Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Bilgin Öztürk (bilginozi)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Arkadaşlar tekrardan merhaba.

İsmim Bülent, Bilgin'in abisi olmaktayım. Öncelikle, kazanın yerine ve oluş biçimine dair zaten doğru tespitler burda yapılmış. Olay hız değil, şeritlerin aniden daraldığını önündeki TIR kapattığından görememiş, gördüğünde de zaten geçmiş, yavaşlamaya çalışmış ama bariyere çarpıp TIR'a doğru savrulmuş. Başından kasketi fırlamış, o kasket nasıl çıkmış aklım almıyor. Kasket çıkmamış olsa bir ihtimal yaralı olarak da olsa sağ çıkabilirmiş. Karakolda polis memurlarının Mobese kameralarıdaki gözlemleri neticesinde bana söyledikleri Bilgin'in şeritlerin ilerisinde, kaza yerinde aniden daraldığını bilmemesinden ötürü olması gerekenden daha yüksek bir hızla bariyerlere çarptığı. TIR görüşünü kapattığı için suçlayamıyorlar. Pisi pisine güme gitti yani. TIR şoförünü ifade verirken gördüm, konuşmadım. Suçlu olmadığı için nefret veya herhangi bir duygu beslemiyorum, Allah'ın takdiri böyleymiş. Ifademde "Suçlu bulunması halinde cezalandırılmasınını talep ediyorum" dedim, suçlu olduğunu düşünmüyorum.

Sizlere biraz kardeşim Bilgin'den bahsetmek istiyorum. Onu belki burda motosiklet tutkusuyla tanıdınız, ama o sizleri(Çoğunuzu) o kadar çok severdi ki, sizin onu birazcık da olsa daha iyi tanımanızı isterim.

Bilgin bu forumu ve burdaki sosyal ortamı, sizleri gerçekten çok severdi. Çoğunuzu isim isim bilirdi. Evimizde bir adet PC var, her akşam oturur başlıkları düzenli olarak okurdu. Çok yumuşak huylu, içine kapanık bir insandı. Bundan ötürü mekanik ve elektronik ile aşırı iç içe idi. Çok zeki olmasından ötürü de evde akla mantığa gelmeyecek envayi çeşit icatlar yapardı. Motosikletine taktığı ABS'yi Florida'dan beraber sipariş etmiştik. Vergiden falan kıvırmak için satıcı firma ile diyaloğu bizzat ben yürütmüş, koskoca ABS'yi 4 parçaya böldürüp "yenidir" damgası vurdurup, her bir parçayı 80 USD'nin altında bir fiyata göstertip Bursa'da 4 farklı isimdeki 4 farklı adrese göndertmiştik. O Motosikleti işyerinde 2-3 haftalık bir süreçte, eBay'den satın aldığı Honda servis kitapçığının da yardımıyla visasına kadar söküp ABS'yi takıp sonra o motoru tekrar bir araya getirmişti. Patronu hatta motosikletin tüm parcaları tek tek yerde iken gelmiş "Sen bu motoru toplayıp bir daha çalıştır sana prim vericem" demişti. Gerçekten yaratıcılığı üst seviye olan inanılmaz zeki bir insandı. Uzaktan kumandalı model Helikopter ve Uçaklara da çok meraklıydı ama kontrolünü beceremiyordu. Çok para harcadı ama uçurmaya çalıştığı her şey kırıldı. Kırılan bozulan hiç bir şeyi asla atmadı, evin bir köşesi uzaktan kumanda, kablo ve model helikopter/uçak hurdalığı hala. Dokunmaya kıyamıyoruz şu an.

Bilgin kendi hayatımda tanımış olduğum en imanlı insandı. Özellikle son yıllarda Ramazan ayının yazın en uzun günlerine gelmesine aldırmaksızın hasta olsa bile 30 gün eksiksiz oruç tutardı(Yaptığı kazalardan ikincisi akşam işten gelirken oruç halsizliğinden idi). Allah'a çok inanır, en ufak rahatsızlığında, baş dönmesinde annem veya ablamı arayıp "Bana bi okur musun" diye rica ederdi. Uykusuzluk problemi vardı, akşam uykusu gelsin diye yoğun uyutucu bir hap alır, sabah da kalkınca kendine gelebilmek için bir başka hap ile güne başlardı. Uyumayı çok severdi. "Çok Komik hareketler Bunlar" en sevdiği TV programıydı, ama sürekli yanıbaşımda ben World of Warcraft oynarken yatağıma uzanıp son ses telefonundan izlerdi. Çok az ama çok öz konuşan bir insandı. Alkol, sigara ve küfürü ağzına hiç almadı. Nereye misafirliğe gitsek insanlardan uzak bir köşeye çekilir telefonuyla oynardı. Hep düşünceliydi. İşinde Bursa şehrinin en iyisiydi, alüminyum cephe kaplana sektöründe ismini bilmeyen yoktu. Çok çalışkandı. Apartmanımızın etrafındaki sokak kedilerine her ay 150 TL masraf yapıp yem alır, yaz kış doyurur, aç bırakmazdı. Hem bizim hem yan apartmandaki birkaç kedi düşmanına aldırmadı, o kedicikleri diz boyu kar yağan gecelerde eve bile aldı. İnanmayabilirsiniz ama, dün cenazesini İstanbul'dan Bursa'ya getirdiğimizde Allah'ın takdiri, apartmanda ne kadar kedi varsa cenaze nakil aracının yanına toplandı.

Kardeşimi dün Bursa Göcmen Konutları Camii'nde ikindi namazına takriben Görükle Yeni Mezarlığı'na defnettik. Naaşı İstanbul'dan Bursa'ya zamanında yetişemeyecektik, Allah razı olsun bize çok kahraman bir Cenaze Nakil Aracı şoförü denk geldi. Adam korna, siren ne varsa yaktı; 100'ün altına inmeden ya en sol şeritten ya da emniyet şeridinden kırmızı ışığa aldırmadan kahramanca tam da zamanında yetiştirdi Bilgin'i. Kardeşimin cenazesi, hayatımda şahit olduğum en kalabalık cenazeydi. Yiğidimin çok seveni varmış. Allah seveninden sevmeyeninden, taziyede bulunan bulunmayanından, gelen gelmeyen herkesten, hepinizden razı olsun.

Canının yarısını, pir parçamı kaybetmiş bir abi olarak ilk tavsiyem öncelikle bu başlığı herkese örnek teşkil etmesi için sabitlemeniz. Yeni arkadaşlara da tavsiyem motosiklet alacaksanız 600 CC gibi bir canavara 5 yıllık bir deneyimden önce bulaşmayın. Kardeşim tam ekipman gezerdi, motosikletin kendisi kadar ek masraf yaptı. Bu işi adabıyla yapması gerektiğini düşünüyordu. Yine de bu tam ekipman onu kurtarmaya yetmedi. O yüzden özgüveninize çok fazla bel bağlamayın.

Son olarak, Bilgin'in evde kalan motosiklet donanım/ekipmanlarını bir ara toparladıktan sonra buradaki arkadaşlarımıza bağış olarak ve karşılıksız vermek istiyorum. Çok birşey yok: motosiklet çantaları, bot falan. Atmaktan ziyade, kardeşimin değer verdiği bu eşyaları yine kendisine ve bu hobiye gönül verip aynı sevgiyle ve taşıdıkları manevi değerle kullanacak birilerine vermek hem benim hem canım kardeşimin gönlünü ferah tutacak.

Kardeşimin telefonunu kapatmayacağım. Elinizde varsa her zaman arayıp bana bir merhaba diyebilirsiniz.

Hepimizin başı sağolsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Başınız sağolsun dostum Allah rahmet eylesin gerçekten sakin bir arkadaştı takip ettiğim kadar.

Bu arada kedilerin hisleri kuvvetlidir inşallah bu dünyada yaptığı iyilikler ona ahirette mukafaat olarak geri döner.
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF150 '09
    Allah rahmet eğlesin mekanı cennet olsun. Yazıyı okurken gözlerim doldu Allah sizlere dayanma gücü versin çok zor.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun, ailesinin de başı sağ olsun. Allah sabır versin sizlere.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tekrardan merhaba.

İsmim Bülent, Bilgin'in abisi olmaktayım. Öncelikle, kazanın yerine ve oluş biçimine dair zaten doğru tespitler burda yapılmış. Olay hız değil, şeritlerin aniden daraldığını önündeki TIR kapattığından görememiş, gördüğünde de zaten geçmiş, yavaşlamaya çalışmış ama bariyere çarpıp TIR'a doğru savrulmuş. Başından kasketi fırlamış, o kasket nasıl çıkmış aklım almıyor. Kasket çıkmamış olsa bir ihtimal yaralı olarak da olsa sağ çıkabilirmiş. Karakolda polis memurlarının Mobese kameralarıdaki gözlemleri neticesinde bana söyledikleri Bilgin'in şeritlerin ilerisinde, kaza yerinde aniden daraldığını bilmemesinden ötürü olması gerekenden daha yüksek bir hızla bariyerlere çarptığı. TIR görüşünü kapattığı için suçlayamıyorlar. Pisi pisine güme gitti yani. TIR şoförünü ifade verirken gördüm, konuşmadım. Suçlu olmadığı için nefret veya herhangi bir duygu beslemiyorum, Allah'ın takdiri böyleymiş. Ifademde "Suçlu bulunması halinde cezalandırılmasınını talep ediyorum" dedim, suçlu olduğunu düşünmüyorum.

Sizlere biraz kardeşim Bilgin'den bahsetmek istiyorum. Onu belki burda motosiklet tutkusuyla tanıdınız, ama o sizleri(Çoğunuzu) o kadar çok severdi ki, sizin onu birazcık da olsa daha iyi tanımanızı isterim.

Bilgin bu forumu ve burdaki sosyal ortamı, sizleri gerçekten çok severdi. Çoğunuzu isim isim bilirdi. Evimizde bir adet PC var, her akşam oturur başlıkları düzenli olarak okurdu. Çok yumuşak huylu, içine kapanık bir insandı. Bundan ötürü mekanik ve elektronik ile aşırı iç içe idi. Çok zeki olmasından ötürü de evde akla mantığa gelmeyecek envayi çeşit icatlar yapardı. Motosikletine taktığı ABS'yi Florida'dan beraber sipariş etmiştik. Vergiden falan kıvırmak için satıcı firma ile diyaloğu bizzat ben yürütmüş, koskoca ABS'yi 4 parçaya böldürüp "yenidir" damgası vurdurup, her bir parçayı 80 USD'nin altında bir fiyata göstertip Bursa'da 4 farklı isimdeki 4 farklı adrese göndertmiştik. O Motosikleti işyerinde 2-3 haftalık bir süreçte, eBay'den satın aldığı Honda servis kitapçığının da yardımıyla visasına kadar söküp ABS'yi takıp sonra o motoru tekrar bir araya getirmişti. Patronu hatta motosikletin tüm parcaları tek tek yerde iken gelmiş "Sen bu motoru toplayıp bir daha çalıştır sana prim vericem" demişti. Gerçekten yaratıcılığı üst seviye olan inanılmaz zeki bir insandı. Uzaktan kumandalı model Helikopter ve Uçaklara da çok meraklıydı ama kontrolünü beceremiyordu. Çok para harcadı ama uçurmaya çalıştığı her şey kırıldı. Kırılan bozulan hiç bir şeyi asla atmadı, evin bir köşesi uzaktan kumanda, kablo ve model helikopter/uçak hurdalığı hala. Dokunmaya kıyamıyoruz şu an.

Bilgin kendi hayatımda tanımış olduğum en imanlı insandı. Özellikle son yıllarda Ramazan ayının yazın en uzun günlerine gelmesine aldırmaksızın hasta olsa bile 30 gün eksiksiz oruç tutardı(Yaptığı kazalardan ikincisi akşam işten gelirken oruç halsizliğinden idi). Allah'a çok inanır, en ufak rahatsızlığında, baş dönmesinde annem veya ablamı arayıp "Bana bi okur musun" diye rica ederdi. Uykusuzluk problemi vardı, akşam uykusu gelsin diye yoğun uyutucu bir hap alır, sabah da kalkınca kendine gelebilmek için bir başka hap ile güne başlardı. Uyumayı çok severdi. "Çok Komik hareketler Bunlar" en sevdiği TV programıydı, ama sürekli yanıbaşımda ben World of Warcraft oynarken yatağıma uzanıp son ses telefonundan izlerdi. Çok az ama çok öz konuşan bir insandı. Alkol, sigara ve küfürü ağzına hiç almadı. Nereye misafirliğe gitsek insanlardan uzak bir köşeye çekilir telefonuyla oynardı. Hep düşünceliydi. İşinde Bursa şehrinin en iyisiydi, alüminyum cephe kaplana sektöründe ismini bilmeyen yoktu. Çok çalışkandı. Apartmanımızın etrafındaki sokak kedilerine her ay 150 TL masraf yapıp yem alır, yaz kış doyurur, aç bırakmazdı. Hem bizim hem yan apartmandaki birkaç kedi düşmanına aldırmadı, o kedicikleri diz boyu kar yağan gecelerde eve bile aldı. İnanmayabilirsiniz ama, dün cenazesini İstanbul'dan Bursa'ya getirdiğimizde Allah'ın takdiri, apartmanda ne kadar kedi varsa cenaze nakil aracının yanına toplandı.

Kardeşimi dün Bursa Göcmen Konutları Camii'nde ikindi namazına takriben Görükle Yeni Mezarlığı'na defnettik. Naaşı İstanbul'dan Bursa'ya zamanında yetişemeyecektik, Allah razı olsun bize çok kahraman bir Cenaze Nakil Aracı şoförü denk geldi. Adam korna, siren ne varsa yaktı; 100'ün altına inmeden ya en sol şeritten ya da emniyet şeridinden kırmızı ışığa aldırmadan kahramanca tam da zamanında yetiştirdi Bilgin'i. Kardeşimin cenazesi, hayatımda şahit olduğum en kalabalık cenazeydi. Yiğidimin çok seveni varmış. Allah seveninden sevmeyeninden, taziyede bulunan bulunmayanından, gelen gelmeyen herkesten, hepinizden razı olsun.

Canının yarısını, pir parçamı kaybetmiş bir abi olarak ilk tavsiyem öncelikle bu başlığı herkese örnek teşkil etmesi için sabitlemeniz. Yeni arkadaşlara da tavsiyem motosiklet alacaksanız 600 CC gibi bir canavara 5 yıllık bir deneyimden önce bulaşmayın. Kardeşim tam ekipman gezerdi, motosikletin kendisi kadar ek masraf yaptı. Bu işi adabıyla yapması gerektiğini düşünüyordu. Yine de bu tam ekipman onu kurtarmaya yetmedi. O yüzden özgüveninize çok fazla bel bağlamayın.

Son olarak, Bilgin'in evde kalan motosiklet donanım/ekipmanlarını bir ara toparladıktan sonra buradaki arkadaşlarımıza bağış olarak ve karşılıksız vermek istiyorum. Çok birşey yok: motosiklet çantaları, bot falan. Atmaktan ziyade, kardeşimin değer verdiği bu eşyaları yine kendisine ve bu hobiye gönül verip aynı sevgiyle ve taşıdıkları manevi değerle kullanacak birilerine vermek hem benim hem canım kardeşimin gönlünü ferah tutacak.

Kardeşimin telefonunu kapatmayacağım. Elinizde varsa her zaman arayıp bana bir merhaba diyebilirsiniz.

Hepimizin başı sağolsun.
    Allah taksiratını affetsin.. Sizlere de sabır ihsan eylesin.. Eşyalarını da dağıtmayın, bence size bıraktığı, onu hatırlayacağınız ona ait son parçalar onlar..
    Zuzuuw ve halilom bunu beğendiler.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    ARKADAŞLAR TÜM FORUMDAKİLERE SESLENİYORUM GÖZÜNÜ SEVEYİM YENİ BAŞLAYAN, BAŞLAYACAK OLAN, HEVESLİ OLAN, MERAKLI OLAN HERKES BU KONUYU MUTLAKA BAŞTAN SONRA OKUSUN!!! daha önce başka sayfalarada yazdım aynen aktarıyorum "forumda okudğum konuda arkadaşın 1 yıl geçmemesine rağmen yavaş yavaş ölüme nasıl gittiğini sayfa sayfa okudum, gerçekten çok çok çok kötü bir olay, kader mi desem inat mı desem şeytan mı yaptırıyor desem bilemiyorum o kadar üzüldüm ki ve her 10 kişiden 9 u hatta fazlası öleceksin yapma etme demiş :( tabiki şu konudan bahsediyorum http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/138679-ilk-motorum-600rr-8.html , buradan benim gibi motora yeni başlayacak arkadaşlara sesleniyorum, forumdaki konuyu okuyun ve kendizie gelin, ben direkt Yamaha Ybr 125 almaya ve baya baya öğrenipte doğru düzgün birşeye geçmeye karar verdim, iyiki farkına varmışım (geç olmadan) çok şükür..." / Allah rahmet eylesin bütün vefat eden arkadaşlara inşallah :(

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Bülent abi tekrar başınız sağolsun, kardeşimizi tanımıyordum şahsen fakat çok çok üzüldük hepimiz, iyi bir arkadaşımız olduğunu anlamak zor değil fakat hepimiz için zor olan her an başımıza gelecek olan aslında.

olayın ciddiyetine varmak için konu sabitlenmeli bence de, kullandığı motor için elbette tecrübe gerekli, peki pistte profesyonel yarışçı abilerimiz de hayatlarını kaybederken onların tecrübelerinden şüphemiz var mıydı? hayır.
    600cc üstü racing tipi motorların trafikte olmaması gerektiğine inanıyorum artık, çünkü öldürüyor bi şekilde ne kadar uzman sürücü olsan da bi gün geliyor ve alıp gidiyor seni. Başımız sağolsun.
    duamız Bilgin'le.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Gözlerim doldu Bülent Abi. Söyleyecek çok şey yok. Allah cennete kavuştursun.
    halilom bunu beğendi.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Başımız sağolsun mekanı cennet olsun

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    iyiler erken ölür...

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    10dk once ders calismaya ara verdim, konuyu okuyunca basima agri girdi yemin ederim ders calisamiyorum, dilden ne gelir artik.Allah gunahlarini affetsin, mekanini cennet etsin, sevenlerine sabir versin...

soccer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    Hayatının baharında..
    başınız sağolsun, mekanı cennet olsun.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    Bülent Bey'in yazısını gözleri dolmadan okuyabilecek bir insan evladı tanımıyorum ben. Ofiste çay simit yaparken okudum ve o simit boğazımda düğümlendi. Başınız sağ olsun. Rahmetlinin mekanı cennet olsun. Başka ne denir ki.
    farcob, mgora ve halilom bunu beğendiler.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Allah dayanma gücü versin acınıza bana attığı mesajlar belki duruyordur mesaj kutusunda çalıştıgım ilçeye geliyordu tanışmak istemiştim kısmet olmadı, Allah rahmet eylesin eşyalarını bencede vermeyin çok üzmüyorsa sizi kalsın evde
    halilom bunu beğendi.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Bilginozunun agabeyi dogru tespit yapmış aynısını ben de dedim, aynı yolda kaza riski atlattım

Motosikleti
    Pulsar
    Allah sizlere Sabırlar versin, Bilgin kardeşimizin mekanı cennet olsun.

YsNLzTrK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster
    Allah rahmet eylesin.Allah sevdiği kulunu yanına erken alırmış.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Allah ( cc ) rahmet eylesin.
    600 cc ilk motorum diye başlık atan arkadaşlar boşuna küçük cc ile başlanmalıdır denmiyor.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

eroceto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gas Gas 250 EC
    Yazdıklarınızı okurken inanılmaz duygulandım.. Hayata sevgi dolu bakan bir insanın, sevdiklerinden erken ayrılması.. Bir zamanlar çok kullandığım bir söz vardı artık yazmıyordum.. "Ölümümün motor yüzünden olacağını söylüyorlar ama aldırış etmiyorum çünkü insanlar sevgileri ve tutkuları için yaşar onlar için ölürlermiş." derdim. Bu sözün ergenlik olduğunu düşünüyorum..

Geçen sene babamı kaybetmiş biri olarak, sevdiklerini kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum..

Allah yardımcınız olsun sabırlar versin, kardeşinizin mekanını cennet eylesin..
    halilom bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ......,
    Bilgin bu forumu ve burdaki sosyal ortamı, sizleri gerçekten çok severdi.
    Hepimizin başı sağolsun.
    Mesajlardan fark etmişsinizdir biz de kendisini severdik.

Hatta bir kaç gün önce açtığı yolda radar var mı konusuna çok sinirlenmiş ağzıma geleni yazdığım bir mesajı göndermek üzereyken kıyamayıp vaz geçmiştim.

Dinlemeyeceğini biliyordum boşuna kalbini kırmayayım diye düşünüp açtığı konuya bir şey yazmadan geçtim.

İçimden başına bir hâl gelmese bari diye geçirmedim desem yalan olur.

Bilgin, sorgulayan, irdeleyen, entellektüel bir kardeşimizdi.
    Bu tür insanlar hem foruma, hem de kişinin kendisine çok katkı sağlarlar.
    Bu nedenle dikkatle takip ettiğim ender üyelerden biriydi.
    Memleketlim olduğu için önümüzdeki tatilde Türkiye'ye geldiğimde tanışır sohbet ederiz diye düşünüyordum ama nasip değilmiş.
    Gerçi tanışmayı biraz ertelemiş olduk. Nasılsa er ya da geç bizde gideceğiz o diyarlara.
    Üzüntümüz büyük.
    Tekrardan başımız sağ olsun.
    DamienRice, Levent, *Heka ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)