Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar 200ns & Tvs apache rtr150 Tecrübeli abilerimiz yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba forumda yeniyim üniversite öğrencisiyim 19 yaşındayım 1.80 boy 65 kiloyum.Bu 2 motor arasında kaldım korumalara 1000tl ayırdım onun dısında 6500tl gibi bütçem kaldı.Abiler bende film burdan sonra koptu kafamda 2 plan var

1-Tvs apache alıcam 0 ve lastik taktırıcam.Biraz para artıyor onla da eğitim almayı düşündüm 1 kur.
    2-Pulsar alıcam 2.el ama üstünde değişiklik yapamıcam.

Bu arada yaklaşım 3000bin kilometre scooter tecrübem var ayrıca b ve a2 ehliyetim mevcut. Sizce hangisi daha sağlıklı yorumlarınızı beklıyorum.

Dış görünüşe önem veriyorum o yüzden cbf ybr gibi motor istemiyorum açıkcası bana hoş gelmiyor bunların dışında önerebiliceğiniz bu bütçeli naked varsa yazarsanız sevinirim durumlar böyle şimdiden yorumlar için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    İki motorada sahibim.. yıllardır apache kullanıyorum bi kaç aydır pulsarda var elimde..

İkiside güzel motorlar.. pulsarda can sıkan ufak tefek saçma sorunlar çıkabılıyor..
    Apache bana daha çok güven veriyor.. Birazda ne beklediğine bağlı.. pulsar baya güçlü apacheye göre..

motordan beklentini söylersen daha açık cvp verebilirm
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

İstanbul trafiğine uyum sağlasın,az yaksın,sorun çıkarmasın yeterli benim için bide apachinin 2013 sıfırları 2015den çok daha ucuz sizde 2013 sıfır alsam bana sorun çıkarırmı ?

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı six adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul trafiğine uyum sağlasın,az yaksın,sorun çıkarmasın yeterli benim için bide apachinin 2013 sıfırları 2015den çok daha ucuz sizde 2013 sıfır alsam bana sorun çıkarırmı ?
    ikiside iyidir sorun cıkarmaz.. Apache kaya gibi motordur orası ayrı..
    Pulsar alcaksanda düşük kmlere bak ve mutlaka servise göster.. Saçma sapan sorunlar olabiliyor motorlarda..
    pulsar basarsan yakar.. normal kullanımda uygndur.. Apache cimrdir yakıtı harikadır..
    yedek parça olarak pulsar daha uygun. apachenın parçaları bı nebze pahalıdır.. hız olarak şehir içine ikiside yeter.. uzun yola gidiceksen pulsarla daha rahat olabilir
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

eyvallah hocam çok teşekkür ederim yorumlar için

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Dostum bende apache iş arkadaşımda pulsar var. İkimizde memnunuz makinalardan. Benim tavsiyem apache al ve kalan parayla lastikleri değiştir.Michelin var benimkinin üzerinde. Acayip memnunum. Kaç kere hayatımı kurtardı.

Ha ama eğerki uzun yol ağırlıklı kullanacaksan(şehiriçi otobanda olabilir hiç farketmez) bir parça daha para ayır pulsar+lastik al derim. Zira apache ile yaklaşık 110 civarında gidersin. Motoru çok zorlarsan düz yol ve rüzgarsız havada 120-125 km/h aralığını görürsün. Ama pulsarda rahat 140 görüyorsun ki bu da uzun yolda sollamalarda vs. fark yaratıyor.

Ama ağırlıklı şehiriçi kullanacaksan Apache al derim.Sele daha alçak(4 cm kadar sanırım), düşük devir ve hızlarda daha atik bir motor.Ayrıca kontrolü pulsara göre nispeten daha kolay. Parçaları bir parça pahalı. Ama çok sorun çıkarmadığı için farketmiyor. Ve nedense bana daha keyifli geliyor sürüşü pulsara göre.

Ben nedense ne YBR ye ne de hondaya ısınamadım bir türlü.
    EneS_Turker bunu beğendi.

Bende ısınamadım tamam sağlam motorlar belki bişeyi kanıtlamışlar ama bakınca albenisi yok bana göre,o yüzden şuanda seçimim apache gibi lastikleri kesinlikle alır almaz değiştiricem Michelin aklımda,teşekkür ederim yorum için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler