Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Zontes Phantom 250cc Güzel kafaya ufak bir inceleme.

Motovento
    REKLAM ALANI

Çip ile 200kmh , sonra bi uyandım donda ıslaklık...

Hadi beni utandırın , gerekli şeyler; görsel/iştisel/yazımsal dökümanlar serin ortaya'da, özür dileyeyim zontesden...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Valla bana 145te yeter hani sakin sakin 120de yeter hatta ) hoşuma gitti alet 2500 euro yurtdışı fiyatı(vergisiz) 8-9 aralığı resmi olarak getirip vitrine koyarsa mondial alırım yok başka firmaysa güvenipte almam açıkçası , ayna tasarıma dükkat edin bu arada 360 hoş bi sistem yapmışlar , gidon kilidi dışında da hırsızlığa karşı bir kaç kilit mekanizması daha varmış . şekil hoş , kağıt üstü güç yeterli , düşük devirde torkumuz vardır demiş sitesinde yakıt tüketimi de az ee? bas bas paraları zontese yani

Motosikleti
    Café Racer
    Merakımdan üretici firmaya mail göndermiştim titreşim konusunda.

Çok rahatsız edici bir titreşim olmadığını, alt devirlerde hissedilmediğini söylemişlerdi.

Kullanan ya da yakından inceleme yapma şansı olan yok mu?

Bajaj'dan daha kaliteli ve güvenilir duruyor açıkcası...
    bursalıali bunu beğendi.

Zortes yine meydanda

Motosikleti
    Bunlarda çipetpet ama lezzetli çipetpet diil , o diil 250lik motor 200 yapsın 9a alıp 20ye satmazsam lol . Takılmayın abi ben aradım nette 1 tane düzgün inceleme yok hep boş laf ,ecnebiler bile fıs fol yok daha sadece öyleymiş böyleymiş kırılmıyomuş vs . der adam 400de der sana ne ? akıl var mantık var yani

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun tasarımı çok güzel. Çin min. 140 max, 110 - 120 iki kişi stabil hız görsün. Bu motora 7500, 8000 verilir. Ama komiklik yapmasınlar,yazılımla 200 falan. Zonteste işi ne? Motogp ye gitsin, honda,yamaha havada kapar ar-ge ekibini.

Motosikleti
    Ben zaten yazdım, önceden ön çamurluk hariç tasarımı beğendim. Distribütör açıklasın ,parası hazır gider anında alırım. Para benim can benim keyif benim yani.

Titreşim konusunda sorun yaratacağını sanmıyorum , en azından peglerde plastik kaplama olmayan , ince metal peg kullanan gördüğüm ilk çin motoru bu.

Araştırabildiğim kadarıyla zontes avrupada kabul gören ender çinlilerden.2015'te ingiltere'de 1000 kayıtlı araç satmış ki ingiliz bizim gibi değil dandiğe 3 kuruşta olsa para vermez yani. Benim sorum servis https://www.youtube.com/watch?v=wwUcNbqy6-A aha izle bak bir yağ boşaltmak için nereleri nasıl açtı adam , normal bir tasarım değil yani. Getirmişler test motorunu koymuşlar da kim alır arkasında kimin duracağını bilmediği motoru? Mondial'i beğenmeyebilirsin ama bana güven verir abi , yedek parça sorunumu kaldırsın ortadan yeter. Zontsein sitesinde de sipariş var ama ne zaman gelir gelirmi gelmez mi vs. Ben zaten gördüm garanti dediğin şey nasıl işlemiyor , elim anahtar tuttuğu sürece yapamadığım parçayı getirtebileyim yeter. Aldığımda da dürüstçe yazarım burdan nesi iyi nesi kötü.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Grenajlarını çin malı oyuncakları yapan adamlara tasarlatmışlar diye düşünüyodum deponun üst parçasının iç kısmını gördüm de haksız değilmişim. Plastiğe öyle destek konulmaz çok kalitesiz görünüyo.
    logicache ve viper17 bunu beğendiler.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Bu haftasonu Maltepe Moto Galeri'ye gitmiştim motosikletimin bir kaç problemini göstermek için. Bu güzel kafa da o gün gelmişti mekana. Önden görür görmez çok hoşuma gitti. Kafa tasarımı, farları çok iyiydi. Ufak bir test sürüşü yaptım. Tasarım amenna çok iyiydi ancak bir de güzel sesi vardı ki namussuzun Yeni aldığım 250cc'lik Benelli'den çok daha tok, çok daha tatlıydı "ses" olarak.

Tasarımda ise görüldüğü gibi şekli çok çok güzel. Tüm grenajlar vidasız, lego misali çıkarıp takılabiliyor. Depo kapağı kontak anahtarından otomatik açılıyor biraz çevirme ile. Depo kapağının yekpare oluşu da göze çok hoş görünüyor. Tabi ki parça kalitesi olarak çok bir şey beklememek gerekiyor ama sanırım 7999'luk fiyatı ile çok da fena değil.

O değil de kafası çok güzel yahu

http://www.zontes.co.uk/index.php/phantom

adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

http://i.hizliresim.com/y4drn0.jpg
    http://i.hizliresim.com/6nRL6N.jpg
    http://i.hizliresim.com/WY2Lrq.jpg
    http://i.hizliresim.com/3o8nRO.jpg
    http://i.hizliresim.com/R3yl6G.jpg
    http://i.hizliresim.com/pP4pYN.jpg
    http://i.hizliresim.com/NEVRbN.jpg
    http://i.hizliresim.com/aEqbBR.jpg
    http://i.hizliresim.com/YbP75a.jpg
    http://i.hizliresim.com/o7QRjX.jpg
    Bir katkı da benden olsun. Acaba motoru kimden almışlar diye merak ettim google'da aradım.

Bu Zontes Phantom 250 (ZT250S) muhtemelen Honda CBF250 veya Honda XR250 türevi bir motor kullanıyor. Krankta 20-24 beygir arası bir güç verir herhalde. Tekerde de 16-18BG civarı olacaktır diye tahmin ediyorum.

Eyyy Uğur-Mondial şu Zontes Phantom'u 5000-5500TL'ye bir satsan piyasadaki rakiplerin kökünü kurutursun. Siparişleri yetiştiremezsin. Hele bir de düzgün bir lastikle satsan, aksesuarları (koruma demiri, çanta vs) da bedavaya veya çok çok ucuza versen...

Şimdi Allah aşkına maliyet açısından Mondial Drift yani Zontes Panther'dan ne kadar farkı var? Birini 3500-4000TL'ye satarken öbürüne 8000-9000TL olur mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Alıntı SenC_an adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zaten yazdım, önceden ön çamurluk hariç tasarımı beğendim. Distribütör açıklasın ,parası hazır gider anında alırım. Para benim can benim keyif benim yani.

Titreşim konusunda sorun yaratacağını sanmıyorum , en azından peglerde plastik kaplama olmayan , ince metal peg kullanan gördüğüm ilk çin motoru bu.

Araştırabildiğim kadarıyla zontes avrupada kabul gören ender çinlilerden.2015'te ingiltere'de 1000 kayıtlı araç satmış ki ingiliz bizim gibi değil dandiğe 3 kuruşta olsa para vermez yani. Benim sorum servis https://www.youtube.com/watch?v=wwUcNbqy6-A aha izle bak bir yağ boşaltmak için nereleri nasıl açtı adam , normal bir tasarım değil yani. Getirmişler test motorunu koymuşlar da kim alır arkasında kimin duracağını bilmediği motoru? Mondial'i beğenmeyebilirsin ama bana güven verir abi , yedek parça sorunumu kaldırsın ortadan yeter. Zontsein sitesinde de sipariş var ama ne zaman gelir gelirmi gelmez mi vs. Ben zaten gördüm garanti dediğin şey nasıl işlemiyor , elim anahtar tuttuğu sürece yapamadığım parçayı getirtebileyim yeter. Aldığımda da dürüstçe yazarım burdan nesi iyi nesi kötü.
    Tahminimde yanılmamışım, yağ değişim işlemi Honda XR250 ile aynı:

https://www.youtube.com/watch?v=zO15ui7w2pQ

https://www.youtube.com/watch?v=wwUcNbqy6-A

Yalnız hiç pratik değil. Servisler daha çok işçilik alsın diye mi böyle yapmış acaba japonlar? Diğer motorlarda alttaki tapayı aç, yağ eleği çıksın yağ boşalsın...

Bu arada bizdeki "tapa" ile ispanyolca'da ki "tapa" aynı galiba "Paso" "perno" vs de ispanyolca'dan veya italyanca'dan geçmiş galiba

Perno: ispanyolca, italyanca pim
    Paso: ispanyolca adım

Motosikleti
    İşte sorun o abi , bilmiyoruz motoru süpriz yumurta gibi bişi. Hayır dışarda bi yerde bir kullanıcı yorumu görsem sorun yok. Şimdi 8 liraya pulsar var , + - ne varsa ortada kendini kanıtlamış F/P olarak. Sen bu yumurtaya 9 lira çekiyorsun , hayır makine gerçekten kaliteliyse sorun değil veriyorum 9u ama öbür tarafta 1 lira daha versen tnt25 var , onunda kalitesi belli nedir sorunu servis , sanki zontesin servisi iyi mi? değil tabiki. 2 lira daha versen rx3 var 1 lira daha versen duke , 2 daha mt25 vs vs yani arada öyle uçurum fiyatlar yok.

adam sitesinde biz bilmem ne teknolojisi ile bilmem kaç milim aralıkta motor parçalarını birleştiriyoruz demiş . Videoyu izlediğinde de belli bir zorluk var ben hiç sanmıyorum servisin bu aletin bi yerini kırmadan hizmet vereceğini. Benim zone 150 bile neler çekti ,garantiden düşmesin diye servisten çıkartıp kendi evimde bakıma almadan binmiyordum çünkü adam en basiti yağını eksik koyuyor yahu, 1.2 litre konacak iki kutu yağ parası vermişim adam kalan 0.8 yağı kutusuyla vermesi gerekirken tamamdır abi diyor. eve çekip boşaltıyorum yağı içinden çıkan yağ 800cl , yani bir kutunun tamamını bile koymamış. Böyle olunca hiç gitmiyorum artık. Yerim onların işçiliğini ben zevkle yapıyorum bakımı zaten.

Ağaçtan toplamıyoruz abi parayı , bunu aldığım an en az 2 lira zarardayım sorunsuz olsa bile , birde sorunluysa? bile bile lades dedim ki en son sezon bitiyor zaten ben bunu mart gibi alayım acele etmiyeyim. Kim bilir belki biraz daha yükseltir ktmye falan kayarım bilmiyorum

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    Ben gevur sitelerini biraz arastirdim 0-100 ü 6.6 saniye ve son hiz 155 diyor.ben peru lularin yalancisiyim.bide italyan mevzusu donuyo.neresi italyansa.iki turk video koymus.al birini vur otekine.ne ses.ne son hiz.ne ara hizlanma.ne titresim.ya aklina ne kadar soru geliyosa hicbirine cevap vermemisler saolsunlar.bende takipteyim konuyu.alicagim motoru sehir ici agirlikli kullanicagimdan arka seleyi ve direksiyon acisini.kullanim kolayligini merak ediyorum.ns200 yoksa adayim.bide bu motor serisi tuttu kim ne derse desin.daha az kronik sorunu var.parsca sikintisi olmuycak.bi yetkili cikip bilgilendirse keske...merakla takipteyiz...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Cumartesi günü motoru incelemek için bayiye gittim.

Motor güzel. Depo kapağı kontaktan açılıyor. Sele tek parça. Ön arka yolcu için rahat. Egsoz plastik kaplamalı. Artçıyı yakmaz. Arka lastik kalın. 150 lik. Önler 110 249cc tek silindir, teknik detaylar internette var zaten.

6.500 de maksimum tork vermesi iyi. Beygiri de 8.500 de veriyor. Yani bu motor 5-8 bin aralığında kullanmak için yapılmış. Bu devirlerde de pek titreşim olduğunu sanmam. Yakıt tüketimine bayi 2-2,5 litre yakar dedi. Bence de o değerlerdedir.

Bayi ile konuştum, 500 km de rodaj bakımı var ve sonra her 2.000 de bakımı var dedi. Aklıma yağ filtresi geldi. Bayi var dedi ama bilmiyorum. Ben inazuma motorumu 6.000 de bir bakıma sokuyordum.

Fiyat 9.000 Zorlanıp çanta ve orta sehpa veya motor koruma demiri hediyesi istenebilir. Ciddi ciddi bu hafta alabilirim.

Anahtar teslim 10.500 falan olur diye tahmin ediyorum. Artçılı bineceğim için arka sele benim için önemli.

X-city almayı düşünüyordum. 2. eller bu fiyat. Sıfırı 15 bine geliyor. 200 NS al diyen çok var. Onda da arka sele yok. İlk alanlardan biri olup, birinci elden buraya tecrübeleri yazacam gibime geliyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Arkadaşlar bu arada arka lastik ölçüsü 150-55-17. Muadil lastik bulamıyorum. Bu ölçülerde kaliteli lastik alabilir miyim.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu arada arka lastik ölçüsü 150-55-17. Muadil lastik bulamıyorum. Bu ölçülerde kaliteli lastik alabilir miyim.
    150-55/17 ölçülerindeki 55 olan kısmı 60 veya 70 olarak değiştirme imkanın varsa seçeneğin artar. 55 olan kısım yanak yüksekliği olduğundan motorun biraz daha yükselir.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Zontes sitesinden mesaj attım. Lastik ölçülerinin bulunmadığını yazdım. Kısa sürede bir bayan dönüş yaptı. İşte ustalara bi sorun piyasaya bi bakın dedi. Tamam dedim çok anlatamadım derdimi kadına. Ardından bir adam aradı. 150-60-17 ölçülerinin de uyumlu olabileceğini söyledi. Hatta durun berber bakalım dedi kendi girdi 1-2 lastik satış sitesine ölçü var dedi. Tabi 60 yanakla. 55 yerine 60 yanak çok az bir fark. Hem artçıya da konfor sağlar.

Kısa sürede dönmeleri bence iyi. Tabi sattıkları sonra bu dönüş hızı düşer mi bilmem. Ama soru sorup da bir daha haber alamadığım çok firma var. Sanırım ben bu zontesi alacağım.
    bursalıali bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    140-60/17 takın daha iyi olur. Lastik çapı da pek değişmemiş olur. 150 ebatlı lastik bu motor için gereksiz kalın zaten.
    viper17 bunu beğendi.

Merhaba arkadaslar ben bugun bayiye gittim 9500 fiyat verdiler ama motoru test imkanım olmadı ama kaliteli ve uzun yol içinde güzel makina.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oğlum gerizekalılığın alemi yok, yapmayın.

Çin malı, hemi de mondial, hemi de 50 tane ithal edilmiş, yedek parçası, ustası vs bulunmayan bir motora 9500 verip ne yapacaksınız ?

Bakara Suresi 13. ayet der ki, Biz onları ibret alasınız diye yarattık. Kimse Hyosung, megelli vs gibi markalara bakmıyor mu yahu ? Satsa megelli satardı
    nokiaxxx bunu beğendi.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    vaay be..çiple 200 km/h...Bir de yazmaz mı,yok şöyle eminim, yok böyle eminim, yok gizlice satılmış yok bilmem ne..Oldu olacak biraz daha at da, seneye motogp ye filan gircek de...
    Zontes,kontes, ama nolur kısa kes be ya!
    (gidip yakından görmesek,incelemesek neyse de..)

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı ercument41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar ben bugun bayiye gittim 9500 fiyat verdiler ama motoru test imkanım olmadı ama kaliteli ve uzun yol içinde güzel makina.
    Hangi bayi bu? Bana 9.050 tl dediler. Yazım hatası mı yaptın acaba? Yalnız şöyle; 9.000 tl motor, 400 tl plaka ve trafik işlemleri, 1.000 tl civarı da trafik sigortası. Yani anahtar teslimi 10.500 tl falan oluyor.

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oğlum gerizekalılığın alemi yok, yapmayın.

Çin malı, hemi de mondial, hemi de 50 tane ithal edilmiş, yedek parçası, ustası vs bulunmayan bir motora 9500 verip ne yapacaksınız ?

Bakara Suresi 13. ayet der ki, Biz onları ibret alasınız diye yarattık. Kimse Hyosung, megelli vs gibi markalara bakmıyor mu yahu ? Satsa megelli satardı
    50 tane mi? Gerçekten az bir sayı. Bu bilgiye nereden ulaştınız? Ben inceledim oldukça iyi bir motor gibi duruyor. Ancak tabi ki 50 tane gelmişse yedek parça bulursunuz ama 1-2 ay bekleyebilirsiniz. 50 tane geldiğini kim söyledi? HAtta söylemekten ziyade nerede yazıyor?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)