Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Duke 200 Çalışma anı ve yanık kokusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,
    Yaklaşık 1 yıldır çalışmamış halde olan duke 200 motorumu sabah çalıştırdığımda, marştan 1 dk sonra gidon tarafından yanık kokusu ve dumanla karşılaştım ve hemen kapattım.
    Daha sonra tekrar denedim ve yine aynı şey oldu.Soğutma sıvısını kontrol ettim. Max ile min arasında dolu.
    Sizce sebebi ne olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Hocam benim de başıma benzer bir şey gelmişti. Gidonun ordan farklı bir koku ve duman. Karterden yağ kaçıyormuş. Sizde de bu tarz bir şey olabilir altına yatıp inceleyin belki yağ kaçağı vardır.

Yerde bi yağ akıntısı gibi iz yok ama bakmak da fayda var. Teşekkürler

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Bence %90 far tesisatı kablolarında açık var birbirlerine değiyor. Benim pulsarda da oldu. Başka türlü duman çıkıcağını sanmam.

arkadaşlar buraya nasıl fotoğraf yüklüyoruz. Koku ve dumanın çıktığı yeri buldum paylaşmak istiyorum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gorkem_uy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar buraya nasıl fotoğraf yüklüyoruz. Koku ve dumanın çıktığı yeri buldum paylaşmak istiyorum
    https://hizliresim.com sitesine gir, fotoyu seç ve yükle, foto yüklendikten sonra "Forumlar : bbcode" kısmında yazan linki kopyala, kopyaladığın linki bu sitede yazı yazacağın bölüme yapıştır.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı gorkem_uy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hizliresim'e yükle sonra vereceği linki kopyala. Buraya gelip yorum atma kısmındaki fotograf ikonuna bas ve cıkan çubuğun içine yapıştır.

Sağol hocam pek alışkın değilim forumlara [IMG][/IMG][IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Bu radyatörün tam arkasında motor bloğuna giren metal borudan geliyor, alt fotoğrafta net gözüküyor. kablolarla alakası yokmuş. artık ne olduğunu bilmiyorum yağ kaçağı mı yoksa başka bir şey mi ? Bir motor ustası çağırıp baktıracağım gibi duruyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eğer plastik kablo yanığı kokusu gibi birşey değilse egzoz manifoldu üzerinde geçmişten kalma yağ,toz kalmışsa motoru çalıştırdığında egzoz ısındı da o mu koku yaptı acaba? ya da motor bloğunda yağ kaçağı varsa motor ısındıktan sonra o da koku yapmış olabilir.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer plastik kablo yanığı kokusu gibi birşey değilse egzoz manifoldu üzerinde geçmişten kalma yağ,toz kalmışsa motoru çalıştırdığında egzoz ısındı da o mu koku yaptı acaba? ya da motor bloğunda yağ kaçağı varsa motor ısındıktan sonra o da koku yapmış olabilir.
    hocam 1dk içerisinde geliyor koku yani tam anlamıyla bir ısınma olmadan. Eğer o motor bloğuna giren açık kahve boru egzoz manifoldu ise uç kısmında bir renk değişimi gözüküyor zaten nemli gibi. O zaman kaçak yüksek ihtimal duruyor. Başına gelen arkadaş varsa tavsiye verirse sevinirim

Motosikleti
    Monster 696
    Dostum ben de 200 duke kullanıyorum manifoldun çıktığı noktada öyle bir renk yok bende. İçerde bir sıkınıtı olabilir. Götürüp baktır bence daha fazla da çalıştırma motoru.
    gorkem_uy bunu beğendi.

Motosikleti
    Monster 696

bugün konuyu hatırladım çektim senin icin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler