Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Barkın Bayoğlu [Altın Elbiseli Adam]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Oralex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Fourtyeight
    Çok üzüldüm, bana motosiklet kullanmayı öğreten insandır.İzlediğim videoları ile ilk motorumu aldım, onun videoları ile kullanmayı öğrendim. Doğruları anlatıp, yanlışları yapan bir karakteri vardı.
    Özellikle İstanbul'da bütün araba sürücüleri, onlara her şey mübah zannediyorlar. Haklı olmamız, kaza yaptıktan sonra pek bir işe yaramıyor.
    Bizim için çok büyük bir kayıp, maalesef elimden üzgün olmaktan başka bir şey gelmiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cebefe
    İstanbul bile ağladı Kaptan..Allah rahmet eylesin..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 gündür ağlıyorum

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hava bozuk babuş, yağmurluk al yanına...

Tum motorsiklet camiasinin basi saolsun...
    Allah rahmet eylesin...

Not:Şoktayim ve cok üzgünüm :(

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaza yeri polis raporuna ulaşabilecek miyiz? emniyet güçleri kamuyla ne zaman paylaşır? bilgisi ya da işleyiş hakkında prosedür takip eden arkadaşlarımız var mı? çok çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Bende 1975 doğumluyum ve Barkın'ın akranıyım. Benim gençliğim Moda-Fenerbahçe-cadde üçlemesinde geçti.O yıllarda deli zekilerden tutun, tek teker kamil ve matkap haydar'lara kadar herkesi gördük. Barkın arkadaşım da dönemin tanıklarından. İnsan üstü bir yol okuma becerisine ve sürüş kabiliyetine haiz olduğuna eminim. Çünkü o yılların motosikletçileri böyle olmak zorundaydı...görüş ve tepki arasındaki en hızlı freni ya da kaçma çevikliğini göstermeye haiz biri. Sanırım kaza anı saniyelerle değil; milisaniyelerle olmuş...Barkın boş yolda gazı ve freni kontrol edebilecek bir insandır. Deneyimli ekolden geliyor...90'lı yıllarda motosiklet kullanan herkes bunu bilir.Çok çok üzüldüm. Acılı ailesine ve ölen diğer aile babasının ailesine taziyelerimi sunarım.

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Senden çok şey öğrendim. Bilgeliğinle herkese ışık saçtın, büyük apaçi şefi, "Altın Elbiseli Adam"
    Bu virajdan her geçtiğimizde Atılgan'la seni hatırlayacağız.
    Ruhun huzur içinde dolaşsın.

abeciMotoru bunu beğendi.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS

AEA Barkın Bayoğlu İçin Ne Yapmalıyız?

Muhterem forum sakinleri
    Barkın Bayoğlu ölümü hepimizi derinden sarstı
    Herkes gibi o da bu dünyada süresini tamamlayıp sonsuzluğa gitti

Unutmayın muhterem müslümanlar hepimiz kiracıyız bu fani dünyada
    Barkın Bayoğlu öldü diye isyan etmeyiniz
    Barkın Bayoğlu için üzülmeye isyan etmekle
    Barkın beye destek olunmaz
    Ruhuna fatiha okuyup Yasin i Şerif okumamız icap eder

Motosiklet camiasında bir çok emeği geçen ve bizlere bir çok fayda sağlayan öğretici videolarıyla Barkın Beyden Allah razı olsun

Allah kabir azabı varsa kaldırsın mekanını cennet eylesin (Amin)

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Motor konusunda birşeyler öğrendiğim,saygı duyduğum bir delikanlı idi.Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Çok ölüm gördüm ama sanırım ilk defa reddediyor; kabullenemiyorum.

Hala birisi çıkıp şaka la şaka diyecek gibi geliyor...

Motosikleti
    CBR600F
    Henüz kim olduğu bilinmediği dönemler yaa abi altın elbiseli adam diye biri var youtube da motosiklet videosu çekiyo diye izlerdik. Çevremde eşim, dostum, akrabam kimse motosiklet kullanmazken bu adam motosikleti sevdirmişti bana. Yıllar sonra tanışma fırsatı bulmuştum. Çok gülen muhabbeti seven sanki hep tanış olduğun biriymiş gibiydi. Kötü haberini sabah uyandığımda aldım. İnanmadım. Birisi kesin trollemiştir, video gelir birazdan dedim gelmedi... Motosikleti artık eskisi gibi kullanamıyorum. Zaten zar zor gittiğimiz trafikte iyice paranoyaklaştım. Biri önüme mi kırar yola mı fırlar diye. Mekanı cennet olsun. Bu son olsun, bundan sonra inşallah başkaları yüzünden motorcular ölmesin...

Barkın için Orhan Atasoy Motor Aşkı ve Gemiler parçasını dinledim.Benim gibi 1975 doğumluydu.

https://www.youtube.com/watch?v=sDJzlkdinxQ

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Altın Kalpli adam , Sessiz çoğunluğun sesi.
    En çok sevdiği şeyi yaparken aramızdan ayrıldı.
    Allah rahmet eylesin.
    Benim yaşıtlarımın göreceği son kahramanlardan.
    Belki genç nesiller bir yenisini daha görebilir.
    Düşündükçe üzüntüm artıyor.
    Koca İstanbul yalnız kaldı sanki.
    Giderken koca boşluk içimizde.
    Allah rahmet eylesin Güzel insan.

Ahirette yolun açık olsun kardeşim ...

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Duygusal yönden en zorlandığım sürüşlerden birisi veda kortejinde geçirdiğim anlardı. Cenazeye gelemeyen arkadaşlar için görüntüleri paylaşayım.
    Sevgi, özlem ve saygıyla anıyorum.

Cloud bunu beğendi.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosikleti
    mct 250 honda titan,mr 150 ydi satıldı
    barkın hocamız için ALLAH rahmet eylesin çok güzel anlatımları vardı severek izlerdim.İNŞALLAH onun vefatı bize ders olur motoru bırakma taraftarı değilim ecel insanı sadece motorda değil arabada yada yolda yürürkende gelebilir.biz bilmiyoruz RABBİMİN azraili ne zaman kapımızı çalacağını.ön yargılı olmamalıyız.korkunun ecele faydası yok al abdestini çık dışarı ama motor sür ama araba

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendisi sayesinde başlamıştım bende şimdi uzun uzun , birer birer düşüncelerimi ve hissettiklerimi yazmak istemiyorum.
    Sadece bu adamı kafamda bir türlü öldüremiyorum ne kadar o kortejleri, cenaze görüntülerini görüp üzülsem, yazılanlardan fazlasıyla etkilensem de aradan biraz zaman geçip bir yerde fotoğraf yada videosunu görünce tekrar aynı eski zamanlarda ki hissettiklerimi hissediyorum ne zaman ki "Allah rahmet eylesin,başımız sağolsun" türevi yazıları görüyorum o fotoğrafın altında o zaman hatırlıyorum öldüğünü sadece.

Hiç ölmüş gibi hissetmiyorum ben, daha çok uzun bir seyahate çıkmış gibi, çok ama çook uzun.

Şunu yazmıştım geçen gün:

Benim 11 yıllık motosiklet maceramda gördüğüm en kalabalık motosiklet korteji ve 46 yıllık hayatımda katıldığım en kalabalık cenaze töreni idi. Karacaahmet'teki motosikletli kalabalığı görünce gözlerim doldu, inanılmazdı, Çengelköy'de o kalabalık adeta ikiye katlandı. Gerçekten çok seviliyormuş. O sıcakta bisikletleriyle gelen gencecik çocuklar bile vardı. Pek çok kadın motorcu da vardı, yaşlısı da vardı, MC üyesi de vardı, kuryesi de vardı. Bu kadar geniş bir kitleye hitap edebilmek herkesin harcı değildir. Bu Barkın'ın gerçekten motosikletçinin dilinden anladığının ve halk tipi biri olduğunun göstergesidir. Demek ki işini çok severek ve samimiyetle yaparsan neticesini alıyorsun. Daha yapabileceği çok fazla şey vardı, olmadı, çok üzücü. Huzur içinde yatsın. Eminim motosikletçiler mezarını da boş bırakmayacaklardır.
    Ailesine ve tüm sevenlerine tekrar sabırlar dilerim.

Babasının sözü her şeyi özetler nitelikte:
    "Arkamızdan gelen motorları görse çok sevinirdi. Başarmış demek ki."

Barkın'ın bunca insan tarafından sevilmesinde samimiyeti çok önemliydi bence, herkes bir şeyler bulabildi sanırım kendisinden.

Benim kendisini sadece izlediğim kadarıyla çıkarımladıklarım:
    "Motosiklet eğitmeni değilim, ben de sizler gibi bir sürücüyüm" derdi.
    Hatta eğitmen olarak anılmak istemez ve bilhassa enduro motor kullanan eğitmenleri kimi zaman feci eleştirirdi.(Kişisel olarak buna çokça katıldığımı söyleyemem)
    Sanırım birden fazla yabancı dil biliyordu ve üstelik dile meraklı biriydi, zira konuşurken kelimelerin etimolojik kökenlerinden dem vurabilecek kadar bilgili olduğu anlaşılıyordu.
    Tarihe meraklıydı, detaylı incelediği belli tarih dilimleri olduğu anlaşılıyordu.
    Model araç, maket merakı olduğu da biliniyor.
    Genel kültürü yüksek bir adamdı, pek çok konuda detaylı bilgi sahibiydi.
    Bildiklerini halk diliyle anlatabilecek yetenekte biriydi. (Yanlış bilmiyorsam ufaktan oyunculuğa da bulaşmış biriydi, anlatım gücü oradan geliyor olabilir, bu bilgiyi yanlış da biliyor olabilirim, dedim ya benimki gözlem sadece)
    Bazı konularda agresiflik yapabiliyor ve kimi zaman çok sert tavır takınabiliyordu, seven de sevmeyen de belki bu yüzden seviyor ya da sevmiyordu. Bazı konularda (toplumsal, sosyolojik konularda da) benim çokça tasvip edemeyeceğim düşünceleri vardı ve bunları sergilemekten ve söylemekten çekinmezdi. Yani siyah ya da beyazdı, grisi azdı. Bu bi anlamda net tavır koyduğu için samimiyetini artırıyordu belki de. Benim sevme sebeplerimden biriydi bu durum mesela.
    Motorcu lafını sevmezdi, bunu diyen diğer araç sürücülerine "siz de arabacısınız" derdi.
    Motosiklet bilgisini zaten videolarında gösteriyor, konuya hem teknik, hem mental, hem de sürüş anlamında oldukça hakim biriydi, kısacası motosiklete tutkundu, dolayısıyla işini de tutku ile yapıyordu. Daha da önemlisi bu konuda cesaretliydi ve öne çıkıp söz söyleyebildi, yoksa şu an zaten bunları yazıyor olmayacaktık.
    Benim gözlemim motosikleti agresif kullanıyordu, kimilerine göre hakkını vererek, kimilerine göre risk alarak denilebilir belki, ama zaten test videolarında gerçekten (özellikle pistte) ortalama bir sürücüden çok daha iyi sürdüğü gözlemlenebilir. Bu konuda yabancı dilde kitaplardan, California superbike school sürüş eğitimlerine kadar donanımlıydı.
    zaferce nickli arkadaş esasında çok güzel yazmış Barkın'ı, güzel bir değerlendirme yazısı olmuş. Sanki Altın Elbiseli Adam ve Barkın iki farklı kişi gibiydi gerçekten, pistte AEA'yı izletirken, yolda sık sık apaçi olduğunu söyleyen Barkın'ı izletiyordu bize. Çokça yorum alan Suzuki ile şehirdeki sürüş videosunda mesela bu çok açık görülür, ne yalan söyleyeyim ben de o videoyu eleştirenlerden biriydim, o sürüş tarzının gençlere doğru örnek olmadığına dair. Yani kişisel olarak ben de zaman zaman tatlı sert eleştiri getirmişimdir kendisine, ama izlemekten de vazgeçmedim, motosiklet konusunda pek çok detay bilgiyi ondan öğrendim diyebilirim. Ki zaten bir konuda aktif olarak öne çıkmış biri mutlaka eleştirilecek ve bu eleştirileri de göze alacaktır, Barkın böyle biriydi ve bildiği yoldan sapmadan devam ederdi.

Velhasılı kelam, ölüm haberini ilk aldığım zaman da yazmıştım, bana göre bu memlekete katkı sağlayan değerli bir evladını daha kaybettik. Onunla forum ortamlarında Carl Gustav olarak karşılıklı yazışmışlığım da oldu ama hiç yüz yüze gelemedik, gelmeyi isterdim açıkçası, olmadı. Ama çok net diyebilirim ki hayatım boyunca unutmamın mümkün olmayacağı insanlardan birisidir, ara sıra aklıma gelip off çekeceğim, ebediyete erken yürüyenlerden biri.

O sonsuzluğa doğru sürdü motorunu, bizse bu memleketi daha yaşanılır kılan, "bak işte bu adamda burada demek ki hala umut var" dediğimiz insanlardan birini daha yitirdik...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duygusal yönden en zorlandığım sürüşlerden birisi veda kortejinde geçirdiğim anlardı. Cenazeye gelemeyen arkadaşlar için görüntüleri paylaşayım.
    Sevgi, özlem ve saygıyla anıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=e3W-PHHJTss
    Çok güzel bir video olmuş, benim kameram olmadığı için keşke sürüşün tamamı olsa da saklasam diyordum bu iyi oldu, üstelik videonun 23.48'inci dk. sında beni de almışsın kadrajına kısa da olsa. Barkın'ı da güzel anlatmışsın videoda, ellerine sağlık kardeş.
    hyanax100 ve mete_han bunu beğendiler.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok üzgünüm , aynı iş ortamlarında bulunduk, lansmanlar, etkinlikler, fuarlar vb. Güzel adamdı..
    yakınlaarına sabır diliyorum. Mekanı Cennet olsun.

Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 1975 doğumluyum ve Barkın'ın akranıyım. Benim gençliğim Moda-Fenerbahçe-cadde üçlemesinde geçti.O yıllarda deli zekilerden tutun, tek teker kamil ve matkap haydar'lara kadar herkesi gördük. Barkın arkadaşım da dönemin tanıklarından. İnsan üstü bir yol okuma becerisine ve sürüş kabiliyetine haiz olduğuna eminim. Çünkü o yılların motosikletçileri böyle olmak zorundaydı...görüş ve tepki arasındaki en hızlı freni ya da kaçma çevikliğini göstermeye haiz biri. Sanırım kaza anı saniyelerle değil; milisaniyelerle olmuş...Barkın boş yolda gazı ve freni kontrol edebilecek bir insandır. Deneyimli ekolden geliyor...90'lı yıllarda motosiklet kullanan herkes bunu bilir.Çok çok üzüldüm. Acılı ailesine ve ölen diğer aile babasının ailesine taziyelerimi sunarım.
    Kamil nasıl acaba? En son toparlıyor diye duymuştum. Onun grubunda sonradan Rahmetli olan bir arkadaş vardı Murat, Riva dönüşü vefat etmişti. Kamil ve Muratın 2004 Motosiklet fuarından önceki gece Honda standının önünde nöbet tutmalarını hala hatırlarım, 1000 RR lar ilk kez gelecekti Ve çok merak ediyorlardı Ben Sina abinin standdaydım . Kaybettiklerimizi bu anılarla hatırlamak buruk bir his. Tıpkı Necdet Gül gibi. Buradan tüm kaybettiklerimize Allahtan rahmet diliyorum.. Mekanları cennet olsun.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok üzgünüm , aynı iş ortamlarında bulunduk, lansmanlar, etkinlikler, fuarlar vb. Güzel adamdı..
    yakınlaarına sabır diliyorum. Mekanı Cennet olsun.

Kamil nasıl acaba? En son toparlıyor diye duymuştum. Onun grubunda sonradan Rahmetli olan bir arkadaş vardı Murat, Riva dönüşü vefat etmişti. Kamil ve Muratın 2004 Motosiklet fuarından önceki gece Honda standının önünde nöbet tutmalarını hala hatırlarım, 1000 RR lar ilk kez gelecekti Ve çok merak ediyorlardı Ben Sina abinin standdaydım . Kaybettiklerimizi bu anılarla hatırlamak buruk bir his. Tıpkı Necdet Gül gibi. Buradan tüm kaybettiklerimize Allahtan rahmet diliyorum.. Mekanları cennet olsun.
    Kamil hocayı en son kalamıştaki tamirhaneyi işletirken hatırlıyorum. Adam efsane zaten...Günümüze kalan mirastır.Yani diyebileceğim günümüze kalan yaşayan efsanelerden biridir. Ona bozuk motor verin ve dünyayı gezin...öyle bir ustadır. Bahsettiğin Sina abi yani Afyoneri...Moda yaverbeysokak'ta kardeşi olan değerli bir abimiz. Bu adamlar ölümsüzdür. Aynı Barkın gibi...değerleri eski sürücüler tarafından bilinir.
    retox70 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)