Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Zontes Phantom 250cc Güzel kafaya ufak bir inceleme.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pulsar ns200
    motor güzel küçümsemeyin ama fiyat olmamış bu segmentin hakimi pulsar. zontes 7000tl olsa yer gök zontes olurdu
    SAZMAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Zam geldi

I am Lucky Slevin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

9820 TL olmuş kötü Çinli.

Motosikleti
    Café Racer
    Bu tarz motosikletlerde fiyat aralığı çok yüksek, bakmayın 9820 TL yazıldığına, 11000 TL'ye de alabilirsiniz, 8000 TL'ye de.

Sonunda bemde zontesimi aldım. önce pulsar ile arasında kalmıstım ama hem tasarım hemde 250cc olmasından dolayı tercihimi bu yönde kullandım iyikide almışım diyorum çok ilgi çekiyor isıklarda falan dönüp dönüp bakıyoalar.
    150 arka lastiğe rağmen çok seri bir makine 150-160 yapar diye düşünüyorum. titreşim rahatsız etmiyor enazından megelli gibi böbrek taşı dökmüyor. zamanla tecrübelerimi yazarım tekeriniz düz bassın dostlar.
    jackonbir ve SAZMAN bunu beğendiler.
    Hızlı gitmeyin çok yakar

Motosikleti
    Alıntı medusa_0302 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda bemde zontesimi aldım. önce pulsar ile arasında kalmıstım ama hem tasarım hemde 250cc olmasından dolayı tercihimi bu yönde kullandım iyikide almışım diyorum çok ilgi çekiyor isıklarda falan dönüp dönüp bakıyoalar.
    150 arka lastiğe rağmen çok seri bir makine 150-160 yapar diye düşünüyorum. titreşim rahatsız etmiyor enazından megelli gibi böbrek taşı dökmüyor. zamanla tecrübelerimi yazarım tekeriniz düz bassın dostlar.
    Hayırlı olsun. Rodajdan sonra denedim. 6. viteste 9.000 devirde kesiciye giriyor. 132 km yapıyor yokuş aşağı farketmiyor. Şu an 160 yapacağını sanmıyorum. UMA ile görüşüyorum. Yazılım güncelleme yepacaklarmış, gelişme olursa buraya yazarım.

Motosikleti
    Zontes S250
    Hava soğuk kardeşim çok binmiyorsundur belki ama son durumlar nasıl motorda herhangi bi problem var mı ? Vites göstergesinin olmamasi senin için bi dezavantaj yaratıyor mu ?

Motosikleti
    Alıntı ertgrlars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava soğuk kardeşim çok binmiyorsundur belki ama son durumlar nasıl motorda herhangi bi problem var mı ? Vites göstergesinin olmamasi senin için bi dezavantaj yaratıyor mu ?
    Havalardan dolayı değil de işten dolayı binemiyorum, hatta şu an Antalya Konyaaltında pencereden motorları seyrediyorum Perşembe günü marşa basarım tekrar.
    Bu arada Şöyle bir şey oldu: Ön çamurlukta bir küçük çatlak oluştu, sebebini bilmiyorum. Bayiideki yetkililer fotoğraflarını çekip bildirdiler, hemen arandım, 2 defa arandım hatta. 1. aramada fotoğraflar hakkında bilgi aldılar. 2. aramada garantiden parça değişimi onayını bildirdiler, sipariş verildi.
    Vites göstergesi olan motorum olmadı, bu soruyu ben cevaplamasam daha iyi olur. Ben Honda Ace ile vitesli başlangıcını yapıp sonrasında PULSAR NS 200 ve ZONTES s250 sahibi olduğumdan; vites göstergesi olsa da artık bakacağımı sanmıyorum. Şahsi fikrim bileğime göre bakarım gaz yemiyorsa vites ufalır bu kadar basit. Çok kafaya takılacak bir şey mi bilmiyorum. Bir sürü ayrıntı fotoğraf birikti, aslında inceleme yazısı yazmak lazım ama tembellik işte.

Bu arada eşim ZONTES için; ardcı konforu olarak Pulsardan daha rahat olduğunu söyleyebilirim dedi. Ardcı konforu için bir karşılaştırma olabilir.

Motosikleti
    Zontes S250
    Anlaşıldi abi. Aslında inceleme yazısı ile güzel temiz bir video çeksem hiç fena olmaz sanki. Yapan yok çünkü
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Neye yarayacak sonuçta çinli çançinçon değil mi? Şaka bir yana kamera yok, ayrıca zamanım hiç yok.

Motosikleti
    Zontes S250
    İşte abi müsait olduğun bi zaman :D
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Biraz sürmeye çalışacağım. Donarak öldü dersiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Bugün 20 km kadar sahilde kullandım. Frenleri hoşuma gitmeye başladı. Biraz devir ve hız verisi yazayım.
    Düz yolda 6500 devirde 6. Viteste 100 km
    7500 devirde 115 km hızla seyrediyor.
    5. Viteste kesiciye girdiğinde 125 km hız gösteriyor. 6. Viteste 9000 devir geçmiyor kesiyor.Gaz kokunda boşluk da var. Konuyu görüştüm Yazılım için bayii motoru çağırdı. İş yoğunluğundan gidemedim. Herhangi bir sorun yok fakat son hız ve devirlerde ilgili güncelleme yapılacakmış.

ciple 200km yapacak denmişti.
    6500 devirde 100km hız yapan su soğutması olmayan ( su soğutma merakım yok ama güç artışı yapılan makinalarda çok gereklidir) motor 13000 deviri 6. viteste cevirmeli vede gücü enaz ikiye katlamalı.
    Ne kadar olabilir geliyor dimi....

Motosikleti
    Alıntı kilhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ciple 200km yapacak denmişti.
    6500 devirde 100km hız yapan su soğutması olmayan ( su soğutma merakım yok ama güç artışı yapılan makinalarda çok gereklidir) motor 13000 deviri 6. viteste cevirmeli vede gücü enaz ikiye katlamalı.
    Ne kadar olabilir geliyor dimi....
    Siz 200 km yapacağına gerçekten inandınız mı? Deli saçması bence. Sırf kötülemek için yorum yazıyorsunuz. Uydurma bilgileri gerçekten firma açıklaması gibi yazmanız çok acayip. Firmadan beni 3 defa aradılar bir kez bile 200 yapacak demediler. Hatta 170 yapacak bile demediler. Ki yapmasın zaten 200 nedir ya kafayı mı yediniz. Cidden inanıyor musunuz böyle şeylere?
    Su soğutma yok demişsiniz ve bir küçümseme ile yetersiz görmüşsünüz. Bence siz kesinlikle motoru yakından görmemişsiniz bile Net. Ne istiyorsunuz insanların malından nedir bu nefretiniz anlamadım ki. Görmediğiniz sürmediğiniz motorlar hakkında yorum yapıp insanları yanıltmak iyi bir şey değil.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz 200 km yapacağına gerçekten inandınız mı? Deli saçması bence. Sırf kötülemek için yorum yazıyorsunuz. Uydurma bilgileri gerçekten firma açıklaması gibi yazmanız çok acayip. Firmadan beni 3 defa aradılar bir kez bile 200 yapacak demediler. Hatta 170 yapacak bile demediler. Ki yapmasın zaten 200 nedir ya kafayı mı yediniz. Cidden inanıyor musunuz böyle şeylere?
    Su soğutma yok demişsiniz ve bir küçümseme ile yetersiz görmüşsünüz. Bence siz kesinlikle motoru yakından görmemişsiniz bile Net. Ne istiyorsunuz insanların malından nedir bu nefretiniz anlamadım ki. Görmediğiniz sürmediğiniz motorlar hakkında yorum yapıp insanları yanıltmak iyi bir şey değil.
    Sahip olduğun motor hakkında yapılan bir eleştiriyi kaldıramıyorsun ki motoru da eleştirmiş değilim.
    Bu motor hakkında ilk cıkışında söylenenler (Bu konuda mayıs ayı gibi çok iddialı olarak ilk yazıyı yazanlardan birinin iddiasıdır.)
    üzerine ne kadar tutarsız iddialar yapılmasından bahsetmek istemiştim.
    Yazdığımı bir daha okursan ne motoru kötüler bir yazı ne firma acıklamasıdır diye bir şey yazmadım.
    Aksine su soğutma olmamasını da motoruda sevmiştim.
    Fakat sen nerden biliyorsun nefret ettiğimi motoru görmediğimi sürmediğimi vede küçümsediğimi.İşte adi yorum bu olsa gerek...

Motosikleti
    Sahip olduğunuz motor hakkında yapılan bir eleştiriyi kaldıramıyorsun ki motoru da eleştirmiş değilim.
    Bu motor hakkında ilk cıkışında söylenenler (Bu konuda mayıs ayı gibi çok iddialı olarak ilk yazıyı yazanlardan birinin iddiasıdır.)
    üzerine ne kadar tutarsız iddialar yapılmasından bahsetmek istemiştim.
    Yazdığımı bir daha okursan ne motoru kötüler bir yazı ne firma acıklamasıdır diye bir şey yazmadım.
    Aksine su soğutma olmamasını da motoruda sevmiştim.
    Önceki sayfaları okursanız ne demek istediğimi anlarsınız. 200 yapma safsatası sıkıcı oldu artık. Görmediğim sürmediğim motorlar hakkında yorum yapmam. Pulsar, pcx, Çin malı cub, scooterlar hakkında marka gözetmeden yorum yazıyorum. İşim de açık aramak üzerinedir. 40 yadinda bir adamın şeffaf yazılarıdır.
    Sizin Yazınız eleştirel algı üretiyor. Ben öyle anladım ki, eğer yanlış anlattı iseniz düzelttiniz.

İyi günler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Güncelleme için motoru götüremedim ama beyni götürdüm Yükleyip verecekler bakalım ne değişecek. Yan kapağı sökmek çok kolay, hiç vida yok.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Arkadaşlar, yol bilgisayarı var mı motorda? Anlık tüketim, 100 km'de tüketim gibi bilgileri veriyor mu en azından? Bir de bakım aralıkları, yağ değişimi 2 bin km sanırım. Çok düşük değil mi yağ soğutmalı bir motor için? Hero'nun hava soğutmalı motorları bile 3000'de kontrol, 6000'de değişim...
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı akgunusta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, yol bilgisayarı var mı motorda? Anlık tüketim, 100 km'de tüketim gibi bilgileri veriyor mu en azından? Bir de bakım aralıkları, yağ değişimi 2 bin km sanırım. Çok düşük değil mi yağ soğutmalı bir motor için? Hero'nun hava soğutmalı motorları bile 3000'de kontrol, 6000'de değişim...
    Bekledim yazan olmadı. Benden başka kullanıcı burada yok herhalde.
    Anlık tüketim verisi yok.100km tüketim verisi yok. Tüketim verisi yok
    Trip 1 , 2 var. Vites göstergesi yok. Çok sade ama büyük bir ekran o kadar.

Yağ değişimi 2000 km ise çok kötü ama ben sanmıyorum. Çünkü yağ soğutmalı olduğundan 2.5 lt kadar yağ alıyor. Uzun süre gider. İlk 5000 de kış aralıklı sonra kontrollü olarak devam edilebilir. Benim önceki motorum xenter 5000 km de bakıma giriyor ve 1.1 lt yağ alıyordu,mükemmeldi.
    akgunusta bunu beğendi.

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki sayfaları okursanız ne demek istediğimi anlarsınız. 200 yapma safsatası sıkıcı oldu artık. Görmediğim sürmediğim motorlar hakkında yorum yapmam. Pulsar, pcx, Çin malı cub, scooterlar hakkında marka gözetmeden yorum yazıyorum. İşim de açık aramak üzerinedir. 40 yadinda bir adamın şeffaf yazılarıdır.
    Sizin Yazınız eleştirel algı üretiyor. Ben öyle anladım ki, eğer yanlış anlattı iseniz düzelttiniz.
    Bir rahatsızlık varki algı olumsuz olmuş ve bana düzeltin diyorsun.
    Ben ortaya yazdım anlayan anladı.Senin benim için yazdıklarını düzeltiyormusun kardeş.
    (40 yaş yazmışsın o sebeble..)
    Hayırlı günler

Motosikleti
    Bir rahatsızlık varki algı olumsuz olmuş ve bana düzeltin diyorsun.
    Ben ortaya yazdım anlayan anladı.Senin benim için yazdıklarını düzeltiyormusun kardeş.
    (40 yaş yazmışsın o sebeble..)
    Hayırlı günler
    Sorun yok. Sevgiler.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)