MD.Murat, oialdemir ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    hani her ölüm zamansızdır, çok zamansız gitti etti derler tamam ama.

senin gidişin hakkaten çok zamansız saçma sapan oldu be abi. ah be abi.

Bıraktığı mirasından bir çok kişi istifade edecek biriydi. Mekanı cennet olsun.

Motosikleti
    Versys650
    Motosiklete ilgi duymaya başladım araştırmalarımda hep karşıma çıktı Altın Elbiseli Adam, Yüreğinin güzelliği gülen gözlerine yansımıştı.
    Koca yürekli adam kendisini tanımasam bile izlediğim kadar iyi işler yaptığına ve insanlara çok faydalı olduğuna inanıyorum.

Mekanı cennet olsun..

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)