Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

500 cc scooter sonrasi motosiklet secimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Nexus500
    Oncelikle herkese merhabalar,
    5 yildir motosiklet kullanmaktayim. Hic vitesli motosiklet kullanmadim. 4 yildir da Gilera Nexus 500 sahibiyim. Toplam 10000 km civari yapmisimdir motosiklet uzerinde. Motosikleti eglence amacli veya nadiren gundelik olarak kullaniyorum. Oturdugum muhitte ciddi bir otopark sikintisi oldugu icin ayrica kisa mesafelerde zamanim az ise kullaniyorum. Motorumdan gayet memnunum ama az kullandigim icin maxi scooter kadar kullanisli bir motora ihtiyacim olmadigini dusunuyorum. Beni daha cok etkileyecek daha keyifli bir kullanim saglayacak bir motor ariyorum. rahatligi kullanisliliginin cok bir onemi yok.
    Alabilecegim naked tarzda motorlar neler olabilir? (10000 tl civari butce ayirmayi planliyorum, cok kullanmadigim icin fazlasini vermek fuzuli geliyor su anlik)
    Nexusun gucune cok alistim, 41 hp ve yuksek bir torku var. 250 cclik bir naked bana yeterli olur mu? (Gt250, inazuma, sym wolf vb)
    500luk er5lere gs 500lere guvenemiyorum eski model olduklarindan. Cbf500 de fuzuli derecede pahali geliyor. Diger 600luk secenekler daha cazip.
    600 cc civari mt 03u gozume kestirdim. Diger 600lukleri de degerlendirebilirim.
    Bu noktada merak ettigim konu su, hic vitesli motor kullanmamis biri olarak bu motorlar benim icin uygun olur mu? Amacim yuksek son hiz degil, elimin altinda gerektiginde kullanabilecegim yeterli gucun olmasi. 600lukler beni zorlar mi cok?(egitim almayi da dusunuyorum)
    250likler bana cok mu gucsuz gelir? Gazi actigimda 150ye kadar rahat hizlanabilen bir motor istiyorum acikcasi. Ne yapmaliyim? Surekli motor degistiren biri degilim. 125lik alip vitese alisiyim sonra onu satiyim 600luk aliyim diyemiyorum bu nedenle.
    Uzun oldu kusura bakmayin, ilgilenen herkese tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Ben nexus tan Hyosung gt 650 ye geçmistim. Demekki her maxiscooter kullanıcısını zamanla cezbediyormuş bu naked lar Gaz koluna hakimsen , ve çabuk kavrayabiliyorsan sorun yok. 600-650-700 lük bi naked alabilirsin. Nexus un sürümü çok serttir , naked a geçince gercek süspansiyon konforunu görceksin.

Motosikleti
    Gilera Nexus500
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Gerçekten beni yönlendirmede etkili olacak sizin gibi değerli arkadaşların yorumları. Vitesli motor kullanmayı 125lik veya 600lük motosiklette öğrenmenin bir farkı var mıdır peki? 4 yıldır toplamda 60000 km civarı da araba kullandım. 35000 km'si manuel bir araçtaydı bunun. Arabalarda vites işiyle yeterince haşır neşirim yani.
    Elimi gaz kolu konusunda ayarı var, nexusla da gazı açınca bir yere sinek gibi yapışmak mümkün. Ama nexus'un mükemmel frenleri yüzünden fren yapmak konusunda çok bilgili değilim. Brembo kombine fren sistemi sayesinde ön freni bile tek başına pek kullanmıyorum.
    Nexus bana fazla konforlu geliyor açıkçası. Artçılı sürüş çok rahat, şehir içinde gayet güzel gidiyor, otobanda arabayla gittiğim hızlarda gidebiliyorum rahatça, çok yormuyor. Açıkçası vitesli ve çıplak olup bu özelliklere sahip olsa ömrüm boyu değiştirmem nexusu.

felekman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xenter,cbf150
    Alıntı C-A- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle herkese merhabalar,
    5 yildir motosiklet kullanmaktayim. Hic vitesli motosiklet kullanmadim. 4 yildir da Gilera Nexus 500 sahibiyim. Toplam 10000 km civari yapmisimdir motosiklet uzerinde. Motosikleti eglence amacli veya nadiren gundelik olarak kullaniyorum. Oturdugum muhitte ciddi bir otopark sikintisi oldugu icin ayrica kisa mesafelerde zamanim az ise kullaniyorum. Motorumdan gayet memnunum ama az kullandigim icin maxi scooter kadar kullanisli bir motora ihtiyacim olmadigini dusunuyorum. Beni daha cok etkileyecek daha keyifli bir kullanim saglayacak bir motor ariyorum. rahatligi kullanisliliginin cok bir onemi yok.
    Alabilecegim naked tarzda motorlar neler olabilir? (10000 tl civari butce ayirmayi planliyorum, cok kullanmadigim icin fazlasini vermek fuzuli geliyor su anlik)
    Nexusun gucune cok alistim, 41 hp ve yuksek bir torku var. 250 cclik bir naked bana yeterli olur mu? (Gt250, inazuma, sym wolf vb)
    500luk er5lere gs 500lere guvenemiyorum eski model olduklarindan. Cbf500 de fuzuli derecede pahali geliyor. Diger 600luk secenekler daha cazip.
    600 cc civari mt 03u gozume kestirdim. Diger 600lukleri de degerlendirebilirim.
    Bu noktada merak ettigim konu su, hic vitesli motor kullanmamis biri olarak bu motorlar benim icin uygun olur mu? Amacim yuksek son hiz degil, elimin altinda gerektiginde kullanabilecegim yeterli gucun olmasi. 600lukler beni zorlar mi cok?(egitim almayi da dusunuyorum)
    250likler bana cok mu gucsuz gelir? Gazi actigimda 150ye kadar rahat hizlanabilen bir motor istiyorum acikcasi. Ne yapmaliyim? Surekli motor degistiren biri degilim. 125lik alip vitese alisiyim sonra onu satiyim 600luk aliyim diyemiyorum bu nedenle.
    Uzun oldu kusura bakmayin, ilgilenen herkese tesekkurler.
    scooterdan gelme biri olarak ben bi çok scooter modelinin yanısıra son olarak yamaha xenter 150 kullandım. sonra karar değiştirip 162 cc mondial mr150 vulture ile vitesliye başladım. amacım acemiliğimi atlatmaktı iyi ki de öyle yapmışım. 500 cc bir scooterım olmadı ama dediğim gibi ben küçük seçeneklere yöneldim. bütçem uygundu o zaman için o paraya cbr250 yada cbf600 bile almak içten değildi. baktım ki güzel mondiali satıp cbf150 aldım. büyütmeyi önümüzdeki 1 yıl düşünmüyorum. bence küçük cc de başlayın. eğimli yollarda bilhassa kırmızı ışıklar veya dur kalk yaptığınız yamaçlar sizi viteslide büyük cc olursa zorlayabilir. sonra yükü motora taşıtırsanız kolayca büyük cc lerde ilerlersiniz. eğer size uyarsa elinizdeki motoru satmadan cbf 150 düşünün derim. baktınız olmuyor gilera devam dersiniz.

Scootera devam etmek ve cc yükseltmek istiyorsan NC750D INTEGRA tam istediğin model.

memer bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Kullandığınız scooter'in motoru sizi yanıltmasın, çünkü vitesli motosiklete geçince işin rengi değişiyor. Debriyaj+sol ayakta vites+ sağ ayakta fren gibi beyninizi meşgul edecek başka faktörler giriyor devreye. Ben de sym maxi 400 den sonra vitesliye geçtim ama önce GİS akademiden temel sürüş ve beceri geliştirme eğitimlerini aldım. Sonra duke 390 aldım. Hemen yüksek cc'lere coşmadan önce eğitim almanızı tavsiye ederim.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Kawasaki Vulcan S veya daha eski model 600-1000cc arası cruiser'lar aradığın sürüş keyfi ve konforu sunacaktır. Naked motosikletlerde scooter'dan alıştığın dolgun ve rahat seleyi biraz zor bulursun. Üstelik gaz, fren debriyaj üçlüsüne senin scooter'ından sonra daha güçlü bir aletle alışmak tatsız sonuçlara sebep olabilir. Benzer şekilde oturma pozisyonu da ape hanger olmayan ve sele gidon arası mesafesi uzun olmayan cruiser'larda sana scooter'ını aratmayacaktır.

Tarzımı naked olarak belirledim diyorsan 250 cc civarındaki naked'ların senin yapacağın bu geçiş için daha ideal olduğu yadsınamaz bir gerçek. 40 beygirden 70-80 beygire zıplamamak iyi olur hele ki daha önce de manuel vites çok kullanmamışken.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 sene kullandıysan macera arama kullanmaya devam et çünkü memnun kalmıyacak hatta sattığına pişman olacaksın
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    honda pcx
    Alıntı kartalkadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scootera devam etmek ve cc yükseltmek istiyorsan NC750D INTEGRA tam istediğin model.

https://honda.com.tr/App_Assets/Mode...b701b832e1.jpg
    10.000 tl bütçe ayırdım diye söylemiş, sizin önerdiğiniz model 25.000 tl civarında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

Siz yinede 250 cc den yukarısına bakmayın 250 cc her işinizi görür merak etmeyin.

Motosikleti
    Forza 250
    Size önerim abs'li duke 200. Ama maxi konforundan sonra bana küfretmek yok tamam mı ?

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Biraz bütçenizin üzerinde ama mt-25'i bekleyebilirsiniz. Yurtdışından parça vs. uğraşırım derseniz kle 500 de güzel bir seçenek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)