Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

KTM Duke 390.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ktm Duke 390
    Bir güncelleme yapayım arkadaşlar; bugün paketlerden birini daha teslim aldım. Ustaya götürecek araç henüz bulamadığımız için (ustaya araçla mesafe 1 saat) bugünkü boşluğumdan ve sabırsızlığımdan istifade ben giriştim işe yine içerideki yağı ve antifrizi temizledim, eski keçeleri çıkardım ve milin etrafında içeride kalan sıvı conta kalıntılarını temizledim. Bahsi geçen marka sıvı conta ve gresi ne yazık ki bulamadım (malum ada şartları :( ) ancak yine aynı işi görebilecek ısıya dayanıklı gres ve conta kullandım. Keçelerin dış yüzeyine sıvı conta uygulaması iç taraflarına da gres uygulaması yaparak eski bir keçe yardımıyla ikisini de olmaları gereken şekilde içeriye ittirdim.

bu işlemden sonra ucuz bir 10w40 otomobil yağı ve çok düşük silikat içeren abro 502 radyatör suyunu (kırmızı renk) motosiklete doldurdum. Motoru çalıştırdım rölantide bıraktım tam tamına 8 dakika sonra, hararet tavan yapamadan, fan açamadan motor kendisini kapattı. Ancak bu sefer makine yağı gözleme deliğinde önceki denemelerimdeki gibi bariz bir sıvı yükselişi veya sıvı rengi değişimi yoktu. Sadece bir miktar buğulanma vardı. Bu buğu normal mi bilmiyorum.

Makine kendisini kapatana kadar bariz bir duman atma, (ilk çalıştığında belli belirsiz bir beyaz duman atmıştı) radyatör suyunda yükselme de olmadı. Biraz bekledikten sonra test etme amaçlı yine çalıştırdım, tekrar kapattım ve içindeki yağı boşalttım. Yağ, içine koyduğum miktardan çok fazla değildi. Artmış gibi durmuyordu. Renginde bir bulanma olmuştu ama bir önceki denemeden kalan antifrizli su kalıntıları ve eski filtrenin (yeni temiz filtreyi henüz takmamıştım) içinde kalan kirli yağ olabileceğini düşündüm. Bir miktar da radyatör suyunu boşalttım, yağlanma yoktu.

Tüm bu aşamalarda kadranda sağ alt köşede yer alan "ünlem" ışığı hep yanıyordu.

Ve çalışırkenki videosu:

https://streamable.com/3klq0g

Şimdi özet geçmek gerekirse:

1. Yeni keçeleri olması gerektiği gibi taktığıma ve bu konuda hata yapmadığıma inanıyorum.
    2. Görünüşe göre keçelerden eskisi gibi bir sızdırma yok veya çok çok az emin değilim.
    3. Yağda sıvı yükselmesi gözlemlemedim, radyatör suyunda yağ gözlemlemedim.
    4. Fan açıp hararet yapamadan 8 dakika içinde neden kendisini yine kapattı aşağıdaki 5. numara haricinde hala net bir fikir oluşturamadım.
    5. Alelade 10w40 otomobil yağının ısındıkça inceldiğini ve motorun bunu anlayıp kapattığını düşünmek istiyorum çünkü çözmesi en kolay olabilecek şey bu şu an
    6. 4 tane yerden stok teyiti alarak sipariş vermeme rağmen 4 kez para iadesi ile full set conta takımını bir türlü getirtemedim. Stokta yok yanıtı ile karşılaştım. Onu da bir şekilde getirtip ustaya gitmem şart oldu sanırım artık.
    7. Başka bir fikri, yorumu olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    keçeler olması gerektiği gibi takılmış bir sorun gözükmüyor. bundan sonra keçeden sorun çıkacağını sanmıyorum. çıkan yağ pek hoşuma gitmedi rengi. muhtemelen eski sistemden kalan antifrizli yağdır.

duke 390'da sadece yağ basıncını ölçen sensör var. yağın niteliğini kalitesini su karışıp karışmadığını ölçen bir düzenek yok.

bu duruma göre stop etmeyi farklı bir yerde aramak gerekiyor. tahminim elektriksel bir sorun olabilir. yan ayak sensörü, killswitch, kontak kabloları ve içleri sprey ile iyice temizlenmeli.

daha sonra boğaz kelebeği üzerinde tek vida ile tutturulmuş map sensörü var. temizlenmeli kablosu spreylenmeli. egzoz üzerinde lambda sensörü var, balata spreyi ile temizlenmeli, soketi ise wd40 ile spreylenmeli.

ilaveten ısrar ile conta değiştirmek istiyorsan, dominar 400 contası ile bire bir aynıdır. aşağıya linklerini bırakıyorum. iki mal da orijinaldir. yan sanayi conta takımı alırsan metal kapak contası asla düzen tutmuyor. diğer contalara da ihtiyacın var ise gene dominar 400 ile bire bir aynıdır. gönül rahatlığı ile takabilirsin.

https://www.motopit.com.tr/urun/sili...nta-mtp0372645

https://www.kalyoncumotor.com/urun/b...ndir-ust-conta

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    O bugulanma ben yeni keceleri taktiktan sonra bendede oldu.yaklasik 2 hafta sonra kayboldu.eskiden kalma o bugu ...1 aya camdan izi kaybolur...yag ve su karismiyorsa durum harika...
    Motorun kendini kapatmasi araba yagindandir...
    Mumkunse 15w50 tam sentetik koyup deneyin.%50 antifriz su unutmayin.islem tamamdir...
    Kafaniz rahat surersiniz.surus bitince camdan yag seviyesini kontrol edersiniz....
    Tekrar karismismi diye yag tapasini ustteki filtrenin yanindaki plastik kapakli olani acip bcubuk sokup rengine bakarsibiz...
    Ben paranoyadan tam 1 ay boyunca hergun yagin rengine baktim.karismismi diye.bende hersey normal...bol sans

Motosikleti
    Ktm Duke 390
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keçeler olması gerektiği gibi takılmış bir sorun gözükmüyor. bundan sonra keçeden sorun çıkacağını sanmıyorum. çıkan yağ pek hoşuma gitmedi rengi. muhtemelen eski sistemden kalan antifrizli yağdır.

duke 390'da sadece yağ basıncını ölçen sensör var. yağın niteliğini kalitesini su karışıp karışmadığını ölçen bir düzenek yok.

bu duruma göre stop etmeyi farklı bir yerde aramak gerekiyor. tahminim elektriksel bir sorun olabilir. yan ayak sensörü, killswitch, kontak kabloları ve içleri sprey ile iyice temizlenmeli.

daha sonra boğaz kelebeği üzerinde tek vida ile tutturulmuş map sensörü var. temizlenmeli kablosu spreylenmeli. egzoz üzerinde lambda sensörü var, balata spreyi ile temizlenmeli, soketi ise wd40 ile spreylenmeli.

ilaveten ısrar ile conta değiştirmek istiyorsan, dominar 400 contası ile bire bir aynıdır. aşağıya linklerini bırakıyorum. iki mal da orijinaldir. yan sanayi conta takımı alırsan metal kapak contası asla düzen tutmuyor. diğer contalara da ihtiyacın var ise gene dominar 400 ile bire bir aynıdır. gönül rahatlığı ile takabilirsin.

https://www.motopit.com.tr/urun/sili...nta-mtp0372645

https://www.kalyoncumotor.com/urun/b...ndir-ust-conta
    çıkan yağ güzel değil evet. aslında son yağı içine koymadan önce mazotlu bir yağ karışımı akıtmıştım üstten ama birkaç marş döndürme işi aklıma gelmedi o an. bu şekilde akıttıktan sonra yeni yağı koydum direk. tabi bahsettiğim gibi eski yağ filtresi zift gibiydi onu kullandım bu denemede. bilemiyorum gerçekten bu kadar kirletir mi içeriyi yoksa hala az da olsa yağa bir antifriz karışımı var mı...

peki bu keçeleri oturttuğumuz bölümde oluşmuş çiziklerden filan içeri su dolma durumu olur mu yoksa çok mu düşük bir ihtimal o?

bunun dışında merak ettiğim nokta; içeriye su alması durumunda motor normalde kullanılmaya devam edebiliyor mu? yani bununla karşılaşan kullanıcılar nasıl fark ediyor? motor nasıl tepki veriyor? bendeki gibi stop ediyor mu yoksa başka bir uyarı mı veriyor?

conta dominar 400 ile uyumlu evet biliyorum, zaten duke 390 için bulamamıştım, dominar içindi hep bulduklarım ama dediğim gibi sipariş verdikten sonra öğrendim hep stokta olmadıklarını. attığın linklerdekilere bir bakayım. yine su alıyorsa bakılacak tek yer orası çünkü artık. bunu da anlamam için son bir kez daha içini temizleyip yeni yağ eklemem gerekecek sanırım.

bahsettiğin diğer bakılması gereken noktalara bakmaya çalışacağım, bu aralar yoğunluklarım var. en kötü gidecek ustaya bu motor ve o bakacak.

umarım bir an önce çözülür ve sağlıkla binmek nasip olur.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı jamesjay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkan yağ güzel değil evet. aslında son yağı içine koymadan önce mazotlu bir yağ karışımı akıtmıştım üstten ama birkaç marş döndürme işi aklıma gelmedi o an. bu şekilde akıttıktan sonra yeni yağı koydum direk. tabi bahsettiğim gibi eski yağ filtresi zift gibiydi onu kullandım bu denemede. bilemiyorum gerçekten bu kadar kirletir mi içeriyi yoksa hala az da olsa yağa bir antifriz karışımı var mı...

peki bu keçeleri oturttuğumuz bölümde oluşmuş çiziklerden filan içeri su dolma durumu olur mu yoksa çok mu düşük bir ihtimal o?

bunun dışında merak ettiğim nokta; içeriye su alması durumunda motor normalde kullanılmaya devam edebiliyor mu? yani bununla karşılaşan kullanıcılar nasıl fark ediyor? motor nasıl tepki veriyor? bendeki gibi stop ediyor mu yoksa başka bir uyarı mı veriyor?

conta dominar 400 ile uyumlu evet biliyorum, zaten duke 390 için bulamamıştım, dominar içindi hep bulduklarım ama dediğim gibi sipariş verdikten sonra öğrendim hep stokta olmadıklarını. attığın linklerdekilere bir bakayım. yine su alıyorsa bakılacak tek yer orası çünkü artık. bunu da anlamam için son bir kez daha içini temizleyip yeni yağ eklemem gerekecek sanırım.

bahsettiğin diğer bakılması gereken noktalara bakmaya çalışacağım, bu aralar yoğunluklarım var. en kötü gidecek ustaya bu motor ve o bakacak.

umarım bir an önce çözülür ve sağlıkla binmek nasip olur.
    içeriye su aldığında motor kullanılmaya devam ediyor. kullanıcılar pencereden farkdiyor ya da motor yatak sarıp kilitliyor o şekilde farkediyorlar.

attığım linklerde motopit'de stok olduğuna eminim. ofisleri yaşadığım şehirde.

Motosikleti
    Ktm Duke 390
    içeriye su aldığında motor kullanılmaya devam ediyor. kullanıcılar pencereden farkdiyor ya da motor yatak sarıp kilitliyor o şekilde farkediyorlar.

attığım linklerde motopit'de stok olduğuna eminim. ofisleri yaşadığım şehirde.
    peki bu yağ basınç sensörü hangi durumda devreye giriyor? içerideki su seviyesi yükselince devreye girip stop etme durumu yaşanıyor mu acaba? mantığını çözmeye çalıştığım için biraz fazla sorguluyorum kusura bakma dostum

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bugulanma ben yeni keceleri taktiktan sonra bendede oldu.yaklasik 2 hafta sonra kayboldu.eskiden kalma o bugu ...1 aya camdan izi kaybolur...yag ve su karismiyorsa durum harika...
    Motorun kendini kapatmasi araba yagindandir...
    Mumkunse 15w50 tam sentetik koyup deneyin.%50 antifriz su unutmayin.islem tamamdir...
    Kafaniz rahat surersiniz.surus bitince camdan yag seviyesini kontrol edersiniz....
    Tekrar karismismi diye yag tapasini ustteki filtrenin yanindaki plastik kapakli olani acip bcubuk sokup rengine bakarsibiz...
    Ben paranoyadan tam 1 ay boyunca hergun yagin rengine baktim.karismismi diye.bende hersey normal...bol sans
    Umarim keceler su an tamamdir. En azindan o hallolsun da baska yerlere bakalim sorunun cozumu icin. Paranoya yapmaya raziyim bir sure ben de Bir de 15w50 ile deneyecegim son kez, emin olalim tam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Ustad bende dedigim gibi o bugu 1 ay kadar cama yapisik kaldi.sonra sicaktan eridi gitti...
    Bu 1 ay surecinde surekli yap tapasini acip elimle yagin rengini kontrol ettim..
    Artik karismadigini anlayinca acmadim bidaha tapayi...
    Ancak su var her surusten sonra yag seviyesini ve anrfriz seviyesini eve parkedince kontrol ederim.tavsiye ederim.iyi surusler

Motosikleti
    Ktm Duke 390
    Ustad bende dedigim gibi o bugu 1 ay kadar cama yapisik kaldi.sonra sicaktan eridi gitti...
    Bu 1 ay surecinde surekli yap tapasini acip elimle yagin rengini kontrol ettim..
    Artik karismadigini anlayinca acmadim bidaha tapayi...
    Ancak su var her surusten sonra yag seviyesini ve anrfriz seviyesini eve parkedince kontrol ederim.tavsiye ederim.iyi surusler
    Evet aslinda normalde de her surusten once bir takim noktalari kontrol etmekte fayda var. Iyi surusler kismina bir "insallah" gonderiyorum. Cok tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Evet aslinda normalde de her surusten once bir takim noktalari kontrol etmekte fayda var. Iyi surusler kismina bir "insallah" gonderiyorum. Cok tesekkurler
    Aslinda normalde de her surusten once bazi noktalarin rutin kontrolunu yapmak gerek. Bir hallolsun da yeter ki, varsin her biniste kontrol edelim. "Iyi surusler" temennisine cok tesekkur ediyor, icten bir "insallah" gonderiyorum bu soze
    Atincozkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm Duke 390
    Bir güncelleme daha yapıyorum arkadaşlar, bugün bir fırsat bulup 10w50 motosiklet yağı ve yeni yağ filtresi ile bir deneme daha yaptım ve sonucu benim için üzücü oldu;

1. Egzozda beyaz duman ve koku var, devirlendikçe artıyor. Gaz verip kesince motor stop etmeye meyilleniyor ve sonunda da stop ediyor zaten (bkz. video). Videoda görünmüyor pek bu duman, ama çıplak gözle epey belli.

https://streamable.com/v7uxce

2. Yağ bloğuna radyatör suyu akışı var (bkz. fotoğraflar), ancak bence artık keçe yönünden sorun kalmadı zira radyatör suyundan bir parça yine boşalttım ve yine içinde yağ yoktu.

Bu durumda sanırım silindir kapağı contası yanık oluyor değil mi? En iyi ihtimal tabi bu. Blokta başka bir şeylere de zeval gelmiş olma ihtimali olabilir. Şu bir türlü getirtemediğim üst kapak contasını, hatta diğer contaları (usta yan kapakları da açmak isteyebilir) da getirmem gerekiyor artık kesinlikle. Yalnız orjinali set olarak bulamadım hiçbir yerde. Victory marka var sadece, onun da set fiyatı 200 Lira civarları. Oysa sadece üst kapağı 200 Lira olarak görmüştük linklerde değil mi @ulkerhan?

https://urun.n11.com/yedek-parca/bajaj-dominar-400-ktm-390-duke-tk-conta-P418326068

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Ktm spormotoda eski kasa ust kapak contasi var.sizin motosiklet kac model bakalim sizin contaya da.sorun nedir hicbir fikrim yok.yag yakiyorsa :(

Motosikleti
    Ktm Duke 390
    Ktm spormotoda eski kasa ust kapak contasi var.sizin motosiklet kac model bakalim sizin contaya da.sorun nedir hicbir fikrim yok.yag yakiyorsa :(
    2016 bs3 eski kasa benimki de. Ust kapak contası ile ilgili ulkerhan arkadaşımız 2 link paylaşmıştı sağolsun. Herhalde oralardan da temin edilebilir. Olmazsa yan kapak contalarını da yan sanayi alacağım ne yapalım.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Bir güncelleme daha yapıyorum arkadaşlar, bugün bir fırsat bulup 10w50 motosiklet yağı ve yeni yağ filtresi ile bir deneme daha yaptım ve sonucu benim için üzücü oldu;

1. Egzozda beyaz duman ve koku var, devirlendikçe artıyor. Gaz verip kesince motor stop etmeye meyilleniyor ve sonunda da stop ediyor zaten (bkz. video). Videoda görünmüyor pek bu duman, ama çıplak gözle epey belli.

https://streamable.com/v7uxce

2. Yağ bloğuna radyatör suyu akışı var (bkz. fotoğraflar), ancak bence artık keçe yönünden sorun kalmadı zira radyatör suyundan bir parça yine boşalttım ve yine içinde yağ yoktu.

https://i.hizliresim.com/igdyg4i.jpg
    https://i.hizliresim.com/3uy56fx.jpg

Bu durumda sanırım silindir kapağı contası yanık oluyor değil mi? En iyi ihtimal tabi bu. Blokta başka bir şeylere de zeval gelmiş olma ihtimali olabilir. Şu bir türlü getirtemediğim üst kapak contasını, hatta diğer contaları (usta yan kapakları da açmak isteyebilir) da getirmem gerekiyor artık kesinlikle. Yalnız orjinali set olarak bulamadım hiçbir yerde. Victory marka var sadece, onun da set fiyatı 200 Lira civarları. Oysa sadece üst kapağı 200 Lira olarak görmüştük linklerde değil mi @ulkerhan?

https://urun.n11.com/yedek-parca/bajaj-dominar-400-ktm-390-duke-tk-conta-P418326068
    müdürüm, egzozda koku varsa yanma odasına radyatör suyu sızıyor gibi gözüküyor. conta yanık sanırım. yüksek devirde egzoz basıncı da radyatör suyuna gidiyor olabilir. devir verince hortum sertleşiyor mu?

victory marka gk marka gibi yan sanayi contaların kapak contası düzen tutmuyor denedim. kapak contası için orijinali şart. fakat yan kapak için bu yan sanayi contalar iş görüyor sıkıntı çıkmıyor. ilaveten dominar 400 ile duke 390 aynı motor olup, zaten bajaj fabrikasında üretiliyor. dolayısıyle bajaj'dan alınan conta aslında orijinal bir sorun çıkarmıyor. tavsiyem dominar 400 kapak contası alman.

üst kapak açılınca egzantrik zincirini oturtmak için debriyaj tarafı kapağı ve egzantrik zinciri otomatik gergisi sökülüyor. bunların da contası lazım gerekiyor.
    jamesjay bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm Duke 390
    müdürüm, egzozda koku varsa yanma odasına radyatör suyu sızıyor gibi gözüküyor. conta yanık sanırım. yüksek devirde egzoz basıncı da radyatör suyuna gidiyor olabilir. devir verince hortum sertleşiyor mu?

victory marka gk marka gibi yan sanayi contaların kapak contası düzen tutmuyor denedim. kapak contası için orijinali şart. fakat yan kapak için bu yan sanayi contalar iş görüyor sıkıntı çıkmıyor. ilaveten dominar 400 ile duke 390 aynı motor olup, zaten bajaj fabrikasında üretiliyor. dolayısıyle bajaj'dan alınan conta aslında orijinal bir sorun çıkarmıyor. tavsiyem dominar 400 kapak contası alman.

üst kapak açılınca egzantrik zincirini oturtmak için debriyaj tarafı kapağı ve egzantrik zinciri otomatik gergisi sökülüyor. bunların da contası lazım gerekiyor.
    Evet son tahlilde conta yanık izlenimi veriyor. Çok devirlendirecek fırsat bırakmıyor alet ne yazık ki. Videoda da göründüğü gibi birkaç gaz vermeden sonra stop ediyor. Yurtdışı forumlarda conta yanık olduğunda motor fakir karışıma düşüyor demişler. Sanırım bu yüzden benim motor da sürekli stop etme eğilimi gösteriyor. Velhasıl çok gaz verip test edemediğim için radyatör hortumunu kontrol edemedim fakat radyatör kapağı açıktı ilk çalıştırdığımda. Sonradan kapatıp gaz vermiştim. Bu yüzden fark edemedim sanırım radyatör suyunda yükseliş olup olmadığını. Aklıma da contadan başka bir durum gelmiyor artık. Gereken parçaların yarın siparişini vermeye çalışayım, sonra usta yolu...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    https://store.spormoto.com/urun/gasket-valve-cover
    jamesjay bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm Duke 390
    https://store.spormoto.com/urun/gasket-valve-cover
    Teşekkürler, kalyoncu motor'da da buldum hem orjinal üst alt kapak contası hem yan sanayi yan kapak contalarını. Orayla iletişim halindeyim, bir aksilik olursa sizlerin attığı sitelere yöneleceğim.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    müdürüm son durum nedir?

Motosikleti
    Ktm Duke 390
    müdürüm son durum nedir?
    Selamlar dostum tekrar, bir süredir epey yoğun çalışıyorum unuttum burayı kontrol etmeyi. Şimdi gördüm mesajı kusura bakma. Contaların gelmesini bekliyorum hala. Ayın 30'unda PTT kargoya verildi son hareket 7'si ve Mersin'de görünüyor hala. Sanıyorum Elime ulaşması 5-7 gün daha alacaktır. Contalar gelince de Honda'nın buradaki servisine götüreceğim motoru tüm gelen parçalarla birlikte.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Başınıza epey şey gelmiş ama bu iş sonlandığı zaman epey bi ustalık kazanmış olacaksınız sanırım

Motosikleti
    Ktm Duke 390
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başınıza epey şey gelmiş ama bu iş sonlandığı zaman epey bi ustalık kazanmış olacaksınız sanırım
    Vallahi daha 1 metre sürmüşlüğüm yok ama belki de normal şartlarda 1 senede öğreneceğim şeyleri araştıra araştıra, sizlerden yardım ala ala, söke taka, kafa patlata patlata öğrenmiş oldum Dediğiniz gibi muhakkak bu bilgiler daha sonra işimi kolaylaştıracaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Vallahi daha 1 metre sürmüşlüğüm yok ama belki de normal şartlarda 1 senede öğreneceğim şeyleri araştıra araştıra, sizlerden yardım ala ala, söke taka, kafa patlata patlata öğrenmiş oldum Dediğiniz gibi muhakkak bu bilgiler daha sonra işimi kolaylaştıracaktır.
    Jamesjay basima geleni anlatayim.2020 haziran ayi ikinci el duke 390 aldim.eskisehirden kocaeli geldim.sakaryada low oil pressure yazisi cikti.yol kenari cektim motoru.dedimki olm atinc sana patlak motor sattilar gecmis olsun.sakarya pamukova servisi ariyorum baska bisey diyo,istanbul servisi ariyorum baska bisey diyo.gidecegim yer de zonguldak.basim catladi sikinti stresden.saticiyi ariyorum bende bisey yoktu diyor.masrafina ortak olurum diyor.kabus gibi.kocaeline geri dondum.yamahaya ugradim.yag filte deistiler.zonguldaga yola ciktim.yolda 3-4 kez yandi isik ama hararet falam yok.geldim eve 2 hafta kullanmadim motoru.forumlari gezdim yag basinc sensoru diyolar.aldim 90 lira deistirdim uyari gitti ucuz kurtuldum...
    1 ay sonra devirdaim kecesi patladi
    Onuda tamir ettik.simdi nazar degmesin 1 yildir biniyorum.ama bu surecte forumlarda geze geze tamirati,yedek parcalari falam ogrendim.elim aalet edavat tutmaya basladi

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler