Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herkese yeniden kocaman bir merhaba..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rasasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 301
    Herkese upuzuuuun bir aradan tekrar merhaba, '' hayırsız herif onca anlattı anlattı yazdı çizdi dilimize Bi parça bal çalıp kayboldu gitti '' dediğinizi duyar gibiyim yada ben öyle düşünüyorum. Yerden göğe kadar haklısınız. Mücahit kardeşime ulaşabildim bu süreçte sadece o da 3-4 ay rötarlı bir biçimde. Beni bilende unutmuştur. Bilmeyene de kolaylık olsun diyerekten kendimi yeniden tanıtayım...

İsmim Can, an itibariyle 30 yaşa koşmaktayım. Motosiklet ile ilgili özgeçmişim arora 50 50 kasırga konusunda sabittir bakabilirsiniz efendim. Ama epey Bi anı birikmiş onu farkettim ve geldim kürkçü dükkanına

Ortalama geçen 2 sene zarfında, 3 motosiklet daha edindim sattım, büyük kazalar yaptım, küçük kazalar yaptım, kötü insanlar tanıdım, çok çok iyi insanlar tanıdım ve onlarında içleri çok çok daha kötü insanlar gördüm. Kurumsal kariyerime son verdim. Uzun süre işsiz kaldım. Yoruldum didindim, çok çok kötü motosiklet ler satın alıp, çok çok iyi hallere getirdim. Hatta 5 kişinin başlangıç motoru olmuş çok kötü bir motoru adam edip topladım onunla uzun kilometreler yaptım, o motosiklet sayesinde şu anki eşimi tanıdım.. Evet tüm bu zaman zarfı içinde evlendimde.Kariyerimi yeniden yapılandırdım ve asıl işim olan tasarımcılık ile baba mesleğim olan fotoğrafçılığı harmanlayın kendi çemberimde sakal traşı olmadan ütülü gömleklere ihtiyaç duymadan, eşofmanlarımı giyip etiketime değil yeteneğime dikkat çekebileceğim bir sektördeyim artık. Bi dolu şey oldu bu süreçte nihayetinde buradayım... Biraz girişli çıkışlı ilerliyorum kusuruma bakmayın.. Yazacak çok şey var toparlama lazım aslında bu yazı işini pek sevemiyorum belki Bi vlog yapabilirim ancak yazma gereği duyuyorum. Çünkü dünya her geçengün daha kötü bir hal alıyor. İnsanlar, eşyalar, evlerin pencereleri. Giderek ruhsuzlaşıyorlar. Artık kapı zillerine basıp çalan çocuklar yok. Bunu yapan çocuklarda büyük ihtimal evde kimse var mı yok mu? Diye kontrol eden kafticinin 3 5 kuruş verip yokladığı garipler. Çok trajik yazdım kusura bakmayın.. Mesela eskiden trt de hikaye ve mecmua zamanları vardı radyoda. Şimdi onu evrimleştirip sesli kitap a çevirdiler. Yani lafın özü zamanda ilerlerken aslında zamana geri dönüp bulunduğumuz ilerilikle bireyleri harmanlamaya çalışıyor olmamız. Deli mi diyeceksiniz bana... Namım ve sülaledeki adım deli duman çok şükür ama konumuz o değil. Konumuz şu ben sadece yazmak istiyorum biriken anıları sizler ister okuyun ister he deyip geçin sadece sorum şu? Yazı okumak mı yoksa görsel bir anlatım mı tercihiniz olur? Emin olun ikiside sürükler ama ben sizlerden geri dönüş bekliyorum. Tekrar herkese selamlar sevgiler ve Merhaba, herkese merhaba...

Elden geçenler, iz bırakanlar, gülerken ağlatanlar ve özlenenler.. Özetle ve sırasıyla
    Arora ar 50 50 kasırga
    Yamaha mt-07
    Mondial rx3i evo
    Kawasaki er6-n
    Mondial 150mr Vulture
    Veee 1997 Mz Etz 301..

Devamı gelecek.

Hayırlı sahurlar, hayırlı ramazanlar dostlar.

Görüşmek üzere...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Sürükleyici anlatım biçiminden dolayı sonuna kadar okudum, kapitalist düzene meydan okuyuşunda bi extra puanı halediyor, e o zaman devam hocam 👍

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Valla hocam ben sizi tanımıyorum ama yazdıklarınızı beğendim,düşünme şekliniz tam da ender bulunanlardan. O yüzden kaleminizin kuvvetine inanarak yazmanızı,devam etmenizi şiddetle öneriyorum

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Hem kaleminiz hem hayata bakış açınız averajı değil de,hakiki bir marjinali betimledi gözümde,vlogda olsa blog da olsa takipçinizim

Motosikleti
    Mz Etz 301
    Teşekkürlerimi sunuyorum herkese dostlar. Herşeyin ötesinde insan olmak, aynadaki yansımadı birey olabilmek ve bu bireyliği topluma katkı sağlayabilen bir fert E dönüştürebilmek olması biz insanların gayesi. Fikriyatım dahilinde hem görsel hem işitsel hemde metinsel bir tema tasarlama sürecindeyim.

Tüm bunlar ile birlikte son almış olduğum motosiklet olan kara duman nam-ı diğer mz in restorasyon aşamalarında başlamış bulunmaktayım aslında şimdiye 5 kez toplanıp yenilenmiş olması gerekirken, güven evlerimizde o evleri taşlayan dost sıfatına sahip, menfaatini maddi metalarla ikame ettiren kişiler sebebiyle, belkide benim tecrübesizliğimle 5 ayda 3 kez restore döngüsünde sıkışıp kaldık. Amacım herhangi bir biçimde beni sevin işte bakın bende buradayım demek değil. İçimizdeki asıl insanın '' bak işte varız hala hoca, tükenmemişiz.'' diyebilmeli için ben varsam sende varsın mottosunu hedefleyebilmek. Hepimiz öylesine yorgun öylesine kırgın öylesine öfkeliyiz ki kendimize. Kendimizi bile göremeyecek kadar karanlık ve göremediğimiz söyleyemeyecek kadar lal olmaktayız. Misketlere, topaçlara, leblebi tozuna, hakan Peker kasetlerin, susam sokağı ve lesie ye selam olsun. Sokaktaki meaaacuncu amcaya da Cenab-ı Hak tan gani gani rahmet. Pamuk şekerinden yarınlarda görüşmek üzere..

Restorasyon bitiminde burada hem görsel hemde işitsel bilhassa metinsel koca koca detaylı yazılarla görüşmek dileğimle.

Hayat gailesi peşinde olduğumuz kovalamacanın ara nefeslerinde fırsat buldukça buradayım o halde...

Selam ve sevgiyle...

Motosikleti
    Mz Etz 301
    Eski çamlar bardak, kızılcıklar şerbet omuzlarda abamız velhasıl bu gecenin sonuna geldi yine fikir fukaranız..

Cümleten herkese merhaba dostlar.
    Hayat gailemizin içinde yada dışında en azından bir nefes kadar uzağımızda, bilindik bilinmedik gizli kahramanlara selam olsun..

Sayfa uzun kalem kısa, zaman bol ne de olsa.. Uzun lafın kısası da kıstasıda yoktur lügatımızda vel vel hasıl kelam yeniden esselam restorasyon işlemleri %85 tamamlandı yaklaşık 12500(yazıyla) on iki bin beş yüz Türk lirasının harcanması ın ardından elle tutulur gözle görülür yolda sorulur bir efsaneye ikinci bir şans vermenin gururu ve boş yere harcanan 1.5 2 ayın hafif. Buruklupunu yaşıyorum.

Efendim ben Biraz geri kafalı bil hassa gayet yenilikçi ve bilakis kendine has bir tavır menfaatiyle devinim halimde bir adamım. Biricik eşimin beni kapı dışarı bırakmaları rağmen, canla başla şevkle ve çok büyük bir ısrarın peşinde en nihayetinde motosikletim kavuşmanın sevinci içindeyim yazım hatalarım için şimdiden özür diliyorum ki malum kitle haberleşme cihazlarından olan dokunmatik bir cihazla doğaçlama programsız gelişine yazıyorum affedin.
    Parasını verdik aslanın arasını esirgemedik sağolsun oda bizi üzmedi rodaj sırasında. Hanımı alıp, 56 litrelik bir dağcı çantası bilimum takım taklavat ile vurduk kendimizi yollara. Sonun bir öncesindeki rektefiye payı olan 77.00mm piston ile sakin sakin 1500 km lik bir parotaydı amacımız. Olduda. 50 cclik cub konusunda belirttiğim gibi ben babamın oğluyum vesselam yasakta olsa söz vermişti olsam hatta yıllardır görüşmemişte olsam, hayalimdeki motosiklet ve hayalimdeki insanla bir araya gelmiş olmanın verdiği mutlulukla beni ben yapan hayatımı önce Allah a sonra kendisine borçlu olduğum babama yıllar sonra gitmek için yola koyulduk. Elde 2 çift buji buji anahtarı türlü tle takım sigorta ve zerzavat ile çıktık yollara. İlk tebessüm slei paşa dinlenme tesislerinde başladı mola için durduğumuz tesisteki en eski motosikletin bizim makina olduğunu görünce insan biraz çekingen oluyor. Ama usyamın ve babamın dediği hep aklımdadır. '' senin olan en iyisidir''.. Neyse bizim mz i park ettik kasklarımızı çıkarıp çay çorba poğaça için içeri gireceğiz 1000 lik makinalar ın arasında bulunan bir grup motosikletçinin olduğu masadan bir ses..''usta 97 mi 96 mı dedim 97 etz 3. Sahibiyim. Kocaman ve heppir ağızdan çıkan maşallah gülüşmeler. Sohbet muhabbet ve vedalaşma. Bulgar sınırına gidene kadar sürüsüne bereket tebessüm meraklı bakışlar, benzin istasyonlarında öylece bakıp bakıp iç çeken 35 45 yaş arası dostlar. Bu yolculukta biricik eşimin sorusu şuydu? Bir motosikletin bu kadar seveni olabilir mi? Yoksa bu bir tesadüf mü? Cevabım şuydu. Hayallerini gerçekleştiremeyecek kadar cesur değilsen bakmaya, ya da gerçekleştirebilecek kadar cesur ve aptalsanda bu anı yaşamaya mahkumsun. Yine uzadı muhabbet. Dedemin babamamın jawasına baabamında benim mz ime taktığı lakabı belki gaz ocağı ama inanın bir okadarda manidardır bu yüzden koca koca harflerle sarı bir plaketle taçlandırdım bunu bizim mz in arka çamurluğuna nam-ı diğer GAZ OCAĞI Babam öyle diyor. Esen kalın güzel dostlar devamı gelecektir. İyi geceler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)