Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ktm veya yamaha tercihi konusunda yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS hakkında bence biraz daha okuyun, özellikle kaza geçmişi olan kişilerden. Fikriniz değişebilir. Bence tecrübeden bağımsız herkes için şart bir şey ABS. Opsiyon varsa hiç düşünmez ABS'li modeli tercih ederdim. Elin, dizin, boynun, sağlığın fiyatı yok. Türkiye trafiğinde motosiklet kullanacaksaniz "kontağı çevirince otomatik ayetel kursi okuma" dahil ne güvenlik opsiyonu varsa almak lazım, iki kere düşünmeden.

ABS beceriyle veya tecrübeyle ihtiyaç kalmayacak bir şey değil. Bilakis, yeterli tecrübeyle ancak ihtiyacınız olduğunu anlarsınız. ABS güvenlik için var. Kask gibi. O yüzden kask gibi zorunlu yaptılar Avrupa'da.
    ABS ihtiyaç olmayacak bir şey değil demedim, başlanılan motorda ABS olmamasını dezavantajdan avantaja çevirilebilir olarak görüyorum dedim.
    ABS'nin faydalarını tartışmaya gerek yok elbette, ancak bu tarz destek sistemlerinin, özellikle motosikletteki etki noktası olan fren gibi bir çok insanın aslında bilmediği bir konunun, mekanik doğrular ile öğrenilmesi de ABS'nin varlığından daha önemli bir konu diye düşünüyorum.
    ABS'si var diye rahat düşünen bir insan fren yapmayı bilmezse, yarın bir gün gerçekten fren yapması gereken bir tek tecrübede hiç gereği yokken bir yere girebilir, yatık motorda ABS'nin devre dışı olduğunu bilmeden haşırt diye frene asılabilir, başka bir çok problem de yaşayabilir.
    "ABS'ye gerek yok ya" demiyorum yani özet olarak, ABS'siz bir motorda fren yapmayı öğrendikten sonra ABS'li motora geçilebilir diyorum. Otomobildeki gibi "sen koy koyabildiğin kadar o artık durur" değil ki motosiklet freni.

Ha bunları söyledim, MT25'te ABS olsa, "bunda ABS var" diyip başka motor mu alırdım? Hayır tabii ki. Ama olmaması tek tercih belirleyici değil ve üstelik avantaja çevirilebilir demek istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Arkadaşlar kişisel tartışmalardan ziyade ben olayın tamamen dayanıklılık ve ekonomik boyutundayım. Yani parça fiyatları, servis bakım ücretleri yakıt durumu vs vs.. beni ilgilendiren konular Bunlar. Bakıldığı zaman düke az yakıyor ve dayanıklı diye düşünüyordum fakat arkadaşın biri 390 altı KTM'ler de dayanıklılık sorunu var deyince fikrim değişti. Yamaha Ankara servis bakım ücreti 150 TL dedi. KTM 300 TL ayrıca Yamaha parça fiyatlarına nazaran KTM parça fiyatlarının maşallahı var... aslında bilgi edinmek istediğim konu bu hangi motor daha ekonomik...? Bunu cevaplarsanız çok sevinirim.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı SHaDooM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kişisel tartışmalardan ziyade ben olayın tamamen dayanıklılık ve ekonomik boyutundayım. Yani parça fiyatları, servis bakım ücretleri yakıt durumu vs vs.. beni ilgilendiren konular Bunlar. Bakıldığı zaman düke az yakıyor ve dayanıklı diye düşünüyordum fakat arkadaşın biri 390 altı KTM'ler de dayanıklılık sorunu var deyince fikrim değişti. Yamaha Ankara servis bakım ücreti 150 TL dedi. KTM 300 TL ayrıca Yamaha parça fiyatlarına nazaran KTM parça fiyatlarının maşallahı var... aslında bilgi edinmek istediğim konu bu hangi motor daha ekonomik...? Bunu cevaplarsanız çok sevinirim.
    Cevabı sorunun içinde zaten.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)