Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar 200NS yakıt tüketimi arttı

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhabalar.
    yaklaşık 2 ay önce pulsar 200ns aldım ve bir ay önce de ağır bir kaza yaptım kısaca şimdiki motorum bu.
    kazadan öncesi sonrası hep aynıydı hiç değişmedi sanırsın ailenin obez çocuğu gibi bir türlü doyuramıyoruz iliğime kadar kuruttu yeminle
    bildiğiniz üzere motor enjeksiyonlu,hava filtresi bujilere bakmadım tamirciye vermeyi düşünüyorum fakat öncesinde biraz bilgi alsam iyi olacak çünkü cebimi de kuruttu yaklaşık olarak kmde 18-20 kuruş yakıyor bi abimde var balıkesir çanakkaleye gidiyorlar onlar çok daha ucuza gidiyor yani normalde bu motor 10-15 kuruş arası yakıyor benimki baya haddini aştı sebebi nedir ustalarım? uzun yazdığım için de özür diliyorum böyle sohbetleri çok severim.
    Sağlıcakla kalın tekerinize taş değmesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Hocam sorunun nedenini bilmiyorum ama tek diyeceğim şey kesinlikle çok yakıyor yani beni ne yaparsam yapayım 15 i geçemedim

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Bajajda özellikle pulsarda dert tasa sıkıntı çok say say bitmez. Yetkili serviste yetkili bir abiye götürmenizi tabsiye ederim. Fakat bajajın motorlarından daha vasat bi yönü var ki servisleri. 100 servisin 90-95i bisikletçiden bozma mobilet tamircileri. O yüzden iyi araştırmanızı tavsiye ederim.
    Mekanik parçalara bakılıp değişmesi gerenler değiştikten sonra da yakıt tüketiminiz fazla ise yazılımını kontrol ettirin diyeceğim ama o da bir muamma. Güncelleme yaptırıp güncellemeden sonra 110u geçmeyen makinalar vardı komple beyin değiştirdiler. Sonrasında daha iyi olanı var yakıt ve gidiş olarak, olmayanı var. Yani biraz karadüzen aslında. Diagnostik kullanmayı bilmeyen ustaların eline tetris, gameboy gibi verdiler kurcalayıp duruyorlar.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Alıntı fatihilhan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...öncesi sonrası hep aynıydı hiç değişmedi ...
    Yani başlıkta yazdığı gibi yakıt tüketimi arttı mı, yoksa metinde yazdığı gibi hiç değişmedi mi? Bizim bundan bir şey anlamamız gerekiyor mu?

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Daha rodajda sanırım motosikletiniz biraz fazla yakması normal

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler