Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

KTM Duke 390.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ktm Duke 390
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi geçmiş olsun. Sizin adınıza çok sevindim. Artık satmadan keyfini alarak sürün
    Çok çok teşekkürler, inşallah hepimize sağlıkla sürmek nasip olur motorlarımızı

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi sorunsuz bin artik duke 390 guzeldir.ben bu hafta konjektor deistirdim malum saat omru varmis bitmis
    Dün ustadan getirirken 1 saate yakın kullanma fırsatım oldu. Gerçekten keyif aldım Dedikleri kadar haylazmış. İnşallah bu yeni konjektör uzun müddet gider, başka masraf yapmazsın. İlk Bajaj tarafına bakın ama mümkünse. Gerçekten çok fiyat farkı var çünkü.

Bu arada benim çektiğim resimler de şurada dursun:

Atincozkan ve Osm@n bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ktm Duke 390
    Benim bir sorum daha olacak arkadaşlar; bugün 1 saat kadar daha kullanma fırsatım oldu motosikleti. Hiçbir sorun yok şükür ancak eve dönüp yağı incelediğimde şöyle bir manzara ile karşılaştım:

Bu yağın rengi kahverengi idi çok iyi hatırlıyorum. Şimdi gördüğünüz gibi kırmızıya dönmüş durumda. Antifriz ABRO marka ve kırmızı renk olduğu için ondan şüphelendim ancak dün onu max çizgisine kadar doldurmuştum ve orada bir azalma yok. Yağda da bir artma yok gibi. Serviste motul 5100 koydular ancak hatırlatmama rağmen 15w50 yerine 15w40 olanı koydular zannederim. Acaba fazla ısındığı için mi renginde bir değişme oldu? Gerçi normalde motor yağları ısındıkça kararır ama... Yabancı forumların birinde de aynı durumdan müzdarip olan Duke390 kullanıcıları okudum. Herkes çok normal demiş bu durum için ancak içime de bir şüphe düştü. Sizin yağ renkleri nasıl? Hiç bu tip bir değişimle karşılaşan oldu mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Motul zaten kirmizi renk.rengi cok normal.cok killandiysan tapayi acip bir cisimle yagin rengine bakabilirsin.3 bin kmye kadar kirmizi kalir,sonrasi kahverengiye doner.anrifrix karismis olsa antifrizin seviyesi azalir

Motosikleti
    Ktm Duke 390
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul zaten kirmizi renk.rengi cok normal.cok killandiysan tapayi acip bir cisimle yagin rengine bakabilirsin.3 bin kmye kadar kirmizi kalir,sonrasi kahverengiye doner.anrifrix karismis olsa antifrizin seviyesi azalir
    Yarın bir bakayım o zaman yağa. Takipte olayım bir süre de. Zaten 1000 km sonra bir yağ değişimi yapacağım. 15w50 koyayım bu sefer de bakalım. Yalnız yağın rengi ilk koyulduğu zaman kahverengi idi. Kırmızı Motul'lerden değildi onu net hatırlıyorum. İlginç...

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jamesjay. Uzun süredir bu başlığı takip ediyorum. Sorunların çözülüp keyifle binmeye başlamana sevindim. Güle güle kullan.

Bu arada araya kaynayıp ben de bir soru sorsam, burası tecrube kaynıyor, belki yardımcı olabilirsiniz.

2016 250 duke ( sizin motosikletinizle büyük oranda aynı), çalıştırmada duman atmamasına, yağın renginde ve miktarında herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen neden antifiriz eksiltir? (15.000 km ilk sahibi ve hiç zorlanmamış motor)

Motosikleti
    Ktm Duke 390
    Alıntı 4strings adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jamesjay. Uzun süredir bu başlığı takip ediyorum. Sorunların çözülüp keyifle binmeye başlamana sevindim. Güle güle kullan.

Bu arada araya kaynayıp ben de bir soru sorsam, burası tecrube kaynıyor, belki yardımcı olabilirsiniz.

2016 250 duke ( sizin motosikletinizle büyük oranda aynı), çalıştırmada duman atmamasına, yağın renginde ve miktarında herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen neden antifiriz eksiltir? (15.000 km ilk sahibi ve hiç zorlanmamış motor)
    Çok teşekkürler dostum, henüz şüphe götürmeyecek şekilde hallolmuş olmamasına rağmen büyük bir aşama kaydettik o kesin Senin sorununa gelince eğer duman atma yok, yağ renginde ve miktarında değişiklik de yok ve buna rağmen soğutma suyunda eksiltme var ise bir yerlerde kaçak olma ihtimali vardır. Soğutma suyunun döndüğü boruları ve radyatörü bir incelemek gerek. Eğer bir yerde bir açık varsa antifrizli suyun içindeki saf su miktarında buharlaşma olabilir. Böylelikle rezervuarda azalma görülebilir. Tabi daha bilgili arkadaşlar da yorumlayacaktır eminim.
    4strings bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    6bin kmdir %50 saf su ve antifriz kullaniyorum,milim eksilmedi.fikrim yok ama belki biyerde kacak vardir
    jamesjay ve 4strings bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ktm Duke 390
    Bir miktar yağı alıp temiz bir kapta inceledim. Viskozitesi normal, rengi de kırmızıdan çok, koyu kahve gibi geldi bana. Sanırım o konuda endişe etmeyi bırakmam gerek. Yalnız motor soğukken gaz verince stop ettiğini fark ettim. Fakat şükür ki stop ettikten sonra ateşlemeye devam ediyor Hararet seviyesinin ortalara gelmesini bekleyince de stop etme sorunu olmuyor. Sizde nasıl bu konuda durum?

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler