Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Barkın Bayoğlu [Altın Elbiseli Adam]

Motovento
    REKLAM ALANI
    SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay be... Sen bu başlığa girecek adam mıydın barkın.. Hiç ummazdım, hiç düşünmezdim. Senin yaşaman bana motosikletle ilgili cesaret veriyordu. Bak dikkatli olduktan sonra ölmeyen ölmüyor işte diyordum. Ne bilelim anasını sattığımın yolunda yaya çıkacak karşına. Allah kahretsin bu ülkede ki cahilliği, eğitimsizliği, insanların birbirlerine olan nefretini, insanların kibrini, egosunu, çirkefliğini, bencilliğini, allah binlerce defa kahretsin.

Kendisinden başka kimseyi düşünmeyen minibüsü bitti
    Kendisinden başka kimseyi düşünmeyen arabası bitti
    Kendisinden başka kimseyi düşünmeyen taksisi bitti

Bu sefer de lanet olası yaya...

Beni yanlış anlamayın, ölen öbür arkadaşa dün gece sinirle ağıza alınmayacak şeyler söylemiş olsam da... Allah rahmet eylesin. Ama durum malesef bu. O değilse başka bir yaya olacaktı. Çünkü insanlarımızda saygı yok. "Ben sinirlendim mi kimseyi gözüm görmez " maharetmiş gibi anlatılıyor her yerde.
    Kız arkadaşı trip atmış, bu da sinirden artık ne yapacaktıysa yayanın gitmeyeceği yerde gitmeye başlamış. Afedersiniz ama, yurtdışında medeni bir ülkede olsaydık, istediği kadar sinirlenirse sinirlensin, bu salaklığı bu aptallığı yapmayacaktı o ölen şahıs. Çünkü yıllardır aklına beynine işlemiş, " aptalca bir hareket bana ve karşımdakilere zarar verebilir " diye.

Ama Türkiye'de bunun zıttı.. " Ben ne yaparsam yaparım hiçbir şey ve hiçkimse umrumda değil " düşüncesi var burada insanların bilinçaltında, beyninde.

İşte barkın, 24 temmuz 2017 günü bir trafik kazasına kurban gitmedi aslında. O eğitimsizliğe kurban gitti, o vurdumduymazlığa kurban gitti. O medeniyetsizliğe kurban gitti.

Siz ne derseniz deyin... Motosiklet tehlikeli bir alettir, ama Türkiye'de! Hepimiz pamuk ipliğine bağlı yaşıyoruz. Çünkü arabası biter, o'su biter bu'su biter, sinirden yolda koşuşturan yayalar bu sefer sonumuz olur. Çünkü ülkede insanların birbirlerine nefreti var, kini var, öfke kontrolsüzlüğü var, sağduyusuzluk var.

İstediğiniz kadar kader deyin, değil!! İstediğiniz kadar kolaya kaçın kader diyerek, zamanı gelmiş demek ki diyerek. Kaçmaya devam edin. Nedense kötü kader hep bizde var.

Tedbirsizlikten madenciler ölür, kader
    Tedbirsizlikten asansör düşer işçiler ölür, kader
    Şehir merkezlerinde eşimiz çocuğumuz anamız babamız bomba patladı diye ölür, kader
    Yolun ortasında yayanın teki sinirlendi diye gezmeye başlar ve barkın'ı bizden alır, gene kader

Geçin o işleri. Bu kadar kaderci olmayın. Yolda yürürken de ölebilirdi motosikletle ne alakası var demeyin. Barkın bu ülkede bu konuyla ilgili hepinize, hepimize bas bas bağırdı, kıçını yırttı adeta; ilgili makamlara yazı yazın, ses çıkartın, birlik olduğunuzu gösterin, pisi pisine kimse ölmesin diye. Ama bizimkiler hala kader.

Bir kez daha allah rahmet etsin.
    Lazasker, rebirth, Mazzini ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    .
    Kaza sonrası eve dönüş isimli bir videosu var.
    Orada arabadan indiğinde bir yürüyüşü ve gülüşü var insan hayatı sorguluyor.
    Belkide birkaç adım sonrası ağır çekim yaptıkları için bana öyle geldi ama konuşmadan birşeyde karar almış gibiydi.

Ekibiyle iletişi süpermiş.Öyle anlatıyormuş ki planları insanın çalışması,plan kurması için tetikliyor.

Insan sevdiği işi yaparsa ömrü boyunca bir gün bile çalışmazmış derler.

Insanın Barkın Bayoğlu gibi bir iş arkadaşı olsun,inanın yaşlanmaz..O kadar pozitif,meraklı ve hırslı ki.

Onun tavrında eğitimciler,yönetimciler,girişimciler,siyasetçiler olmalı.

Yoruma açık bir kaza.Ama adı üstünde kaza,kader.
    Yanlışlar var ama bilinçle yapılmamıştır.
    Her iki tarafın ailesi acı yaşıyor.
    Birçok yorumda yola atlayan genç çok ağır eleştirilmiş.
    Yapmayın,onada üzülen bir ana yüreği var.Suçlu olabilir bedelini oda canıyla ödedi.
    Her iki tarafa yapılan kırıcı eleştirilerden önce ailelerini düşünün.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    2004de motosikletle trafik kazası geçirdim beyin ameliyatı oldum kaza yaptığımda 26 haziran idi uyandığımda temmuzun 12si idi ilk sözüm motosikletim nerede oldu o tarihten sonra 10un üzerinde motosiklet değiştirip en az 150 bin km yol teptim hala da tepiyorum iki tane maxi scooterım var pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Millete gaz vermeyin arkadaşlar, bırakmak isteyen bıraksın. Gaza gelip, bir motosiklet kazasında ölen yada sakat kalan biri olursa bunun vebalini kimse ödeyemez.

Barkin abiyi kaybetmemizden sonra benim için motosiklet de, motosiklet ile ilgili herşey de anlamını yitirdi. O geceden sonra ilk defa bu gece sürdüm, az önce geldim, inanın o eski tadı yoktu benim için. Barkın abinin bütün sözleri, gülüşleri, betimlemeleri, hayat hakkındaki görüşleri geçti sürekli aklımdan. Fakat onun bir daha olmayacağını bilmek bütün hayat enerijimi alıyor.

Çok büyük bir motosiklet kazasından sonra nefret ettiğim motosikleti, hayatı onun sayesinde sevmiştim, kazadan 7 yıl sonra tekrar aynı sevgiyle motosiklete binmek istedim, eskisinden daha büyük bir keyifle sürüyordum 4 yıldır, ama birden o rüya bitti sanki...

Motosiklet kullanmaya devam edeceğim fakat asla o eski tadın olmayacağını şimdiden görüyorum.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Barkın abiyi çok severdim sanırım hatırladığım müddetçede seveceğim. Motosiklet şevkimi arttırırdı çünki çok başarılı bir örnekti benim için.. Ben çok başarılı bir örneği kaybettiğim için motosikletden soğumadım ama bugün farkettimde düşmekten korkuyordum 😓

Benim için motorsiklet tutku dan öteye geçmiş durumda. Ben motorsikleti bırakamam, Rahmetli de motor üzerinde son yolculuğuna gitti. Allah rahmet eylesin. Ben motorsikleti seviyorum yola devam

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Çok romantik olmaya bence gerek yok. Rahmetli vefatından sonra gelip kimseye bir şey söylemiş değil. Tutkuyla yaptığı iş esnasında vefat ettiğine şüphemiz yok. Ancak daha bu genç yaşında hayatına mal olacağını bilseydi bize ne derdi hiç birimiz bilmiyoruz.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Bu yüzden motoru bırakmak isteyenleri anlamıyorum.
    Pekı ya AEA evde otururken ölseydi, kalp krizi geçirmiş olsaydı, yaşamdan zevk almayıp ölmeyi mi tercih edecektiniz?
    Adam aptal bir kaza yüzünden ölüyor, kimsenin tahmin bile edemiyeceği bir senaryoda oluyor.
    Unutmayın hayat devam ediyor.
    O öldükten sonra motora daha çok binelim ki, hayattayken yaptığı şey işeyaramış olsun.

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Ölüm sanırım bazılarınıza kolay geliyor. Yolun sonu tabi ki kara toprak ama geride bıraktıklarınızı da düşünün biraz. Diğer gerçek ise o tarafa giden hiç kimseyi Welcome to heaven sloganıyla karşılamıyorlar. Allah herkese hayırlı imanlı ölümler nasip etsin inşAllah.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Çok üzücü, çok yıkıcı bir durum. Üç gündür nasıl üzgünüm anlatamam. Fuarda fotoğraf çekiminde görmüştüm sadece yakından. Arkadaşımın fotoğrafını çekecekken "Az bekle baba" demişti bana arkadaşımı motor üzerinde konumlandırırken. (Sanırım kazayı yaptığı motor.) Nereden bilebilirdim ki bir kaç ay sonra hayatta olmayacak. Ölüm herkes içinmiş. Bir kere daha yüzümüze çarptı bu gerçek. Sürekli unuttuğumuz bir olguymuş. Kendimizin, sevdiklerimizin sonsuza kadar yaşayacağını düşünmüşüz hep. Gerçekten bizler için en büyük motivasyon kaynaklarından biri gitti bu dünyadan. Gerçekten büyük adammış. Gerçekten çok seveni varmış. Vicdanlı, iyi biri olduğu zaten her halinden belliydi. İsyan etmek olmaz ama gerçekten hiç beklenmeyen bir şeydi. Takdir buymuş. Allah tüm sevenlerine sabır, sağlıklı, hayırlı ömür versin. Üzüntüden motora binemiyorum. Kendimizi bir an önce toparlamamız gerek. O da böyle isterdi. Onu kabrinde de yalnız bırakmayalım arkadaşlar. Bol bol dua edelim. Allah merhametiyle muamele etsin. Allah ondan razı olsun.
    just4techno bunu beğendi.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberlerden öğrendiğim kadarı ile 4 yaşında çocuğu varmış. Ulan her resmini, paylaşımı gördüğümde gözlerim yaşarıyor. Off be Barkın off bee ! Mekanın cennet olsun...
    Barkın'ın çocuğu mu varmış?

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barkın'ın çocuğu mu varmış?

Evet haberlerde söylendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haberlerde gösterilen çocuk bir arkadaşının çocuğuydu. Bir videosunda önce ona ekipman alıp sonra da küçük motosikletlerde çalıştırıyorlardı. Ama eğer çoçuğu varsa ve haberleri yapanlar o çocukla karıştırdıysa ona bir şey diyemem. Ben çocuğu yok diye biliyordum.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Haberlerde ileri sürüş uzmanıda diyorlar.Çok güvenmemek gerek.Evlendiğine yada çocuğunun olduğuna dair bir şey bulamadım.Bukadar sosyal medya önünde olan biri mutlaka çocuğunla ilgili bir şeyler görürdük.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    İnsanın içi acıyor. Her bir motorcuyu kaybettiğimizde bir akrabamızı kaybetmiş gibi hissediyoruz ama Barkın abi aileden biriymiş bilmiyormuşuz. Binlerce insanın benim gibi düşündüğüne eminim, ailemden birini kaybetmiş kadar acıttı beni. Cenab-ı Allahın merhametiyle muamele etmesini dilerim. Allah taksiratını affetsin mekanı cennet olsun inşallah... Çok büyük boşluk bıraktın be babuş
    TIGERSHARK bunu beğendi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Allah rahmet eylesin.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    "İSTEYEREK ÖLDÜRMEDİ"

Kazada hayatını kaybeden emlak danışmanı Buğra Erdem, İstanbul'da ailesi ve yakınlarının gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı. Cami avlusunda konuşan Buğra'nın acılı annesi Necla Oğuzoğlu oğlunun karıştığı trajik kazada hayatını kaybeden Barkın Bayoğlu için "Barkın'ın da 4 yaşında çocuğu varmış. O da benim oğlum, isteyerek öldürmedi. Barkın'ın ailesinin de başı sağolsun" dedi.

Cami avlusunda taziyeleri kabul eden acılı anne Necla Oğuzoğlu, gözyaşı döktü. Burada basın mensuplarına olayla ilgili konuşan Oğuzoğlu, kazada oğluna çarparak hayatını kaybeden motorsiklet sürücüsü Barkın Bayoğlu'nun ailesine ve yakınlarına hitaben, "Lütfen oğluma kötü bir şey demesinler" ricasında bulundu.

Allah rahmet eylesin, sayesinde çok şey öğrendim, öğrendik.

Hayatlarını kaybeden 2 aileninde Başı sağ olsun..
    Allah rahmet eylesin.
    Geride kalanlara sabır versin.

bir ülkede, hayat standartlarının nasıl olduğunu anlamak istiyorsanız, o ülkede insanların nasıl öldüklerine bakınız.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)