Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

suzuki inazuma ile merhaba

Motovento
    REKLAM ALANI
    volki2020 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    selamın aleyküm,merhaba değerli forum üyeleri.yaş 48 istanbul dan yazıyorum. emekliyim daha önce honda 125 ace ve pulsar ns 160 kullandım.ancak bu iki motor da bana hitap etmediği için çok uzun araştırmalar sonucu inazuma gw 250 almaya karar verdim.2013 model kazası ve yatması olmayan bir inazuma aldım ancak sahibi satacağı için bakım yapmamış doğru düzgün.ön arka balata,zincir,ön arka lastik hava filtresi bitik durumdaydı bende değiştirdim.furş bilya takımı da değişecek ancak henüz almadım ama alıcam.ön tur camı aldım ancak içinden motaj klavuzu çıkmadı.youtube den de araştırdım inazuma tur camı montajı ile ilgili video bulamadım.satıcıyı aradım ondada yokmuş.debriyaj balatası,dişliler iyi dedi usta.motor 30 bin km de.km yi de dikkate alarak başka değişmesi yada kontrol edilmesi gereken bir şey kalmış mı sizce.sıvıları,yağı ve yağ filtresi yeni değişmiş.başka neler yapmalıyım sizce.evet çok masraf ettim ama motoru çok beğendim ve en az 5 yıl binmek istiyorum.hız ile işim yok.konfor ve sürüş zevki önemli benim için.bir de tur camı nasıl monte ediliyor bilen varsa yardımcı olmasını rica ediyorum.herkese iyi günler kazasız sürüşler dilerim.yardımcı olanlara da şimdiden teşekkürler
    Justforfun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Aleykum Selam, hayırlı olsun.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Hayırlı olsun.

Şunlara bir bak hocam.

https://www.youtube.com/watch?v=1Bl1pKbdkyA
    https://www.youtube.com/watch?v=MALlY6JZkmM

ilk video iş görür gibi.

Yine ayrıntılı bakmadım videolara ama kendin bakmak istersen.
    Şu aramayla buldum.
    https://www.youtube.com/results?sear...250+windshield
    20

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi hoşgeldin. deneyimlerini paylaşırsın diye umuyorum; birkaç aya bende alacağım gibi inazuma.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Hayırlı olsun,2 ay evvel sattım inazumayı, 10 numara bir motor, çok beğeneceksiniz,sarf malzemesi pahalı bir motor değil,lakin yedek parça biraz pahalı, hangisi pahalı değilki ,ben 660cc enduro için sattım motorumu,değişmesi gereken neyi varsa değiştir,sonra arkana bile bakma gez babam gez, Facebook sayfasında ilgili inazuma gurupları var,orada istediğin bilgileri bulabilirsiniz,birde bu gruplarda İstanbul'da ikamet eden ve faal olan arkadaşlar var ,onlarla tanışıp yardım alabilirsin,face'de metin göloğlu var, Yusuf keskin var, onlar bu konuda iyiler ,onlarla tanışıp yardım alabilirsin, hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin, Eskişehir den selamlar,bu forumda (hayat gezince güzel) gezi serisi var , inazumanın ne kadar sağlam olduğunu bu gezilerde görebilirsin, Selamlar

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hayırlı olsun, fren sıvısını da mutlaka değiştirin. (Balatalara bakmamış adam fren sıvısına hiç bakmamıştır...)

Benim motorda da 1 sene önce değişmiştim, son zamanlarda performans düşüklüğü başladığı için bu hafta sonu değiştirdim, sadece 1 sene olmasına rağmen sıvı tamamen bitmiş. Yenisini koyunca frenler çok daha güzel tutmaya başladı. (Bundan sonra en fazla 6-8 ay geçti mi değiştiririm artık. Pahalı bir şey de değil, kendin yaptıktan sonra...)

volki2020 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Hoşbulduk eyvallah.hepinize çok teşekkür ederim eksik olmayın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)