Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

neden kimse hornetten bahsetmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    ehehehe hornet candır :D alan satmıyor ne güzel işte herkeste olmayan bize özel bi motosiklet çok ender görülen bir örnekttir hornet :D
    Pekbipicadam ve dyavol-77 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Hornet benimde çok sevdiğim ve beğendiğim bir motor ancak fiyatlar çok uçmuş ve ederinin üzerinde. Daha 2 yıl önce 16-17'ye satılan 2011-2012 modellerine şuan 20 küsür bin istiyorlar. O fiyata çok daha iyi motorlar var piyasada öyle olunca da fanatikleri ve sürenler dışında kimse yanaşamıyor...

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hornet benimde çok sevdiğim ve beğendiğim bir motor ancak fiyatlar çok uçmuş ve ederinin üzerinde. Daha 2 yıl önce 16-17'ye satılan 2011-2012 modellerine şuan 20 küsür bin istiyorlar. O fiyata çok daha iyi motorlar var piyasada öyle olunca da fanatikleri ve sürenler dışında kimse yanaşamıyor...
    Iki yil once 16-17 olanlar 2011-12 modeller degildi, 2007-2010 arasi modellerdi. Su anda 17-19 arasi fiyatlari.
    Iki yil once mt09 24 liraydi su anda 30.500 TL daha fazla aciklamaya gerek var mi sizce?

Fanatikligini bilmem ama 600 cc 4 silindir naked pazarinda cok daha iyi hangi motorlar var piyasada ornek verebilir misiniz? Ben zamaninda fz6, gsr600, hornet ve z750 disinda birbirine rakip olabilecek baska motorlar gormemistim ve bunlarin arasindan yaptigim secimden de hic pisman olmadim bugune kadar. Diger motorlarda gordugum tek ustunluk z750 nin hacminin getirdigi avantaj ile biraz daha torklu olmsiydi o kadar.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iki yil once 16-17 olanlar 2011-12 modeller degildi, 2007-2010 arasi modellerdi. Su anda 17-19 arasi fiyatlari.
    Iki yil once mt09 24 liraydi su anda 30.500 TL daha fazla aciklamaya gerek var mi sizce?

Fanatikligini bilmem ama 600 cc 4 silindir naked pazarinda cok daha iyi hangi motorlar var piyasada ornek verebilir misiniz? Ben zamaninda fz6, gsr600, hornet ve z750 disinda birbirine rakip olabilecek baska motorlar gormemistim ve bunlarin arasindan yaptigim secimden de hic pisman olmadim bugune kadar. Diger motorlarda gordugum tek ustunluk z750 nin hacminin getirdigi avantaj ile biraz daha torklu olmsiydi o kadar.
    Hocam ben 2013 yılında kaç tane 2011-2012 ilan gördüm 16-17 bin liraya adım gibi eminim. İlanlar çalışsa kayıtları bile var eski bilgisayarımda.
    Silindir olarak bakmadım olaya ancak istenen fiyatlara o modellerde Avrupa motoru alınabiliyor. Üstelik o motorlar çok daha pahalı fiyatlarla satılmış ve donanım düzeyleri ve sürüş dinamikleri olarakta daha üstün motorlar. Motora lafım yok ancak Japon ve Honda diye kendisi eskiyen ama piyasası eskimeyen bir motor. Buda ekonomik mantığa ters birşey. Amerikada da Japon kendi öz toprağında da Japon bu alet ama değeri düşüyor heryerde biz hariç...

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Hornet, en piyasasi olmayan motorlardan biri bana gore. Cunku cok sayida yok. Siz olayi hornete baglamissiniz ama gecen mesajda yazdigim mt09 ornegini dikkate almamissiniz sanirim, alet 2 yil icinde 6500 lira zam gordu, hicbir yenilik yapilmamasina ragmen. Yani olayi daha genis dusunurseniz, 2005 fazerlara bile 17-18 lira istenen piyasada bence fiyatlari cok degil, ederi bu mu diyorsaniz o ayri, bana kalirsa hicbir motorun ederi sahibinden de yazan fiyatlar degil ama piyasaya bakarsaniz, emin olun mantikli fiyatlari var. Su an itibariyle 3 adet 20bin uzeri ilan var ki biri cok abarti zaten onu gec, digerleri de pazarlikla 20nin altina dusecektir illaki, onun disindakiler 19 ve altinda yani abarttigin kadar yok.

Avrupa motorlarinin icinde street triple var ise super gercekten, hornetten daha iyidir kesinlikle ama fiyatlarina baktin mi? ducati veya mvaugusta falan diyceksen o fiyata bulabilecegini hic sanmiyorum. Amacim horneti yuceltmek falan degil yanlis anlama, oyle koru korune asla marka ya da model savunmam ama bana gore su piyasa da fiyati gayet olagan. Oyle sacma motorlarin oyle sacma fiyatlari var ki, onlarin yaninda bu gayet mantikli bence.
    Olayin Honda olmasiyla cok alakasi oldugunu sanmiyorum, dedigim gibi daha cok piyasanin yukselmesi ve sifir motorlarin surekli zamlanmasi yuzunden boyle fiyatlar var. Hondanin genel olarak turkiyede servis ustunlugu oldugu soylenir ama ellerinde fren balatasi yok adamlarin mesela?
    Bir de sunu tekrarlayayim, cok daha iyi motorlar var tabii ki ama bu ulkede ayni paraya alabileceginiz coook daha iyi motor varsa da ben bilmiyorum vallahi, belki bir tik iyi birsey bulabilirsiniz ama ayni paraya cok daha iyi ciddi bir arguman olmus.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt 09
    Arkadaşlar 2011 2012 hornet bakıyorum satmayı düşünen bi arkadaş varsa bana mesajla ulaşabilir

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Kafası karışan arkadaşlara örnek olsun diye yazıyorum ;

- 125 cc ye çok uzun yıllar binmiş,arazi+asfalt+uzun yol yapmış bir kullanıcı olarak 2 hafta önce CBF 500 aldım.

CBF 500 ü almadan önce büyük bir hatadan döndüm. Yamaha R25 . Aldıktan sonra bana hiç kafamda olmadığı halde bu motoru tanıtan arkadaşıma çok teşekkür ettim.

Önce 600 f hornet baktık,kafamıza göre bulamayınca 900 lüklerine baktık , sonra bulunduğum şehirde çok temiz bir 500 lük buldum ve düşünmeden aldım.

Şimdi R25 e falan bakıyorumda,iyiki tarz değiştirmeyip CBF 500 ü aldım. Tavsiyeyi veren arkadaşım bunu kullandıktan sonra eminim bu seriden devam etmek isteyeceksin dedi ve haklıymış.

Şuan motorumdan çok memnunum,yakıtı,gidişi,duruşu herşeyi ile bana çok uygun.Büyük ihtimalle bir sonraki alacağımda 600 yada 900 lük olanı olacaktır.

Özetle , eğer pek bilgi ve satan yoksa sorunsuz biniyordur kullanıcılar.Bir de bu yönden düşünün.270 bin de CBF 500 e şahit oldum.Bana bu serilerin sorunsuzluklarından danıştığım hemen hemen her usta bahsetti ve tamir masrafına bayılan firmaların işine gelen bir durum değil pek.

Şuan motorumla alakalı tek sıkıntım lastik,onu da bugün Mitas sipariş verip hallettikten sonra aynen devam ediyorum yola.

İyiki R25 almamışım diyorum çünkü beni gerçekten kesmezmiş.
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler