Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cafe Racer projesi için uygun motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

Kasımda 16yaşıma giriyorum ve a1 ehliyet almayı düşünüyorum.Aklımda Street Racer ve Chopper karışımı bir makine yapmak var yani chopper namına kastettiğim şey arka tekerlek gövdeden biraz uzaklaştırılcak sadece aslında anlattığım şeyin sportser olduğunu kavramışsınızdor.Öncelikle boyum 192cm bu yüzden motor küçük olmamalı motorun üstünde büyük durmak istemem Aklımda 1987 model bir Honda cb125 var yeni toplanmış. Sorularım;
    1.Bu motor sportser e çevrilir mi?
    2.38.000km de satana kadar ortalama 150.000km yaparım.Sorun çıkartır mı?
    3.Sportser halinde iki kişilik bir makine olur mu? ve sonuçta 125cc iki kişiyi çekerken zorlanır mı?
    4.Motorun boyutları nelerdir? 192cm boyumla üstünde komik durur muyum?
    5.Benzin tankı değiştirilerek görüntü için daha büyük bir tank alınır mı?
    6.Son olarak bu motora 6.500tl'ye almak yerine 10.000tl'ye Suzuki vanvan 125mi alayım?

İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egemen0zturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anket yapsan evet hayır şeklinde her soruya cevap yazmak daha kolay olurdu

urlalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bulsa da alsa
    Aynı motorla yaklaşık 112000km yapacaksın yani, doğru mu anlamşım? Hayır yani ikinci el siteleri 10-15bin km kullanılıp elden çıkan makinelerle dolu da. İlk motorun olacağını da hesaba katarsak bence projelik durumları ikinci motorun için düşün, tabi tercih yine sana kalmış.

Bu sorular benim için de epey güzel toparlanmış. Cevap verebilecek birileri olursa müteşekkir olurum.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk olarak hacı dayı seleyi tek kişilik yapma genç adamsın sevgilin olacak hatunla gezersiniz cafe racer düşün
    Benimde senin gibi düşüncelerim vardı
    Motor alayım bober yapayım cafe racer scrambler yapayım düşünceleri

Motoru aldıktan sonra proje malzemelerinin listesini oluşturdum ve hiç bir zaman listeyi işleme sokucak zamanım olmadı
    Aydında evimin garajı var gidicek zamanım da olmadı

Bu arada 2 tane cg motoru parçalayıp cc yükseltme işinede giriştim 8 yaşımdan beri bu işlerle uraşırım hobi olarak
    3 tanede hurda belgeli motor aldım

1- garajın ve sabrın yoksa hiç bulaşma
    2- suzuki vanvan ı yakından gördüm çok tipsiz bee
    3- proje yapıcaksan bajaj boxer al bende aldım alanların %70 i proje için almıştır

Bajaj Boxer düşük cc için kesinlikle uygundur.Yüksek cc içinse CB 900 Hornet uygundur bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)