Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Gizli Kacamaklar ..

Motovento
    REKLAM ALANI

GİZLİ KAÇAMAKLAR
    Birçoğumuzun yaptığı şu gizli kaçamaklar yok mu? Belki bilinmeyen, belki yasak oluşu, belki de sadece kendimizi tatmin etme isteği. Bence en çok kalbini dinlemektir sebebi.
    Gündüzleri çalıştığım, akşamüzeri çocuklarımın okuldan gelmesi sebebiyle, günün aydınlık zamanı motosikletimden uzak geçerdi. Sessizlik sarıp ta kalbimin sesi yükseldiğinde günün karanlık zamanı çağırırdı hep içine. Öyle gecelerden birinde evde yorgun oturmuşken, sanki biri bana seslendi gibi. Kapıyı açıp baktığım gayri ihtiyari. Kimsecikler yoktu sadece ayın ışığıyla gözüme parlayan motosikletim kapının önünde. Ne kadar ihmal ettiğimi fark ettim bir an. Kaç gündür öylece duruyordu oracıkta. Saat gece 11’e gelmek üzereydi ve yarın erkenden çocukların okulu ve iş…
    Evdekilerden habersiz yavaşça üzerimi giyindim. Sorsalar sanırım markete derdim. Aylardan mart, kış daha bitmemiş hava buz gibi. Kışlık ne varsa üzerimde, kaskımıda aldım hazırım. Usulca kapadım kapıyı, çıktım dışarı. Dikkat çekmeden vitesi boşa alıp, sürükledim evden uzağa. Neden bu kadar beklettin der gibiydi motosikletim. Benden önce hazırdı yollara.
    İstanbul’un Avrupa yakasından çıktık yola geziyoruz bir oraya, bir buraya. Gece; yollar boş, uzun ve bizim. Fakat fazla vakit yok 1 saat gezip eve geri dönmeliyiz. Kaç 1 saat? O beni, ben onu tetikliyoruz daha uzağa diye. Otobana girip Anadolu gişelerine gelene dek nereye gittiğimden haberim yoktu. Buraya kadar gelip de aynı yoldan geri dönmek pek sıcak gelmedi. En azından İzmit’e kadar gidip oradan dönmeliydim ki yola çıktığımıza değsin.

Sanırım evdekiler hala beni televizyon izliyorum sanıyor.
    Fark edilirse yine olay çıkacak diye düşünürken İzmit sapağına geldim. Hay aksi gaz kesmeyi unutmuşum, sapağı kaçırdım. Biraz daha ileride yine İzmit sapağı var. Hayda… yine kaçırdım. Kimi kandırıyorum ki? Benden başka kimse yok!
    Ankara yazıyor levhada. Şöyle ucundan bakıp dönerim eve diyorum ve yola devam. Ne kadar da keyifli, zincirleri kırıp kaçmış gibiyim. Ankara istikametinde yol alırken Bursa levhası sağa işaret ediyor. Bursa’yı Ankara’dan daha iyi biliyorum en iyisi oraya gidip dönmek!
    Hava git gide daha da soğuyor. Kim demiş kışın motora binilmez? Ellerim, ayaklarım donmaya başladı ama delikanlıya bir şey olmaz! Daha sık mola vermeye başladım ve molalarda içtiğim çay sayısı 1’den 3’e çıktı. Eve dönsem mi artık? Diye yan çizmeye başladım. Bu kadar gelmişim buradan geri dönmek mi olur şimdi? Olmaz tabi. O zaman yola devam (sanki mevsimlerden yaz, sanki yarın iş yok, sanki ben superman’im de soğuk geçirmem!). Orhangazi de verdiğim bu düşünceli moladan sonra çok aklı başında bir karar almış gibi İzmir’e gitmeye karar veriyorum.
    Neden İzmir? Sanırım İzmir’i bilinçaltında hep sıcak bir yer olarak hatırladığım için. Aslında sebep ve bahanelere hiç gerek yok. Soğuk bile yıldıramadı. Karar en başta evde alınmıştı ve biz yol yapacaktık. Peki, o zaman hadi İzmir’e.

Bir gecelik macera soğuğa yenik düştü
    Susurluk’ta mola vermek için durduğumda delikanlılığın bittiğini fark ettim. Soğuktan donan parmaklarımın acısından ağlamak üzereydim. Yasa tesislerinde ısınmak için oturduğumda saatin sabah 05:30 olduğunu fark ettim. Artık eve dönmemim imkanı yok. Hele İzmir mümkün değil. 10 metre ilerisi bile imkansız!
    Keşke evde televizyonu kapatıp çıksaydım. En iyisi ben eve bir süre dönmeyeyim de merak edip kızmasınlar bana. Konuşmalar kafamda canlanıyor; “Serseri misin sen? Ne işin var gece bu soğukta dışarıda?!”, “Bu ne sorumsuzluk!”, “Anne olduğunu unutma, sen erkek değilsin!”
    Tamam kaçamak yapmak güzeldi ama bir de bunun yakalandıktan sonra ki kısmı var. Benim halimden en iyi kim anlar? Tabi ki babam anlar. Hemen cep telefonuna bir mesaj: “Baba, ben Susurluk’tayım, şu an saat sabah 06:00. eve yetişmeme imkan yok, çocukları okula sen bırakır mısın? Annemi idare et lütfen. Bir de ben işe gelemeyeceğim, sorry. Mucux” (kısa ve öz ayrıca masum ve açıklayıcı)
    Susurluk’ta bir otelde kalıyorum ve ertesi sabah Bandırma feribotuna binip eve geçiyorum. Ev halkı işe gitmiş bana söylenecek kimse kalmamış. Bir güzel uyku çekiyorum. Uyandığımda yaptığım kaçamağın mahcubiyeti ile başım önümde ama kalbimin sesine gitmemin mutluluğundayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    ıste motosiklet nasıl birşey diye soranlara okutmak lazım
    Ride your way

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Herkese böyle kaçamaklar lazım arada (yine de ilginç olmuş bi saatliğine diye çıkıp da kendini Susurlukta bulmak )
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Bence süper olmuş. Arada böyle sıradışı şeyler yapmak güzel.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    biraz önce bunu yapabılırdım(k)
    kız arkadasım ve bı kac arkadasımla beraber bu kadarı degıl ama ızmıte kadar gıtme dusuncemız vardı..
    son anda yattı
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Özgür akla düştümü yapmak lazım

Çok sıcak bir yazı... İnsan içinden geçenleri buluyor okurken...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Ahhhh ahhhh tek başıma yaşıyor olsaydım, en azından sabah kalkıp beni bulamadığında üzülecek birisi olmasaydı, ( ayıptır soylemesi babamdan da tırsmasaydım ) bende en azından motorla geziyo olurdum. Güzel yazıydı
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    öncelikle yazının sonunda içimi çekmemi sağladığınız için teşekkür etmeliyim
    tam da motosikletçiye yakışır bir kaçamak
    aradaki hayal edilen konuşmalar şuna benziyor : kız kısmı motosiklet mi kullanırmış
    ne tuhaf ve sinir bir cümle neden kullanmasın alla alla genç yetişkin anne evlat hiç fark etmez ...
    bana ayrıca geçen akşamki muhabbetimizi hatırlattınız
    saat 12 ye doğru volkan ile beraber iki eylül kampüsünden çıkıp otogara arkadaşlarımızı götürecektik.
    ayak üstü arkadaşları otogara götürmek yerine kütahyaya kadar bırakmayı düşündük.
    kütahyada da arkadaşların evinde kalıp sabah volkanla beraber eskişehire dönecektik.
    ama bunun için benim babamdan ve annemden izin almam gerekiyordu.
    ve bir anda bu bana imkansız gelmişti ve biz soluğu otogarda almıştık
    şimdi düşünüyorum da keşke biraz daha büyük olsaydım da iki motosiklet
    birinde volkan birinde ben arkamızda arkadaşlar dört kişi
    böyle bir kaçamak yapsaydık

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    bukadar uçuk kaçıklık şaşırdım valla pes diyorum ..
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    YZF-M1(el emegi maketi)
    GÜZEL BİR YAZIYMIŞ DENEMEK LAZIM HAYAT OT GİBİ GEÇMEZ ARADA BİR UFAKTA OLSA BUNA BENZER YADA DAHA MAKUL BİŞELER YAPMAK LAZIM
    Söz Konusu [B][COLOR="Red"]GALATASARAY[/COLOR][/B]'sa Gerisi Teferruattır...

trinacria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaçamağın böylesi iyi cesaret doğrusu motorum olunca bende yapacam
    [B][COLOR="Red"][CENTER]1000 lerce dansözüm olacağına 1000 cc makinem olsun ![/CENTER][/COLOR][/B]

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşey makinanın kapasitesine bağlı.Altımda yolu yiyen bişey olursa benimde yakın mesafeden dönmek gibi bişeyim olmaz.Ama bizimki kendini yiyip bitiriyo.O yüzden şimdilik biraz uzak bişey ama bende yapıcam yakında bunlardan
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

limp65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen yazın motorize dergisinden... çok güzel bir yazı

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    ilginç bir yazı , macera güzel ,motosiklet aşki bu işte ya.......
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bayıldım bayıldım Daha sık siteye giremez misin ?
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    sitede bu başlığı sabitlesek aslında hakikaten çok güzel motor aşkı bu olsa gerek........

Motosikleti
    cbr 125
    evet sabıtleyelım ya cok guzel hayran hayran okudum
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bende katılıyorum arkadaşlara....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    genç motorcuların zihinsel fiziki ahlaki gelişimini olumsuz etkileyebilecek bu yazınız için teşekkür ederiz

"müdürüm ben balıkesir - izmir yapıcam ankara dan , işe gelemiyorum mucux"
    yazabilmeyi ne çok isterim

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Müthiş bir yazı Name.Bir solukta okudum ve kendim kullanıyor kadar hissettim o anları.O kadar uzaklara gitmesemde benimde yaptığım gece kaçamaklarını anımsattı.Herkese tavsiye ederim
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)