Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bilgin Öztürk (bilginozi)

Motovento
    REKLAM ALANI
    montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende takip ederdim yazılarını :( şuan bu haberi görmem gerçekten içimi sızlattı ve tarifi zor duygular kapladı keşke verilen uyarıları dinleseydin be abi :( mekanın cennet olsun. Mevlam Geride kalanlara sabır versin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Çok şaşkınım inanası gelmıyor insanın . Allah rahmet eylesin.
    halilom bunu beğendi.

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Heygidi Bilgin gece gece yüreğime ateş düşürdün. bir aya yakındır girmiyordum foruma. Keşke girmez bu yazılanları okumaz o kanlı görüntülerini görmez olaydım..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Sabaha karşı 03:28 yine aklıma geldi. Kalkıp tekrar okudum başlığı... Başımız sağolsun.. Çok bir sey konuşmak anlamsız artık. Sadece bir rahmet ve yeni baslayacaklara yüksek cc uyarısı. Rabbim her şeyin hayirlisini versin. Sevenlerine Sabırlar diliyorum :(((

aurora72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    <kısaltıldı>
    örneğin şu küçük çarpma aslında herşeyi anlatıyordu...şu an kafasının nerede olduğunu hep öğrenmek istedim...02:15 den itibaren ısrarla öndeki aracın hızını anlayamadı duracağı yeri ayarlayamadı...araba olsa anlarım ama motosikletle rbu husus da çok avantajlı algıları daha açıktır...zaten burada karşıdan gelen bir araç o an çizgiye yakın olsaydı yine büyük bir tehlike vardı...
    Bursa'da özellikle İzmir yolunda son yıllarda tek şeride düşürülen yol çalışmaları vardı. Normal tek şerit gidiş / tek şerit geliş yollara göre onlar daha tehlikeli cunku ortada kukalar var. o yolda en son arabayla birkaç kez geçmiştim, yol açık olsa bile hızı limitleyerek ve ön ve arkamda araç varsa baya mesafe bırakarak ilerledim o yollarda. Motosikletde de aynı şeyi yapardım. Bu videoyu zamanında görseydim aynı bu şekilde yorum yapardım.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Hatırlıyor gibiyim geçen sene bu günler, facebookta gördüm geçenlerde şu geçen sene şunu şunu paylaştınız dalgasında. Sadece bir etkinlikte ortak bir noktamız 'motosiklete binmek' olan tanıyıp samimi oldugum onlarca insandan birini kaybedip resmini paylaşmışım benden 2 yaş büyük. Ölüm işte acı baya soğuk insanın yuzune yılbaşı günü yagan kar gibi sert vuruyor.. Neden yazıyorum bunları tam bilmiyorum geçen akşam motocafe buluşmasında aklıma geldi Bilgin ondan sanırım yada insanoğlu işte bazı gerçekleri unutuyor kendime hatırlatmak için dikkat etmek için, bişey için işte.

Ağzından yel alsın diye diye susturup koparttılar bizi "Ölüm"'den, oysaki doğum kadar gerçek idi Korkuttular Ölümle, adını ağzımıza almaktan korktuk. Ölümden korktuğumuz kadar, vicdansızlık, adaletsizlikten, hak yemekten korksak daha mı güzel olurdu sanki. Evet hepimizin kaybedeceği birsürü şey var ve bu motor ile çok kolay hep unutuyoruz. Lütfen dikkat edelim, eğitim alalım. Koruyalım kendimizi zaten ondan sonrası artık bizim elimizde değil..
    Ros1n2 ve barodi bunu beğendiler.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Bana pek şaşırtıcı gelmedi.Böyle bir şey bekliyordum.Çok defa uyarıldı ukalalık yapıp kendi burnunun dikine gitti.
    Mete abinin attığı şu video her şeyi anlatıyor

2.dakikadan sonrasına bir bakın elimde olsa ben bu arkadaşa bisiklet bile bindirmezdim.
    https://www.youtube.com/watch?v=aKqieRKyguI

Neyse rahmetlinin arkasından konuşmayalım. Üzüldüm mü hayır kendi düşen ağlamaz.

Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana pek şaşırtıcı gelmedi.Böyle bir şey bekliyordum.Çok defa uyarıldı ukalalık yapıp kendi burnunun dikine gitti.
    Mete abinin attığı şu video her şeyi anlatıyor

2.dakikadan sonrasına bir bakın elimde olsa ben bu arkadaşa bisiklet bile bindirmezdim.
    https://www.youtube.com/watch?v=aKqieRKyguI

Neyse rahmetlinin arkasından konuşmayalım. Üzüldüm mü hayır kendi düşen ağlamaz.
    Olan olmuş değil mi az insan olup neden yorumu edepli bir biçimde yapmıyorsun?
    Evet haklı olan sen olabilirsin, fakat insanların yaralarına tuz basmanı doğru bulmuyorum.
    barodi, erk1n ve mgora bunu beğendiler.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    ALLAH rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşallah

Bariyer ile bir ağır vasıtanın arasında kalan bir arkadaşımızın hayatını kaybetmesi üzerine konuşuyoruz ama hatayı hep 600 cc ile başlamasına bağlıyorsunuz. YBR, CBF, Pulsar kullanıyor olsaydı ve yine bariyer ile ağır vasıta arasına giren Bilgin kardeşimiz veya Ahmet, Mehmet, Ayşe kardeşimiz böyle bir kazaya karışsaydı hayatını kaybetmezdi diyebilir misiniz ?
    YBR, CBF ile kaza yapıp hayatını kaybedenler için de bilmem kaç bin km bisiklet sürseydi şu an yaşıyor olurdu mu derdiniz ?
    İyicene tadını kaçırdınız. Arkadaşımızın hayatını kaybetmesinin sebebi 600cc kullanıyor olması değil, bariyer ile ağır vasıta arasına girmesi neticesinde dengesini kaybederek vasıtanın altında kalmasıdır.
    Mekanı cennet olsun, seviyeli ve çok düzgün bir insanı kaybettik, başımız sağolsun..
    biyeybaraküs, -ZERO- ve aquarist4 bunu beğendiler.

Adam rahmetli olmuş arkadaş kendi düşen ağlamaz demiş.

Ölmeyi şaka sanıyor galiba
    erk1n bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Citaro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bariyer ile bir ağır vasıtanın arasında kalan bir arkadaşımızın hayatını kaybetmesi üzerine konuşuyoruz ama hatayı hep 600 cc ile başlamasına bağlıyorsunuz. YBR, CBF, Pulsar kullanıyor olsaydı ve yine bariyer ile ağır vasıta arasına giren Bilgin kardeşimiz veya Ahmet, Mehmet, Ayşe kardeşimiz böyle bir kazaya karışsaydı hayatını kaybetmezdi diyebilir misiniz ?
    YBR, CBF ile kaza yapıp hayatını kaybedenler için de bilmem kaç bin km bisiklet sürseydi şu an yaşıyor olurdu mu derdiniz ?
    İyicene tadını kaçırdınız. Arkadaşımızın hayatını kaybetmesinin sebebi 600cc kullanıyor olması değil, bariyer ile ağır vasıta arasına girmesi neticesinde dengesini kaybederek vasıtanın altında kalmasıdır.
    Mekanı cennet olsun, seviyeli ve çok düzgün bir insanı kaybettik, başımız sağolsun..
    Bilgin'in ölüm sebebi tabi ki 600 cc ile başlaması değil.
    Ancak şöyle bir gerçek var ki, supersport'lar tecrübe isteyen motosikletlerdir.
    Videolardan gördüğümüz kadarıyla Bilgin, motosiklete hiç bir şekilde hakim değildi. Özellikle de frenleme konusunda ne yazık ki sıfırdı.
    Eğer 600rr değil de cbf 150 kullanıyor olsaydı aynı kazaları muhtemelen yine yapacaktı.

Ayrıca yine videolardan gördüğümüz kadarıyla Bilgin, boşluğu gördüğünde gaz açmaktan geri kalmıyordu. Tabi bunu da oldukça tedirgin ve kararsız yapıyordu.
    Kaza hakkında "şöyle olmuştur böyle olmuştur" demek çok yanlış. Ancak Bilgin'in kamyonla bariyerler arasında kalma sebeplerini değerlendirdiğimde aklıma şu ikisinden başka ihtimal gelmiyor.

- Düzlüğü gördüğünde gazı açtı, son anda sapağı fark edip girmek istedi. Hızı yüksek ve fren kabiliyeti düşük olduğu için kontrolü kaybetti ve düştü.

- Kamyonun arkasından seyrediyordu. Şuradaki gibi yanından geçip gitmek isterken panikledi ve kontrolü kaybetti.

Eğer altında 600rr gibi güçlü bir motosiklet olmasaydı belki de bu riskleri almazdı. Tabi bu sadece bir muamma.

Yalnız şunu unutmamak gerekir. Her ne kadar hız düşkünü olmasanız da, altınızda güçlü bir motosiklet varsa o gücü öyle yada böyle kullanmak isteyeceksiniz ve kullanacaksınız. Bu durumda tecrübesiz, öngörüsüz ve yeteneksizseniz ne yazık ki kötü sonuçlara maruz kalmanız an meselesidir.
    svgblg, E-TEKİN, 28indensonra ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosikletli Kaplumbağa...

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Ne zaman siteye girip bir kaç konuya baksam, o konularda Bilginin yorumlarına denk gelsem keyifle okurdum.
    Kaza zamanından beri sadece takip edebildim bu konuyu. Yazmaya elim gitmedi.. Çünkü birebir tanıyormuşum gibiydim. Sitede bu şekilde hissettiğim daha onlarcası var..

Şimdide çok bir şey söylemek istemiyorum. Yanlışların ve doğruların ile sen bizim ''bilginozi'' mizsin!
    Allah sevenlerine ve yakınlarına sabır versin..
    muwatallis bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni haberim oldu, üzüldüm forumda yazılarını okurdum ALLAH rahmet eylesin mekanını cennet eylesin :(

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Bilginözi ile tanışıklığım yok forumdan yazılarından tanırım arada bir aklıma geliyor adam hüzünleniyorum konusunu gördüm şimdide Allah rahmet eylesin

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Şu forum ne kadar ilginç bir şey arkadaş. 6-7 senedir okuyucusuyum burada ne duyguları hissettim yazsam kitap olur. Bir insanın hiç tanımadığı bir insan için endişe duyması, üzülmesi yeri gelince sevincine ortak olması ne kadar da değişik insani duygular. Burada çok kişiyi kaybettik supporterimizden tutun yeni üyesine kadar ayrılık acılarına ortak olduk yeni motorlarını sanki biz almışcasına sevindik gruplarımızı burada kurduk insanlar tanıdık dostluklar kazandık. Tabiki sert mizaçlı ve ya düşüncesiz insanlar olabiliyor ama yine de her şeyiyle güzel bir ortam burası. Tüm üyelere selam olsun buradan... İyi ki varsın mt ailesi!

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Foruma girip çıkarım ama görmemişim bu yazılanları yeni okudum.. Başınız sağolsun Allah Sabır versin..

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yalnız şunu unutmamak gerekir. Her ne kadar hız düşkünü olmasanız da, altınızda güçlü bir motosiklet varsa o gücü öyle yada böyle kullanmak isteyeceksiniz ve kullanacaksınız. Bu durumda tecrübesiz, öngörüsüz ve yeteneksizseniz ne yazık ki kötü sonuçlara maruz kalmanız an meselesidir.
    Çok güzel ifade etmiş bu söz çok önemli güç varsa o gücü kullanmam sakin giderim demek imkansızdır...

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Allah rahmet eylesin toprağı bol olsun Allah geride kalanlara sabır ihsan eylesin. evet arkadaşlar neden başlangıç motorun 600 cc olmayacağının kanıtı 100 cc le de kaza yaparsın ölebilirsin ama yüksek cc çok farklı birşey

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Ailesini tanıyan varsa forumdaki açtığı konular yazdığı msj ları iletseniz iyi olur onun hatırasına bakarlar ben de geçen hafta babamı kaybettim böle şeyler çok önemli arkadaşı tanımasam da çok üzüldüm Allah rahmet eylesin

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin toprağı bol olsun Allah geride kalanlara sabır ihsan eylesin. evet arkadaşlar neden başlangıç motorun 600 cc olmayacağının kanıtı 100 cc le de kaza yaparsın ölebilirsin ama yüksek cc çok farklı birşey

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Ailesini tanıyan varsa forumdaki açtığı konular yazdığı msj ları iletseniz iyi olur onun hatırasına bakarlar ben de geçen hafta babamı kaybettim böle şeyler çok önemli arkadaşı tanımasam da çok üzüldüm Allah rahmet eylesin
    Senin de başın sağolsun. Ben de 17 sene önce kaybettim babamı. Seni anlayabiliyorum.
    Bilgin abinin abisi forumdaki üyeliğine giriyor, zaten haberleri var yani.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)